Jump to
Press alt + / to open this menu
Join or Log Into Facebook  
Do you want to join Facebook?
Sign Up

İhanetin Bedeli 3.Bölüm

Vücudu tüm görkemi ile karsimdaydi. Resmen Emma ile bir bütün olmuş terleri birbirlerine karismisti. Richard sinirle pantalonunu erkekliğine kapatirken gözlerim aşağılara kaymıştı. Sertlesen ve doyuma ulasan etkekligine, belirsiz bir sekilde Heyecanlanmistim.. Onu icimde temimde hayal edince vücudumdan bir şeyler kayıp gitti sanki .. Yapmış yasamis kadar olmuştum zevkli bir şey olmalıydı ki bu denli kendilerinden geçip tüm tehlikeleri göz ardı edebiliyorlardi. Daha fazla burada durursam saçmalayacaktim.. Ben onu Degil Elmar ' i vücudumda hayal etmeliydim. 

 

'' tekrar özür dilerim! ' dedim kendimi ahırdan atarken. Hala kan vücuduma hücum etmeye devam ediyordu. Karışık duygular içindeydim bir o kadar da sinirli.

 

-Görmüştü bizi görmüştü .. Hayatımda ilk defa utanç ve korku duygusunu tüm iliğime kadar hissediyordum . Kendime geldigimde Emma ' yi orada bırakıp pantalonumu. Üzerime geçirdim. Onu yakalamaliydim.

 

'' nereye Richard' dedi bağırarak kızmıştı.

 

'' bizi gördü! ' dedim acele ile! Gömleğimi üzerime geçirip düğmelerini iliklememistim. 

 

'' gördüyse gördü! Babanın kulağın daha çabuk gider! " dedi pervasizca nasıl bu kadar umursamaz olduğunu anlayamiyordum! 

 

" kes sesini Emma! ' dedim bağırarak! Zaten yeterince zaman kaybetmiştim. Onu orada öylece bırakıp hemen koşmaya başlamıştım. Bulmak zorundaydim onu!

 

-Hala koşuyordum ne kadar oldu bilmiyorum ama kendini ele vermisti. sonunda elbisesini gormuştum çalılıkların arasından . Hızla gidip kolundan yakaladığımda tiz bir çığlık atti.

 

" odumu kopardınız! Hem sizin su an burada olmanız beni şaşırttı dogrusu! " dedi laf sokma isini en az babam kadar iyi yapıyordu oda. 

 

" lütfen leydim böyle kınamayın beni " dedim basımı one egerek.

 

" sizi gördüğüm konumu asla unutmayacagim! Bu -

 

" bu ?! ' dedim lafını bolerek.

 

" bu fazla iğrenç! Fazla mide bulandiriciydi! '' dedi sinirle! Sinirlenmekte ona Cok yakışıyordu her şey gibi. 

 

" yanılıyorsunuz leydim! Bir hafta sonra dünya evine girdiğiniz zaman bunu anlayacaksınız '' dedim üzerine giderek. 

 

" en azından ben kocamla olacağım! " dedi yine laf sokarak. Ardından eteklerini toplayıp yürümeye başlamıştı. 

 

" lütfen kimseye söylemeyin leydim! " dedim arkasından bağırarak. Umarım kimseye söylemez di

 

 

Hayır Felicia hayır! Artık onu düşünmeyi kesip kendinle ilgilenmelisin! Neredeyse 2 gündür Richard'la aynı köşkte saklambaç oynuyorduk. Onu görmemek için büyük bir çaba harcıyordum. Her gördüğümde aklıma samanlıkta şahit olduklarım dışında bir şey gelmiyordu. Artık bunu düşünmek istemiyorum! 2 gün boyunca bütün vücut ölçülerim alınmış, gelinliğimin tabanı hazırlanmıştı. Alt kısmı fransız tülleriyle süslenirken göğüs kısmını süslemek için incileri secmiştim. 

