Posts

SOKAK HAYVANLARININ SEVİMLİ DOSTU DR. CEYDA TARHAN
Iğdır Devlet Hastanesi hekimleri doktorluk mesleğinin yanında özel yaşamlarında yaptıkları farklı uğraşılarla da hayatımıza renk katmaktalar. Bunlardan biride KBB uzmanı Dr. Ceyda Tarhan..
Iğdır Devlet Hastanesinde KBB uzmanı olan Dr. Ceyda Tarhan hastalara olan ilgisi, başarılı ameliyatları ve munis kişiliğinin yanında özel yaşamında yaptığı çalışmalarla da dikkat çekmektedir. Tarhan özellikle sokak hayvanları için farkındal...ık yaratan sosyal projelere imza atmaktadır.
‘İnsan olabilmenin yolu yaratılmış her şeye sevgi ve merhamet duyguları beslemekten geçer.’ diyen Tarhan sözlerine şöyle devam etti:
‘Doğanın bir parçası olan sokak hayvanları, özellikle kış aylarında barınma ve yiyecek ihtiyaçları için insanların yardımına ihtiyaç duymaktadır.
Hayvanları sevmek demek illa ki onları evde beslemek ya da onları kucağa alıp sevmek değildir. Hayvanları sevmenin temel koşulu onların bu dünyanın bir parçası olduğunu kabul ederek korumaya çalışmak ve onlara zarar vermemektir. ‘dedi.
Hayvanları koruma derneğinde aktif üyelikte yapan TARHAN ‘Iğdır’da çok fazla sokak hayvan var. Hayvanları sevmek her insanın temel görevlerinden bir tanesidir. Çünkü hayvanları sevmeyen bir insanın insanları sevmesi de beklenemez.’ şeklinde sözlerini sürdürdü.
Bizlerde yaptığı fedakârca çalışmalardan dolayı kendisini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

See More
Image may contain: 3 people, people smiling, dog and outdoor

GASTROENTROLOJİ UZMANI TOLGA YALÇINKAYA’LA KOLONOSKOPİ ÜZERİNE
Iğdır Devlet Hastanesi olarak kolon kanserine yakalanarak hayatını kaybeden rahmetli sanatçımız Nuray Hafiftaş’a Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Kolon kanseri teşhisinde önemli yer oluşturan kolonoskapiye bir kez daha halkımızın dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak için Uzmanımız Tolga Yalçınkaya’a neden kolonoskopi sorusunu sorduk. Uzmanımızın bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz…
Kolonoskop...i kalın bağırsağın görüntülenmesine yarayan bir tanı yöntemidir. Ultrason, tomografi, sanal tomografi ve dışkıda gizli kan tetkiki gibi işlemler sindirim sistemi hakkında birtakım ön bilgiler verir. Ancak alınan sonuç, kolonoskopi kadar kapsamlı olmamaktadır.
Kalın bağırsak kanserinin erken tanısı ve önlenmesi için; eğer yaşınız 40-50’nin üzerindeyse her 5 senede bir kolonoskopi yaptırmalısınız.
Kolonoskopide, bir ucunda kamera olan yaklaşık serçe parmak kalınlığında siyah bir hortum ile bağırsağa girilir ve içerisi incelenir. Hiçbir şikayet olmasa da 50 yaş sonrası doktorunun önereceği aralıklarla kolonoskopi yaptırılması gerekmektedir.

Hangi durumlarda kolonoskopi yapılır?
• Birince derece akrabalarda kolon kanseri veya kolon polibi teşhis edilmesi
• Dışkıda kan
• Kansızlık ve demir eksikliği
• Bazı kronik hastalıklar
• İltihaplı bağırsak hastalıkları
• Dışkılama alışkanlığında ciddi değişiklikler
• Kabızlık ya da ishal
• Kilo kaybı
• Uzun süren karın ağrısı

Dışkıda kan her zaman kanser habercisi değildir, hemoroid de olabilir. Ancak bunun doğru teşhis edilmesi için mutlaka doktora danışmak gerekmektedir.
Diğer hastalıkların tanısı için; doktorunuzun izah etmekte zorluk çektiği hastalık bulguları veya laboratuar anormallikleri varsa (izah edilemeyen karın ağrısı veya anormal kan testleri varsa) kolonoskopi istenilmektedir.
Kolonoskopi ne kadar sürer?
Sorusunun yanıtı yaklaşık 30 dakika ile 60 dakika arasıdır.
Genellikle, kolonoskopi öncesi verilen ağrı kesici ve sakinleştirici, işlem boyunca rahatsızlık hissini sınırlandırır.

