Posts

מהיום קל וכיף יותר ללמוד! ספרים מחיקים ללימוד אותיות האלף בית, מספרים, צורות ואותיות ה- ABC מוזמנים לראות וליהנות
כנסו לאתר שלי www.libyedu.com שם תמצאו מידע וכלים רבים שהכנתי במיוחד עבורכם ההורים והילדים: רעיונות וטיפים, דפי עבודה, משחקים להדפסה, כתבות, ספרי קריאה מומלצים ועוד .

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
4.2K Views

מדוע ילדים כותבים בכתב ראי ומה עושים?
כתב ראי הוא היפוך כיוון הכתיבה מימין לשמאל ומלמעלה למטה וזו תופעה נפוצה אצל ילדי הגן ותלמידי הכיתות הנמוכות. מחקרים מדגישים כי אין הבדלי אינטליגנציה בין ילדים הכותבים כתב ראי לבין ילדים שאינם כותבים כתב ראי. הסיבה הראשונה לכתב ראי אצל ילדים צעירים היא שהדומיננטיות במוחם עדיין לא נקבעה. סיבה נוספת היא שהנטייה הטבעית שלנו לבצע תנועה היא מקו האמצע של הגוף כלפי חוץ. לעומת זאת, הכתיבה בשפה העברית היא מימין לשמאל שהוא כיוון הפוך ומנוגד לנטייה הנוחה והטבעית. לכן ילדים שעדיין לא מספיק מיומנים בכתיבה נוטים לכתוב הפוך. האם לתקן? הנטייה הרווחת היא לא לתקן, כיוון שזהו תהליך התפתחותי תקין וטבעי. לעומת זאת, אם כתב הראי ממשיך להופיע אצל ילד לאחר גיל 7 יש לבדוק אם מדובר בלקות בתפיסה המרחבית, בקשר עין יד וכדומה. אבחונים אלה מתבצעים ע"י מרפא בעיסוק.

No automatic alt text available.
Reviews
4 Reviews
Tell people what you think
Dafna Shirvan
· October 14, 2017
כמרפאה בעיסוק העובדת עם ילדים בגילאים הצעירים, ישנו אתגר גדול ביצירת עניין בכל הנוגע ללמידה. הספרים המחיקים מהווים חוויה עבור הילדים ומאפשרים להם להתחבר ללמידה באופן שונה, מהנה ומזמין יותר עבורם! וכמובן כיף גדול עבורי לעבוד עם הספרים!
ממליצה בחום!
Vered Wagner
· September 16, 2017
שולי יקרה
הכל התחיל מהספרים המקסימים… רכשתי את ספר האותיות, ספר המספרים וספר הצורות לבני בן השלוש וארבעה חודשים. פשוט מדהים וגאווה גדולה, היום הוא מדקלם את ה...- א,ב, מזהה את רוב האותיות, יודע אילו אותיות מרכיבות את שמו ושם בני המשפחה ובנוסף סופר ומונה עד 10 ויודע את כל הצורות. וכל זאת בכיף גדול, הנאה לעבוד בחוברות ובקשה ללמוד עוד ועוד… תענוג!
See More
ILan Cohen
· October 27, 2017
ממליץ בחום רב על הספרים אנחנ והבת שלנוו מרוצים מאד
Photos
Videos
קבלו טריק נחמד להבחנה בין ף סופית לץ סופית בכתב (תודה לגילי האלופה שבקלי קלות הכינה עבורי את הסרטון...הילדים של היום...אלופים!)
6
Posts

קבלו טריק נחמד להבחנה בין ף סופית לץ סופית בכתב (תודה לגילי האלופה שבקלי קלות הכינה עבורי את הסרטון...הילדים של היום...אלופים!)

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
175 Views
Tammi Dekel recommended ‎ליבי מוצרים חינוכיים ללמידה מהנה‎.
October 10

קניתי את הספרים המחיקים כמתנה, ההתלהבות של הילדים היתה עצומה! גם האח הגדול ביקש ספר כזה… ספרים יפיפיים מהנים רב שימושיים ועם ערך מוסף של למידה מדוייקת שהיא כל כך משמעותית בגילאים הצעירים. ממליצה בחום!

