Reviews
4.9
11 Reviews
Tell people what you think
Photos
Posts

Po mnoha ochutnávkách první foto jedné z našich posledních realizací, rekonstrukce Malého nájemního domu v Masarykově čtvrti od Emericha Spitzera. Vyjímečností tohoto projektu byl naprostý soulad majitelů s naší vizí, kterou byla citlivá adaptace domu pro současné potřeby uživatelů, při maximální snaze zachovat všechny materiály, detaily a ducha domu. #brno #architecture #brněnskýarchitektonickýmanuál #bam181 #funkcionalism Malý nájemní dům je jedna z mála staveb maďarského architekta Emericha Spitzera, realizovaná na území města Brna. Jde o dvoupatrový činžovní dům na čtvercovém půdorysu, v jehož uliční fasádě dominují hluboké zářezy nápaditě řešených nárožních balkonů. Jejich elegantní křivky navazují na okenní parapety a kopírují korunní římsu se zábradlím střešní terasy.

1 Likes, 1 Comments - Gabriel Kurtis (@gabrielkurtis) on Instagram: “Po mnoha ochutnávkách první foto jedné z našich realizací, rekonstrukce Malého nájemního domu v…”
instagram

Již v pátek se na vás těšíme 😉
podrobnosti: https://www.facebook.com/events/511013325930030/?ti=icl

Image may contain: 5 people
Nový tvůrčí prostor v Brně to Umění žít umění(m)

Už tento pátek se můžete těšit na pokračování cyklu Umění žít umění(m).
A tady máte kompletní sestavu vystupujících. Máte se na co těšit.

Posts

“Ihned po vstupu do Atelier Cocktail Bar & Bistro však pozdně barokní honosnost šlechtického sídla mizí v dávnověkém zapomnění. Hosty vítá čistě provedený interiér bez kudrlinek, plně kompatibilní se současností. Poutavě provedený barový displej symbolizuje písmeno A, jež je logem podniku. Zároveň v jeho tvarech rozpoznáte stůl typu „koza“, základní pracovní vybavení každého ateliéru.”
... za nás v ateliéru nejlepší jídlo a drinky v Brně. Zajděte ochutnat a zažít. A taky se kouknout na naši spolupráci se silnou brněnskou partou.

Další z aktuálních brněnských gastropříběhů. Milan Bukovský s Jakubem Zatloukalem Škaroupkou "chtěli něco lepšího". A tak vytvořili Atelier.
nepijubrecky.cz

A jako ATELIER BAR ... jeden z projektů roku 17, který stál za to ... zajděte ochutnat. PS: pozor dost vám to zkomplikuje výběr v Brně / resp. zjednoduší, jen se nechte provést.

Image may contain: indoor
Atelier Cocktail Bar & Bistro is feeling happy.

Přátelé, máme barový displej.

Friends, we have a bar display. :)
Translated

Do regionů se vrací mladí ...
Ze šesti finalistů České ceny za architekturu 2017 jsou hned čtyři mimo větší města.
Co to podle vás znamená? Jde o dlouhodobější trend, zažívá zdejší venkov "renesanci"?

Mirek Vodákarchitekt Jde o celkem přirozený jev, protože kvalitní architektura může samozřejmě vznikat i mimo velká centra. Je možné, že v malém městě se věnuje více péče i menším projektům, ale pokud se v jakékoliv obci najde investor, který má smysluplný záměr a doká?...
ihned.cz
Image may contain: 7 people, people smiling, indoor
Atelier Cocktail Bar & Bistro is with Jan Wiechec and 6 others.

Jsme otevřeni. Stavte se za námi, máme navařeno i namícháno.
We're open! Come for a drink or meal, you're more than welcome.

První ročník mezinárodní konference Plán pro Brno je za námi. Do Brna se nám podařilo přilákat světové odborníky mobility, urbanismu a architektury a brněnské publikum to přijalo. Připravili jsme skvělý progam. #nabrnodobry Vzbudili jsme emoce ... rozviřili vody a máme spoustu podnětů, jak být ještě lepší. #staytuned

V Brně se poprvé konala mezinárodní urbanistická konference Plán pro Brno. Organizátoři přivezli zahraniční experty, kteří by mohli Brnu poradit na základě zkušeností z podobných měst. Na konferenci vystoupili odborníci z Německa, Dánska nebo Brazílie.
domaci.ihned.cz

Galerie Architektury Brno společně s Galerie Jaroslava Fragnera a Ústav dějin umění Akademie věd ČR představuje přehlídku nejlepších realizací veřejných prostor a aktivit v českém prostředí za posledních 20 let.