See More
Image may contain: 1 person, sitting, table and indoor
Image may contain: 1 person, sitting, standing, screen, living room and indoor
Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and indoor
Reviews
4.4
7 Reviews
Tell people what you think
Videos
Üroloji Uzmanı Dr. Serkan Yarımoğlu'yla yapılan röpörtajı durumunu merak eden tüm sevenleriyle paylaşıyoruz. Sağlıkta şiddetin son bulduğu bu ve benzer şiddet olaylarının bir daha yaşanmaması ümidiyle sayın Yarımoğlu'na tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. IDH YÖNETİMİ
146
7
Photos
Posts

Iğdır Devlet Hastanesi İdari ve Mali işler Müdürlüğüne Ali Erdem SEVİLMİŞ atandı.
Başhekimlikte misafir edilen SEVİLMİŞ:'' Yeni görevimi en iyi şekilde icra edeceğim. Tecrübeli ve işin ehli biriyim. Kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah'' mesajını verdi.
Başhekim Op.Dr. Raşit İLHAN'da kendisini tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Kendisine ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun...

Image may contain: 4 people, people sitting, living room, table and indoor

IĞDIR DEVLET HASTANESİ ÇOCUK PSİKİYATRİ UZMANI BERKAN ŞAHİN'DEN
Çocuk Gece Terörü (Gece Korkusu) nedir?
Genellikle uykunun ilk saatlerinde, çocuğun aniden panik içinde çığlık atma, korku, çarpıntı, hızlı nefes alıp verme, terleme gibi belirtilerle görülen ataklar ile tanı konur. Çocuk çevresindekilerle genellikle ilişki kurmaz, hareketleri kontrolsüzdür ve sabah uyandığında bu atağı hatırlamaz. Atak yaklaşık 2-5 dakika sürer sonra sakinleşerek uykuya geçiş gerçekleşir. Bazı ç...ocuklarda bu süre 30 dakikayı bulabilir. Bu durum anne babada aşırı endişe uyandırabilir. Gece terörü mutlaka psikolojik bir nedenle, yaşanan kötü bir olayla, stresle ilişkili olmayabilir. Fakat günlük yaşanan stresli olaylar, hassas, kaygılı yapıda olmak çocuklarda yatkınlığı arttırabilir. Bakıverenlerden ayrılık durumlarında sıklığında artış gösterebilir.
Tüm çocukların %3’ünde gece terörü görülür. 5-7 yaş civarında daha sıktır. Takiplerde iyi özellikler gösterir, başka bir hastalığa yol açmaz. Aileleri oldukça endişelendirebilen şekilde gerçekleşebilir. O sırada fiziksel olarak çocuğu korumaya dikkat etmek gerekir. Eğer epilepsi nöbeti ile benzerlik gösteriyorsa EEG değerlendirmesi ve klinik muayene önerilmektedir. Uyurgezerlik de yine 5-7 yaş çocuklarda sık olmakla birlikte 9 yaştan itibaren sıklığı oldukça düşer. Uyku sorunlarının genetik olabileceği düşünülmektedir.
Gece terörü yaşan çocukların aileleri neler yapması gerekir?
• Gece terörü sırasında sakin olunuz.
• Çocuğu kendisine zarar vermeyecek şekilde tutunuz.
• Çocuğun normal hayatını olabildiğince devam ediniz.
• Ertesi gün hatırlamayacağını biliniz. Tepkinizin onu üzebileceğini unutmayın, fark etmediği/hatırlamadığı bir şey için onu endişelendirip ruhsal olarak etkilenmesine yol açmayın.
• Atağın tipi ve sıklığı değişir, 3 ayda geçmezse mutlaka çocuk psikiyatrına veya çocuk nöroloğuna başvurunuz.
“ Çocuğuma nasıl davranmalıyım? Dr Koray Karabekiroğlu” kitabından faydalanılmıştı

See More
Image may contain: 2 people, people sitting, beard and indoor

ŞUBAT AYI EK MESAİ HEKİM VE POLİKLİNİK LİSTESİ:
Iğdır Devlet Hastanesinde saat 16.00-19.00 arasında ek mesai yaparak hasta kabul eden hekim ve poliklinik listesi:
Dahiliye Uzmanları: Celal İdemen, Türkan Bıçakcıoğlu, Serkan Dumanlı
Cildiye Uzmanı: Yeşer Genç
Radyoloji Uzmanı: Alper Üstün, Erdal Dirican...
Plastik Cerrahi: Ali Rıza Yıldırım
Fizik Tedavi uzmanı: Umut Güven
Kadın Doğum Uzmanları: Aslıhan Kurt, Mehmet Yılmaz
KBB uzmanı: Barış Ermişler
Gastroentroloji uzmanı: Tolga Yalçın

Not: Listelerimiz aylık olarak düzenli bir şekilde paylaşılacaktır.

