Photos
Videos
Kraštiečio gamtininko Petro Abukevičiaus atminimui
2
Sausio 13-osios minėjimas
1
Knygų Kalėdos: skaitykite ir dovanokite knygas !
2
Posts

Žemės dienos proga kovo 20 d., antradienį, 15 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje kviečiame pasižiūrėti filmą „Apie ką staugia vilkai“ ir prisiminti nuo Pumpėnų kilusį žymiausią lietuvių gamtos filmų kūrėją Petrą Abukevičių (1928-97), kuris apie savo darbą yra pasakęs: ,,Ar gyvūną, ar medį filmuoju, visada su jais kalbuosi. Ir kitą sykį tie mažesnieji mūsų broliai geriau supranta tave nei žmogus.“
Petro Abukevičiaus darbai: per 50... dokumentinių filmų, iš kurių 30 skirta gamtai. Šiandien juos taip pat primena Petro Abukevičiaus premija, kasmet skiriama geriausiems gamtinių filmų lietuvių kūrėjams. „Tokių kantrių, talentingų režisierių ir operatorių pasaulyje ant pirštų suskaičiuosi. Filmuoti gamtą sunkus darbas. Petras sukūrė nuostabių darbų.“ - taip apie Petrą sakė jo kolega ilgametis Maskvos Centrinės televizijos laidos ,,Gyvūnijos pasaulyje“ vedėjas Vasilijus Pskovas.
Filmas „Apie ką staugia vilkai?“ - tai pasakojimas apie paskutinį Petro darbą - vilkų filmavimą. Stebėsime filmavimo grupės darbo kasdienybę, girdėsime Petro pokalbius, pasisakymus apie vilkų gyvenimą, jų bendravimo savybes, sužinosime apie gyvūnų elgesio įpročius. Filmas 2011 m. „Žaliajame kino festivalyje“ buvo išrinktas Geriausiu festivalio filmu. 2015 m. Tarptautiniame Nepriklausomo Kino Vilkų Festivalyje (WIIFF) apdovanotas specialiu Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ prizu.Kovo 20 d., antradienį, 15.00 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje rengiama Žemės dienai kino valanda: filmo „Apie ką staugia vilkai?“ peržiūra. Tai pasakojimas apie paskutinį kino operatoriaus ir režisieriaus Petro Abukevičius darbą, kuriame stebime filmavimo grupės darbo kasdienybę, režisieriaus pokalbius, pasisakymus apie vilkų gyvenimą, jų bendravimo savybes, atsiskleidžiami gyvūnų elgesio įpročiai. Filmas 2011 m. „Žaliajame kino festivalyje“ buvo išrinktas Geriausiu festivalio filmu. 2015 m. Tarptautiniame Nepriklausomo Kino Vilkų Festivalyje (WIIFF) apdovanotas specialiu Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ prizu. Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
37 Views

Protmūšis „100 klausimų apie Lietuvą“. Dėkojame „Lėvens“ mokyklos mokiniams ir jų bibliotekininkei Birutei Kazėnaitei už dalyvavimą

Posts

Lietuvos istorijos klausimus linksmai gvildeno „Svalios“ mokyklos penktokai, kovo 9 d. rytą užsukę į „Mono arba stereo“ erdvę su savo istorijos mokytoja Sandra Lengviniene. Norite smagiai pasimokyti Lietuvos istoriją ir Jūs? Laukiame ketvirtų-penktų klasių mokinių! Registruokitės tel. (8 451) 34 319. Protmūšį „Istorija linksmai“ rengė ir veda" vyr. metodininkė Rita Baltrukienė

Kviečiame jaunimą registruotis į kūrybinio rašymo studiją su rašytoju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Sigitu Parulskiu! Užsiėmimai vyks Panevėž...io G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje balandžio 20, 21 d. balandžio 20, 21 d. (penktadienis, šeštadienis), balandžio 27, 28 d. (penktadienis, šeštadienis) bei gegužės 12 d. (šeštadienis). Dalyvių skaičius ribotas, registruokitės jau dabar el. paštu: laima.butkuniene@pavb.lt. Daugiau informacijos ir kontaktai pasiteirauti: http://www.pavb.lt/…/4616-garsus-rasytojas-mokys-kurybinio-…

