Posts

Moravská Slavia organizuje zájezd na Zlatou tretru 2017!

Termín je 28.6.2017. Odjíždí se od stadionu na Palačáku a z dalších dvou nástupních míst v Brně.
Návrat je kolem 23h do Brna.
Cena je 350,- Kč (v ceně vstupenka v hodnotě 200,- Kč - oddíl má výraznou slevu a doprava)...

Na mítinku bude možné naposledy v ČR vidět Usaina Bolta!!! V seznamu startujících jsou i další vynikající světoví atleti a atletky (viz. www.zlatatretra.cz)

See More
Summary video from jubilee 55th Ostrava Golden Spike.
youtube.com

V sobotu 3.12. se v Praze konaly první halové závody sezóny pro žactvo. I přes brzké vstávání a pro mnohé zdlouhavé čekání na své discipliny, dopadla tato závodní prověrka výborně.
Hned v úvodu dne se představil Vladislav Pokora a Jakub Doležal na 60 metrů překážek. Kvůli nezdarům pražských rozhodčích a cílové kamery, musel být jejich rozběh opakován, ale i přes tuto komplikaci si Vláďa přiběhl pro celkové druhé místo v čase 9,68. Jakub Doležal skončil v čase 10,71 na osmé... příčce.
Ve skoku dalekém jsme v žákyních měli jedinou závodnici. Monica Hladíková zápasila s rozběhem a po dvou přešlapech dolétla na 4,66.
U chlapců jsme měli zastoupení větší - Jakub Hurt, František Křivánek a Lukáš Zounek. Startovní pole na skok daleký bylo u chlapců mírně rozházeno neboť ve stejný čas většina závodila i ve sprintu na 60 metrů ale nakonec se všem podařilo zvládnout celý závod. Jakub Hurt si vyskočil finále a odcházel s krásným pátým místem, výkonem 5,69 a se třemi mašličky na lýtku, které vyfasoval při posledním pokusu. Lukáš Zounek může být spokojen s 12. místem a výkonem 5,12 a František Křivánek skončil na 21. pozici výkonem 4,54.
Sprint na 60 metrů chlapců měl také velké zastoupení Morendy. Jonáš Konečný doběhl v čase 8,02 , Lukáš Zounek 8,28 , František Křivánek 8,29 , Vojtěch Hyánek 8,54 , Vladislav Pokora 8,67 , Zdeněk Hrouzek 8,89 a Jakub Doležal 9,09. Kategorie byly společné a celkově běželo 13 rozběhů.
V děvčatech jsme měli pouze jednu zástupkyni a to Monicu Hladíkovou, která doběhla v čase 8,57.
Ve skoku vysokém bojoval Jakub Doležal. Odešel se sedmým místem výkonem 145cm.
Ve vrhu koulí jsme v chlapcích měli dva zástupce. Jan Sebastian Pučera skončil na 12. příčce výkonem 9,49 a Jonáš Konečný na 13. místě výkonem 9,38.
U žákyň si pro pátou příčku přijela Marie Doležalová výkonem 10,65.
Na půlce chlapců jsme měli jediného zástupce - Vojtěch Konečný si vůbec poprvé zkusil zaběhnout osmistovku a i když v závěru mu ubývalo sil doběhl v čase 2:22,09.
U žákyň jsme měli hned tři závodnice, pro které byla půlka v hale premiérou. Veronika Radová a krásným finišem si přiběhla pro druhé místo v rozběhu časem 2.37,14 , Karolína Kleiblová třetí místo v rozběhu a čas 2:42,52 a Anna Ryšavá doběhla v čase 2:49,75.
V pozdním odpoledni nás ještě čekal sprint na 150m. Jonáš Konečný doběhl v čase 19,60 , Zdeněk Hrouzek 22,14 , Jan Sebastian Pučera 20,67 a František Křivánek vyhrál rozběh výkonem 20,40. Martin Pohanka bojoval, ale bohužel byl diskvalifikován z důvodu vyšlápnutí z dráhy.
V žákyních si Monica Hladíková doběhla pro krásný čas 20,79.
Na konci dlouhého dne nás čekala už jen třístovka, kde jsme měli tři zástupce v žácích. Jakub Hurt bojoval o bednu, nakonec z toho byla šestá příčka a čas 39,85. Vojtěch Hyánek si doběhl pro čas 43,47 a Martin Pohanka 44,41.
Celkově halové závody hodnotíme na výbornou a výsledky jsou krásným odrazovým můstkem do halové sezony.

See More
Image may contain: 16 people, people smiling
Posts

Včera navštívil na krátkou chvíli náš stadion předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník. Prohlédl si náš stadion i objekt šaten a velmi se mu u nás líbilo. Ocenil že stadion byl plný mládeže, obdivoval jeho vybavení a čistotu. Konstatoval, že do takového prostředí jistě rodiče rádi vodí své děti.

Image may contain: 1 person

V předvečer 2. ročníku Čokoládové tretry Brno je přihlášeno 400 běžkyň a běžců nejmladších věkových kategorií. Pokud jste svého potomka do tohoto závodu ještě neregistrovali, máte poslední možnost. Ve středu se přihlášky uzavírají!

Čokoládová tretra 2016

Image may contain: text

Sportovní ples Moravské Slavie se koná v pátek 11. března v sále a restauraci Okruh na Rybnické v Novém Lískovci. Všichni jste srdečně zváni!

MAR11
Fri 7:00 PM UTC+01Restaurace Okruh pubBrno, Czech Republic
8 people went
Nehrajú hokej, futbal, tenis či basketbal. Napriek tomu vo svojom športe patria k tomu najlepšiemu, čo sa na Slovensku nachádza. Predstavíme vám trojicu Podtatrancov, ktorých mená si zaslúžia vašu pozornosť.
poprad.dnes24.sk

V Olomouci právě probíhají České akademické hry, kde sice sportovci reprezentují své univerzity a ne sportovní kluby, ale i tak se sluší zmínit medailové úspěchy Morenďaček - Dominika a Karolína Coufalovy získali bronzové medaile ve štafetě 4x400m! Gratulujeme

Odchovanec klubu Lukáš Olejníček reprezentoval ČR na Mistrovství Evropy družstev v Řecku a svým osobním rekordem 8:51 na 3000m překážek a 6.místem pomohl k celkovému vítězství české reprezentace

Dan Orálek popáté vyhrál MUM - nejdelší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky. V letošním roce zvítězil v nejlepším čase 22:26:36.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, shoes and child

Stříbro z MČR dorostenců na 400 m vybojoval v Ostravě Matouš Vojtek v čase 49,95" což je i jeho nový osobní rekord! Gratulujeme!

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

27.-28.6. se uskutečnilo MČR dospělých v Plzni. Jediným startujícím za Morendu byl Vojtěch Čech na 110 m překážek, který v rozběhu zaběhl 16,03" a do finále nepostoupil. Více se dařilo odchovancům klubu - Martinové Juránek a Tuček získali stříbrné medaile ve štafetě 4x400 m a Lukáš Olejníček získal také stříbrnou v medaili a to v běhu na 5000 m a den poté přidal nejcennější kov na 3000 m překážek.

Image may contain: 2 people, shoes
Image may contain: one or more people, people standing, sky, cloud, outdoor and nature

1. kolo II. ligy mužů a žen, skupina F, Vyškov, 16.5.2015

Regionální týdeník Znojemsko added 197 new photos from May 16, 2015 to the album: 1. kolo II. ligy mužů a žen, skupina F.