See More
Image may contain: cloud and outdoor

IĞDIR DEVLET HASTANESİNDE EK MESAİLER BAŞLADI
Sağlık Bakanlığının talimatı ile Iğdır Devlet Hastanesinde 16.00-19.00 saatleri arasında da hasta muayene edilmeye başlandı.
Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Raşit İlhan, “Bakanlığımızın emri üzerine hastanemizde saat 16.00 ile 19.00 arası uzman doktorlarımız poliklinik hizmeti vermeye başlamıştır. Haftada iki gün Pazartesi Perşembe günleri isteyen hastalarımız saat 16.00 dan dan itibaren muayene olabilirler “de...di.

İLHAN; Iğdır Devlet hastanesinde saat 16.00’ dan itibaren Pazartesi ve Perşembe günleri Dahiliye, Kadın Doğum, Cildiye, Kulak Burun Boğaz, Fizik tedavi, Plastik Cerrahi, Radyoloji doktorları hizmet verecek. Ayrıca kan alma, ultrason, EKG, röntgen gibi hizmetler de verilecektir.
Yeni uygulama ile gündüz çeşitli nedenlerle doktora gidemeyen vatandaşlar, akşam hastaneye başvurup muayene olabilecekler. Acil polikliniğinde gündüz yaşanan yoğunluğunda önüne geçilmiş olacak. Aylık ek mesai yapacak olan hekimlerimizin, isim listesini halkımızla paylaşacağız.’ dedi.

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

11 ŞUBAT ATT VE PARAMEDİKLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

11 Şubat ATT ve Paramedikler nedeniyle Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Raşit İLHAN bir mesaj paylaştı.

İLHAN ;İnsan hayatında saniyeler önem ve ehemmiyet arz etmektedir. Vatandaşımız kaza geçirdiğinde ya da evde hastalanıp sağlık kuruluşuna müracaat edemeyecek duruma geldiğinde ilk acil sağlık hizmetini sunan ve en yakın sağlık kuruluşuna ulaşmasını sağlayan 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan ATT, ...Paramedik ve Sürücülerdir.
Bu özverili işi başarıyla yapan 7/24 zaman ayrımı gözetmeyen tüm paremedik ve 112 acil çalışanlarımızın günlerini kutluyor sevgilerimi sunuyorum.

See More
No automatic alt text available.

SİGARAYI BIRAKMAK FARK YARATIR. TEMİZ BİR NEFES ALIN
9 Şubat Dünya Sigara Bırakma günü dolayısıyla, Iğdır İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol, Iğdır halkına sigarayı bırakma çağrısı yaptı.
İl Müdürü Erol açıklamasında, Dünya Sağlık Örgütü değerlendirmelerine göre sigara tiryakisi sayılmak için düzenli olarak günde 1 sigara içmenin yeterli olduğunu, bağımlılığın kişinin madde alımı üzerindeki kontrolünü kaybetmesini ifade ettiğini belirtti.
İl Müdürü Erol, “Sigara içme veya d...umanının solunması, zamanla kişide psikolojik ve fiziksel bağımlılığa dönüşür. Sigara kullanmak birçok kanser türüne özellikle akciğer kanserine yakalanma riskini arttırır ve bilinmelidir ki kanser kaynaklı ölümlerin 4’ünden birinin sebebi sigaradır. Rakamsal olarak ifade edilirse sigara dumanında 70’e yakın kansere neden olan madde bulunur. Öyleyse neden sağlığımızı bu denli tehdit eden sigaradan kurtulmak için harekete geçmiyoruz. Geç değil! Kurtulmak mümkün. Biz buradayız. Sağlık Bakanlığımızın kampanyaları ve politikaları ile bu yönde verilebilecek tüm desteği sağlık çalışanlarımızla misyon edindik. Ayrıca; İlimiz Iğdır Devlet Hastanesinde aktif olarak hizmet veren KETEM (Kanser Erken Teşhis ve Tedavi Merkezi) ‘sigara bırakma polikliniği’ ile sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz yardımcı oluyoruz. Iğdır KETEM verilerimize göre 2016-2017 yılı içerisinde 49 kişi ilaç ile 17 kişi de sadece danışmanlık hizmeti alarak sigarayı bıraktı. Kendi iyilikleri için sigarayı bırakan ve sayısı gittikçe artan kişilere katılmanız için geç değil. Kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir sigarayı bırakmak. Bir halk sağlığı sorunu olan sigaranın kullanımının engellenmesi adına bizde, İl Sağlık Müdürlüğü olarak gerek tütün denetim komisyonu ile gerek ise yaptığımız tüm farkındalık çalışmaları ile bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Gençlerimiz, geleceğimiz sigaranın dumanı ile kararmasın gün bu gündür sigarayı bırakabilirsiniz” dedi.

