Posts

Hezké dopoledne 🙂
Serveru Deník.cz jsem poskytl rozsáhlý rozhovor o provedených, ale i chystaných změnách v resortu zdravotnictví.

Jsem sice ministr v demisi, to ale neznamená, že budu všemu jen přihlížet a nedělat nic, řekl šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Pokud v úřadu vydrží, plánuje velké změny: v pojišťovnách už nebudou sedět politici a nemocnice dostanou peníze podle toho, jak kvalitn...
denik.cz

Roadshow Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv po regionech k eReceptu odstartovala ve středu 21. února v jižních Čechách, prvního odborného semináře se zúčastnila padesátka lékařů a lékárníků.

Ve středu 21. února 2018 se v jižních Čechách uskutečnil první z regionálních seminářů k fungování eReceptu.
youtube.com
Photos
Videos
Tisková konference k zahájení dohodovacího řízení
3
Briefing ke zřízení Rady poskytovatelů MZ ČR
1
Tiskový briefing MZ a SÚKL k spuštění eReceptu
4
Posts
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zahájil ve středu 21. 2. 2018 v Českých Budějovicích roadshow Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv po regionech k eReceptu.
mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv uspořádalo ve středu 21. února 2018 první z regionálních seminářů k eReceptu. Do jihočeské Hluboké nad Vltavou přijel osobně i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, pozdravil se se zástupci dodavatelských řešení a seminář slavnostně zahájil. Přínosy a potřebnost eReceptu ve svém příspěvku shrnula pověřená ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Se svou konkrétní zkušeností s eRecepty v každodenní praxi se podělili lékaři a lékárníci z krajské nemocnice. Na závěr semináře proběhla otevřená diskuse s představiteli SÚKLu, vedená v přátelské a pozitivní atmosféře

Kuřárny a úleva lidem, co si rádi zapálí cigaretku? Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (31, za ANO) ne. Zarytý nekuřák v rozhovoru pro Blesk řekl, že navrhované změny v protikuřáckém zákonu nejsou na místě. Podle něj se situace „nějak usadí“.
blesk.cz

Jihočeský seminář o eReceptu je v plném proudu. Příště se nejen s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem můžete setkat 19. března v Ústí nad Labem a 4. dubna ve Zlíně.

Image may contain: 3 people, people sitting
Image may contain: 11 people, people sitting and indoor
Image may contain: one or more people, people sitting, table and indoor

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv zahajuje první ze série seminářů k eReceptům v jednotlivých regionech Česke republiky. Dnes od 15 hodin tedy v jižních Čechách v Hluboké nad Vltavou za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Těšíme se na viděnou!

Jsme zcela transparentní, seznam poradců je od začátku zveřejněn na webu, říká ministr Adam Vojtěch v rozhovoru pro iDnes.

Velmi rázně vstoupil do úřadu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V rozhovoru pro iDNES.cz zdůvodnil, proč odvolal ředitele nemocnic Svatopluka Němečka a Andreu Vrbovskou. Hájil i své dva poradce, kteří zároveň podnikají ve zdravotnictví. „Jsou to největší odborníci a něč....
zpravy.idnes.cz

Cílem programu je motivovat zubní lékaře ke zřízení praxí i v méně atraktivních oblastech tak, aby byla zajištěna dostupnost stomatologické péče rovnoměrně ve všech regionech a pacienti nemuseli daleko dojíždět.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo dotační program pro zubní lékaře s cílem zajistit rovnoměrné rozmístění stomatologické péče ve všech regionech České republiky.
mzcr.cz
ZPŠ by mohla sloužit jako příklad dobré praxe pro jiné zdravotní pojišťovny, co se týče vyhodnocování účelnosti výdajů z Fondu prevence a měření jejich přínosů.
mzcr.cz

Novela, která má primárně za cíl zajistit transpozici evropské směrnice o standardech a specifikacích systému jakosti pro transfuzní zařízení, obsahuje rovněž ustanovení o odkladu sankcí lékařům za předepisování léků bez použití elektronické preskripce, kterou jim od letošního roku zákon ukládá jako povinnou. Předlohu nyní musí ještě podepsat prezident.

Předlohu podpořilo 62 z 69 přítomných senátorů, nikdo z nich nebyl proti.
mzcr.cz

Hlavním hostem dnešní Devadesátky ve 20 hodin na ČT24 bude ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch. Ten chce poslat kontrolu do pěti vybraných nemocnic, mezi nimi jsou dvě zařízení, z jejichž čela ministr v uplynulých týdnech odvolal ředitele. Na seznamu kontrolovaných nemocnic jsou však ještě další tři zařízení, kontroloři ministerstva se mají zaměřit na nemocniční nákupy. Ministr v demisi nevyloučil další personální změny v nemocnicích.