גם ללמוד, גם ליהנות ובנוסף לקבל שרשרת אותיות יפיפייה לקישוט החדר. מוצר למידה חדש מבית ליבי – ערכת DIY להכנת שרשרת אותיות לקישוט החדר. בערכה 22 כרטיסיות צבעוניות יפיפיות, לכל אות איור צבעוני ומקסים. הילדים צובעים את האותיות, מחברים אותן זו לזו באמצעות חוט המצורף לערכה ויוצרים שרשרת אותיות. ועכשיו נשאר רק לתלות את השרשרת בחדר, ליהנות מיופייה ולראות בכל הזדמנות את אותיות האלף בית ...איזה כייף🎉

No automatic alt text available.

הילד בכיתה א', האם הוא מבחין ומבדיל בין הכיוונים ימין ושמאל? כדי להצליח בכתיבה, ילדים צריכים להכיר מונחים מרחביים אלה. הכתיבה בעברית היא מצד ימין לשמאל לעומת זאת, כתיבת המספרים משמאל לימין. מבלבל מאד, ומה שלנו נראה כברור מאליו אינו ברור לילדים. התייחסו למונחי הכיוונים, הסבירו זאת לילדים והראו את כיווני הכתיבה, דברו עם הילדים במונחים צדדיים: למשל "מה אתה מחזיק ביד שמאל... קח את הצלחת שבצד ימין". שלבו במשחקים כיוונים, כמו בעיטה בכדור פעם עם רגל ימין ופעם עם רגל שמאל, קפיצה על רגל שמאל וכדומה. ברגע שתתייחסו לכיוונים ותעלו זאת למודעות, הילד יתחיל לשלוט בכיוונים.

Image may contain: 1 person, sitting and child

ורד תודה רבה על השיתוף והפידבק, תמיד משמח לשמוע! בקצב הזה ספר אותיות האנגלית...

Vered Wagner reviewed ‎‎ליבי מוצרים חינוכיים ללמידה מהנה‎‎ — 5 star
September 16

שולי יקרה
הכל התחיל מהספרים המקסימים… רכשתי את ספר האותיות, ספר המספרים וספר הצורות לבני בן השלוש וארבעה חודשים. פשוט מדהים וגאווה גדולה, היום הוא מדקלם את ה...- א,ב, מזהה את רוב האותיות, יודע אילו אותיות מרכיבות את שמו ושם בני המשפחה ובנוסף סופר ומונה עד 10 ויודע את כל הצורות. וכל זאת בכיף גדול, הנאה לעבוד בחוברות ובקשה ללמוד עוד ועוד… תענוג!

See More
‎ליבי מוצרים חינוכיים ללמידה מהנה‎'s photo.
ליבי מוצרים חינוכיים ללמידה מהנה
146 Likes
1 talking about this

הכל התחיל בצילומים של הספרים ומהר מאד כבר עשינו שטוית (איזה כייף שיש לי יועצת ספרים אישית צמודה ועוד כזו חמודה)....ילדים עם סיר על הראש נראים כאלה חמודים! מזל שהתמונה שלי עם הסיר על הראש נמחקה.. 😆😆😆

Image may contain: 3 people, people smiling, text

כשאני מדברת על "ליצור מצבי הצלחה" לילדים אני בדיוק לזה אני מתכוונת. כהורים וכאנשי חינוך עלינו לזהות מצבי הצלחה אמיתיים ו"לנצל" אותם מידית, באותו הרגע לטובת בניית הביטחון של הילדים. וכשאין מספיק מצבי הצלחה עלינו ליצור אותם. כן ממש כך. עלינו ליצור מצבי הצלחה אמיתיים וחשוב שיהיו אמיתיים, אחרת הילדים מבינים שזהו זיוף. למשל, אם לילד קשה בבי"ס אבל את שיעורי הספורט הוא מאד אוהב, אז מיד לגשת למורה לספורט, לשתף אותו ולבקש ממנו "ליצור מצבי הצלחה" לילד. אם זה לבחור בילד כמציג תרגיל כלשהו, בסוף השיעור לגשת לילד ולומר לו שאתה מאד מעריך אותו וגאה בו על..., להקפיד לומר לילד מילה טובה בקול רם בנוכחות כל הילדים וכו. פשוט עלינו ההורים ואנשי החינוך להבין מתי ולמי צריך ליצור מצבי הצלחה, לחשוב כיצד יוצרים אותם ולהוציא אותם לפועל. זה מדהים איך שזה עובד. ממליצה בחום תחשבו על זה ותעשו. הסרטון שווה צפייה, חשוב שכל הורה ואיש חינוך יצפו בו.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
285,960 Views
Role Model - הוא לא אמר לי, הוא הראה לי
July 25

