Posts

Sayfa ve sizler için güzel bir anket hazırladık. Katılımın yüksek olması önemli. 1 hafta boyunca anket açık olacak sonuçları sizlerle paylaşacağım. Buyrun..

Karikateist Sayfası Geribildirim Anketi
docs.google.com

Keşke Yunan galip gelseydi!" diyen Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu, acaba ''beni Yunan hekimlerine emanet edin'' demiş midir!?

Image may contain: 1 person, meme and text
Videos
Dünyamız ve evrendeki yeri...
2.1K
240
Arşiv affetmez ...
4.9K
1.1K
Planet
2.1K
191
Reviews
4.7
2,058 Reviews
Tell people what you think
Hulya Hulie
· February 17, 2018
Karikateist provides the excellent knowledge about the history of the religions and where the origins of the religions comes from. It is highly respectful place to discuss and debate religions, God, m...oral principles, integrity, spiritualism, and philosophy. Share knowledge and learn from others. See More
Berkay Alper
· November 3, 2017
People who try to expand free thinking. They are respectful, but not politic.
TC Esra Keşaf
· November 4, 2017
Excellent page. I liked it very much. Please keep it forever�
Dersim Cakmak
· November 8, 2017
It has really good vibez.
Celal Şengör
· December 8, 2017
I'm giving 5 star for this page because they do awesome work there.
Kağan RA
· November 6, 2017
nice ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Musty Elmas
· February 6, 2018
Wannabe Comedians that are Islam-Haters!
Ümitt Sarı
· November 12, 2017
Merhaba siteyi daha önceden takip ediyordum ama nedense şu an takip edemiyorum beğen simgesi gözükmüyor ve gönderilere beğeni ve yorum yapamıyorum sebebini bir yönetici arkadaş açıklarsa çok sevinirim.
Fahriye Aktaş
· November 27, 2017
Bir ülkenin bölünmesinin, yok edilmesinin, birbirlerine karşı düşman olmasının, din, dil, ahlak kavramlarının istenilen yöne çarptırılarak amacına... yani o ülkenin inançlarıyla oynanmasıyla dışarıdan... kolayca darbe almamızı sağlamasına yarayan bu siteyi uygun bulmuyorum. Lütfen ülkemizde yaşayan kardeşlerimiz herkesin inancı ne olursa olsun bu site veya bunun gibi birçok siteler için birbirimize düşman edilmeye bölünmeye inançlarımızla oynanmasına izin vermeyelim. See More
Bayram Çetinbaş
· January 29, 2018
“Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifa ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet olan Kur’an geldi.” (Yûnus, 10/57) Kerim kitabımız Kur’an, insanların dünya ve ahir...et saadeti için bir öğüt, gönül dünyalarını aydınlatan manevi bir ışık, hayatlarını sürdürürken başvuracakları bir rehber ve bütün insanlığa gönderilen bir rahmet kaynağıdır.
Kur’an’ın ana konusu Allah’ın varlığı ve birliğidir. O’nun muhatabı insandır ve Allah-insan-varlık üçgeni arasındaki ilişkileri konu edinmiştir. Böylelikle o, insanın Rabbi, kendi cinsi ve kâinat ile bağlantısını düzenleyen bir rehberdir. Kur’an’ın hedefi insanın dünya ve ahirette mutluluğunu sağlamaktır. İtikadî, ahlakî ve amelî her bakımdan insanların ihtiyaç duyduğu ilkeleri ihtiva eder.
