Metin Bozkurt is on Facebook.
To connect with Metin, sign up for Facebook today.
Current City and Hometown
About Metin
 • Foe Hammer
Favorite Quotes
 • Dr Strangelove- Peter Sellers : Gentlemen you cannot fight in here... this is the War Room!

  Dr Strangelove -George Scott - : I'm not saying we wouldn't get our hair mussed, but I do say no more than 10-20 million killed, tops! =)

  First shalt thou take out the Holy Pin, then shalt thou count to three, no more, no less. Three shall be the number thou shalt count, and the number of the counting shall be three. Four shalt thou not count, neither count thou two, excepting that thou then proceedest on to three. Five is right out. Once the number three, being the third number, be reached, then lobbest thou thy Holy Hand Grenade of Antioch towards thy foe, who being naughty in my sight, shall snuff it.Amen :)

  No, i am your father (darth vader)
  No,no,its not true,That impossible(luke)
  Search your feeling you know it is true(darth vader)
  ....
  Luke you Can destroy the Emperor he has forseen this.it is your destiny.Join me and together we can rule the galaxy as father and son (darth vader)
  You must feel the force around you(yoda)

  I hope so Commander for your sake. The Emperor is not as forgiving as I am(darth vader_Best one)

  Master Yoda, you can't die.(luke)


  Strong am I with the Force...
  but not that strong(yoda)


  My father is not afraid,and i will not be.or at least as my mother;i will be afraid and not show it .. (Turin Turambar)


  Now get this, honkie - you go tell Raphael that I ain't takin' no jive from no Western Union messenger! You tell that asshole, if he got somethin' to tell me to get his ass down here himself! You got that boy? :) (Being There)

  Life creates it, makes it grow. Its energy surrounds us and binds us. Luminous beings are we, not this crude matter.You must feel the Force around you; here, between you, me, the tree, the rock, everywhere, yes.(Yoda)

  "Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."
  "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve
  hissediyorsanız bu yeterlidir."
  "İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçic...i olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"
  "Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar. Evet bu doğrudur. Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim."

  "Büyüklük odur ki kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, seni yoldan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen burda direneceksin. Önünde sonsuz engeller yığılacaktır. Kendini büyük değil, küçük, araçsız hiç telakki edecek, kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin."

  "Bir takım şeyhlerin, dedelerin, seyyitlerin, çelebilerin, babaların, emirlerin arkasından sürüklenen ve falcılara, büyücülere, üfürükçülere, muskacılara talih ve hayatlarını emanet eden insanlardan mürekkep bir kütleye, medeni bir bir millet nazariyle bakılabilir mi?"

  "Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasde ve fiile dayanan taassupkâr hareketlerden sakınıyoruz."

  Mustafa Kemal Atatürk,