אבא שלי אמר לי: "אם הייתי יודע את מה שאני יודע היום,
לא הייתי מחנך ומגדל אותך כמו שעשיתי"

אסימוני פוקר כדרך להסביר בנייה וחבלה
בביטחון העצמי של הילד שלכם....
חובה צפייה להורים, מורים, אנשי חינוך וכל בני האדם כולם!

אני בזמן האחרון מתחבר יותר ויותר לחומרים מהסוג הזה
ונזכר כמה היה חסר לי את זה. כמה אבא ואמא לא הבינו את הגישה שלי ולא נתנו לי את הביטחון ללכת אחרי האמונות שלי והחלומות שלי. שלא תבינו לא נכון, אני מאוד אוהב את ההורים שלי וברור לי ב200% שהם עשו הכל ממקום של אהבה ודאגה. הם הודו בפניי ואמרו "לו ידענו טוב יותר, היינו עושים".
הידע שיש לי היום והתא המשפחתי הקטן שלי (אישתי רותם ובננו איתן בן ה-7 חודשים) שאני מטפח, הולך להיות בתפיסה חינוכית שונה ואני בטוח שנהייה הורים טובים יותר ומקווה שהילדים שלנו יהיו הורים טובים עוד יותר.

סליחה על החפירה
תהנו.

רוצים להצטרף לקהילת המצליחנים של Role Model - להיות סיפור הצלחה??