Onu okurken tefekkür etmek ve bize söylemek istediği ilkeleri iyi kavramak gerekir. Çünkü Kur’an’ın emir ve yasakları tüm insanlığın mutluluğuna yönelik hükümler içerir. Sadece tilavetle yetinmek ve ne söylediğine önem vermemek, ondan beklediğimiz faydayı bize sağlamayacaktır.
See More
Murat Ulukaya
· November 23, 2017
Felsefe konuşmak için geldim, küfürden hakaretten geçilmiyor. Hiç bir siyasi fırsatı kaçırmayıp insanlara felsefe ve inanç tartıştığını zannettirmeye çalışan bir sayfa...
Mesut Arpacık
· February 9, 2018
Daha önceki yorumumu kaldırmışsınız. Tekrar söylüyorum BİLİMİ ateizme mal etmeniz doğru ve mantıklı bir hareket değil . Tıpkı müslümanlar içinde doğru hareket etmeyen insanlar üzerinden islamı eleşt...irmek gibi . Sizce biri doğru hareket etmeyen ateistlere bakıp bu hareketleri tüm ateistlere genellese nasıl olur ben söyliyim son derece komik olur tıpkı sizin gibi. Yaptığınız şeyin hiçbir faydası yok malesef . See More
Sercan Köroğlu
· December 23, 2017
Yalan bilgilerle insanları kandırıyorsun müslümanlıkla olmıyan olguları varmış gibi gösteriyor mide bulandıyorsun . Başkaların inancına saygısı olmayan kişilik kaybı yaşamış insanlar topluluğu
Ebru Karayel
· November 3, 2017
Dusunme yetenegini kaybetmemis insanlarin duzenledigi, beyni hala calisanlarin sayfasi...
TC Özcan Zopcuk
· February 11, 2018
Yaptığınız hır paylaşımın altına katılmadığımı belirten bir yorum yaptım yapmaz olaydım kufur hakaret asagilama ne varsa yazıldı şahsıma üstelik yaptıgım yorumda kufur hakaret asagilama olmamasına rağ...men sizde faşist sayfalardan farkınız yok farklı düşüneni hemen kufurle hakaretle sindirmeye çalışmak o yüzden samimi değilsiniz bu arada ne akpliyim ne de musluman See More
Serhat Köseoğlu
· January 21, 2018
Babaları Yahudi Düşünürlerden oluşan ekseriyeti 18 yaş altında yaşadıkları Ahlaki vaziyetten uzak bütün değerleri kendi nefsine hakim olamadığı için niçin ben zina edemiyim Tanrı Yok ki dolayısıyla ce...za da Yok ben düşünen bir hayvanım deyip düşünemeyen Bir topluluk.
Hezeyandır.Allah ve Din düşmanları Olup Kafirdirler..
Öyleyse Yaşasın Cehennem..
See More
Mazlum Elbistan
· November 23, 2017
Cok beğenerek takip ediyorum aynı hızla yoluna devam
Attila Güçlü
· February 9, 2018
Zamanın da bu sayfaya az sövmedim :) şimdi ise teşekkür ediyorum, dinden çıkmamın, doğru yolu bulmamın en büyük nedenlerin biri bu sayfa, iyi ki varsınız
Mert Tanaydın
· January 31, 2018
Milletimize hizmet eden bir sayfa gerçekten...
Ali Ceylan
· February 10, 2018
En çok sinir olduğum şey ise Türkiye’de ateist lerin kendilerini Atatürkçü olarak görmesi ve dinsizliklerinden(islama düşmanlıklarından ) dolayı bir çok insanın onlara bakarak Gazi Mustafa Kemal h...alkında da kötü düşünceleri . See More
Photos
Posts

