Photos
Videos
Pamiętamy
39
1
Odzyskany seat, zatrzymani sprawcy kradzieży.
7
Oferowali do sprzedaży żółwie, małpki i papugi objęte konwencją CITES Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. Zwierzęta nie posiadały wymaganych dokumentów. Ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze zabezpieczone gatunki są objęte Konwencją Waszyngtońską CITES. http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/34036/Oferowali_do_sprzedazy_zolwie_malpki_i_papugi_objete_konwencja_CITES.html
6
3
Posts

Od 6 grudnia 2017 roku do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.
http://dlakierowcow.policja.pl/…/152191,Dzien-odblaskow-kon…

Image may contain: text

W zeszłym tygodniu w klubie seniora "Promyk" przy ul. Kazimierza Promyka odbyło się spotkanie policjantów i przedstawicieli Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz z mieszkańcami dzielnicy. Podczas spotkania omawiano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa publicznego.
http://www.policja.waw.pl/…/45201,Spotkanie-z-mieszkancami-…

Image may contain: 4 people, people sitting and indoor
Posts

Cześć, zwracam się do Was o wsparcie w zbieraniu środków na leczenie. Nazywam się Wojciech Budzik, mam 42 lata, mam żonę i 2 córki.

W listopadzie 2016 roku, jak grom z jasnego nieba, spadła na nas diagnoza - szpiczak. Zapytacie , co to takiego? Nowotwór złośliwy szpiku kostnego. Już to brzmi nieciekawie. A to dopiero początek. Leczenie polega na chemioterapii - jej trzy rodzaje nie przyniosły rezultatu - szpiczak okazał się oporny i okopał się w moim organizmie. Nadzieją ...jest stosowany za granicą lek - u nas nierefundowany. Potrzebuję około 400 tysięcy złotych.

See More
Image may contain: 1 person, text

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.
http://www.policja.pl/…/154999,Tydzien-Pomocy-Osobom-Pokrzy…

Image may contain: one or more people and text

Problem oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż jest aktualny i Policja cały czas stara się działać na rzecz ograniczenia tego rodzaju przestępczości. Najważniejsza w tym zakresie niewątpliwie jest profilaktyka i edukacja. Docieramy do osób starszych w przeróżny sposób i dosłownie staramy się być wszędzie. Komendant Komisariatu Policji w Wawrze kom. Robert Matusik może pochwalić się dość innowacyjnym pomysłem, jaki zrodził się i został zrealizowany w komendzie na Pradze Południe w minionym roku. A wszystko dla seniorów, w trosce o ich bezpieczeństwo.
http://www.policja.waw.pl/…/aktualnosci/45189,Senior-kontra…

Image may contain: text

Kolejny już rok policjanci w całym kraju, w tym funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji w ramach kampanii informacyjnej z partnerami zewnętrznymi ostrzegają osoby starsze przed oszustami metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Tylko w ubiegłym roku seniorzy stracili w ten sposób ponad 18 mln złotych. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych przed oszustami podszywającymi się pod członków rodziny lub policjantów.
http://www.policja.waw.pl/…/45190,Nie-daj-sie-wciagnac-w-te…

Image may contain: text

Pomóżmy dziecku policjanta z KRP VII.
Przekazując 1 % podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Frączkiewicz, 8053 możecie pomóc Zuzi w walce o sprawność i w ten sposób wesprzeć w codziennym funkcjonowaniu.

Image may contain: one or more people, baby and text

Dzięki błyskawicznej akcji policjantów z Woli doszło do zatrzymania kobiety i mężczyzny, którzy są podejrzani o napaść z użyciem noża. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony, wracając przez osiedlowe podwórko, został zaczepiony przez sprawców, którzy chcieli od niego papierosa. W pewnej chwili, kiedy ten odszedł, zaatakowali go, bili pięściami i grozili mu nożem. Zabrali pieniądze i uciekli. Oboje już usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.
http://www.policja.waw.pl/…/45182,Zaatakowali-nozem-na-osie…

Image may contain: one or more people and people standing

Tym razem policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III odwiedziły uczniów klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 94 w warszawskich Włochach. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przejawach demoralizacji.
http://ochota.policja.waw.pl/…/76880,Spotkania-profilaktycz…

Image may contain: 3 people, people sitting, table and indoor

Policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona przez kilka dni w różnych miejscach przekazała 22-latkowi pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości 100 000 złotych. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji. Za to przestępstwo Sebastianowi S. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.
http://www.policja.waw.pl/…/45180,Kolejny-falszywy-policjan…

Image may contain: one or more people and people standing

Realizacja policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn 35-letniego Sebastiana D. i 36-letniego Kamila P., którzy odpowiedzą za kradzieże z włamaniem toyoty verso i toyoty avensis, do których doszło w styczniu tego roku na terenie Warszawy. Mężczyźni decyzją sądu już zostali aresztowani na 3 miesiące. Za paserstwo natomiast odpowie 35-letni Krzysztof K., zatrzymany na terenie dziupli samochodowej w jednej z podwarszawskich miejscowości.
http://www.policja.waw.pl/…/45087,Odpowiedza-za-kradzieze-t…

Image may contain: one or more people, people standing, hat and outdoor

Dzieci z Zespołów Szkół Publicznych z Mrokowa i Lesznowoli spotkały się wczoraj z policjantami i maskotką stołecznej Policji - sierżantem Borsukiem. Podczas zajęć funkcjonariusze uczyli je między innymi jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachowywać się wobec osób obcych, czy w kontakcie z nieznanymi zwierzętami. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.
http://www.policja.waw.pl/…/45169,Policyjny-Borsuk-odwiedzi…

Image may contain: one or more people and basketball court

Oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Zielonce odebrał telefon od mieszkanki Zielonki z informacją, że ma problemy ze zdrowiem i w związku z tym jej życie może być zagrożone. Następnie kobieta rozłączyła się i już nie odbierała telefonu. Policjant szybko ustalił miejsce jej zamieszkania i natychmiast skierował tam policyjny patrol. Kobiecie w porę została udzielona niezbędna pomoc.
http://www.policja.waw.pl/…/45162,Oficer-dyzurny-z-Komisari…

Image may contain: 1 person, sitting

Kampania społeczna bezpieczny przejazd - „Zatrzymaj się i żyj!” prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po raz kolejny została poprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych i świadomości społecznej dotyczącej przestrzegania prawa i zachowania ostrożności.
http://kpppiaseczno.policja.waw.pl/…/76807,Policjanci-z-Zal…

Image may contain: one or more people and outdoor

Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza uczniów szkół naszego powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. W tym tygodniu policjantka odwiedziła dzieci na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/…/76736,Policjantka-na-sp…

Image may contain: 16 people, people smiling, people standing

To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.
http://policja.pl/pol/wolnytekst/67114,dok.html

Image may contain: text