Photos
Reviews
5.0
3 Reviews
Tell people what you think
Videos
W poprzedni weekend 10/11 grudnia, miał miejsce finał Szlachetnej Paczki, w której nasze stowarzyszenie i jego członkowie brali aktywny udział. Oto kilka zdjęć z magazynu/biura, które mieściło się w Bibliotece Publicznej. To tu darczyńcy przywozili prezenty, stąd wyjeżdżały do wybranych rodzin, i to tu prowadziliśmy długie rozmowy o dobroczynności, biedzie i idei pomocy innym. Solecka Szlachetna Paczka w tym roku pomogła 16 rodzinom. Jesteśmy pewni, że za rok również będziemy wspólnie działać jako wolontariusze, a już niedługo zaprosimy zaangażowane osoby na małą "galę" podsumowującą tegoroczny finał. Warto dodać, że nasza współpraca z CAiE jeszcze się na ten rok nie skończyła! 28 grudnia zapraszamy krwiodawców na "tyły" biblioteki na Skwerze Solidarności gdzie pomiędzy 13:00 a 17:00 będzie czekał krwiobus, ciepła herbata i oczywiście możliwość poczytania książki!
4
Posts

We wtorek piątego grudnia, Sebastian i Aurelia wybrali się na spotkanie Kujawsko-Pomorskich NGO w „Młynie Wiedzy” w Toruniu. W pierwszej części spotkania rozdano certyfikaty „Organizacja sprawdzona”. Certyfikat ten stworzyła Federacja Organizacji Pozarządowych w celu wyróżnienia profesjonalnych stowarzyszeń oraz fundacji z regionu, które prowadzą działalność pozarządową. (http://federacja-ngo.pl/) Wyróżnienie dostało sześć stowarzyszeń, to było czwarte takie spotkanie. Przez ...pierwsze trzy wyłoniły 17 organizacji więc z tegoroczną edycją jest ich dwadzieścia trzy.
Następnie, po rozdaniu certyfikatów miały miejsce krótkie warsztaty. Nasi uczestnicy wybrali panel na temat wolontariatu. Grupa była mała więc i spotkanie było krótkie.Prowadzący między innymi polecał stronę "http://dobrywolontariat.pl", a szczególnie e-booka zamieszczonego na tej stronie.

See More
Certyfikat „Organizacja sprawdzona” to pomysł Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych na wyróżnianie tych stowarzyszeń i fundacji z regionu, które prowadzą profesjonalną działalność pozarządową, a także zachęcają do niej innych i angażują się na rzecz III sekt....
federacja-ngo.pl

Świetnie się bawiliśmy i ciężko pracowaliśmy na SLOT ART FESTIVAL 2017! Nasze stanowisko, na którym można było zagłębić się w dylematy dotyczące wyborów w życiu młodych ludzi działało w Strefie Inicjatyw Społecznych codziennie od 16:00 do 20:00. Goście Gosi i Macieja otrzymywali zadania i starali się znaleźć odpowiedzi na zagadnienia takie jak: jak obrać własny kierunek, skąd czerpać odwagę czy jak rozumiem swoje miejsce w świecie? Pozwalali w ten sposób doświadczyć i promowali projekt Big Questions. Natomiast w ramach Warsztatów Strefy PRO prowadziliśmy nasze "Myśleć Projektem". Niesamowite spotkania, historie i rozmowy. Pozdrawiamy wszystkich, których mięliśmy okazję poznać! Do zobaczenia!

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Posts
Inicjator Kulturalny Para Buch updated their cover photo.
No automatic alt text available.

Od 20 do 23 czerwca gościliśmy w Toruniu uczestników obu ścieżek projektu Big Questions 2, w którym nasza Parabuchowa 7 osobowa załoga brała udział wraz z Węgrami, Włochami, Litwinami i Holendrami od marca. W ciągu dwóch pełnych pracy dni, 25 uczestników pod okiem trenerek z "The Youth Company" i "Open Future Institute" poszukiwało odpowiedzi na pytania o jakość projektu, jego etapy, zmiany do wprowadzenia i elementy, które koniecznie trzeba powtórzyć, a nawet wzmocnić w kolejnych edycjach. Zastanawiali się też nad tym jak BQ2 wpłynęło na ich życie, postrzeganie świata i siebie. Tworzyli reklamy promujące projekt (video i grafiki) oraz oczywiście zwiedzali Toruńską starówkę. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia a nawet je współorganizować. Pozdrawiamy wszystkich! See You all on next projects!

Od 4 do 8 Lipca spotkacie nas w Strefie Inicjatyw Społecznych na Slot Art Festival! Zapraszamy do odwiedzania naszego stanowiska w wirydarzu, gdzie Gosia i Maciek opowiedzą o tym, jak to jest realizować młodzieżowe wymiany międzynarodowe, na przykładzie ostatniej naszej aktywności (BQ2). Zapraszamy też już we wtorek do ArtRoomu gdzie o 17:00 będziemy tworzyć własne ścieżki w gąszczu Slotowych atrakcji i oczywiście w pierwszej turze warsztatów na nasz flagowy "Myśleć Projektem!" Dużo nas na Slocie więc na pewno się spotkamy!

