Photos
Videos
Inauguracja akcji pod nazwą „Dzień odblasków 2017” W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 6 grudnia 2017 roku Policja realizuje kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.
3
1
Oferowali do sprzedaży żółwie, małpki i papugi objęte konwencją CITES Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. Zwierzęta nie posiadały wymaganych dokumentów. Ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze zabezpieczone gatunki są objęte Konwencją Waszyngtońską CITES. http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/34036/Oferowali_do_sprzedazy_zolwie_malpki_i_papugi_objete_konwencja_CITES.html
6
3
Pamiętamy
39
1
Posts

Bezpiecznie - Chce się żyć!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
639 Views
639 Views

Wczoraj policjanci z legionowskiej komendy odwiedzili dzieci z Domu Dziecka im. Ojca Świętego Piusa XI w Chotomowie. Mundurowi złożyli mieszkańcom oraz personelowi placówki życzenia spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie było rewizytą, ponieważ tuż przed ubiegłorocznymi Świętami Bożego narodzenia dzieci wraz dyrektorem swojego domu s. Stanisławą Pociechą niespodziewanie odwiedziły legionowskich policjantów, składając bożonarodzeniowe życzenia.

http://kpplegionowo.policja.waw.pl/…/77797,Przedswiateczna-…

Image may contain: 4 people, people standing, child and indoor
Posts

Odpowiedzialność karna, ale także konsekwencję zdrowotne były tematyką spotkania z uczniami Prywatnego Liceum i Gimnazjum "Szkoła Liderów" przeprowadzone przez policjantkę z mokotowskiego zespołu ds. Profilaktyki. Licealiści dowiedzieli się jak ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii reguluje przestępstwo nakłaniania, ułatwiania lub umożliwienia zażywania środków odurzających lub substancji psychotropowych.

http://mokotow.policja.waw.pl/…/77791,Narkotyki-i-dopalacze…

Image may contain: one or more people, people sitting and indoor

Sierż. sztab. Mariusz Latek wraz ze strażakiem Emilem Maliszewskim oraz maskotką Komendy Stołecznej Policji – Borsukiem, gościli w Przedszkolu w Tarczynie. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.

http://kpppiaseczno.policja.waw.pl/…/77778,Kolejne-spotkani…

Image may contain: 1 person, living room, basketball court, shoes, child and indoor

Policjanci z komisariatu na Myśliborskiej odwiedzili białołęcki Klub Mam. Nadkom. Tomasz Tabor i dzielnicowi rozmawiali z kobietami o skali przestępczości w dzielnicy, omawiali zjawisko przemocy w rodzinie, a także zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacji ,,Moja Komenda". Mundurowi swoją uwagę poświęcili również najmłodszym mieszkańcom dzielnicy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, jak dbać o własne bezpieczeństwo w domu, i na ulicy. Na koniec maluchy mogły przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę.

http://pragapn.policja.waw.pl/…/77772,Policjanci-z-wizyta-w…

Image may contain: 1 person, sitting and indoor
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Polska Policja
253,343 Views
253,343 Views
Polska Policja

„KORYTARZ ŻYCIA” - kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa na drodze🚨
#BezpieczeństwoNaDrodze #Policja #Pomoc 🚓🚑🚒
POMAGAMY I CHRONIMY!

http://bit.ly/2GQkVk3

W ramach kampanii organizowanej we współpracy z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Piaseczno tym razem spotkaliśmy się z gimnazjalistami Szkoły w Złotokłosie. Program pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki” przedstawił jego współzałożyciel Piotr Bąkowski- wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu.

http://www.policja.waw.pl/…/45592,Sportowcy-i-Policjanci-ra…

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and indoor

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Denis O. podczas rozmowy telefonicznej wprowadził w błąd pokrzywdzoną, a następnie pod pretekstem prowadzonej przez siebie akcji nakłonił swoją ofiarę do przekazania 25 000 złotych. Za to przestępstwo 26-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

http://www.policja.waw.pl/…/45588,Kolejny-falszywy-policjan…

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Otwoccy kryminalni namierzyli i zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który był ścigany listem gończym do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności, w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ściganego zatrzymano na terenie powiatu grójeckiego. Zanim policyjny konwój zabrał go do zakładu karnego, policjanci z dochodzeniówki przedstawili mu jeszcze zarzut przywłaszczenia telefonu komórkowego w salonie jednego z operatorów, do którego doszło w październiku ubiegłego roku. Ścigany odpowie niebawem przed sądem. Grożą mu dodatkowe 3 lata pozbawienia wolności za przestępstwo przywłaszczenia.