Hani bir zamanlar 'yerli tank yapacağız' diyen bir zihniyet vardı... Yaptılar yaptılar, ama yerli yumurta yapmayı başardılar (!)
(Önceden sanki yabancı yumurta yiyormuşuz gibi...(!)) 😐

Image may contain: one or more people and text

Tek Bir Atomun Fotoğrafı Çekildi!

Fotoğrafta iki elektrot arasında “soluk mavi bir nokta” görüyorsunuz. Bu nokta aslında boşlukta asılı duran bir atom ve siz onu çıplak gözle görebiliyorsunuz! Peki bu nasıl mümkün?
Gördüğümüz atom, iyon tuzağında tutulan ve lazer ışığıyla aydınlatılmış bir Stronsiyum atomu. Normalde bir atomu gözümüzle görmek elbette mümkün değil; çünkü bir Stronsiyum atomunun yarıçapı sadece 215 pikometre... Yani 1 metrenin trilyonda biri civarında. Sayısal ...olarak 0.000000000215 metre! Bunu çıplak gözle görmek imkansız. Dolayısıyla, fotoğrafçılar ve kuantum fizikçileri tarafından kullanılan bir teknik kullanılarak, atom havada asılı şekilde hapsedildikten sonra, üzerine lazer düşürülüyor. Bu lazerin etkisiyle tek bir atom, ışıma yaparak etrafa ışık saçıyor. Öteki tarafta bekleyen fotoğraf makinası ise, uzun pozlama kullanarak bu az miktarda, ama lazer sayesinde, normalde Stronsiyum'un saçacağından daha yüksek miktarda olan ışığı yakalıyor. Fotoğraf makinasının sensörleri üzerine düşen ışık, yeterince uzun süre yakalandığında, tekil bir atomun fotoğrafını çekmeyi başarabiliyoruz.
Normal bir kameranın onu yakalaması ise atomun fotonları soğurup sonra yeterince uzun bir şekilde onları tekrar salmasıyla gerçekleşiyor. Yani fotoğraf makinanız ne kadar güçlü olursa olsun, durup dururken bir atomun fotoğrafını, alelade bir diğer cismin fotoğrafını çeker gibi çekemezsiniz. Burada, az önce sözünü ettiğimiz lazerli sistem kullanılarak atom fotoğraflanabilmiştir. Zaten bugüne kadar atom kümelerinin fotoğrafı bu şekilde çekilebilmekte ya da bu şekilde görüntüler yaratılabilmekteydi. Bu fotoğrafı etkileyici kılan, tek bir atomun fotoğrafının yakalanabilmiş olmasıdır.

Noktacığın (atomun) her iki yanındaki elektrotun arasındaki mesafe 2 milimetre. Bu da atomun büyüklüğünü (veya belki de küçüklüğünü) anlamak açısından bize bir ipucu sunuyor.
Fotoğraf, Oxford Üniversitesinde doktora öğrencisi olan David Nadlinger tarafından çekildi ve İngiltere’de Mühendislik ve Fiziki Bilimler Araştırma Kurulunun (Engineering and Physical Sciences Research Council) düzenlediği bilim fotoğrafları yarışmasında sahibine birincilik ödülü getirdi.

Kaynak: Science Alert

See More
No automatic alt text available.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

What do you think?
Translated
Image may contain: 1 person, text
Image may contain: 1 person, text

Bugün Beşiktaş Kartal Yuvalarından yapılan alışverişlerin %10'u Mehmetçiğe gidecek. Bana forma almak isteyen varsa kabul edebilirim.

Ayrıca, Beşiktaş'a Bayern Münich karşısında başarılar dileriz.

Image may contain: one or more people and text

İyi geceler arkadaşlar

Good night friends :)
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Karikateist
49,884 Views

Katılıyor musunuz ?
Katılmıyor musunuz ?
Ve neden ?

Do you agree? Don't you agree? And why? :)
Translated
Image may contain: text

Bunu biz yazsaydık ne vatan hainliğimiz kalırdı ne tüm sülalemizi anan aksığırların küfürleri...
Buyrun... Afrin'de yaşamlarını yitiren askerler üzerinden oy hesabı nasıl yapılırmış görün (!).

Image may contain: 1 person, text

Türkiye'yi o ilk baştaki insanlar değil, sonraki iyi yürekli insanlar güzelleştirecek.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Karikateist
98,017 Views

İyi geceler arkadaşlar

Good night friends :)
Translated
Image may contain: 2 people

Kitap önerin arkadaşlar!

Book Suggestions, friends! :)
Translated