Výstava VEŘEJNÝ PROSTOR CZ_KRAJINA MĚSTA bude otevřena od 27. září do 27. října 2017 v Galerii Architektury Brno, Starobrněnská 18. Poté se výstava přesouvá do Prahy do Galerie Jaroslava Fragnera, kde začíná 1. listopadu a končí 24. listopadu 2017.

Plán pro Brno
👉🏻 Plán pro Brno - Plán pro dopravu
👉🏻 Plán pro Brno - Plán pro ulici
ZÍTRA to vypukne! Chuť měnit Brno k lepšímu s sebou, inspirace bude na místě 😉
vstup do sálu Univerzitní kino Scala je v úterý i ve středu zdarma...
prvních 💯 registrovaných vpustíme do sálu dříve mezi 15 a 15:20
sluchátka pro simultánní překlad vám zapůjčíme za symbolický poplatek 50 Kč a oproti vratné záloze (buď 200 Kč nebo opsané údaje z dokladu)
nemůžete-li se dostavit, otázky na hosty nám pošlete do zpráv!

🙏 za video děkujeme Jonas Eder Films!

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Plán pro Brno
2,876 Views
2,876 Views
Plán pro Brno

ZÍTRA to vypukne! Chuť měnit Brno k lepšímu s sebou, inspirace bude na místě 😉
vstup do sálu Univerzitní kino Scala je v úterý i ve středu zdarma
prvních 💯 ...registrovaných vpustíme do sálu dříve mezi 15 a 15:20
sluchátka pro simultánní překlad vám zapůjčíme za symbolický poplatek 50 Kč a oproti vratné záloze (buď 200 Kč nebo opsané údaje z dokladu)
nemůžete-li se dostavit, otázky na hosty nám pošlete do zpráv!

🙏 za video děkujeme Jonas Eder Films!

See More

Je to už rok co nás propojil nový městský architekt Michal Sedláček z Kancelář architekta města Brna s Vojtěch Kubát. My v Galerie Architektury Brno​ chystali festival veřejného prostoru zakončený odbornou konferencí. Zatímco Vojtěch již tři roky nosil v hlavě myšlenku odborné konference otevřené pro běžné lidi ... Po dvou srazech V Melounovém cukru​ jsme si s Vojtěch okamžitě sedli ... a šli jsme do toho.
Od toho momentu začala neskutečná jízda plná schůzek, telefonátů, přes...vědčování, naštvání, euforie, zklamání a opětovného nadšení. To se dalo zvládnout jen díky týmu lidí, který se kolem PLÁNU sešel ... devět nadšených lidí, kteří makají ve svém volném čase bez nároku na honorář protože cítí že to má v BRNOmycity smysl.

A dnes tu před vámi stojíme a zveme vás na Plán pro Brno /// mezinárodní konferenci se světovými jmény / zdarma / ve SCALE / dva dny / 26. a 27. září 2017 / Plán pro Brno - Plán pro dopravu a Plán pro Brno - Plán pro ulici ---> vwww.planprobrno.cz ---> ❤️

PS: Díky všem, kteří u toho byli, jsou a budou. A především díky Vojtěch Kubát že jsi vytrval a svou vizi dotáhl do konce .!

See More
Galerie Architektury Brno added 13 new photos to the album: Robert Konieczny - Prostory na míru — at Galerie Architektury Brno.

/// Nová výstava a přednáška v GAB - Robert Konieczny - Prostory na míru ///

V Brně se na začátku května představí Robert Konieczny. Jeden z předních architektů... současnosti, který se svými domy sbírá četná ocenění. Jedenáct nominací na evropskou cenu za architekturu EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award a tři stavby vyhlášené nejlepším domem světa jsou důkazem, že kvalitní architektura se dá dělat i v malém regionu Horního Slezska.

Na přelomu roku zaujal Robert Konieczny světovou veřejnost domem ARCHA v polských Beskydech. Respektovaný časopis Wallpaper* magazine jej vyhlásil nejlepším domem světa roku 2017. Poslední realizace, Centrum Dialogu Przełomy v polském Štětíně, získalo na Festivalu architektury v Berlíně prestižní ocenění Nejlepší stavba světa roku 2016.

Robert Konieczny přijede osobně zahájit světovou premiéru retrospektivní výstavy svých prací do brněnské Galerie architektury. Návštěvníci na velkoformátových fotografiích, plánech, modelech, videích a osobní zpovědi architekta poprvé spatří téměř dvacetiletou práci jeho ateliéru KWK PROMES. Výstava je součástí festivalu Archikultura 2017 a připravila ji Galerie Architektury Brno za podpory ostravského Kabinet architektury. Po její brněnské premiéře výstava poputuje do dalších českých a evropských galerií.