ההרשמה כאן: https://goo.gl/forms/Z1HooPjK5yoqk58d2

See More

דברים שכדאי לכם לדעת לקראת כיתה א'- כיתה א' התחלה חדשה, התמודדויות חדשות וסגנון למידה שונה לעומת הלמידה בגן הילדים. יש מכלול מיומנויות שיאפשרו לילד להצליח במשימת הלמידה בכיתה א' ולהשתלב בפעילויות הבית ספריות. בשלות רגשית, הינה היכולת הרגשית של הילד להתמודד במצבים שונים ולהיות פנוי ללמידה המתקיימת בכיתה. בשלות זו מתבטאת ביכולת להיות עצמאי, לקחת חלק פעיל, לדחות סיפוקים, לקחת אחריות ולהתמודד עם ש...ינויים. במידה וילד אינו בשל רגשית הוא עשוי לא להיות פנוי ללמידה, בשל התמקדות והתעסקות במצבים הרגשיים המטרידים אותו (אם הנושא מעניין אתכם תוכלו לקרוא עליו עוד בדף השאלות ותשובות שבאתר שלי www.libyedu.com). למשל, בגן הגננת והסייעת הן הדמויות המרכזיות והקבועות ואילו בביה"ס הילד נחשף לדמויות רבות יותר. אמנם מחנכת כיתה א' מלמדת את מרבית המקצועות, אך ישנן דמויות נוספות בכיתה ודמויות חדשות בבית הספר. בנוסף, קיים גם המרחב מחוץ לכיתה, מרחבי ביה"ס שם בהפסקות המולה טבעית של כל התלמידים. לכן הכינו את ילדכם בדרכים שונות. למשל, ביום בו יש שיעור ספורט ספרו לילד על המורה לספורט, מה שמה ועוד פרטים עליה. כך גם בנוגע למורות נוספות בכיתה או בנוגע לכל פעילות שונה וחדשה המתקיימת בכיתה ובביה"ס. תוכלו להתעדכן לפי התוכנית השבועית אותה המחנכת שולחת בתחילת השבוע. לזמן ההפסקה חשבו יחד עם הילד עם מי הוא רוצה להיות בהפסקה, רעיונות לפעילויות בזמן ההפסקה וניתן לבקש מהמורה שתעודד את ילדי הכיתה לפעילות משותפת בהפסקה. חשוב מאד לפרגן ולחזק את הילד, לנצל הצלחות לחיזוק מידי, ליצור הצלחות, לחשוב יחד על פתרונות לקשיים והעיקר לא להילחץ יחד עם הילד ו"לנצל" מצבים ללמידה ולצמיחה. שני טיפים אחרונים לטיפוח תחושת הביטחון והשייכות לביה"ס, בקרו יחד עם הילד אחה"צ בביה"ס, אפשר לרכב שם על אופניים, לשחק במגרש הבית ספרי ועוד (רוב ביה"ס פתוחים אחה"צ). ובנוסף, הקפידו לומר לילד ולאחרים בנוכחותו כמה אתם אוהבים את בית הספר, שבחו את המורה וכדומה. מיומנות נוספת חשובה היא היכולת הגרפומוטורית- היכולות לצייר ולהעתיק צורות, לגזור, להדביק, לאחוז בכלי כתיבה, לשבת במנח נכון ויכולות נוספות המשפיעות על יכולת הכתיבה של הילד. כדי לקדם תחום זה הכינו ביומיום יחד עבודות יצירה, משחקי פלסטלינה ובצק, צרו מצבים מזמני כתיבה. למשל, תלו בחדר הילד לוח מחיק גדול וטושים מחיקים, מיד תראו כיצד הלוח הופך להיות חלק בלתי נפרד ממשחקי הילד. שתפו הילד במשימות יומיומיות כמו כתיבת שמות המשתתפים בארוחה על גבי כרטיסיות והניחו אותם על הצלחות, כתיבת ברכות, רשימת קניות וכדומה, גם אם וכאשר הכתיבה הינה "כתיבה ילדית" או כתיבה המשולבת בסימני ציורים (הרחבה בתחום זה תוכלו לקרוא באתר שלי בדף השאלות והתשובות ובדף טיפים ורעיונות להורים). הפוסט התארך ולכן בפוסט הבא אכתוב על המיומנויות הנוספות הנדרשות בכיתה א'. אם נתרמתם ואהבתם פרגנו וכתבו לי שאהבתם, במה נתרמתם ושתפו חברים הורים לילדים. אתם מוזמנים לכתוב נושאים שמעניינים אתכם, במידה ולא כתבתי על הנושא עד כה והוא יתרום להורים נוספים, אשתדל לכתוב פוסט בעניין. מוזמנים לבקר גם באתר שלי www.libyedu.com שם תמצאו ידע וכלים רבים להורים ולאנשי חינוך- באהבה שולי

See More
שולי לבני מורה מרצה מדריכה ומאבחנת בתחומי הקריאה, הכתיבה והחשבון ומומחית באסטרטגיות למידה ומומחית בלקויות למידה. שולי לבני יזמה ויצרה את הספרים המחיקים שלי והקימה את ליבי מוצרים חינוכיים ללמידה מהנה.
libyedu.com

במזל טוב 🎉🎉🎉האתר שלי "ליבי" עלה לאוויר www.libyedu.com. באתר תמצאו את "הספרים המחיקים שלי", מידע וכלים רבים שהכנתי במיוחד עבורכם ההורים והילדים: רעיונות וטיפים, דפי עבודה, משחקים להדפסה, כתבות, ספרי קריאה מומלצים ועוד . ובמיוחד לחופש הגדול הדפיסו מתוך האתר את המשחק "לוטו צלילים" לילדי הגן ולילדים העולים לכיתה א'. כתובת האתר www.libyedu.com 💝תיהנו לכם!💝