See More
Kviečiame registruotis į kūrybinio rašymo studiją su rašytoju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Sigitu Parulskiu. Tai išskirtinė ir itin reta galimybė praktikuotis istorijų kūrimo meno su šios srities profesionalu.
pavb.lt
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
93 Views
Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka is at Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Žemės dienos proga kovo 20 d., antradienį, 15 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje kviečiame pasižiūrėti filmą „Api...e ką staugia vilkai“ ir prisiminti nuo Pumpėnų kilusį žymiausią lietuvių gamtos filmų kūrėją Petrą Abukevičių (1928-97), kuris apie savo darbą yra pasakęs: ,,Ar gyvūną, ar medį filmuoju, visada su jais kalbuosi. Ir kitą sykį tie mažesnieji mūsų broliai geriau supranta tave nei žmogus.“
Petro Abukevičiaus darbai: per 50 dokumentinių filmų, iš kurių 30 skirta gamtai. Šiandien juos taip pat primena Petro Abukevičiaus premija, kasmet skiriama geriausiems gamtinių filmų lietuvių kūrėjams. „Tokių kantrių, talentingų režisierių ir operatorių pasaulyje ant pirštų suskaičiuosi. Filmuoti gamtą sunkus darbas. Petras sukūrė nuostabių darbų.“ - taip apie Petrą sakė jo kolega ilgametis Maskvos Centrinės televizijos laidos ,,Gyvūnijos pasaulyje“ vedėjas Vasilijus Pskovas.
Filmas „Apie ką staugia vilkai?“ - tai pasakojimas apie paskutinį Petro darbą - vilkų filmavimą. Stebėsime filmavimo grupės darbo kasdienybę, girdėsime Petro pokalbius, pasisakymus apie vilkų gyvenimą, jų bendravimo savybes, sužinosime apie gyvūnų elgesio įpročius. Filmas 2011 m. „Žaliajame kino festivalyje“ buvo išrinktas Geriausiu festivalio filmu. 2015 m. Tarptautiniame Nepriklausomo Kino Vilkų Festivalyje (WIIFF) apdovanotas specialiu Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ prizu.
Renginys: https://www.facebook.com/events/756140881250010/

See More

Kovo 12 d., pirmadienį, 16.00 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje bus rodomas rež. Audriaus Juzėno vaidybinis filmas „Ekskursantė". Filmas sukurtas pagal tikrą 11 metų mergaitės iš Lietuvos istoriją.Pabėgusi iš traukinio vežančio jos šeimą į Sibirą ir įveikusi daug pavojų, ji pabėga namo - į Lietuvą.Pagrindinį vaidmenį atlieka Anastazija Marčenkaitė, taip pat vaidina Sakalas Uždavinys, Nėlė Savičenko. Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close

Pratęsiame atranką! Ieškome Atviro jaunimo centro vyriausiojo specialisto. Dalyvauk ir tapk mūsų komandos nariu!

Skelbiama pretendentų Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos filialo – Atviro jaunimo centro vyriausiojo specialisto (socialinio pedagogo) (1 etatas) pareigoms užimti atranka.
psvb.lt

Kovo 9 d.penktadienį 15 val. „Mono arba stereo“ erdvėje vyks protmūšis „100 klausimų apie Lietuvą". Kviečiame 7-9 klasių moksleivius dalyvauti. Registruotis „Mono arba stereo“ Facebook arba el.paštu vaidagabriene@gmail.com (tel. 8 451 34319)

Image may contain: outdoor and water

Nemokamos italų kalbos pamokos Pasvalio bibliotekoje jau prasidėjo! Labai džiaugiamės, kad turime puikią mokytoją Laurą, kuri šiltai ir smagiai pravedė pirmą pamoką. Jau išmokome, kaip pasisveikinti ir susipažinti itališkai. Toliau bus dar įdomiau! 😁Jūs dar galite prisijungti: registruokitės ir ateikite į kitą trečiadienio pamoką!

