See more of Národní divadlo moravskoslezské by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more. If you don't have a Facebook account, you can create one to see more of this Page.
See more of Národní divadlo moravskoslezské by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more. If you don't have a Facebook account, you can create one to see more of this Page.
Not Now
Národní divadlo moravskoslezské (založeno 1919)

Národní divadlo moravskoslezské se sídlem v Ostravě je největším a nejs...tarším profesionálním divadlem v Moravskoslezském kraji a zároveň největší kulturní institucí zřizovanou statutárním městem Ostrava. Je nepřehlédnutelným centrem kulturního, duchovního, intelektuálního a společenského života občanů Ostravy a širokého okolí. Jako jediné na Moravě má divadlo čtyři umělecké soubory – operu, činohru, balet a operetu/muzikál, které hrají pravidelně na dvou stálých scénách: v Divadle Antonína Dvořáka a Divadle Jiřího Myrona. Ročně uvádí 16 - 19 premiér a odehraje téměř pět stovek představení.

Široce rozkročená ambiciózní dramaturgie všech čtyř uměleckých souborů je vedena systematickou snahou oslovit co nejširší divácké spektrum všech generací a zájmů. Od klasického českého a světového repertoáru přes objevnou dramaturgii a současnou tvorbu až k experimentálním dílům a projektům mnohdy na hranicích žánrů. Svou úrovní se dnes Národní divadlo moravskoslezské řadí ke špičce českého divadelního umění, což dokládají jak ocenění na divadelních festvalech, tak zájem domácích i zahraničních inscenátorů, choreografů i sólistů, kteří zde hostují.
See more
People
4,348 likes
1,932 visits
Visitor Posts
  • Lukáš Topiarz
    February 12 at 1:48pm
    Dobrý den, bohužel mi to časově nevychází a tak nabízím k prodeji 2... lístky na hru "Donaha! (Hole dupy)" na 18.2. v 18:30 (přízemí, řada 15, sedadla 14,16). Cena 640 Kč dohromady. V případně zájmu prosím piště SZ. See More
  • Veľká vďaka za včerajšie nádherné, úžasné a jedinečné predstavenie S...unset Boulevardu! Norma Katky Hasprovej je jednoducho nezabudnuteľná, vďaka za ten bravúrny výkon a zimomriavky! Veľké vďaka aj - Tomáš Savka, Silvia Holečková, Miroslav Urbánek a všetci ostatní ... Nádherné, dojímavé, dokonalé! Nech sa vám darí v ďalšej práci! See More
  • Opět báječný zážitek ....dnes večer Evita.....excelentní výkony pan...í Fialové a pana Savky, skvělí ostatní účinkující a perfektní také celý sbor a to i pohybově. See More
Photos
Reviews
146 Reviews
Tell people what you think
Ania Skiendziel
· January 7, 2017
Balet - międzynarodowym językiem sztuki. Cudowne przedstawienie. "Dziadek do Orzechów" po prostu nie zachwycił. Z ogromną przyjemnością przyjadę z zagranicy po raz kolejny.
Nada Hodikova
· February 18, 2017
Vynikající spolupráce s výtvarnici kostýmů pani S.Rybákovou ! Scéna nádherná! Krásné představení ! Všem velké díky !
Petr Pěgřímek
· January 28, 2017
dnešni představeni super děkuji všem učinkujicim a gratuluji k nadhernemu představeni vřele doporučuji
Laura Černocká
· February 5, 2017
Představení 5.2.2017 André Chénier na 1*, poděkování všem účinkujícím, především paní Dřízgové, panu Zampieriovi a panu Haanovi.
Ivana Maloušková
· February 11, 2017
Velká pochvala za včerejší hru "Je úchvatná!". Těšíme se na další představení :)
Tomáš Fajgl
· December 21, 2016
Louskacek je pecka. Vic takovych predstaveni kde se zapojuji deti a mladez. Ono se to divadlu pozdeji urcite vyplati. Je dobre vedet ze v Ove se deji tyhle veci s maximalnim profi pristupem. Dekuji!!!
Blanka Pešková
· December 30, 2016
Nádherné představení Louskačka.
Lenka Bielanová
· January 13, 2017
Muzikál Evita �...moc a moc skvělé
Terez Richter
· February 23, 2016
Některá představení jsou skvělá. Přijde mi však smutné, že divadlo dává přednost hercům např. z Brna atd. a propouští herce a herečky, kteří zde pracují ROKY a ...jsou skvělí. Jakýkoliv podnik by si měl svých zaměstnanců vážit a ne zbytečně rozhazovat angažmá na všechny strany a SVÉ lidi nechávat na pospas... Ale to se netýká, bohužel, jen tohoto divadla :-) See More
Lea Gregušová
· December 30, 2014
Je pravda, že za dobu svého života ( 24 let) :-D, jsem nechodila do divadla tak často jako je tomu v posledním roku... :) Moc se těším na nadcházející roky, které s divadlem strávím :)
Eva Porembská
· December 11, 2015
Člověk si v dnešní době připadá často ošizený.. v obchodech, na úřadech, také když si objedná třeba nějakého řemeslníka. V divadle jsem se necítila ošizená ješt...ě nikdy. Po shlednutí představení odchazím vždy nadšená, dojatá, plná úcty k těm kteří představení s velkým nasazením a poctivou pílí připravili. Velmi za to všem kdo pro Národní divadlo moravskoslezské pracují děkuji. See More
Nikol Pachulová
· November 11, 2015
Prostě nejlepší! :) Skvělí herci, skvělé scény, prostě všechno skvělé :)
Monika Romaňoková
· September 19, 2015
Hana Fialová je prostě bezkonkurenční.⭐⭐⭐⭐
Jana Trvajová
· January 29, 2016
Včerejší představení "Škola pro ženy" bylo fantastické a velikánská poklona před všemi herci :) , zapamatovat si tak obtížný text.....V březnu se těšíme na "Deník mého otce" :-)
Videos
SUNSET BOULEVARD
25
5
VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
29
14
LA CLEMENZA DI TITO
14
Posts

