Reviews
4.6
13 Reviews
Tell people what you think
Светлана Полякова
· March 20, 2018
Марта рассказала все, что нужно знать для подписания декларации, классное решение, не нужно искать информацию по разным сайтам. Спасибо!
Artem Tarnovskyi
· April 5, 2018
Чудово. Дізнався що можу звертатись до будь-якого лікаря навіть в іншому місті, і для цього не потрібно анулювати декларацію з попереднім
Vladyslav Zaitsev
· April 5, 2018
Более простого объяснения на тему семейного врача я не встречал.
Tatiana Nikolaevna
· April 2, 2018
Дуже гарне та просте рішення!
Reg Ger
· March 20, 2018
Спасибо
Gennady Yakovenko
· March 20, 2018
не работает
Posts
Image may contain: text
Центр громадського здоров'я МОЗ України
20 hrs

Сьогодні Всесвітній день пам’яті людей, які померлі від СНІДу.
Мета цього заходу – привернути увагу до проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактики цього захворювання, а т...акож привернути увагу до соціального захисту та підтримки ВІЛ-інфікованих.

За статистикою ВООЗ та ЮНЕЙДС, сьогодні в світі нараховують від 36 до 42 млн людей, яких вразив вірус імунодефіциту людини. Загальна кількість людей, які інфікувалися ВІЛ від початку зареєстрованої епідемії, складає від 65 до 88 млн людей: понад 39 млн з них пішли з життя через хвороби, пов’язані зі СНІДом.

На сьогодні Україна займає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оціночними даними, на початок 2018 року в Україні проживало 244 тисячі ВІЛ-позитивних людей, а показник поширеності ВІЛ у віковій групі 15-49 років є одним із найвищих серед країн Західної та Східної Європи.

В Україні на 1 квітня 2018 року зареєстровано 143 766 громадян країни, які живуть з ВІЛ та перебувають під медичним наглядом, з них 45 019 хворих з діагнозом СНІД. Усього в період з 1987 року до березня 2018 року зареєстровано 319 976 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 104 443 випадки захворювання на СНІД та 45 775 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Хоча кількість смертей від СНІДу зменшується, ВООЗ і ЮНЕЙДС характеризують ситуацію з ВІЛ/СНІДом в світі як пандемію. В 26 країнах світу СНІД залишається в п'ятірці головних причин передчасної смерті і непрацездатності. До таких країн належать і Україна. На думку фахівців, змінити ситуацію на краще можливо лише за допомогою розширення доступу людей, які живуть з ВІЛ, до антиретровірусної терапії (АРТ).

Важливо знати, що саме АРТ є надійним методом зупинити ВІЛ та подолати епідемію ВІЛ\СНІДу. Сьогодні ВІЛ не є вироком: вчасне виявлення та лікування є запорукою повноцінного тривалого життя.

Детальніше - на нашому сайті за посиланням: https://phc.org.ua/…/den-pamyati-lyudei-yaki-pomerli-vid-sn…

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
7,551 Views
Міністерство охорони здоров'я України

Сьогодні, 19 травня, вперше в Україні святкуємо Всесвітній день сімейного лікаря.

Багато країн відзначають це свято, запроваджене Всесвітньою організацію сімейн...их лікарів WONCA, членом якої є і Українська асоціація сімейних лікарів.

Це дуже символічно, що вперше День сімейного лікаря відзначається в Україні цього року. Адже з сімейних лікарів розпочинаються зміни в системі.

Сімейний лікар - та людина, якій ви довіряєте своє здоров'я. Ключовим в змінах системи охорони здоров'я є те, що нова модель "лікар-пацієнт" спирається на довіру.

Як показують результати кампанії «Лікар для кожної сім’ї», сімейні лікарі є наразі найбільш затребуваними: 72,6% людей, що підписали декларації з лікарями, обрали сімейних. Наразі 15 сімейних лікарів уже набрали оптимальну рекомендовану кількість пацієнтів. Читайте в нашій статті про те, в чому секрет їхнього успіху (https://goo.gl/stS2d9)

Виберіть рамку, яка вам до вподоби та оберіть свого лікаря або лікарку, якщо ще не зробили цього.