 

-

 

4. Günün sonunda gelinliğim tamamen hazırdı, son rötuşları yaparken deneme yapmak için gelinliği üstüme geçirdim. Neredeyse gün boyu yemek saatleri dışında dışarıya adımımı atmıyordum. Aynada kendime bakarken bunu sevdiğim bir adamla yapmak geçti içimden. Sevdiğim adamın kolları arasında merdivenden indiğimi, beni öptüğünü hayal ettim. Kapının çalınmasıyla kendimi gizleyip kapının arkasından gelen sese odaklandım. Bu Sophia'ydı. "Gir" dedikten sonra odaya girip beni baştan aşağı süzdü.

 

"Aman Tanrım! Bu gerçekten sen misin? Kuğu gibi olmuşsun Felicia.." kahverengi gözlerini kocaman açıp elimi kavradı. Kendi etrafımda dönmemi sağlarken hala keyifli inlemelerle iltifat ediyordu.

 

"Felicia, ben aslında- At binmeye ne dersin?" Sophia da bir gariplik olduğunu sezebiliyordum. Onun eli ayağı hicbir zaman dolanmazdı. Aklı başında hareket eder, olgun davranişlar sergilerdi.

 

"Çok mutlu olurum. Kaç gündür bu eve tıkılıp kalmıştım." Dolabımdan tarlatansız bir elbise seçip Sophia ile birlikte aşağı ilerledik. Arkamdan gelmediğini anladığımda resmen mutfağa sıvışıyordu.

 

"Sophia!" En gür sesimi kullanarak yesil gözlerimi üzerine diktim.

 

"Şey Felicia, mutfakta ufak bir işim var!" yalan söylediğini anlamam çok kolaydı, bunu yaparken asla gözlerime bakamazdı.

 

"Pekala. Çok gecikme." ne yaptığını anlamanın tek yolu söylediklerini yapmaktı. Büyük bahçedeki çiçeklerin her birini koklayarak çiftliğe vardım. Yere sürtmemesi için eteklerimi yukari kaldırdığımda bizim için hazirlanmış olan atları gördüm. Bunlar muhteşem! Sophia'nın yalan söylediğini düşünmek saçmalıktı.

 

Beni rahatsız eden yumurta topuk ayakkabılarımı bir köşeye bırakıp uzun lastiklerden birini ayaklarıma geçirdim. Tekrar elbisemin kenarlarını kavrarken siyah atın üstünde Richard'ı gördüm. Tanrım, Sophia'ya ne oluyordu. Arkamdan iş mi çevirmeye başlamıştı?!

 

"Sophia ile gezintiye çıkacağımızı sanıyordum lordum!" onu selamlarken atla birlikte bana döndü.

 

"Ah leydim, gezintiye çıkacağınızı duydum ve sizi gezdirmemde bir sakınca olmadığını düşündüm?" Ona aldırmayarak bembeyaz atın üstüne cıktım. Kendimi sabitleyip atı önden sürmeye başladım. Arkamdan geldiğini biliyordum. Toprak yolda ilerlerken hiç konuşmamıştık, neredeyse yarım saattir güneşin anlında ben önde o arkada ilerliyorduk. Atımı durdurup üstünden atlarken ayağımı burkup yere yapıştım.

 

"Felicia, iyi misin?!" Richard atından zıplarcasına inip yanıma koştu.

 

"İyiyim, bir şeyim yok Lordum." ne olursa olsun resmiyeti bırakmamakta kararlıydım. Ayağa kalkmaya uğraşırken burktuğum ayağımın acısıyla inledim.Richard beni bırakıp ata doğru ilerlerken ne olduğunu anlamam kısa sürmüştü. Richard atı köşedeki bir ağaca bağlayıp beni kendi atının önüne bindirmişti. Kafasını omzumun kenarindan çıkarırken içimden bir şeylerin aktığını hissettim.

 

-

 

Kokusu beni mest ederken başımı omzunun kenarından uzatıp kokusunu hissetmeyi diledim. Çiçek gibi kokuyordu, kokusuyla kendimden geçerken atın bizi öne arkaya itmesiyle tenlerimizin temasını engelleyemiyorduk. Ah Felicia! Bu kadar güzel kokma..