Interaktivní zpravodajský pořad ČT24. Hlavní události dne, podstatná témata a jejich aktéři odpovídající na otázky diváků živě v Hyde Parku. Ve čtvrtek pravidelně ve 21:00 pohled do světa byznysu. Dnes na téma „Výměna ředitelů nemocnic“ s ministrem zdravotnictví v demi...
ceskatelevize.cz

Na svatého Valentýna myslete na dárce orgánů, vyzývá Koordinační středisko transplantací

Svatý Valentýn se stal synonymem pro svátek, kdy dáváme dárky těm, které máme rádi. Tím nejcennějším a největším darem, který může člověk někomu dát, je však bezesporu šance na nový život. Právě tento den si Koordinační středisko transplantací - KST zvolilo pro svou tradiční aktivitu, jíž je oficiální zveřejnění celostátních statistických výsledků o dárcovství a transplantacích orgánů za uplynulý rok.Seznámit se s výsledky přišel i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting and indoor
Požadavky:
kvalifikační vzdělání v oboru všeobecná sestra, v souladu se zákonem č. 96/2004 Sb., v platném znění,
zájem a předpoklady pro práci v oboru,
praxe v oboru vítána,
zdravotní způsobilost a bezúhonnost dle zákona č. 96/2004 Sb., v platném znění.

Hlavní pracovní činnosti:
práce na standardním oddělení Onkologické kliniky,
poskytování kvalifikované ošetřovatelské péče o pacienty s onkologickými diagnózami,
multioborová spolupráce.

Nabízíme:
5 týdnů dovolené,
3 dny nenárokového zdravotního placeného volna,
příspěvek na stravování,
zázemí a stabilitu významné organizace,
podporu v dalším odborném vzdělávání,
konkurenceschopné finanční ohodnocení,
další významné pracovní benefity.

Výše úvazku 1,00.
Nástup do pracovního poměru možný ihned, příp. dle dohody.

K žádosti je třeba doložit:
fotokopie dokladů o dosažené kvalifikaci,
profesní životopis,
fotokopii výpisu z rejstříku trestů.

Přihlášky je možné zaslat prostřednictvím tlačítka "odpovědět", které naleznete v inzerátu na našich stránkách: www.fnol.cz v sekci "Kariéra a vzdělávání" v záložce "Aktuální seznam volných pracovních pozic". Popřípadě na e-mail: MichaelaNatalie.Konecna@fnol.cz

Další pracovní nabídky naleznete na www.fnol.cz v sekci "Kariéra a vzdělávání".
Olomouc, Czech Republic · Full-time job
Image may contain: text
Fakultní nemocnice v Motole

Dnes je Mezinárodní den epilepsie!

V České republice žije asi 80 tisíc lidí s aktivní epilepsií a nejméně dalších 160 tisíc se kvůli epilepsii v průběhu života ...léčilo nebo stále léčí. Přibližně 400 tisíc lidí, tj. populace velikosti města Brna, za život zažila nebo zažije epileptický záchvat.

Mezinárodní den epilepsie má snahu upozornit širokou zdravotnickou i laickou veřejnost na skutečnost, že epilepsie postihuje mnoho lidí a že vědci a lékaři usilují o pochopení příčin vzniku různých typů epilepsií, hledají nové způsoby léčby, zkvalitňují diagnostiku epilepsie a společně s pacientskými organizacemi a dalšími podporovateli se podílejí na osvětě a odstraňování předsudků a omylů.

See More

Dětský nádor oka dokáže odhalit i blesk foťáku. Díky nové léčbě retinoblastomu na Klinice zobrazovacích metod 2.LF UK a Fakultní nemocnice v Motole se až v deva...desáti procentech případů oko dítěte zachrání. Na malé nádory letos upozorňuje i Den dětské onkologie, který nás čeká už tuto sobotu.

See More
Nádory se nevyhýbají ani těm nejmenším: u malých dětí se objevuje oční nádor retinoblastom. Ten je zvláštní tím, že ho vedle šilhání prozradí i snímek vyfocený s bleskem, oko nemocného dítěte se totiž místo červeně zbarví do bíla. Právě na malé nádory letos upozor...
ceskatelevize.cz