Image may contain: text and outdoor

Jesteśmy w Warszawie na konferencji foundrisingowej Fundacji Akademii Organizacji Obywatelskich, w Fundacja Batorego. Czego się dziś nauczymy?

Image may contain: 1 person, sitting, beard and indoor

Zapraszamy na drugie spotkanie z serii "W nawiązaniu do zawiłości", na których wspólną siłą, polegając na wspólnej
wiedzy i doświadczeniu, próbujemy wydobyć z siebie odpowiedzi
na niecodzienne, lecz dosyć nurtujące, problemy i związane z
nimi pytania.

...

Zasada jest prosta - inspirujemy się niżej zamieszczonym cytatem literackim (wybranym przez losowaną na poprzednim spotkaniu osobę), odnajdujemy atrybut z zaplecza kultury, który odpowiada naszym przekonaniom (inny fragment literacki, obraz, utwór muzyczny, twórczość własna, cegła, cokolwiek) i spotykamy się w niedzielny wieczór, by zsyntezować i utrwalić za pomocą skryby wyniki naszych rozważań.

Tym razem szczęśliwcem, któremu przypadł zaszczyt wyboru następnego tematu była Ilonka. Rozmowa dotykać będzie zagadnień przyszłości ludzkości, szczęścia oraz jego celowości. Cytat pochodzi z powieści Eugeniusza Zamiatina pt. "My":

"Tysiąc lat temu wasi bohaterscy przodkowie ustanowili władzę Państwa Jedynego na całym globie ziemskim. Przed wami jeszcze chlubniejsze zadanie: szklanym, elektrycznym, płomiennym Integralem scałkować nieskończone równanie wszechświata. Przed wami zadanie jeszcze chlubniejsze: narzucić dobroczynne jarzmo rozumu nieznanym istotom z obcych planet – być może pozostającym jeszcze w dzikim stanie wolności. Jeżeli nie zdołają pojąć, że przynosimy im matematycznie bezbłędne szczęście, obowiązkiem naszym będzie zmusić je do szczęścia."

A więc życzymy nietuzinkowej inspiracji i do zobaczenia 18.! ^^

See More
JUN18
Sun 6:00 PM UTC+02Inicjator Kulturalny Para BuchSolec Kujawski, Poland
5 people interested

Tak pięknie, pośród młodych uczestników z Holandii, Włoch i Litwy prezentowała się nasza ekipa, na drugim etapie projektu BIG QUESTIONS, który odbył się w zeszłym tygodniu na Litwie. Już niedługo reprezentanci wszystkich krajów biorących udział w obu ścieżkach wymiany, spotkają się na organizowanej przez nas w Toruniu ewaluacji. Po drodze nasi "aktywiści" mają też w planach wykorzystać nabyte umiejętności i jako edukatorzy młodzieżowi spotkać się z uczniami naszego ZSOiZ, aby... porozmawiać o tytułowych Wielkich Pytaniach ważnych w życiu każdego człowieka. Jak podejmujemy decyzje? Dokąd prowadzi nasza życiowa droga? Skąd brać odwagę do przyjmowania wyzwań? Jaki jest mój cel? To tematy, które poruszą w przygotowanych aktywnościach i zadaniach. Najbliższe tygodnie będą więc dla nas jako organizacji i dla uczestników pełne wyzwań i działania! Trzymajcie kciuki!

See More
The Youth Company added 22 new photos.

We just received the memory pictures from the second, gorgeous peer educators/youth workers group that took part in #BigQuestionsofLife 2nd training course in L...ithuania last week. After the activity, they know how to empower other youngsters in their direct environment through Big Questions workshops and are able to use the underlying philosophy, approach and framework actively.

The project is financed by Erasmusplus Jeugd.

See More

Zapraszamy na spotkanie w ten niedzielny wieczór, by podyskutować tym razem na temat śmierci.

Zasada jest prosta - inspirujemy się niżej zamieszczonym cytatem, rozglądamy się za odpowiadającym naszym przekonaniom dowolnym elementem kultury (obrazem, fragmentem literackim, rzeźbą, sztuką użytkową, twórczością własną, itp.) i spotykamy się z tymi atrybutami, by zsyntetyzować perspektywy i za pośrednictwem skryby (w tym wypadku Gosi) odciskamy owoc naszej pracy na bieli kart.

...Tym razem wybrany został fragment Edwarda Stachury z dzieła pt. "Cała jaskrawość", wybrany przez Aurelkę, o następującej treści:

"Wypalić się do końca, do spodu, żeby śmierci, tej
zwyczajnej wariatce, nic nie zostawić, niech
odziedziczy po nas popiół wygasły i niech go sobie
rozdmucha, jeśli chce, na sieden stron, i niech ma
przy tym iluzję, że nie jest bezrobotna."