 

Bedenlerimiz bir birine yapışmış sekilde atın üzerinde giderken ben mest olmuştum . İlk defa içmeden bu kadar basım donüyor bu kadar hayattan kopup cennetin kapısinı aralıyor gibi okuyordum. Emma ile zevkin tutkunun doruğuna çıkarken bile bu kadar etkilenmemiştim yaşadıklarımdan. Ama Felicia beni kokusuyla bile bastan çıkarıyordu .. Bileklerimde onun ince belini, kan dolaşımını hissediyordum. Bir an sevisiyormusuz gibi hissettim kendimi. 

 

'' bileğiniz nasıl leydim " dedim boynuna nefesimi vererek. 

 

" da - daha iyi " dedi titreyen. Sesiyle .. En az oda benim kadar etkileniyor olmalıydı.

 

" düğün öncesi kötü oldu! Umarım yarına kadar bir şey kalmaz! '' dedim sakın ses tonumu koruyarak. Aslında bu düğün olmamalıydı. Kesinlikle olmamalıydı!

 

" eve gidince ılık bir dus alıp et koyarız bir şey kalmaz efendim. Öyle büyük bir şey Degil '' dedi oda aynı sekilde sessizce. Sanki bizden cok bedenlerimiz konuşuyordu su anda. 

 

" babam dahil kimseye söylemediğiniz. İçin teşekkür ederim leydim. " dedim ona minnettar bir sekilde eğer babam duysaydı kıyametler kopardı.

 

" sizin hayatınız beni enterese etmez efendim! İstediğiniz insanla düşüp kalkmakta hürsünüz " dedi dişlerinin arasından. 

 

" haklısınız! " dedim bende sinirle demek ki umursamiyordu. Köşkün önüne geldiğimizde babam kapının önünde sophia 'ya bir şey soruyor gibiydi! 

 

" tanrı askına Ric! Neredesiniz siz! Müstakbel eşimin dinlenmesi gerekiyor! Nereden çıktı bu at gezintisi! " dedi tavır alarak. 

 

" ayağımı burktum Lord ' um " dedi acı icinde babam ise atın önüne gelip Felicia ' yi kucağına almıştı. Sinirle tislarken yarın olmasını istemiyordum! 

 

'' Richard seni odamda bekliyroum! " dedi babam kesin sesi ile! Her zaman ki gibi emir veriyordu! hiç bir şey demeden onden önce odasına çıkıp beklemeye başlamıştım.

 

 

-Allah ' im o atın tepesinden inmek istemiyordum. Bu gezinti bitsin eve dönelim istemiyordum. Tek istediğim onunla bu at üzerinde dunyayı dolaşacak güce sahip olmaktı. Ama her zaman olduğu gibi bu rüya da çabuk bitmiş. Gercegime donmuştum. Elmar beni odaya getirip yatağıma bıraktığında yüzümü avuçlarının icine almıştı. 

 

" beni korkuttunuz leydim! Bır daha lütfen daha dikkatli olun! " dedi yanıma oturarak. 

 

" hiç merak etmeyin efendim. Bundan sonra sizi merakta birakicak bir şey yapmayacağım . Dedim gulumseyerek.

 

" şimdi güzelce dinlen yanına sophia' yi gönderiyorum! " dedi kapıya doğru ilerleyerek.

 

" ah Cok teşekkür ederim " dedim yalancı bir sekilde tislayarak. O ise kapıdan geri dönüp dudaklarıma bir öpücük kondurmustu.

 

" yarın aksam bu güzellik benim " dedi sırıtarak sadece çarpık bir sekilde gülümseyebilmistim o odadan çıkana kadar. Çıkınca ise ağlamaya Midemin bulandıgini hissediyordum bu kadar zor olacağını bilmiyordum.

 

" iyisiniz Degil mı! " dedi Sophia odaya girerek. 

 

" herkesten beklerdim senden beklemezdim Sop! " dedim sinirle.