Baletní galakoncert s mezinárodní účastí zve na svůj již čtvrtý ročník dne 25. února 2017 v 18.30 hodin do Divadla Antonína Dvořáka. Hosty budou tanečníci zahraničních národních divadel z Polska, Německa a Slovinska. Českou republiku budou reprezentovat hosté z Baletu Národního divadla a Laterny magiky, souboru Ballet Hommes Fatals, ostravská rodačka Nataša Novotná a samozřejmě domácí balet NDM!

Představení se uskuteční pod záštitou Generálního konzula polské republiky v Ostravě pana Janusze Bilského.
Foto Tamara Černá - SofiG

Image may contain: night and shoes
Balet Národního divadla moravskoslezského

Již tuto sobotu se těšte na 4. ročník Mezinárodního gala. Máme připravený zajímavý program složený z hostů z Polska, Neměcka a Sloviska, ale i předních taneční...ků z České republiky.

Představení se uskuteční pod záštitou Generálního konzula polské republiky v Ostravě pana Janusze Bilského.

foto: Tamara Černá - SofiG

See More

"Docenit úlohu dirigenta Ondřeje Vrabce lze asi jen těžko. Představení pod jeho vedením plyne v kouzelné dokonalosti, interpretačně nelehká průhledná sazba jakoby nebyla žádným problémem. Tak to má být.
...Brittenovo Zneuctění Lukrécie, nádherně zpomaleně plynoucí, nabízí dvě dějství s pauzou, čistého času zhruba dvě hodiny. Od československé premiéry díla, která se odehrála v Plzni v roce 1983, jde teprve o druhé tuzemské nastudování. Právě v této stylové, velice inspirované ostravské inscenaci se pro nás s naprostou samozřejmostí opravdu stává skutečným operním hitem dvacátého století."

Výběrem Brittenovy komorní opery Zneuctění Lukrécie upozornil ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil na titul, který do volné ostra...
casopisharmonie.cz
Posts

Momentka z první premiéry opery ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE - nenechte si ujít jednu z 5 repríz!
http://www.ndm.cz/…/opera/inscenace/3981-zneucteni-lukrecie/

Image may contain: 1 person, standing, wedding and indoor

ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE – DRUHÁ PREMIÉRA BUDE NEWYORSKÁ!
V rámci druhé premiéry opery Zneuctění Lukrécie se opět můžete těšit na skvělé výkony špičkového mezinárodního obsazení – v roli Tarquinia se Ostravanům představí newyorský barytonista Kevin Wetzel.
http://www.ndm.cz/…/2506-lukrecie-druha-premiera-bude-newyo…

Image may contain: 2 people, text and closeup
Legenda, která inspirovala světové malíře i spisovatele na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Příběh zneuctěné Lukrécie napsal jako operu Britský skladatel Benjamin Britten. Jeho komorní opera měla premiéru hned rok po válce a muži jako dobyvatelé v ní hrají důležitou roli.
ceskatelevize.cz

Přijďte dnes s námi podebatovat do Antikvariát a klub Fiducia o vážné hudbě - rádi Vám budeme dělat uprostřed toho srdíčkového šílenství společnost! :-D

Image may contain: 1 person, sitting and text

PREMIÉRA Zneuctění Lukrécie se blíží!
• pouze 7 uvedení
• jedna z nejslavnějších komorních oper
• špičkové mezinárodní obsazení
http://www.ndm.cz/…/opera/inscenace/3981-zneucteni-lukrecie/

Prime Minister defiling lucrezia is coming! • ONLY 7 entry • One of the most famous chamber opera • Top International Cast http://www.ndm.cz/cz/opera/inscenace/3981-zneucteni-lukrecie/
Translated

"Doufám, že se v hledišti sejde publikum nejen z Ostravska! Nabízíme totiž ojedinělou příležitost zhlédnout tento skvělý Brittenův opus. V ČR byl nastudován pouze jednou, před mnoha lety v Plzni. Pozoruhodná je též možnost slyšet, jak hraje komorní těleso sestávající pouze z koncertních mistrů a vedoucích skupin orchestru NDM či jak role „sedly“ mladému mezinárodnímu pěveckému týmu. Oceňuji též čistou a vizuálně atraktivní scénu a svícení. Nechme již ale prostor pro názor diváků. Na shledanou v Národním divadle moravskoslezském!"

