Photos
Reviews
4.3
102 Reviews
Tell people what you think
Posts
Meskal shared their post.
Meskal

Dziękujemy wszystkim za godne pożegnanie Meskala! Impreza była przednia : D Szykujcie się na wielkie otwarcie nowej knajpy już w najbliższą sobotę. Przy okazji gratulujemy nowym nabywcom lokalu, oraz zagadkowemu nabywcy szyldu znad drzwi Meskala : )

Thank you all for worthy farewell meskala! The party was front: D get ready for the grand opening of the new restaurant this Saturday. By the way, we congratulate the new buyers of the premises, and the zagadkowemu buyer from the door door:)
Translated

Dziękujemy wszystkim za godne pożegnanie Meskala! Impreza była przednia : D Szykujcie się na wielkie otwarcie nowej knajpy już w najbliższą sobotę. Przy okazji gratulujemy nowym nabywcom lokalu, oraz zagadkowemu nabywcy szyldu znad drzwi Meskala : )

Thank you all for worthy farewell meskala! The party was front: D get ready for the grand opening of the new restaurant this Saturday. By the way, we congratulate the new buyers of the premises, and the zagadkowemu buyer from the door door:)
Translated
Posts

to będzie ciężki tydzień
wątrobo wybacz

Meskal added an event.

jak pewnie niektórym wiadomo 31 01 14 Meskal zniknie z imprezowej mapy Poznania, ale spokojnie już kilka dni później rusza w tym samym miejscu nowa knajpa o profilu działania podobnym do meskala. W związku z tym zapraszam wszystkich na impreze pożegnalną która odbędzie się w piatek 31 01 14. Zagra dj boogi, A my pożegnamy kochanego meskalika tym czym truliśmy się w nim przez ostatnie kilka lat

JAN31
Fri 12:00 AM PSTMeskalPoznan, Poland
181 people went

jak pewnie niektórym wiadomo 31 01 14 Meskal zniknie z imprezowej mapy Poznania, ale spokojnie już kilka dni później rusza w tym samym miejscu nowa knajpa o profilu działania podobnym do meskal. W związku z tym zapraszam wszystkich na impreze pożegnalną która odbędzie się w piatek 31 01 14. Zagra dj boogi, A my pożegnamy kochanego meskalika tym czym truliśmy się w nim przez ostatnie kilka lat

koniec się zbliża......

The end is coming......
Translated
Meskal shared an event.
JAN11
Sat 9:00 PM UTC+01MeskalPoznan, Poland
29 people went

a my już otwarci wiec zapraszamy

dziś w meskalu

Image may contain: 2 people, beard and text

dziś sam prezes za dja

Image may contain: 1 person
Meskal shared a Page.
teraz z Meskala nie trzeba już wychodzić! rano zapraszamy na śniadania, w południe na lunch i ciepłą zupę, po południu na kawę i ciasto, a wieczorem na piweczko!

zapraszamy

Welcome
Translated
DEC19
Thu 6:30 PM UTC+01MeskalPoznan, Poland
24 people went
Teatr Ósmego Dnia

W związku z regularnością działań władz Poznania na rzecz likwidacji Teatru Ósmego Dnia, pragniemy podziękować setkom osób, które wciąż piszą, rozsyłają, podpis...ują kolejne listy w naszej obronie. Wasza determinacja i świadomość, że jest Was tak wielu, są niezwykle budujące.

Radnemu, który wnioskuje o zmniejszenie naszego budżetu o 800 000 zł, radnej, która chce obcięcia kolejnych 200 000 i radnemu, który deklaruje, że będzie postulował przyznanie Teatrowi Ósmego Dnia dotacji w wysokości 0 zł. przypominamy treść art. 12 Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej: "Organizator zapewnia instytucji kultury środki niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności kulturalnej oraz do utrzymania obiektu, w którym ta działalność jest prowadzona".

Coraz mniejsze środki finansowe ograniczają nasze działania i blokują wiele inicjatyw. Niezgodne z prawem propozycje kolejnych cięć budżetowych prowadzą do uniemożliwienia kreatywnej pracy kilkunastu zatrudnionych w Teatrze osób dysponujących wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami tworzenia i realizowania programu instytucji kultury.

Komisja Zakładowa
OZZ Inicjatywa Pracownicza
przy Teatrze Ósmego Dnia

See More
Teatr Ósmego Dnia

Oświadczenie Teatru Ósmego Dnia

Teatr Ósmego Dnia dziękuje wszystkim, którzy, jakże często ostatnio, protestują przeciw represjom stosowanym wobec naszego zespo...łu. Nieustające próby blokowania działalności Teatru przybierają coraz częściej postać groteskową, choć nie powoduje to zmniejszenia ich uciążliwości. Groteskowe jest to, że radni, razem z przedstawicielami Urzędu Miasta, opowiadają w różnych miejscach publicznych: klubach poselskich, kawiarniach, korytarzach instytucji kultury o intencjach pozbawienia Teatru możliwości działania. Uciążliwe jest to, że poddawani jesteśmy licznym kontrolom, że do instytucji takich jak ZUS czy Państwowa Inspekcja Pracy napływają donosy. Ci z radnych PO, PiS i PRO, którzy wykazują największą aktywność przeciw Teatrowi Ósmego Dnia, nie wiedzą o nim niczego, nigdy w nim nie byli, nie mają pojęcia, czym się zajmuje ani jaka jest jego pozycja w krajowym i międzynarodowym świecie sztuki. Ich knucie jest konsekwencją zemsty za sprawy personalne (np. związane z osobą niefortunnego prezydenta ds. kultury) czy za mit lewackości otaczający Teatr. To jest jedno wcielenie rzeczywistości – pozbawione racjonalnych przesłanek.
Drugie – to realna rzeczywistość Teatru – dotacja, która w 2013 roku wynosiła 1 100 000 (z czego ok. 1 000 000 to koszty pośrednie – opłaty czynszowe za siedzibę, media, pensje pracowników itp., a ok. 100 000 zostaje na działalność statutową). Ponadto Teatr każdego roku zdobywa środki zewnętrzne na realizacją projektów społeczno-artystycznych i działa z niesłabnącą, mimo wszystko, energią. Nasze spektakle odnoszą sukcesy na wielu kontynentach, a w tym samym czasie w Teatrze realizowany jest program wydarzeń kulturalnych cieszący się zainteresowaniem mieszkańców Poznania i innych miast Polski. Teatr jest miejscem zawodowej aktywności kilkunastu kreatywnych ludzi, a także daje pracę kilkudziesięciu osobom współpracującym m.in. przy spektaklach plenerowych. Teatr Ósmego Dnia stał się też domem dla setek młodych artystów, działaczy społecznych, autorów książek. O tym zapewne większość radnych nie ma pojęcia, mimo że informacje te są ogólnodostępne, a ponadto regularnie dostarczane przez Teatr do Urzędu.

See More

jak nie wszystkim wiadomo meskal został klubem festiwalowym masek, tak wiec wpadajcie przed spektaklami, po i w trakcie będą shoty za bilet

Meskal added a new photo.
No automatic alt text available.