 

" bana sizinle konuşacağını söyledi efendim . onun emirine karsı gelemem ! " dedi basını one egerek hakkiydi. 0 sadece bir emir kuluydu.

 

 

" Felicia ' ya bir şey hediye etmek istiyorum Ric! Ama ne olacağı konusunda en ufak bir fikrim yok! Bana fikir vermeni istiyorum! " dedi babam odanın ortasinda oradan oraya giderken.

 

" onu hiç tanımıyorum! Neyden hoşlanır bilmiyorum! '' dedim basımdan savarak.

 

" hadi ama Richard! Kadınlar konusunda her zaman iyisin! Babana yardım edecek tek kısi sensin " dedi karşıma oturarak.

 

" ona bir ev al! Mesela kafasını dinleyeceği bir ev! Bu hosuna gidecektir. " dedim ayağı kalkarak . Felicia ' nin bundan hoslanmayacagina emindim oysa ki.

 

" onu zaten almıştım ben Ric! Daha görmeden hemde! En iyisi sehre inip en ünlü mucevherciye gitmek ! Yarın aksam tutkunun koynunda iken onun boynunda ben ona aitken onda da bana ait bir şey olmasını istiyorum! '' dedi odadan dışarı çıkarak. Sinirlenmistim.

 

" lanet olsun! Ama " dedim elime gelen kitabı kapıya firlatarak! Yarın aklıma geldikçe aklımı yetirecek gibi oluyordum! 

 

Bir kaç hizmetli vücudumu narince temizliyordu, güzel kokular sürüyor, saçlarımı gül suyuyla yıkıyorlardı. Hayatımı değiştirecek ilk günün heyecanını bile yaşayamıyordum. Buradaki her şeyi istiyordum. Artık üzülmemek için üzmek gerektiğini biliyordum. Bundan sonra karşılarında "bencil" Felicia vardı. Richard'la neredeyse günlerdir köşkün içinde saklambaç oynuyorduk. Yemek saatleri dışında odamdan dışarıya bile çıkmıyordum.  Koltuk altlarımı iyice yıkadıktan sonra küçük havlunun bacak aralarıma gittiğini farkettim. Bir elimi altın işlemeli musluğa attığımda sinirle sıktım, akan sıcak suyun etkisiyle elim yansa da aldırmıyordum. Çok dikkatli temizlemelerinin karşısında, iğrenmeden edemiyordum. Vücudumu havluya sardıktan sonra odama doğru ilerledim. Her şeyin mükemmel olması için uğraşıyorlardı. Vücudumu kurulayıp saçlarımı havluyla iyice kurutmuşlardı. Bembeyaz gelinliğimi üstüme giydirdiler. Sophia gelinliğimin korsesini sıkıca bağladı. Her şey tamamdı. Saçlarımı kağıtlara sardıktan sonra iyice kurumasını beklediler. Henüz nemli saçlarımı kağıtlardan kurtarıp tepemde topladılar. Her şerden dağılan bukleler güzel bir hava katıyordu.  Vücuduma gül yapraklarını sürüyorlardı. Yaptıkları hafif makyajı sevmiştim. Ayağa dikildiğimde kendime baktım. Tarlatan kullanmadığım uzun gelinliğim vücudumdan aşağı süzülüyordu. Göğüslerim yukarıya taşmıştı. Yanlardan sarkan buklelerimi elleriyle düzelttikten sonra aralarından biri "Vakit geldi" diye seslendi. O sırada içeriye Emma gelmişti. Yüzünde hiçbir utangaçlık belirtisi yokken elindeki kırmızı kutudan incileri çıkarıp saçlarımın aralarına yerleştirdi. Gümüş zincirli ufak bir inciyi de boynuma yerleştirdikten sonra hazırdım. Herkes dışarı çıkmış, odada tek başıma kalmıştım.  Kapıyı açtığımda karşımda Richard duruyordu. Onu gördüğümde gülümsemeden edemedim. Elini bana uzattığında küçük masamda duran beyaz tüllerle süslenmiş kırmızı gülleri elime aldım. Bir elimi avucunun içine bırakırken gülümsedi.