„Na rozdíl od mnoha svých kolegů je Konieczny proti přílišné estetizaci architektury. Ve svých návrzích nejvíce usiluje o vytvoření logického prostoru. Podstatou navrhování pro něj není pouhé skládání funkcí do připraveného rámce, ale především hledání racionálních prostorových řešení, vhodné formy a funkce,“ popisuje Konieczneho práci ředitel galerie Gabriel Kurtis.

Nadčasovost projektů Roberta Konieczneho vyplývá z logiky, s níž vznikají. Prvotní koncept je vždy reakcí na zadání klientů, přesto se v něm neztrácí architektovy vlastní vize. Specifické požadavky - jako vytvoření maximálního soukromí (Safe House), reprezentativního vjezdu do domu pro sběratele umění (Aautofamily house) nebo obývacího prostoru, kde se stírají hranice mezi interiérem a exteriérem (Living-Garden House) - jsou pro Konieczneho impulsem k transformaci zavedených typologií. Architekt se jimi inspiruje, hraje si s nimi a často je zcela přetváří. Každý jeho dům tak sám o sobě vytváří novou typologii.

Výstava vznikla za podpory hlavního partnera výstavy a galerie:
ALUPROF Hliníkové systémy - Aluprof / www.aluprof.eu
Výstava probíhá pod záštitou Polský institut v Praze.

Výstavu uvede Tadeáš Goryczka z ostravského Kabinet architektury, který v roce 2009 objevil práce Roberta Konieczneho a uspořádal mu první českou výstavou LOGIKA PROSTORU v Galerii výtvarného umění v Ostravě.

Zahájení výstavy bude předcházet přednáška Roberta Konieczneho, jež se bude konat 9.května 2017 v 15.00 hodin v aule A310 na Fakulta architektury VUT / Faculty of Architecture BUT, Poříčí 5, Brno.

Výstava bude otevřena úterý – neděle od 10.00 do 18.00 hodin a potrvá do 11. června 2017. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

See More
Gabriel Kurtis /Architects updated their cover photo.

Nájemní dům rodiny Schnablových je jednou z mála brněnských realizací židovského architekta maďarského původu Emericha Spitzera, který po studiu na Německé vysoké škole technické působil převážně v Bratislavě. Jednoduchá, téměř krychlová hmota třípatrového domu, zasazená do svažitého terénu mezi ulicemi Foustkovou a Krondlovou uzavírá nárožní dvojdům od Viléma a Aloise Kubových (Foustkova 11-13). Dynamický autorův rukopis je zde vyjádřen výrazně vyloženými nárožními balkóny, ...které, stejně jako veškeré vnější rohy, jsou zaoblené. Vystupující linie hran balkonových poprsníků pokračují jako šambrány, rámující soustavy navazujících oken a výše kopírují také korunní římsu se zábradlím střešní terasy. Přízemí domu je určeno technickému zázemí s bytem správce. V horních podlažích jsou dva nájemní byty, střešní terase dominuje hmota schodiště navazující na dobové solárium. Pozdně funkcionalistický, památkově chráněný dům, byl v roce 2015 zrekonstruován se zachováním původních forem a s repasovanými detaily podle projektu Gabriela Kurtise.

Zdroj: kniha BRNO MODERNÍ / Velký průvodce po architektuře 1890-1948 od autorů: Renata Vrábelová, Petra Svobodová, Vladimír Šlapeta a Pavel Hroch

See More
Image may contain: sky, cloud and outdoor
Image may contain: indoor
Gabriel Kurtis is with Adam Horák at Anděl, Praha.

New project is comming ... with Adam Horak.

Gabriel Kurtis /Architects added 7 new photos to the album: Resort Rodinných domů Bílovice nad Svitavou — in Bílovice nad Svitavou.
August 29, 2016

Resort Rodinných domů Bílovice nad Svitavou
Investor/Developer: EURO key s.r.o.
status: ve výstavbě 2016
Návrh: Gabriel Kurtis /Architects
spolupráce: Vlado Hrivňák, Jano Ertl, Iveta Höferová...
vizualizace: Martin Poruba (ArchNaSys.com)

See More
Image may contain: sky and tree
Gabriel Kurtis is with Iveta Cahová and Michal Pellar at Smetanka.

Mise "Vypadáš skvěle Smetanova 7" téměř u konce!

Tak jako had se svléká z kůže, tak i náš poslední počin pomalu odhazuje lešení ... #tobecontinued #s7

Image may contain: sky and outdoor
Gabriel Kurtis is at Smetanka.

Tak jako had se svléká z kůže, tak i náš poslední počin pomalu odhazuje lešení ... #tobecontinued #s7

Další z našich oblíbených projektů ve stadiu zrodu ... S7!

No automatic alt text available.
Gabriel Kurtis is in Brno, Czech Republic.

S7 ... Work in progress ...!