See More
Image may contain: 2 people, people standing

IĞDIR DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ BASINLA TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Toplantıda Başhekim Op .Dr. Raşid İLHAN 2018 hedefleri hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. İLHAN şöyle dedi:
Çok Değerli Basın Mensupları
Uzun zamandır Iğdır Devlet hastanesinde aktif olarak çalışmaktayım. Çalıştığım süre içeresinde hastanemizin sorunları ve halkımızın ihtiyaçlarını yakından takip etmekte fırsatını buldum. Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimliği görevi...ni devraldım. Yeni kurulan ekibimle birlikte hastanemizin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmeye, halkımıza kaliteli hizmet vermek için tüm gücümüzle çalışmaya başladık.
Öncelikli hedefimiz çevre illere sevklerin durması için malzeme, donanım ve çalışan personel açısından hastanemizin eksikliklerini tamamlamaktır. Yine öncelikli hedeflerimiz içinde; hastanemizi tüm sağlık sorunlarının çözüldüğü, her türlü müdahalenin rahatlıkla yapılabildiği, temiz, aktif ve çok fonksiyonlu bir merkez haline getirmektir.
Çevre illere hatta çevre ülkelere hizmet veren hastanemizin çok daha iyi olması için kendimize yol haritası belirledik.2018 Yol haritamızda büyük mesafeler almayı ve hız kesmeden ilerlemeyi planlıyoruz. Olan kaynaklarımızı imkânlar dâhilinde en iyi şekilde kullanıp hastanemizi bilim ve teknoloji ışığı altında el birliğiyle yenileyeceğiz.
İl Sağlık Müdürümüz Sayın Alparslan EROL önderliğinde yapacağımız hizmetlerde siz değerli basın mensuplarından da destek bekliyoruz. Sizlerin fikirleri yol haritamızda biz çalışanlara yardımcı olacaktır.
Yol haritamızda hedeflerimiz arasında öncelik hasta ve çalışan memnuniyetidir. Bunun dışında:
1-Çocuk ve Büyük acilin yeniden yapılandırılması

2-Anne dostu olmak için doğumhanenin yeniden yapılandırılması

3-Taş kırma makinasının ESWL'nin hizmete sunulması

4-Üçüncü basamak yoğun bakımın hizmete açılması

5-Kan merkezinin kurulması

6-Kemoterapi ünitesinin işlevinin artırılması

7-Bahçe ve çevre düzenlenmesinin yapılması

8-Atatürk ve 15 Temmuz Şehitler köşesinin açılması

9-Eksik branş hekim ihtiyacının giderilmesi (Çocuk cerrahisi, KDC uzmanı... vs.)

10-Çeşitli kampanyalarla hizmeti halkın ayağına götürmek (Sünnet, Organ bağışı... vs.)

11-Çalışan personelin hizmet içi eğitimini artırarak kalifiye eleman dönüşümünü sağlamak

12-Sevklerin önlenmesi için hastanemizin her türlü malzeme, teçhizat ve personel ihtiyacını gidermek

13-Ziyaretçi saati uygulaması
Kıymetli Basın Mensupları:
Göreve geldiğimiz günden beri bizlerden desteklerini esirgemeyen Iğdır için çalışan siyasetçilere, bürokratlara, sivil toplum kuruluşlarına, halkımıza ve siz değerli basın mensuplarına teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.

See More

KBB UZMANI DR. BARIŞ ERMİŞLER ‘GENİZ ETİ BÜYÜMESİ BİRÇOK HASTALIĞI DAVET EDİYOR’!

