Photos
Videos
Pamiętamy
39
1
Oferowali do sprzedaży żółwie, małpki i papugi objęte konwencją CITES Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. Zwierzęta nie posiadały wymaganych dokumentów. Ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze zabezpieczone gatunki są objęte Konwencją Waszyngtońską CITES. http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/34036/Oferowali_do_sprzedazy_zolwie_malpki_i_papugi_objete_konwencja_CITES.html
6
3
Odzyskany seat, zatrzymani sprawcy kradzieży.
7
Posts

NA KRWIODAWCÓW ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ!
Tak było i tym razem, bo mimo zimna i wiatru chętnych do oddania krwi nie brakowało. Niektórzy przyszli oddać krew po raz pierwszy, inni byli już wtajemniczeni w całą procedurę, ze sporą kolekcją wpisów w swojej specjalnej książeczce. Wszyscy ze wspólnym celem - POMAGAĆ. Dziś po kilku godzinach akcji na koncie było oddanych trochę ponad 25 litrów krwi, do czego przyczyniło się 56 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji "SpoKREWnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

http://www.policja.waw.pl/…/45510,Na-krwiodawcow-zawsze-moz…

Dzisiaj między 17.00 a 19.00 w Łomiankach przy ul. Przyłuskiego oraz pomiędzy ulicami Pancerz i Starej Cegielni odbędzie się pikieta zwolenników budowy trasy S7 w wariancie II (przebiegającej na skraju Puszczy Kampinoskiej i omijającej miasto). W związku ze spodziewanymi utrudnienia w ruchu policjanci na bieżąco będą monitorować wskazane miejsca.

http://www.policja.waw.pl/…/45506,Protest-w-Lomiankach-mozl…

No automatic alt text available.
Posts

Policjantki zajmujące się profilaktyka społeczną wspólnie z funkcjonariuszami z drogówki, zorganizowały niezwykle sympatyczną akcję prewencyjną pt. „Jabłko czy limonka”. Zgodnie z jej założeniem, mundurowi sprawdzali czy dzieci korzystają z fotelików bezpieczeństwa i czy mają zapięte pasy. Policyjne działania happeningowo-profilaktyczne przeprowadzono przy Żłobku Miejskim oraz przy Przedszkolu Publicznym nr 4 w Otwocku. Dla wzorowych rodziców były przygotowane słodkie jabłka, a dla tych którzy nie dbają o bezpieczeństwo maluchów – kwaśne limonki. Bilans akcji to kilkadziesiąt rozdanych jabłuszek. Na limonkę nikt nie zasłużył, bo wszyscy skontrolowani wywiązali się z obowiązków kierowcy i rodzica – wzorowo.

http://kppotwock.policja.waw.pl/…/77593,Jablko-czy-limonka-…

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing, child and outdoor

Po około ośmiu latach służby, wielu policyjnych akcjach i interwencjach, na zasłużoną emeryturę przeszedł „Duglas”. Mowa o owczarku niemieckim – policyjnym psie służbowym.

http://kppminsk.policja.waw.pl/…/77585,Pozegnalismy-Duglasa…

Image may contain: 7 people, people smiling, people sitting, people standing and child

Trwa zbiórka krwi przed siedzibą KSP. Czekamy na Państwa jeszcze do godz. 14. Serdecznie zapraszamy!

http://www.tvp.info/…/stoleczni-policjanci-oddaja-krew-w-ho…

Zbiórki prowadzone są cyklicznie, ostatnia miała miejsce w styczniu.
tvp.info

Do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń z udziałem pociągu i pieszych doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu wołomińskiego. 14 marca w miejscowości Dybów, 26-latek w nieznanych bliżej okolicznościach wtargnął pod jadący w kierunku miejscowości Radzymin pociąg towarowy. Wczoraj kilka minut przed 16:00 pociąg relacji Białystok - Węgliniec, na torach kolejowych w Zielonce na rozjeździe kolejowym w kierunku Warszawy Wschodniej, potrącił śmiertelnie n/n mężczyznę. Obaj w wyniku odniesionych obrażeń ponieśli śmierć na miejscu. Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów i o wypadek nietrudno.

http://www.policja.waw.pl/…/45490,Uwazaj-przechodzac-i-prze…

Image may contain: sky, car and outdoor

Po raz kolejny nasi funkcjonariusze spotkali się z dziećmi. Tym razem o zasadach bezpieczeństwa na drodze dzielnicowi z Białołęki przypominali najmłodszym z Przedszkola nr 430 przy ul. Ceramicznej 11 w Warszawie. Na koniec spotkania dzieci zaprezentowały gościom występ, a przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczył maluchom kolorowanki oraz kamizelki odblaskowe. Mamy nadzieję, że ta lekcja zapadnie głęboko w ich pamięć.