A więc miłych rozmyślań i do zobaczenia.. ; >

See More
MAY21
Sun 6:30 PM UTC+02Inicjator Kulturalny Para BuchSolec Kujawski, Poland
8 people interested

W sobotę 22 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie z nowego cyklu p.t. "Koła w ruch!", czyli naszej wewnętrznej organizacji w organizacji. Koła w ruch, to działanie mające na celu podnoszenie naszych kompetencji w działaniu jako organizacji. Samorozwój Para Bucha! Dla nowych i starych składkowiczów okazja do zrozumienia jak działa organizacja pozarządowa i co możemy dzięki niej osiągać. Pierwsze spotkanie to rozmowa o naszych celach, atutach i zagrożeniach, mapowanie zasobów ...i zbieranie pomysłów. Kolejne, jak tylko zrobi się ciepło, będzie próbą zdiagnozowania naszego miasta. W któryś majowy sobotni poranek, będziemy biegać z aparatami i mapami, i szukać miejsc przyjaznych działaniom w przestrzeni oraz życia i ruchu, ale też nieprzyjaznych i zastygłych. Co dalej? Dogłębna analiza zasobów osobistych i organizacji, kolejna edycja warsztatu "Myśleć Projektem", foundrising i wiele innych. #wparasiędzieje

See More

Wszem i wobec zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie otwierające nową generację zeszłorocznych dyskusji inspirowanych! Tym razem wyjątkowo nie trzeba się specjalnie przygotowywać. W planie spotkania garść wspomnień i przymiarka na przyszłość. Pozwólcie sobie być częścią powstania nowej formuły razem z nami i zawitajcie nieprzypadkowego 23 kwietnia w naszych progach! Pozdrawiamy i do zobaczenia! : )

APR23
Sun 6:00 PM UTC+02Inicjator Kulturalny Para BuchSolec Kujawski, Poland
7 people interested

3 kwietnia ekipa reprezentująca IKPB wybrała się na wycieczkę. Nie była to jednak zwykła turystyka. Nasza ekipa odwiedziła Miejsce Inicjatyw Pozytywnych czyli http://kaczebagno.pl/ , gdzie mięliśmy okazję poznać Michała, człowieka, który swoją energią powołał do życia to niecodzienne miejsce spotkań, warsztatów, edukacji alternatywnej i działań na rzecz społeczności lokalnej. Zwiedzaliśmy, pytaliśmy i rozmawialiśmy o tym jak działa ta inicjatywa i musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem. Bliskie naszemu sercu klimaty i sposób pracy. Nowy wspaniały kontakt na naszej mapie. Na pewno spotkamy się jeszcze przy okazji kolejnych działań! Dzięki Eliza za ten wyjazd!

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting

W zeszłym roku projekt z naszego miasta dzielnie walczył, ale przegrał. Może w tym roku Klub Rodzinny naszej Biblioteki będzie miał więcej szczęścia? Tak może się stać tylko dzięki naszemu zaangażowaniu!

No automatic alt text available.
Biblioteka Publiczna w Solcu Kujawskim

Robisz zakupy w Tesco? Poproś o żeton i zagłosuj na projekt "Kuźnia Aktywnej Rodziny". Pomóż nam zmieniać Solec na lepsze

Doroczne Walne zebranie stowarzyszenia, na które zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych IKPB i naszymi działaniami.
temat główny:
- zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2016
- omówienie aktualnej sytuacji
tematy poboczne: ...
- wszelkie wolne wnioski
- sprawozdanie z realizacji projektu BQ2
- udział w pikniku ekologicznym
- zaprosznie nowych osób do stowarzyszenia
- planowanie działań
- częśc rozrywkowo-artystycza

See More
MAR27
Mon 7:30 PM UTC+02Inicjator Kulturalny Para BuchSolec Kujawski, Poland
7 people went

CZEŚĆ!

Nasz kolega Marcel został niedawno naszpikowany wiedzą z zakresu Ekonomii Społecznej, i trafiając w potrzeby i profil naszej organizacji będzie się tą wiedzą dzielił z wszystkimi zainteresowanymi.

SOBOTA o 17:00! w siedzibie IKPB

...

Ekonomia społeczna to jeden ze sposobów określenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Bywa ona określana również jako gospodarka społeczna lub przedsiębiorczość społeczna, w której zysk wypracowany przez przedsiębiorstwo jest reinwestowany w społeczność lokalną i jej rozwój. (np. w działania lokalnych stowarzyszeń)

Szkolenie (choć profilowane pod naszą organizację) jest otwarte więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, a składać się będzie z trzech zagadnień:
1) Jakie są możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w ramach ES, jaki typ działalności może prowadzić stowarzyszenie?
2) Skąd brać finansowanie na działalnośc ES. Gdzie składać wnioski o dotacje?
3) Jaki typ podmiotu ES najbardziej odpowiadałby naszej organizacji?

Zapowiada się bardzo ciekawie, być może będzie to impuls do kolejnego kroku w rozwoju naszej organizacji, dlatego bądźcie z nami, bo być może już w sobotę zapadną ważne i kluczowe decyzje!

See More
MAR4
Sat 5:00 PM UTC+01Inicjator Kulturalny Para BuchSolec Kujawski, Poland
5 people went