Photos
Videos
Oferowali do sprzedaży żółwie, małpki i papugi objęte konwencją CITES Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. Zwierzęta nie posiadały wymaganych dokumentów. Ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze zabezpieczone gatunki są objęte Konwencją Waszyngtońską CITES. http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/34036/Oferowali_do_sprzedazy_zolwie_malpki_i_papugi_objete_konwencja_CITES.html
6
3
Pamiętamy
39
1
Odzyskany seat, zatrzymani sprawcy kradzieży.
7
Posts

Podejmujesz tysiące decyzji każdego dnia. Ale czy zawsze zdajesz sobie sprawę, że złe decyzje na drodze mogą być śmiertelne? Wielu tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć, dokonując właściwych wyborów. Przypomina o tym nowa ogólnopolska kampania społeczna pn. „Raz, dwa, trzy – zginiesz TY! Jej mocnym akcentem jest m.in. „spowiedź” drogowego zabójcy i spot nakręcony w prosektorium z udziałem znanego z wielu ról filmowych Janusza Chabiora.

http://www.policja.waw.pl/…/45552,Raz-dwa-trzy-zginiesz-Ty.…

Image may contain: 2 people, people sitting
Kapitan Wyderka added 5 new photos.
7 hrs

Kolejna książeczka z moimi nowymi przyjaciółmi do zdobycia już w sobotę na Światowym Dniu Wody z Wodociągami Warszawskimi. Zapraszam 24 marca na Płytę Desantu od godz. 11.00 do 17.00 Woda dla Warszawy, Miasto Stołeczne Warszawa, Filtry Warszawskie

Posts
No automatic alt text available.
Kapitan Wyderka

Bo przyjaźń nie umiera....
Nasza policjantka popłynęła dla koleżanki, która zbyt wcześnie odeszła ze służby....
http://lubelska.policja.gov.pl/…/77744,KWP-VI-Mistrzostwa-P…

Dzięki czujności grodziskiego policjanta, będącego przed służbą, zatrzymane zostały 2 osoby na gorącym uczynku włamania. Funkcjonariusz zareagował na podejrzaną sytuację w mieszkaniu swojego sąsiada. Przy samochodzie, do którego pakowany był zabrany z mieszkania obraz, zatrzymany został 29–latek, a w mieszkaniu 39–letnia kobieta. Karol R. i Małgorzata K. usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.
http://www.policja.waw.pl/…/45541,Policjant-przed-sluzba-wy…

Image may contain: one or more people, people standing and indoor

Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszym festynie podczas którego zbierane były pieniądze na leczenie naszego kolegi st. asp. Wojtka Budzika. Na wspaniale zorganizowanym pikniku nie zabrakło również wspierających Wojtka policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Zachęcamy wszystkich policjantów z garnizonu warszawskiego do solidarnego wsparcia naszego kolegi!

http://kpppiaseczno.policja.waw.pl/…/77605,Dziekujemy-za-ud…

Image may contain: one or more people, sky, tree, outdoor, nature and water

Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.

http://wrd.policja.waw.pl/…/77594,Jedno-spojrzenie-w-komork…

No automatic alt text available.

Przemoc i agresja od dawna jest jednym z problemów z jakim borykają się uczniowie w wielu szkołach. Łatwiej jest radzić sobie z przemocą, kiedy znamy czynniki, które ją determinują, ale także jeśli znane są mechanizmy obronne. Podobnie jest ze świadomością prawną. Każdy młody człowiek powinien wiedzieć, że agresja i przemoc są przestępstwem, zamachem na czyjeś dobra osobiste i można ponieść za to konsekwencję. Policjanci z zespołu ds. profilaktyki Komendy Rejonowej Policji Warszawa II w ramach programu edukacyjnego „Stop Agresji!” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 169 Warszawa, żeby porozmawiać o tej problematyce.

http://mokotow.policja.waw.pl/…/77602,Przemoc-hejt-agresja-…

Image may contain: 3 people, people sitting and indoor

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wspólnie z klubem Bąkowski Fight Club przy współpracy Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno, przeprowadzi w tym roku 8 spotkań, dla klas gimnazjalnych, w ramach kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”. Wczorajsze spotkanie z Szkole Podstawowej numer 2 w Józefosławiu zainaugurowało zaplanowany cykl spotkań z gimnazjalistami.

http://www.policja.waw.pl/…/45515,quotLaczy-nas-sport-nie-n…

Image may contain: one or more people and basketball court

Dzielnicowi z Nasielska, w ramach programu "B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”, uczestniczyli w Nocnym Turniej BRD. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego. Rywalizowało w nich 14 drużyn z klas IV – VII. Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Uczniowie przystąpili do pięciu konkurencji związanych z przepisami ruchu pieszych i rowerzystów.
http://www.policja.waw.pl/…/45516,Dzielnicowi-na-quotNocnym…