Iğdır Devlet Hastanesi Değerli Hekimlerinden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Barış ERMİŞLER "Tedavi edilmeyen geniz eti büyümesi çocuklarda horlama, ağzı açık uyuma, alt-üst çene oranının bozulması, yüzde asimetri, büyüme geriliği, işitme kaybı, çok zor iyileşen sinüzit atakları ve tedaviye dirençli orta kulak iltihaplarına yol açabiliyor. Ayrıca geniz eti problemi özellikle çocuklar i...çin, ağız, diş, bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına neden olduğu için de önem taşıyor.
Iğdır’da genellikle geniz eti ve bademcik ameliyatlarını birlikte yapıyoruz. Bademcikler ve geniz eti vücudumuzun birer savunma mekanizması olmalarına rağmen çeşitli durumlarda vücuda zararlı etkileri bulunabilmektedir. Bu gibi hallerde ameliyat şart oluyor. Geniz eti ve bademciğin çıkartılması vücudun bağışıklık sisteminde bir zayıflamaya neden olmamaktadır.

Geniz eti belirtileri nelerdir?
• Burundan nefes almakta güçlük
• Sürekli ağızdan nefes alma
• Burun tıkalı gibi genizden konuşma
• Nefes alırkan hırıltılı ses çıkması
• Uyku sırasında horlama
• Uykuda birkaç saniye süreyle nefesini tutma (uyku apnesi)
• İştahsızlık ve gelişme geriliği

Ameliyat ne zaman gerekli?
İltihaplı geniz eti, öncelikle antibiyotiklerle ya da alerji ilaçlarıyla tedavi edilmeye çalışılır. Eğer geniz eti iltihaplı değilse bir süre beklenir. Zamanla çocuğun geniz eti kendiliğinden küçülebilir. Ancak çocukta nefes alma güçlüğü, uyku apnesi, sık tekrarlayan geniz eti iltihabı ve konuşma bozukluğu gibi şikâyetler varsa ve bu sorunlar iltihap dönemi geçtikten sonra da devam ediyorsa beklenmeden ameliyat yapılabilir. Şikâyetler yoğunlaşıp hayati risk oluşursa üç yaşın öncesinde de ameliyat yapılabilir.

Geniz eti ameliyatı nasıl yapılıyor?
Genel anestezi altında ağzın içine girilerek yaklaşık 15 dakika süren son derece kolay bir operasyondur. Bademcik ve geniz eti ameliyatının süresi ise yaklaşık 30-40 dakikadır.

Yetişkinler de geniz eti olur mu?
Geniz eti yetişkinler için de son derece önemli ve yaşam kalitesini düşüren bir sorun. Geniz eti sekiz yaşına kadar büyümeye devam ediyor ve bütün yolu tıkıyor, sekiz yaşından sonra büyüme duruyor.
13 yaşından sonra da ergenlik dönemi ile birlikte oransal olarak geri kalıyor. Bu durumda küçük kaldığı için çok fazla rahatsızlık vermediği için ameliyat gereksinimi doğmuyor.
Ancak ileriki yaşlarda yine hayat kalitesini düşürecek oranda sorun yaratabiliyor. Burun tıkanıklığı şikâyetiyle hastaneye başvuran erişkinlerin yüzde 20’sinde geniz eti tespit ediliyor. Bu durumlarda da ameliyatla çözüme ulaşılıyor.

See More
Image may contain: 3 people, people sitting and indoor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Pınar DOĞAN uyardı! Iğdır’daki kirli hava akciğer hastalıklarını tetikliyor!
Son zamanlarda gribal enfeksiyonların ve akciğer hastalıklarının artması üzerine Iğdır Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Pınar Doğan halkımızı uyardı. Tozlu ve kirli hava hastalıkları artırıyor özellikle akciğer hastalarının bu havalarda iyi korunması ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları gerekir dedi.
Doğan şöyle devam etti: OECD rakamlarına göre de düny...

Continue Reading
Image may contain: 1 person, sitting and indoor

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALPASLAN EROL'DAN TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE TEPKİ

