Photos
Videos
Rekonstrukcja walk w Stronsku
78
7
Strońsko - Beleń 2017
72
6
Izba Pamięci 28 Pułku Strzelców Kaniowskich
18
Reviews
5.0
3 Reviews
Tell people what you think
Posts

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Izby Pamięci 28 pułku Strzelców Kaniowskich. Izba znajduję się w Łodzi, w budynku historycznych koszar 28 pSK przy ulicy Żeligowskiego 7/9. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi udało się nam ją otworzyć przy pięknej okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz święta pułkowego 28pSK - 11 listopada 2016 roku.

Izba otwarta jest w każdy pierwszy poniedziałek, drugi czwartek, trzeci poniedziałek i czwartą sobotę miesiąca. W poni...edziałki i czwartki zapraszamy w godzinach 17:00-19:00, zaś w soboty w godzinach 9:00-12:00. W tych terminach w Izbie dyżuruje zawsze ktoś z naszego stowarzyszenia i z przyjemnością oprowadzi po wystawie. Na wystawie stałej mamy liczne pamiątki po pułkach Strzelców Kaniowskich, oryginalne elementy wyposażenia, uzbrojenia i umundurowania. Są także fotografie, dokumenty, a nawet łuski podniesione z miejsc walk w 1939 roku.

Jak nas znaleźć ? Środkowa klatka schodowa w budynku byłych koszar, 2 piętro. Osoby lub grupy zainteresowane indywidualnym zwiedzaniem prosimy o kontakt telefoniczny lub przez Facebook. Dołożymy wszelkich starań by umożliwić Państwu zwiedzanie. Wstęp i oprowadzenie oczywiście bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania młodzież, pasjonatów historii i militariów, członków służb mundurowych i organizacji proobronnych, grup rekonstrukcyjnych i wszystkich innych zainteresowanych, dla których dzieje Strzelców Kaniowskich są bliskie sercu. Dla większych grup z przyjemnością otworzymy Izbę w ustalonym, pasującym obu stronom terminie.

Szczególnie miło nam będzie gościć rodziny byłych żołnierzy pułków Strzelców Kaniowskich. Chętnie utrwalimy Państwa wspomnienia o byłych żołnierzach, skopiujemy i zarchiwizujemy ich relacje, dokumenty i wszystko co pomoże przekazać spuściznę i tradycję dalej.

W najbliższym okresie Izba będzie otwarta w następujących terminach (rozpiska dla bieżącego miesiąca):

LUTY 2018:
sobota 17 luty -> 12:00-15:00
sobota 24 luty -> 11:00-15:00

Serdecznie zapraszamy!
Członkowie Stowarzyszenia Historycznego "Strzelcy Kaniowscy"

See More
Image may contain: 2 people, text

Kolejne ciekawe dokumenty trafiają do naszych zbiorów. Tym razem jest to świadectwo ukończenia Szkoły Podoficerskiej przez kaprala Wacława Majznera. Kurs trwał od 22 września 1932 roku i zakończył się w dniu 25 marca 1933 roku, a w/w ukończył go z wynikiem bardzo dobrym uzyskując jednocześnie awans na pierwszy stopień podoficerski. Dokument sygnowany jest podpisami dowódcy pułki i dowódcy kompanii podoficerskiej. Do świadectwa dołączone jest pamiątkowe zdjęcie wykonane na terenie dziedzińca koszar 28 pSK w Łodzi - gdzie odbywał się kurs.

Image may contain: outdoor
Posts