Image may contain: 3 people, outdoor

NA KRWIODAWCÓW ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ!
Tak było i tym razem, bo mimo zimna i wiatru chętnych do oddania krwi nie brakowało. Niektórzy przyszli oddać krew po raz pierwszy, inni byli już wtajemniczeni w całą procedurę, ze sporą kolekcją wpisów w swojej specjalnej książeczce. Wszyscy ze wspólnym celem - POMAGAĆ. Dziś po kilku godzinach akcji na koncie było oddanych trochę ponad 25 litrów krwi, do czego przyczyniło się 56 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji "SpoKREWnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

http://www.policja.waw.pl/…/45510,Na-krwiodawcow-zawsze-moz…

Dzisiaj między 17.00 a 19.00 w Łomiankach przy ul. Przyłuskiego oraz pomiędzy ulicami Pancerz i Starej Cegielni odbędzie się pikieta zwolenników budowy trasy S7 w wariancie II (przebiegającej na skraju Puszczy Kampinoskiej i omijającej miasto). W związku ze spodziewanymi utrudnienia w ruchu policjanci na bieżąco będą monitorować wskazane miejsca.

http://www.policja.waw.pl/…/45506,Protest-w-Lomiankach-mozl…

No automatic alt text available.

Policjantki zajmujące się profilaktyka społeczną wspólnie z funkcjonariuszami z drogówki, zorganizowały niezwykle sympatyczną akcję prewencyjną pt. „Jabłko czy limonka”. Zgodnie z jej założeniem, mundurowi sprawdzali czy dzieci korzystają z fotelików bezpieczeństwa i czy mają zapięte pasy. Policyjne działania happeningowo-profilaktyczne przeprowadzono przy Żłobku Miejskim oraz przy Przedszkolu Publicznym nr 4 w Otwocku. Dla wzorowych rodziców były przygotowane słodkie jabłka, a dla tych którzy nie dbają o bezpieczeństwo maluchów – kwaśne limonki. Bilans akcji to kilkadziesiąt rozdanych jabłuszek. Na limonkę nikt nie zasłużył, bo wszyscy skontrolowani wywiązali się z obowiązków kierowcy i rodzica – wzorowo.

http://kppotwock.policja.waw.pl/…/77593,Jablko-czy-limonka-…

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing, child and outdoor

Po około ośmiu latach służby, wielu policyjnych akcjach i interwencjach, na zasłużoną emeryturę przeszedł „Duglas”. Mowa o owczarku niemieckim – policyjnym psie służbowym.

http://kppminsk.policja.waw.pl/…/77585,Pozegnalismy-Duglasa…

Image may contain: 7 people, people smiling, people sitting, people standing and child

Trwa zbiórka krwi przed siedzibą KSP. Czekamy na Państwa jeszcze do godz. 14. Serdecznie zapraszamy!

http://www.tvp.info/…/stoleczni-policjanci-oddaja-krew-w-ho…

Zbiórki prowadzone są cyklicznie, ostatnia miała miejsce w styczniu.
tvp.info

Do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń z udziałem pociągu i pieszych doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu wołomińskiego. 14 marca w miejscowości Dybów, 26-latek w nieznanych bliżej okolicznościach wtargnął pod jadący w kierunku miejscowości Radzymin pociąg towarowy. Wczoraj kilka minut przed 16:00 pociąg relacji Białystok - Węgliniec, na torach kolejowych w Zielonce na rozjeździe kolejowym w kierunku Warszawy Wschodniej, potrącił śmiertelnie n/n mężczyznę. Obaj w wyniku odniesionych obrażeń ponieśli śmierć na miejscu. Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów i o wypadek nietrudno.

http://www.policja.waw.pl/…/45490,Uwazaj-przechodzac-i-prze…

Image may contain: sky, car and outdoor

Po raz kolejny nasi funkcjonariusze spotkali się z dziećmi. Tym razem o zasadach bezpieczeństwa na drodze dzielnicowi z Białołęki przypominali najmłodszym z Przedszkola nr 430 przy ul. Ceramicznej 11 w Warszawie. Na koniec spotkania dzieci zaprezentowały gościom występ, a przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczył maluchom kolorowanki oraz kamizelki odblaskowe. Mamy nadzieję, że ta lekcja zapadnie głęboko w ich pamięć.

http://pragapn.policja.waw.pl/…/77544,Dzielnicowi-na-spotka…

Image may contain: 3 people, people sitting and indoor