Щоб додати святкову рамку на свою аватарку, натисніть «Оновити світлину —> Додати рамку —> В пошуку введіть «Лікар» та оберіть рамку до смаку

Докладніше про кампанію «Лікар для кожної сім'ї» читайте на сайті МОЗ http://moz.gov.ua/plan-reform

#мійлікар

See More
Posts
No automatic alt text available.
ГО "Платформа Здоров'я"

Смертність від серцево-судинних захворювань - в топі в Україні. На сьогоднішній день понад 12 мільйонів українців страждають на підвищення артеріального тиску. ...

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією, хочемо звернути увагу на проблему і нагадати про заходи профілактики:
- відмова від куріння;
- регулярні фізичні навантаження;
- підтримання нормальної маси тіла;
- обмеження вживання солі;
- зменшення вживання алкоголю.

Дотримуйтесь цих кроків і будьте здорові!
Центр громадського здоров'я МОЗ України

See More
No automatic alt text available.
Уляна Супрун
Government Official
Уляна Супрун

Підробка ліків - глобальна проблема. Згідно з даними ВООЗ за 2017 рік, майже кожен десятий продукт медичного призначення в країнах з низьким та середнім рівнем ...прибутку є некондиційним чи фальсифікованим (https://goo.gl/4RLKju).

В Україні функціонує система, яка забезпечує здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу. Проте все ще існує ймовірність натрапити на фальсифіковані ліки. Щоби бути захищеними від підробки, будьте пильними, коли купуєте ліки та якщо виникають і найменші сумніви - перевіряйте їх.
Підготували інструкцію, як це зробити:

1. Перевіряйте аптеку

Купуйте ліки в спеціально визначених для цього місцях - аптечних закладах. Не купуйте ліки в кіосках, підземних переходах, в інтернеті (де не вказано контактну інформацію та адресу аптеки) чи просто у приватних осіб. В кожної аптеки має бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Інформацію про наявність ліцензії, як правило, можна знайти в куточку споживача. Якщо її немає - запитайте у провізора. Адреса аптеки, вказана в ліцензії, має обов’язково збігатися з фактичною.

2. Уважно оглядайте цілісність упаковки

Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим’ята. Кожний лікарський засіб має переважно 2 упаковки: первинну та вторинну.
Первинна упаковка (блістер з фольги, ампула, флакон та ін.) безпосередньо контактує з лікарським засобом.
Вторинна упаковка (найчастіше картонна коробка) захищає первинне пакування. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках, вона має сходитися.

Зверніть увагу на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.

3. Для врахування потреб людей з вадами зору, на упаковці назва лікарського засобу зазначається шрифтом Брайля.

З 2010 року законом України передбачено нанесення назви лікарських засобів на зовнішню (вторинну) упаковку шрифтом Брайля. Шрифт Брайля - це рельєфний шрифт, який можна відчути на дотик. МОЗ України визначає ліки, упаковка яких не маркується шрифтом Брайля. Ці вимоги визначені законодавчо (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1044-10).

На упаковках може бути зазначена додаткова інформація, зокрема різні товарні, попереджувальні, екологічні та інші знаки, що рекомендовані міжнародними організаціями. Будьте уважні, порушення маркування упаковок або зовнішнього вигляду препарату може бути свідченням фальсифікації.

Якщо після перевірки у вас залишились сумніви, ви також можете попросити провізора надати сертифікат якості препарату та переглянути ліцензію аптечного закладу та звернутись до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Інформація про яку має бути зазначена в куточку споживача.

Корисні ресурси:

Також ви можете перевірити наявність державної реєстрації препарату у Державному реєстрі лікарських засобів України за цим посиланням (http://www.drlz.com.ua/).
Пошук можна здійснювати за назвою препарату, номером реєстраційного посвідчення чи за складом діючої речовини тощо. Реєстр оновлюється щоденно, тому це найбільш надійне та актуальне джерело для перевірки лікарських препаратів.

Також офіційна інформація про виявлені фальсифіковані та не якісні лікарські засоби регулярно розміщуються на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (http://www.diklz.gov.ua/control/main/uk/index).