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting and indoor
Image may contain: 1 person, smiling, standing
Image may contain: text
Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka added 5 new photos.

Nauja dailininko Arvydo Gudo darbų paroda Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos Konferencijų salėje (3 a.). Ateikite!

Ateikite pasimokyti italų kalbos su „Mono arba stereo“ erdvės savanore Laura, kuri šios kalbos išmoko gyvendama saulėtoje Italijoje. Pirmas susitikimas: rytoj, vasario 21 d. 16 val. Laukiame!

Come Learn Italian language with "Mono or stereo" a volunteering Laura, like this language learned gyvendama sunny in Italy. First meeting: tomorrow, February 21th. At 16 We're waiting!
Translated
Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: text

Dėmesio! Norėtum išmokti vienos melodingiausių kalbų pasaulyje ir Romoje tarsi tikras italas sugebėti užsisakyti skaniųjų ledų ar espresso? Atvyk į nemokamas pradedančiųjų italų kabos pamokas Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje jaunimo erdvėje „Mono arba Stereo“. Lauksime tavęs trečiadieniais, 16 val. Pirmoji pamoka jau vasario 21d. Būtina išankstinė registracija tel. 862247272 ar el. paštu ismokitaliskai@gmail.com. A presto!

Wow! Would you like to learn one of the most famous languages in the world and in Rome like a real Italian tank to order answer ice cream or espresso Come to free budding Italian kabos lessons at pasvalys mariaus katiliškio library in the youth space "Mono or stereo". we wait for you on Wednesdays, at 16 pm. Based On Nedbørsforekomster (EU) number 21, paragraph 21, 21 part first It's necessary išankstinė registration tel. 862247272 or email. Mail Ismokitaliskai@Gmail.Com. a presto!
Translated
Image may contain: text

Pasvalio bibliotekininkai Jums surinko puikią kolekciją - 100 albumų, žinynų ir kiti pažintinų leidinių apie Lietuvą. Visus juos galite pasklaidyti užsukę į bibliotekos Periodikos ir meno skaityklą (2 a.) Kviečiame!

No automatic alt text available.
Image may contain: text

Vasario 20 d. (antradienį) 16.00 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos „Mono arba stereo“ erdvėje vyks susitikimas su vilniete, Švedijoje gyvenančia poete Aušra Marcinkevičiūte. Pirmą kartą bus pristatoma jos poezijos knyga „Ačiū, kad esi“, atsiradusi šviesaus atminimo Vido Dulkės dėka. Jis yra ir šios knygos iliustracijų autorius. Susitikime taip pat dalyvaus knygos redaktorė, žurnalistė Virginija Barštytė. Renginį moderuos žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai“ redaktorė Agnė Grinevičiūtė. Bus galima įsigyti knygą. Už ją gautos lėšos bus paskirtos Vido Dulkės atminimui. Maloniai kviečiame!

FEB20
Tue 4:00 PM UTC+02Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji bibliotekaPasvalys, Lithuania
4 people interested

Kviečiame visus pilietiškus moksleivius dalyvauti Vasario 16 dienai paminėti skirtoje diskusijoje #ŠvieskAteitį! Kalbėsime apie švietimo sistemą, jos trūkumus, ką ir kaip galėtume pakeisti bei moksleivių ateitį! Prisijungti galėsite Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje vasario 15 dieną,ketvirtadienį, 17 val. 30 min. Organizuoja Lietuvos Moksleivių Sąjungos Pasvalio mokinių savivaldų informavimo centras.

Image may contain: text

Pasitiksime Vasario 16-ąją gražiausiomis dainomis apie Lietuvą. „Mono arba stereo“ erdvė vėl kviečia vaikus į karaokę!

Image may contain: one or more people and text
Image may contain: 2 people, people standing, shoes and indoor
Image may contain: 1 person, smiling, standing and child