Posts

Analiza przypadków 600 000 osób regularnie spożywających alkohol wykazała, że picie od 5 do 10 drinków w tygodniu może skracać życie człowieka nawet o 6 miesięcy. Osoby, które w ciągu tygodnia piją 18 napojów lub więcej tracą do 5 lat życia. Te padania podważają tezę, że umiarkowane picie wpływa pozytywnie na organizm.

Szacuje się, że z psychopatią - najczęściej określaną jako zaburzenie struktury osobowości lub sfery emocjonalnej, objawiające się zniekształceniem relacji interpersonalnych, brakiem lęku oraz skrupułów - zmaga się od 1 do 3 proc. ludzi. Prof. Robert Hare, jeden z pionierów badań nad tym problemem, wskazuje, że w amerykańskim społeczeństwie na sto osób przypada jeden psychopata. Ale wśród najwyższej kadry zarządzającej ich udział jest aż czterokrotnie większy. Znacznie większy niż pośród więźniów.

Albert Dunlap, były prezes produkującej AGD firmy Sunbeam, dorobił się pseudonimu „Piła”. Nie tylko dlatego, że specjalizował się w cięciu kosztów i zatrudnienia, ale także ze względu na to, jak dalece posuwał się w manipulowaniu i wysysaniu życia ze swoich podwładnych
forbes.pl
Photos
Posts

Z rezultatów ogólnopolskiego badania modeli picia napojów alkoholowych przeprowadzonego przez CBOS wynika, że napojem alkoholowym, po który Polacy sięgają najczęściej jest piwo. Do picia piwa przynajmniej raz w miesiącu przyznaje się trzech na czterech dorosłych Polaków (73 proc.). Blisko co drugi (48 proc.) badany kilka razy w miesiącu pije wódkę, niemal tyle samo (46 proc.) – wino.

Co, kiedy i jak piją Polacy?, Jeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi, jeśli wino, to w rodzinnym gronie, jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie – tak w świetle wyników najnowszy
zycie.senior.pl

Konglomerat tych czynników biochemicznych powoduje, że osoby zakochane zaczynają się co najmniej dziwnie zachowywać, delikatnie mówiąc irracjonalnie.

Serce z miłością nie ma nic wspólnego. To w mózgu zachodzą procesy charakterystyczne dla stanu zakochania. Wydzielają się hormony, które powodują, że człowiek zachowuje się irracjonalnie. "Miłość to choroba psychiczna, której nie leczymy" - mówi w rozmowie z Anną Kropaczek docent ...
rmf24.pl

Celebryci "kochają" kokainę, młode matki - środki nasenne. Studenci palą trawkę, a dzieciaki ryzykują życie, eksperymentując z dopalaczami. Co i jak biorą Polacy? I najważniejsze - dlaczego to robią?

Kliknij i zobacz więcej.
styl.pl

Polacy ćpają kryształ i jest to synonim dla prawie każdej substancji. A co naprawdę się za tym kryje? Tego dokładnie nie wie nikt. Niektórzy określają tym MDMA, ale najczęściej są to po prostu dopalacze - głównie pochodne mefedronu. Niektóre substancje są aktywne już w mikrodawce 2 mg (np. Alfa PVP) i mają szczególnie mocne euforyczne działanie, jednak błyskawicznie powodują równie mocną paranoję.

"W przeciwieństwie do polityków rozumiemy, że pomimo 150 lat wojny z narkotykami ludzie nadal ich używają. Ostatnio widziałem parkę na imprezie w Warszawie: dziewczyna miała taki szczękościsk, że moim...
noizz.pl

Z rezultatów ogólnopolskiego badania modeli picia napojów alkoholowych przeprowadzonego przez CBOS wynika, że napojem alkoholowym, po który Polacy sięgają najczęściej jest piwo.

Według badania CBOS Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką. Pijąc wódkę przeciętny konsument spożywa jednorazowo niemal dwa razy więcej czystego alkoholu niż pijąc piwo i prawie trzy razy więcej czystego alkoholu niż wtedy, gdy pije wino. Foto: pixabay.com Z rezultatów ogólno...
gazetalekarska.pl

W Polsce rośnie kultura konsumpcji alkoholu, a Polacy piją w coraz bardziej odpowiedzialny sposób. Badania pokazują, że 78% konsumentów zachowuje umiar zarówno pod względem ilości, jak i częstotliwości spożywanego alkoholu. Wciąż zdarzają się jednak grupy, którym w wyniku imprezowania przejawiają zachowania ryzykowne.

Jak piją Polacy?, W Polsce rośnie kultura konsumpcji alkoholu, a Polacy piją w coraz bardziej odpowiedzialny sposób. Badania pokazują, że 78% konsumentów zachowuje umiar zarówno pod względem iloś
zycie.senior.pl

Polska jest w czołówce europejskiej, jeśli chodzi o liczbę skutecznych prób targnięcia się na własne życie wśród dzieci i młodzieży. Według statystyk zajmujemy drugie miejsce po Niemczech. Co jest nie tak z polskim społeczeństwem, jakie są przyczyny, że dziecko nagle nie widzi dla siebie miejsca w tym świecie?