http://pragapn.policja.waw.pl/…/77544,Dzielnicowi-na-spotka…

Image may contain: 3 people, people sitting and indoor
Image may contain: outdoor
Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Stołecznej Policji to SpoKREWnieni ze Służbą - zbiórka krwi

Stoimy i czekamy na Was Drodzy Dawcy 🤗😁👮‍♂️❣️
Pierwsze osoby już odebrały kupony Telepizzy
Jesteśmy do 14.00. Zapraszamy!

Wczoraj, w Sądzie Rejonowym przy ulicy Kocjana obchodzony był Dzień Edukacji Prawnej. Podczas spotkania z młodzieżą, bielańscy i stołeczni policjanci rozmawiali o odpowiedzialności karnej oraz zagrożeniach jakie niosą ze sobą narkotyki. Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt jakim na co dzień posługują się policjanci. Spotkanie w sądzie było również okazją do promowania zawodu policjanta.

http://www.policja.waw.pl/…/45502,Dzien-Edukacji-Prawnej-z-…

Image may contain: 2 people

Przypominamy, że już jutro zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.
Krwiobus będzie czekał na Państwa przed KSP od godz. 8:00-8:30 do godz. 14.
Koordynatorem akcji z ramienia Komendy Stołecznej Policji jest prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KSP asp. Paweł Bojarski.

http://www.policja.waw.pl/…/45259,SpoKREWnieni-sluzba-najbl…

Image may contain: 1 person

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich do licznego udziału w festynie na "Górkach Szymona" w Piasecznie. Bawimy się, morsujemy i pomagamy! Pieniądze potrzebne są pilnie dla naszego kolegi st.asp. Wojtka Budzika z Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji walczącego z nowotworem. Przyjdź, nie pozostawaj obojętnym!

http://www.policja.waw.pl/…/45472,Zbieramy-pieniadze-dla-st…

No automatic alt text available.

Funkcjonariuszka naszej komendy wspólnie z kierownikiem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego delegatury Praga- Południe gościli w DDPS przy ul. Walecznych, gdzie spotkali się z seniorami. Seniorzy wysłuchali kilku dobrych rad, które pomogą ustrzec się przed oszustwem na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, CBŚP", a także pozwolą zapobiec zagrożeniom z którymi można spotkać się w życiu codziennym, szczególnie w zbliżającym się okresie przedświątecznym.

http://www.policja.waw.pl/…/45471,W-trosce-o-bezpieczenstwo…

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

"NIELETNI WOBEC PRAWA"
Pod takim hasłem trwały spotkania policjantki w zakroczymskiej szkole. Funkcjonariuszka poruszyła wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności nieletnich. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań, przybliżone zostały im także środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wchodzić w konflikty z prawem.

http://www.policja.waw.pl/…/aktualnosci/45476,Nieletni-wobe…

Image may contain: 10 people, people smiling, people sitting, people standing, table and indoor

Policjanci Komendy Stołecznej Policji w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Pasy”. Mają one na celu ograniczenie tragicznych skutków wypadków drogowych, które wynikają z braku odpowiednio zapiętych pasów bezpieczeństwa.

http://www.policja.waw.pl/…/aktualnosci/45480,Kierowco-Zapn…

Image may contain: car and outdoor

Za rozbój na taksówkarzu odpowie 29-letni mężczyzna. Pasażer po kursie pobił kierowcę taksówki i zażądał oddania telefonu komórkowego i pieniędzy. Wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

http://www.policja.waw.pl/…/45478,Za-rozboj-na-taksowkarzu-…

Image may contain: car, night and outdoor

Kilka dni temu w Tarczynie doszło nad ranem do brutalnego pobicia. Młody mężczyzna został zaatakowany, po uprzednim spryskaniu jego twarzy gazem pieprzowym, napastnicy bili go po całym ciele, a następnie skradli mu portfel, telefon i dokumenty. Funkcjonariusze z Tarczyna zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. Jeden z nich 19-letni mieszkaniec Grójca, "wyciągnięty wprost spod kołdry", na najbliższe dwa miesiące został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

http://www.policja.waw.pl/…/45447,Areszt-dla-19-latka-za-ud…

Image may contain: one or more people