Ще один ресурс, який допоможе перевіряти ліки - Додаток Ліки Контроль. Тут можна знайти інструкції для лікарських препаратів, здійснити контроль підробок за певним алгоритмом та знайти зареєстровані аналоги лікарських препаратів (https://goo.gl/67MSot).

See More
Image may contain: text
Центр громадського здоров'я МОЗ України

17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією.

За статистикою понад 12 мільйонів українців страждають від підвищення артеріального тиску.

Га...сло Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією цього року – «Знай свій артеріальний тиск».

Чому це важливо?

Артеріальна гіпертензія або гіпертонія – це підвищення артеріального тиску, стан, наслідки якого є найчастішою причиною передчасної смерті.

Підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень.

До 40% хворих на артеріальну гіпертензію навіть не підозрюють у себе недугу, бо часто ця хвороба протікає безсимптомно.

Щоб виявити артеріальну гіпертензію, необхідно знати її ознаки, регулярно вимірювати тиск та спостерігати за власним станом.

Читайте про симптоми та профілактику артеріальної гіпертензії на сайті Центру громадського здоров'я за посиланням: https://phc.org.ua/…/17-travnya-vsesvitnii-den-borotbi-z-ar…

See More

За словами Супрун, понад 50% від усього ринку спожитих ліків у 2017 році становлять ліки без доведеної клінічної ефективності

Міністерство охорони здоров’я України розробило законопроект про рекламу лікарських засобів, в якому пропонує заборонити рекламу «цілительства та нетрадиційно....
radiosvoboda.org
No automatic alt text available.
Міністерство охорони здоров'я України

Переважна більшість пацієнтів, які у 2017 році були направленні на лікування за кордон, потребували трансплантації органів (серця, серця-легенів, печінки, нирки...) або кісткового мозку.

Лікування за кордоном за кошти держбюджету передбачене для громадян, захворювання яких не лікується в Україні, незалежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак.

Докладніше на сайті МОЗ https://goo.gl/Ka6rCw

See More
Image may contain: 2 people, people smiling, text
Центр громадського здоров'я МОЗ України

15 травня разом із усім світом українці відзначають День сім’ї. В сімейному колі дитина вперше дізнається про повагу, любов, підтримку. Родина закладає і перші ...навички здорового способу життя, які людина часто наслідує протягом усього життя, передає своїм дітям.

Більшість дорослого населення України оцінюють стан свого здоров’я як задовільний та вважають, що їхній спосіб життя цілком здоровий. Однак статистика говорить про зворотнє: неінфекційні захворювання є основними причинами смертності в Україні (86% смертей в Україні відбувається внаслідок неінфекційних захворювань).

Незнання про ці факти, неусвідомлення власних помилок призводить до проблем зі здоров’ям у цілих поколінь українців. Цього дня ми хочемо привернути увагу до чотирьох аспектів, що впливають на фізичний стан людини та визначають поведінку, пов’язану зі здоров’ям.

Читайте деталі на сайті Центру громадського здоров'я за посиланням: https://phc.org.ua/…/den-simji-na-shcho-potribno-zvernuti-u…

See More
Image may contain: one or more people, people sitting and text
Медреформа в дії

Важливо!
Багато лікарів зверталися з проханням не друкувати свій особистий номер телефону у декларації.
Від учора в системі "Електронне здоров'я" відбулися змі...ни. Тепер в декларації друкується телефон та електронна адреса амбулаторії/ФАПу, замість особистих контактних даних лікаря.
Тому не турбуйтеся, це не помилка центрального компоненту. Система працює з урахуванням побажань головних користувачів - лікарів. 😉

See More

Попереджений — значить озброєний. Цей вислів стає особливо актуальним, коли справа стосується дитячих хвороб і вакцинації. Тому UNICEF Ukraine спільно з Міністе...рством охорони здоров'я України створили сайт vaccination.com.ua, який містить всю необхідну інформацію про щеплення.
Тут ви можете знайти відповіді на актуальні питання щодо вакцин, перевірити свої знання про дитячі інфекції.
Дізнайтесь все про хвороби, шляхи зараження і поширення, а також про можливі наслідки на http://vaccination.com.ua