Image may contain: text

הכל אני יכול בחופש הגדול... טיולים, מפגשים, בילויים וזמן מנוחה. בנוסף, רבים מאתנו רוצים להכניס ללוח הזמנים גם מעט תרגול ולמידה. בכל משפחה הגישה שונה ומושפעת מהרצונות, מסגנון המשפחה ומשיתוף הפעולה. כך שאם כבר החלטתם ללמוד בחופש, הנה מספר המלצות. ראשית, הימנעו מאמירות כלליות כמו "בחופש אתם חייבים להתאמן על קריאה..." או בסוף יום לומר "למה לא למדת היום?" התשובה הרי ברורה... "אין לי זמן ולא בא ...לי". *מקדו והגדירו לעצמכם, ללא הילדים, את מטרות הלמידה בקיץ (תחום אחד או שניים). *על המשימה היומית להיות ברורה, ממוקדת ואין צורך להמציא משימה חדשה בכל יום. *הקדישו בכל יום 15 דקות ללמידה משותפת ומהנה, הרי הילדים מצפים לזמן שלכם ושלהם יחד. למשל, אם החלטתם להתמקד בתרגול הקריאה- לפי היכרותכם את ילדכם בחרו ספר קריאה שיהיה מהנה במיוחד עבורו. בשבועיים הראשונים הקדישו כ 15 דקות ביום לקריאה משותפת. הצטופפו בכורסה ענקית, התחילו אתם בקריאה והמשיכו לסירוגין בקריאה משותפת. תוך כדי הקריאה דברו על מצבים שהספור מזמן, איך הייתם מתנהגים במקרה כזה או אחר, שתפו את הילד במה מרגש אתכם בספור והתלבטו יחד בדילמות העולות בספור. זו הזדמנות נהדרת להתקרב, לחנך וליהנות יחד. אם הצלחתם להפוך זאת לחוויה משותפת יש סיכוי שהילד יאמץ הרגל זה לעצמו. דוגמה אחרת היא תרגול לוח הכפל - בכל יום באופן עצמאי ובזמן מוגדר יתרגל הילד כפולה מסוימת, ובסוף היום בזמן הלמידה המשותפת שלכם שחקו משחקי לוח כפל עם הכפולות שנלמדו באותו היום. הילד יכול כחלק מהמשימה היומית שלו ליצור לבדו משחקי כרטיסיות כמו, משחק זיכרון, רביעיות, לוטו כפל. בקיץ הזה אני ובתי הצעירה קוראות יחד בכל יום ספר קריאה, עכשיו אנחנו קוראות את הספר אלרגיה של יהונתן גפן (באתר שלי תמצאו המלצות לספרי קריאה www.libyedu.com ). שתפו גם אתם אותנו בעוד רעיונות ופעילויות ללמידה מהנה בחופש הגדול.

See More
Image may contain: 4 people, people smiling, grass, tree, plant, outdoor and nature
Shuly Levy Livni was celebrating your big day.
July 13

עבר חודש וזו הזדמנות נהדרת להודות לאנשים יקרים. חודש מהרגע שהספרים יצאו לאור. חודש בו הייתי בסחרור חושים. ממש כמו לידה, התרגשות ושמחה מהולים בעבודה של יום ולילה.... תודה לכולכם על ההתאהבות בספרים, על קניית הספרים, על הטלפונים החוזרים והתמונות של הילדים עובדים בספרים. בשנתיים של היצירה הזו זכיתי בהמון דברים, רכשתי ידע בתחומי דעת שמעולם לא עסקתי בהם, יצרתי קשרים מקצועיים שלעולם לא חשבתי שאגע בתחומם. באהבה גדולה רוצה לומר תודה מיוחדת ולשבח את אורנית דר Ornit Segal Dar מעצבת הספרים המוכשרת, המקצועית והאהובה עלי שתרגמה את החלום והראייה שלי לדברים אמתיים, מדויקים. פרפקציוניסטית כמוני שהבינה כל ניואנסין קטן שדברתי עליו, והכל במקצועיות יוצאת דופן, עם סבלנות אינסופית ואהבה. 9 חודשים עבדנו בשקדנות, בהתלהבות ובעבודה מאומצת על העיצוב. הריון אמיתי. התוצר הסופי הוא בדיוק מה שדמיינתי וחלמתי. לשמחתי בהמשך הדרך שוב זכיתי. הכרתי והתחברתי בחברות מיוחדת עם מירב אמיד Meirav Amidיועצת שיווקית, מלווה עסקית, בעלת ידע ושליטה במגוון רחב של כלים, שהייעוץ שלה הוא ת'כלס עבודה. בדיוק מה שהייתי צריכה. ידע - כלים- יישום, יישום, יישום. תודה מירב על הליווי האישי, המקצועי, המעשי, החשיבה היצירתית, המענה והיוזמות. תודה לחברים שלי, לדפדים שאמצו את הספרים ומלווים בעצות טובות, לכל בני המשפחה, ותודה מיוחדת לילדים ולעמית שלי שאיתו הכל הופך לאפשרי.

See More