Photos
Reviews
4.8
10 Reviews
Tell people what you think
Ahmet Zeyrek
· June 26, 2015
KURUMLARIN EN GÜZELİ KARADENİZ TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ
Posts

Kitap Yardımı Kampanyasına Destek Verdik

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü olarak Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK ve Müdür Yardımcımız Şahin GİZLENCİ ile birlikte "1919 Kitapla Geleceğe Adım" projesine 600 kitap ile destek vermek için Çarşamba Çaltı İlkokulunu ziyaret ettik.

Okulda açılacak olan kütüphaneyi görme, öğretmen ve öğrencilerle bire bir görüşme ortamı sağladık.

...

Proje koordinatörü Sınıf Öğretmeni Çiğdem SEMİZ, tüm okul olarak kitapseverlerden gelecek destek ile bir an önce kütüphaneyi açmak istediklerini, sevgi, özveri ve işbirliği ile tüm öğrencilerimize faydalı bir mekana sahip olabilecek olmanın heyecanı içinde olduğunu belirterek bizlere teşekkürlerini iletti.

Çaltı İlkokulu idarecilerine, Proje Koordinatörü Çiğdem SEMİZ'e bizlere böyle anlamlı bir projeye dahil olma fırsatı sağladıkları için teşekkürlerimizi sunduk.

See More
arastirma.tarim.gov.tr

Uzak Doğu Asya orjinli olup Amerika ve Avrupa’da da bulunan, son iki yıldır yakın komşumuz olan Gürcistan’da görülen ve önemli zararlara neden olan Halymorpha hals (Hemiptera:Pentatomidae) ile ilgili toplantıya katılmak üzere Enstitü Müdürümüz Sayın Dr. Kibar AK Tiflis'te (Gürcistan) bulunmaktadır.

No automatic alt text available.
Image may contain: plant, outdoor and nature
Image may contain: plant, outdoor and nature
Image may contain: plant and outdoor
Posts

14 Şubat 2018 tarihinde Çankırı Kızılırmak ilçesinde Enstitümüz personeli Serkan YILMAZ, Rasim ÜNAN, Melih ENGİNSU ve Nagehan ÇİL' in de katılımıyla "Kızılırmak Çeltik Çalıştayı" düzenlenmiştir.

Çalıştaya ilçe protokolü, il ve ilçe Tarım Müdürlüğü personeli ve bölge çeltik üreticileri tarafından büyük ilgi gösterilmiştir.

Çalıştayda, Kızılırmak bölge çeltik üretimi, geleceği, ülke üretimine katkısı ve üretim sorunları masaya yatırılmıştır.

Image may contain: one or more people, shoes and indoor
Image may contain: 1 person, standing and indoor
Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 4 people, people sitting, table and indoor

Enstitümüzü;

@karadeniz tae/twitter
@blackseaARI/twitter
@karadeniz tae/instagram

...

hesaplarından da takip edebilirsiniz.

See More
Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü updated their profile picture.
February 15
No automatic alt text available.

​Genel Müdürlüğümüzce 2016-2017 yıllarında gerçekleştirilen enstitü ziyaretleri esnasında yapılan teknik, fiziki ve idari değerlendirmeler sonucunda Enstitümüzün çalışmaları başarılı bulunmuş ve plaket ile ödüllendirilmiştir.

TAGEM tarafından Antalya'da düzenlenen 2018 Yılı Proje Değerlendirme Toplantılarının Açılış Töreninde (05.02.2018) Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet DANİŞ tarafından Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK'a ödülümüz taktim edildi.

​Genel Müdürlüğümüzce 2016-2017 yıllarında gerçekleştirilen enstitü ziyaretleri esnasında yapılan teknik, fiziki ve idari değerlendirmeler sonucunda Enstitümüzün çalışmaları başarılı bulunmuş ve plaket ile ödüllendirilmiştir.
arastirma.tarim.gov.tr

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 28.12. 2017 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etti.

Ziyarete; Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN, Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI, Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK, Toprak ve Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ eşlik etti.

Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK'tan enstitü topl...antı salonunda brifing alan Genel Müdürümüz, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi verdi ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirdi. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yaptı. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM'den beklentilerini gündeme getirdi.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, Enerji Tarımı Araştırma Merkezi, laboratuvarlar, arazi ve seralarda incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri aldı.

See More
​Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 28.12. 2017 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etti.
arastirma.tarim.gov.tr

22.11.2017 tarihinde başlayan Enstitü Araştırma Komitesi Proje Görüşme Toplantılarımızı bu gün nihayetlendirdik. Yeni başlayan, devam eden ve sonuçlanan Bölgesel, ülkesel ve uluslararası projelerimiz vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun.

Image may contain: 7 people, people smiling, people standing and outdoor

Enstitümüz tarafından hazırlanan ve DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) tarafından desteklemesine karar verilen "DOKAP Sertifikalı Tohumluk Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Projesi" DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE ile Enstitü Müdürümüz Dr. Kibar AK tarafından imzalandı.

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Vezirköprü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle ile 03.08.2017 tarihinde Samsun'un Vezirköprü İlçesi Çakırtaş Mahallesinde "Antraknoza Toleranslı G...
arastirma.tarim.gov.tr

DOKAP BÖLGESİ TARİMSAL ÜRETİM VE TARIMSAL SANAYİ YATIRIM POTANSİYELİ ARAŞTIRMA PROJESİNE katkılarından dolayı Tokat İli Pazar İlçesi Sebze Yetislştiricileri Birliği Başkani Sayın Necmettin ANGUN ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Celal AKIN'a çok teşekkür ederiz.

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting, screen, office and indoor

DOKAP projelerimiz kapsamında Ondoku Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Vedat CEYHAN liderliğinde çalışma arkadaslarimizi eğitim verildi.

Image may contain: 10 people, people smiling, people sitting and indoor

"DOKAP Bölgesi Tarımsal Üretim ve Tarımsal Sanayi Yatırım Potansiyelinin Araştırılması Projesi" kapsamında çalışma arkadaşlarımıza anket uygulama eğitimi verildi...

Image may contain: 9 people, people smiling, people sitting and indoor
Image may contain: 4 people, people smiling, people sitting