See More
Всі важливі факти про вакцинацію на одному сайті. Без міфів та жахів.
vaccination.com.ua
No automatic alt text available.
Центр громадського здоров'я МОЗ України

У суботу 19 травня в Києві відбудеться Всеукраїнський забіг за Україну без тютюну, в рамках всеукраїнського «марафону» подій, присвячених Всесвітньому дню без т...ютюну, який щороку відзначається 31 травня. Організаторами забігу є ініціатива runday, громадська організація Центр Громадянського Представництва "Життя", Коаліція "За вільну від тютюнового диму Україну". Центр громадського здоров'я МОЗ України також підтримує цю ініціативу, наші співробітники долучаться до пробігу.

Закликаємо і вас прийти 19 травня з 8:30 до 10:00 на Оболонську набережну. Цьогорічною темою Дня без тютюну є боротьба з серцево-судинними захворюваннями.

Цим забігом організатори хочуть привернути увагу до теми збереження громадського здоров’я та необхідності прийняття антитютюнових законопроектів №2820 та №4030а.

Долучившись до забігу, ми з вами можемо висловити свою громадянську позицію за здоровий спосіб життя та Україну без тютюну.

У забігу братимуть участь народні депутати України, лідери громадської думки, лікарі та активні українці.

Програма заходу:

8:30 – розминка та флеш-моб
9:00 – старт пробігу
10:00 – нагородження переможців
Місце проведення:
Київ, Оболонська набережна, збір учасників біля Свято-Покровського собору (проспект Героїв Сталінграда, 20 а).
Дистанція: 5 км.
Участь безкоштовна. Всі учасники отримають заохочувальні подарунки, а переможці – призи.

Якщо ви хочете взяти участь у забігу, обов’язково зареєструйтеся до 15 травня включно за посиланням https://runday.org/ua/register

See More
Image may contain: one or more people and text
Центр громадського здоров'я МОЗ України

З 13 до 20 травня 2018 року в Україні пройде тиждень планування сім’ї
та збереження репродуктивного здоров’я. Протягом тижня відбуватимуться заходи, присвячені... поширенню інформації про важливість раціонального планування сім’ї та таких важливих тем, як здоров’я матері та дитини, грудне вигодовування, принципи здорової поведінки та харчування.

13 травня українці відзначають День матері. Напередодні чудового свята нагадаємо про принципи правильного грудного вигодовування.

Грудне вигодовування є одним із найефективніших засобів збереження здоров’я дитини: грудне молоко є ідеальною їжею для новонароджених і дітей грудного віку, шляхом для забезпечення здоров’я і виживання дітей, надає переваги для подальшого розвитку дітей.

Особливо важливим грудне вигодовування є в перші шість місяців життя малюка. Для матерів, які годують грудьми, знижується ризик розвитку раку яєчників і молочної залози.

Читайте про 10 принципів грудного вигодовування на сайті Центру громадського здоров'я за посиланням: https://phc.org.ua/…/…/10-faktiv-pro-grudne-vigodovuvannya-1

See More
Image may contain: 3 people, people smiling, text
Уляна Супрун

Сьогодні День медичної сестри! Усі, хто присвятив себе цій роботі, обрали шлях справжнього служіння для людей. Дуже показова у цьому контексті є історія найвідо...мішої в світі медсестри, на чий день народження припадає це свято - сестри милосердя Флоренс Найтінгейл.

Вона народилася майже два століття тому та присвятила своє життя медичній справі. Її діяльність суттєво вплинула на політику 19-го та 20-го століття щодо належного догляду за пацієнтами та санітарним станом лікарень.

Під час Кримської війни більше солдатів помирало від інфекцій, ніж від бойових травм. Найтінгейл і група медсестер почали першими впроваджувати прості норми громадського здоров’я у військовій лікарні, такі як миття рук та провітрювання приміщень. Ці зміни значно поліпшили санітарні умови, в яких знаходились поранені, та стали причиною зниження смертності майже на дві третини.

Пізніше Найтінгейл була нагороджена королевою Вікторією та отримала грошову винагороду за свої досягнення. Ці гроші вона вирішила інвестувати в будівництво лікарні Святого Томаса у Лондоні та першої у світі навчальної школи для медсестер.