İl Sağlık Müdürü Alpaslan EROL, Türkiye’nin Afrin bölgesinde “Zeytin Dalı Harekatı”nı başlattığı bir dönemde Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan açıklama zamanlama olarak düşündürücü ve maksatlıdır.”dedi.
Erol, Sağlık çalışanlarımız yara sararken, Türk Tabipleri Birliği’nin yaptığı açıklama milletin ma’şerî vicdanında yara açmaktadır.
Ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör saldırılarına karşı milletimizin... egemenliğini ve hayat hakkını savunmak için yapılan bu harekâtın meşru müdafaa olduğu bütün dünya tarafından kabul edilmektedir.
Meslek örgütü olan Türk Tabipleri Birliği’nin bu açıklaması, sağlık çalışanlarının görüş ve hissiyatlarını yansıtmamaktadır.
Savaş karşıtı açıklama yapılacaksa, binlerce kilometre ötelerden gelip, kardeş ve dost toprakları işgal etmek isteyenlere karşı yapılmalıdır.
Halkın can güvenliğini gözeten beyanlarda bulunulacaksa, daha dün Kilis’te cami, Hatay’da Pazar yeri vuran terör örgütüne karşı beyanda bulunulmalıdır.
Yaklaşık 4 milyon Suriyeliye kucak açan Türkiye’ye karşı en ufak bir imada bulunmak hakkaniyete sığacak ve kabul edilecek bir aydın davranışı değildir. Sağlık camiası olarak bu açıklamaları kabul etmiyor ve kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

See More
Image may contain: 2 people, people standing, suit and indoor

CİLDİYE UZMANI DR. YEŞER GENÇ’LE CİLT LEKELERİ VE KRİYOTEREPİ

Iğdır Devlet Hastanesinin sempatik ve dinamik uzmanı Dr. Yeşer GENÇ birçok cilt rahatsızlığı tedavisini poliklinikte başarıyla yapmaktadır. Bunlardan bazıları deri kanseri biyopsisi, apne ve kist boşaltımı, cilt benleri alınması, deri lekelerine yönelik kozmetik bakım… gibi.

GENÇ ‘’polikliniğimizde birçok cilt hastalığına kozmetik ürünler kullanmadan kalıcı tedaviler yapabiliyoruz. Buda insanları hem ekonomik açıda...

Continue Reading
Image may contain: 1 person, smiling, sitting and indoor

ÇOCUK PSİKİYATRİ UZMANI BERKAN ŞAHİN'DEN
Otizm Ne demektir?Ailelerin yapması gerekenler nelerdir?

Otizm Spektrum Bozukluğu temel olarak dil becerileri, sosyal etkileşim ve iletişim, soyut algılama, zihinde canlandırabilme, taklit becerilerinde gelişme gecikmesi ya da tamamen gelişememe olarak tanımlanabilir. Bunların yanında tekrarlayıcı davranışlar, kısıtlı ilgi alanları sık görülür. Tüm bu özellikler zekâdan, zihinsel işlevlerden bağımsızdır. Zekâ normal veya normal üstü ol...

Continue Reading
Image may contain: one or more people, people standing and sky

PLASTİK CERRAHİ UZMANI ALİ RIZA YILDIRIM’DAN MÜJDE!
Iğdır Devlet Hastanesi Plastik cerrahi uzmanımız Ali Rıza Yıldırım ‘çok yakında Liposakşın (liposuction) yani yağ alma işlemi ve parmak kopmaları yâda doku kayıplarının onarımı için mikrocerrahi operasyonlarını yapmaya başlayacağız’ müjdesini verdi.
Yıldırım: ’ Hastanemizde birçok estetik ve rekonstrüktif operasyonu başarıyla yapmaktayız. Bunların başında Burun estetiği ameliyatları geliyor. Daha sonra göz kapağı germe, kep...çe kulak, karın germe, meme büyütme ve küçültme, cilt-cilt altı tümörleri ben çıkarılması ve yara izi düzeltilmesi operasyonlarını da başarıyla yapmaktayız.
Şimdi de daha önce Iğdır ilimizde hiç yapılmayan liposakşın ve mikrocerrahi operasyonlarını gerekli ekipmanlar tamamlandıktan sonra en kısa sürede yapmaya başlayacağız. '' dedi.
Plastik Cerrahi Uzmanı YILDIRIM şöyle devam etti: ''Hastalarımızın başka illere gitmeden bu tür problemlerine derman olacağız inşallah. Hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan faydalı olmak ve en kısa zamanda normal yaşamlarına geri dönmelerine katkıda bulunmak için hizmete hazırız. ‘
Birçok başarılı estetik ameliyata imza atan ve yoğun bir şekilde çalışan Yıldırım estetik ameliyatları hakkında şunları da ekledi:
‘’Estetik operasyon sayesinde kişilerin dış görünümünde olumlu değişimler olmakta ve özgüveni artmaktadır. Konuyu detaylı bir şekilde görüşmek için hastalarımızı Iğdır Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi polikliniğine bekliyoruz.’’

Verdiği bilgiler için Iğdır Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Ali Rıza YILDIRIM’ teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

See More
Image may contain: 1 person, smiling, sitting, office, beard and indoor