Samobójstwa wśród dzieci to temat rzadko przedstawiany w mediach. A skala zjawiska jest naprawdę alarmująca.
pl.sputniknews.com

"Zdiagnozowano u mnie raka mózgu. Mam 23 lata i zostały mi cztery miesiące życia” – napisała na swoim blogu Australijka Annabelle Gibson. Nie była pierwszą młodą osobą relacjonującą zmagania z nowotworem, ale zdobyła nieporównywalny z nikim rozgłos. O jej walce pisały media - na całym świecie, również w Polsce. Australijska redakcja miesięcznika „Elle” uznała ją za „Najbardziej inspirującą kobietę roku 2014”, magazyn „Cosmopolitan” uhonorował ją tytułem „Nieustraszonej”. Nagradzano ją, gdyż nie poddała się wyrokom losu i dawała innym chorym nadzieję, że nie są to wyroki ostateczne.

Kto potrafi oszukiwać w internecie, może wywołać rewolucję, wstrząsnąć giełdą, zaszkodzić tym, których nie znosi. Albo zarobić miliony…
focus.pl

O przyczynach chorób psychicznych wciąż wiemy niewiele, na szczęście niektóre z nich udaje się już skutecznie leczyć.

O przyczynach chorób psychicznych wciąż wiemy niewiele, na szczęście niektóre z nich udaje się już skutecznie leczyć.
focus.pl

John Gottman, od lat badający, jak się porozumiewają małżeństwa, wskazał cztery rodzaje zachowania, których pojawienie się zwiastuje rozpad relacji. Nazwał je „czterema jeźdźcami Apokalipsy”. Są to: krytykowanie, defensywność, zamykanie się w sobie i pogarda.

Gdy zaczyna się konflikt, trudno jest stwierdzić, czy skończy się on konstruktywnie, czy nie.
focus.pl

Cechy składające się na spektrum autystyczne zostały opisane w latach 40. XX wieku przez Leo Kannera, który zwrócił uwagę na współwystępujące specyficzne zachowania

Autyzm należy do całościowych zaburzeń rozwoju, które charakteryzują nieprawidłowości w zakresie rozwoju relacji społecznych, komunikacji, zachowania oraz funkcji poznawczych – objawy te ujawniają …
arkadiuszkacala.pl

Nałogowy gracz gra po to, żeby przegrać – tak Marianna (imię zmienione) skomentowała swoje uzależnienie od hazardu. Na początku były kryształowe żyrandole, zapach cygarowego dymu i hipnotyzujący blask mosiężnego słupka nad obracającym się mahoniowym kołem z liczbami. Czarne, czerwone, czarne... Tuk-tuk, serce biło w rytm przeskakującej przez przegródki kulki.

Czy uzależnienie od hazardu można porównywać z alkoholizmem? Czy zakupoholizm ma więcej wspólnego z narkomanią, czy kleptomanią? Pewne jest, że inne mechanizmy rządzą uzależnieniami od substancji, a inne od zachowań. Ale gdzie tkwią najistotniejsze różnice? Naukowcy nie są co do teg...
focus.pl

Prof. Samuel Odom z University of North Carolina wskazywał, że w USA nawet jedna trzecia rodziców dzieci z autyzmem próbowała stosować u nich tzw. terapie alternatywne, z których wiele nie ma poparcia w badaniach naukowych.

U niektórych dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) zaleca się terapie niepoparte dowodami naukowymi - ostrzegali w piątek, 16 marca, eksperci podczas międzynarodowej konferencji "Autyzm a praktyka oparta na dowodach" w Warszawie.
rynekaptek.pl

Obniżenie nastroju, poczucie pustki, kłopoty ze snem, koncentracją, lęk, poczucie winy, że jest się złą matką, brak zainteresowania dzieckiem, a niekiedy również myśli samobójcze czy myśli o skrzywdzeniu dziecka - takie objawy mogą towarzyszyć depresji poporodowej.

Depresja poporodowa dotyka nawet 10-15 proc. matek. Choć jest to problem częstszy niż np. cukrzyca ciążowa, to testy przesiewowe są ciągle w Polsce rzadko stosowane, a problem bywa bagatelizowany - mówi PAP psycholog Ewa Borodo-Jaskólska.
naukawpolsce.pap.pl

89 procent badanych amerykańskich uczniów narzeka na coś, co nazywają “fantomowymi wibracjami” - telefon zdaje się ich wzywać, choć to naprawdę wcale tego nie robi. Kolejne 86 % badanych stwierdziło, że wciąż sprawdza powiadomienia social media, co jest źródłem dla nich dużego stresu.

Smartfony towarzyszą nam dosłownie we wszystkim: budzą rano, korzystamy z nich cały dzień, a niektórzy nawet z pomocy aplikacji poprawiających jakość snu.
focus.pl