У світі її вшановують як фундаторку сучасного інституту сестринства. Найтінгейл показала, як багато в одужанні пацієнта залежить від медичної сестри. Вона або він завжди поруч з пацієнтом, завжди краще відчувають його потреби, помічає зміни в стані, вміють заспокоїти та мотивувати продовжувати лікування.

Ми хочемо, щоби трансформація системи охорони здоров’я дозволила підсилити наших медсестер та розкрити потенціал інституту медсестринства в Україні загалом. Зокрема поліпшити умови роботи, надати більше можливостей для розвитку та розширити повноваження.

Медсестри - це опора у системі охорони здоров’я, як лікарів, так і пацієнтів. Потрібно її укріплювати та розбудовувати!

See More
Image may contain: 1 person, smiling, text
Уляна Супрун

Ви думали, що карієс - це найбільш поширена причина втрати зубів та виникнення проблем ротової порожнини? Насправді, перше місце займають захворювання ясен (htt...ps://goo.gl/KqYrsg).

У світі гінгівіт та пародонтит - найбільш поширені захворювання (Книга рекордів Гіннеса, 2001р.). Всесвітнє дослідження хвороб (Global Burden of Disease Study, 1990–2010), показало що пародонтит входить в топ-6 найпоширеніших захворювань серед населення планети, охоплює 11,2% населення - це близько 743 мільйони людей. І щороку кількість людей з цією проблемою зростає.

Навіть більше, хвороби ясен шкодять не лише зубам. Існують дослідження, що вказують на зв’язок між хворобами ясен та підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, хвороб органів дихання та навіть деяких видів раку (https://goo.gl/fV6fKs).

12 травня - День здорових ясен, ініційований Європейською Федерацією пародонтологів. Можливість нагадати про те, що піклуватись потрібно не тільки про естетичний вигляд вашої усмішки, а й звертати особливу увагу на здоров’я ясен.

Українські стоматологи також підтримують цю ініціативу. За підтримки Громадської організації “Українська Академія Парадонтології”, 12 травня кожен охочий матиме можливість безкоштовно зробити парадонтальний скринінг-тест. Не впустіть нагоду! Реєструйтесь, обирайте свій регіон та клініку, що бере участь в програмі, тут: http://www.perio.com.ua/

Особливо, якщо ви маєте так звані “червоні прапорці”, що можуть свідчити про проблему з яснами. Це може бути кров, неприємний запах з рота та набряк. Якщо не звертати на них увагу, наступним етапом може бути опущення ясен та втрата зуба.

Для здоров’я ясен та всієї ротової порожнини головне не відкладати візит до стоматолога до останнього і ніколи не забувати про прості правила гігієни, як то “правило 2-х хвилин” та інші корисні поради для збереження здорової усмішки (https://goo.gl/pKyAiJ).

Ukrainian Academy of Periodontology

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
6,623 Views
UNICEF Ukraine

Щеплення краще робити влітку, щоб було менше шансів захворіти? Хм, час зруйнувати цей міф.

Image may contain: food and text
ГО "Платформа Здоров'я"

Так має виглядати тарілка здорового харчування для шкільних закладів. 🍽️
Меню розроблено Благодійний Фонд "Здоров'я жінки і планування сім'ї" на основі Гарвардської тарілки.

А як годують у школах ваших дітей?
#тарілказдоровогохарчування #школа #шкільнехарчування

No automatic alt text available.
Міністерство охорони здоров'я України

Якщо лікар вніс ваші дані в електронну систему охорони здоров'я без вашого відома, ви можете подати заяву про припинення дії декларації (у довільній формі) або ...підписати її з іншим лікарем — попередня декларація у системі анулюється автоматично.

Ви також можете подати скаргу у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома.

Лікарі, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу.

Перед початком виплат, працівники Національної служби здоров’я уважно вивчатимуть всі декларації, які надійшли від медзакладів. Якщо вони стикатимуться з подібними ситуаціями й від медзакладів не буде надано розумних пояснень - Служба передаватиме заяви до компетентних органів.

See More