Naposledy jste se v Ostravě představil v září 2016, kdy jste uzavíral Svatováclavský hudební festival. Provedení oratoria Svatá Ludmila Antonína Dvořáka vzbudilo velký ohlas,...
ostravan.cz

ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE
• pouze 7 uvedení
• jedna z nejslavnějších komorních oper
• špičkové mezinárodní obsazení
http://www.ndm.cz/…/opera/inscenace/3981-zneucteni-lukrecie/

Dishonor lucrezia • ONLY 7 entry • One of the most famous chamber opera • Top International Cast http://www.ndm.cz/cz/opera/inscenace/3981-zneucteni-lukrecie/
Translated
Image may contain: 2 people

PROHLÉDNĚTE SI PRVNÍ FOTOGRAFIE Z INSCENACE ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE
Pokud se na Lukrécii chystáte, pospěšte si s rezervací vstupenek, tato unikátní opera se totiž bude uvádět pouze sedmkrát.
Foto: Martin Popelář

Opera Národního divadla moravskoslezského added 20 new photos to the album: ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE - první foto! — with Eva Dřízgová and 4 others.

ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE, klavírní generální zkouška
http://www.ndm.cz/…/3981-zneucteni-lukrec…/2017-02-16/20368/

Hudební nastudování: Ondřej Vrabec
Dirigent: Adam Se...dlický / Ondřej Vrabec
Režie: Jiří Nekvasil
Scéna: Jakub Kopecký
Kostýmy: Simona Rybáková
Český překlad: Ivona Cindlerová
Pohybová spolupráce: Jana Tomsová
Dramaturgie: Eva Mikulášková
Foto: Martin Popelář

See More

Unikátně! Portrét Jiřího Kyliána v ostravském kině Art
Ve čtvrtek 9. února se v ostravském Kině Art uskuteční promítání dokumentárního filmu o tvorbě slavného českého choreografa Jiřího Kyliána, který poprvé během své kariéry umožnil vstup na jeviště filmovému štábu: http://bit.ly/2kmpicZ
Trailer: Buc film | ČSFD: 100 %

Balet Národního divadla moravskoslezského

Ve čtvrtek 9. února proběhne v kině Art v Domě kultury města Ostravy promítání unikátního domuntárního filmu JIŘÍ KYLIÁN, který v dokumentu poprvé během své kar...iéry umožnil filmovému štábu vstup přímo na jeviště.

Součástí jedné z projekcí bude beseda s tvůrci dokumentu producentem Jaroslavem Boučkem, režisérem a kameramanem Martinem Kubalou a bývalou tanečnicí NDT Jeanne Solan.

Trailer: Buc film

See More

ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE – předpremiérová beseda
již DNES​ v 17 hodin v Knihovna města Ostravy – sál hudebního oddělení

Setkání s tvůrčím týmem u příležitosti premiéry opery ​Benjamina Brittena​

Opera Národního divadla moravskoslezského
January 22

Benjamin Britten: ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE / The Rape of Lucretia
- římský princ v ložnici ctnostné Lukrécie:
Thomas Weinhappel a Janja Vuletic (v pozadí Jorge Garza)
http://www.ndm.cz/…/opera/inscenace/3981-zneucteni-lukrecie/

Mysteriózní muzikálové drama Rebecca autorské dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay je v přípravách!
#připravujeme #Rebecca #ndmostrava
Původní návrh loga REBECCA – Dewynters Plc.
Foto Petr Hrubeš, design Jan Kulich

Opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského added 7 new photos to the album: Rebecca.

Mysteriózní muzikálové drama Rebecca autorské dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay je v přípravách!
#připravujeme #Rebecca #ndmostrava
Původní návrh loga REBECCA – Dewynters Plc.
Foto Petr Hrubeš, design Jan Kulich

Thálie našla nominace hlavně v Ostravě!
Foto Marek David
http://www.ceskatelevize.cz/…/2027393-poprve-bez-prvni-scen…

Thalia nomination found mainly in ostrava! Photo by Mark David http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2027393-poprve-bez-prvni-sceny-thalie-nasla-nominace-hlavne-v-ostrave
Translated
Image may contain: 3 people, people smiling, people standing and indoor