http://www.policja.waw.pl/…/45589,Scigany-listem-gonczym-wp…

Image may contain: one or more people and indoor

W ramach kampanii społecznej „Raz, dwa, trzy – zginiesz TY!” odbyła się nietypowa konferencja prasowa, podczas której dziennikarze mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu prowadzonym przez policjantów ruchu drogowego i przekonać się, jak widzi pijany czy odurzony kierowca.

http://www.policja.waw.pl/…/45586,Raz-dwa-trzy-zginiesz-Ty.…

Image may contain: 1 person, outdoor

Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy przeprowadził spotkanie z uczniami zespołu szkół w mieście. Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich. ...Młodzież miała możliwość dowiedzieć się więcej na temat aktualnych zagrożeń i konsekwencji łamania prawa. Funkcjonariusz przekonywał młodych ludzi do odpowiedzialnych zachowań i unikania niebezpiecznych sytuacji.
http://kppgrodzisk.policja.waw.pl/…/77717,Edukacja-prawna-d…

See More
Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy przeprowadził spotkanie z uczniami zespołu szkół w mieście. Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się więcej na temat aktualnych zagrożeń i konsekwencji łamania prawa. Funkcjonariusz...
kppgrodzisk.policja.waw.pl

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku włączyła się w promocję i organizację praktyk dla uczniów szkół średnich, realizowanych w ramach „Dnia Przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z założenia tego programu, uczniowie z klasy o profilu policyjno-wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku, odbyli praktykę, podczas której poznali dokładnie otwocką komendę i zobaczyli czym zajmują się policjanci w poszczególnych pionach i komórkach organizacyjnych.

http://kppotwock.policja.waw.pl/…/77765,Dzien-Przedsiebiorc…

Image may contain: 3 people, people smiling

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny już za nami. Dzień ten potocznie nazywany jest przez młodzież „Dniem Wagarowicza”. Dzień Wagarowicza to jedno z ulubionych „świąt” wszystkich uczniów i nastolatków uczęszczających do szkół. Właśnie tego dnia uczniowie pozwalają sobie na dzień poza szkołą, wbrew woli pedagogów i rodziców. Coraz częściej jednak „Dzień Wagarowicza” świętuje się w szkole, gdzie w miejsce lekcji organizowane są dla uczniów zajęcia relaksacyjne, rozrywkowe i profilaktyczne. W ten szczególny dzień, w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 187 przy ul. Staffa spotkali się policjanci z Bielan.

http://www.policja.waw.pl/…/45580,Policjanci-w-Dzien-Wagaro…

Image may contain: 2 people

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w centrum Otwocka. Ucieczka autem, próba jego zatrzymania i grożenie pistoletem, a w efekcie ujęcie i zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Był nim 57-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Podejrzanemu przedstawiono już dwa zarzuty karne: jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości i gróźb karalnych, polegających na grożeniu bronią mieszkańcowi Otwocka, który próbował uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu. 57-latkowi, podejrzanemu w tej sprawie, grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

http://www.policja.waw.pl/…/45557,Obywatel-zareagowal-kiero…

No automatic alt text available.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, białostockiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze podlaskiej KAS, wspierani przez SPAP w Białymstoku zlikwidowali w powiecie wołomińskim nielegalną fabrykę papierosów. Mundurowi zabezpieczyli 375 tys. sztuk papierosów, kompletną linię do produkcji i pakowania papierosów oraz komponenty niezbędne do ich wytwarzania. Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie ponad 2 milionów złotych. Do sprawy zatrzymano jedną osobę biorącą udział w nielegalnym procederze.

http://www.policja.waw.pl/…/45482,Policjanci-z-Wolomina-i-C…

Image may contain: one or more people and people standing

W zeszłym roku w Polsce doszło do 33 tys. wypadków, w których zginęło około 3 tys. osób. Czy zdajesz sobie sprawę, że złe decyzje na drodze mogą być śmiertelne?

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
3.8K Views