 

"Çok güzel olmuşsun Felicia." ela gözlerine biraz daha bakarsam ölüp gidecektim.

 

"Sende çok şıksın Richard"  resmiyeti kullanmamıştık. Uzun merdivenlerden Richard'ın ellerinin arasında iniyordum. Bu- büyüleyiciydi.  Büyük avlu beyaz masalarla süslenmişti. İnsanların bakışlarını üstümde hissetmek utanmama neden olmuştu.

 

"Keşke çıkmadan önce biraz içseydim!" diye tısladım. Richard bunu duymuş olmalı ki kıkırdayarak karşılık verdi. Sanki merdivenler bitmek bilmiyordu.

 

"Elimi çok fazla sıkıyorsunuz Leydim." Ah Tanrım! Rezil olmuştum. Elimi gevşetirken insanların fısıltılı konuşmalarından rahatsız olmuştum. Merdivenlerin sonunda Simsiyah takımıyla Elmar bekliyordu. Richard elimi ona uzattıktan sonra papaza doğru ilerledik. Yemin sözlerini tekrar ederken kulağım arkadan gelen seslere odaklanmıştı.

 

"Aman Tanrım çok güzel. Bu adamla evlendiğine gerçekten inanamıyorum! Richard'la indiğinde onunla evlenecek olması için dua bile etmiştim!"  söylediklerine gülümserken Richard tam arkamda duruyordu. Bunları duymamış olması için dua ediyordum. İşte o an gelmişti.

 

"Gelini öpebilirsin." birbirimize döndüğümüzde gözüm köşede ellerini önünde birleştirmiş olan Richard'a takıldı. Herkes bize bakarken o ayak uçlarıyla ilgileniyordu. Elmar dudaklarını dudaklarıma bastırdığında büyük bir alkış kopmuştu. Ona karşılık veriyordum. Elimden tutup ortaya doğru sürüklediğinde bir elini tam popomun üzerine koymuştu. İçimden bir şeyin aktığını hissettim. Slow müzik eşliğinde neredeyse 3 dakikadır dans ediyorduk. Yorgun bedenim gelinliğimin ağırlığına dayanamıyordu.

 

"Çok güzel olmuşsun Felicia. Benim Felicia'm" gülümsemesine zoraki bir gülümsemeyle karşılık verdim.

 

"Sizde Lordum, çok kibar ve şıksınız" boynuna iliştirdiği kurdela onda komik duruyordu.  Richard'ın sesiyle ona doğru döndüm.

 

"İzninizle lordum?" Bir eli arkasında dururken diğerini bana doğru uzatmıştı. Elmar elimi onun avuçlarına bıraktığında diğer eli sıkıca belimi kavradı.

 

"Bunu neden yapıyorsun?" gözlerimi kocaman açıp kafamı kaldırdığımda ela gözlerinin sinirli bakışlarıyla karşılaştım.

 

"Anlamadım lordum?" beni daha da kendine çekerken utancımdan yerin dibine girmek istedim. Herkesin gözü üzerimizdeydi.

 

"Şu an yaptığın şeyi Felicia, neden yapıyorsun?" dikkatli olmasını ima etmek için elini biraz sertce sıktım.

 

"Müsadenizle, yoruldum."  Elimi omzundan çekip arkamı dönerken hala bırakmamış olduğu elimden beni hızla kendine doğru çekmişti. O sırada müzik kesildi ve birbirimizi selamladık. Tanrım, bu adam beni delirtiyordu. Yaptığı en itici hareket bile gözümde hoş bir hava yaratıyordu.  Gecenin sonuna gelmiştik, kaldırılan kadehler, insanlarla tek tek konuşma, kibar davranmaya çalışma hepsi son bulmuştu. İnsanlar bizim için son bir kadeh daha kaldırırken Richard neredeyse sarhoş olmuştu. Herkes kadehini indirirken o kaldırıp başıyla beni selamladı. Elmar'ın elinde merdivenlere doğru çıkıyorduk. Arkama dönüp Richard'a bakmamak için kendimle savaşıyordum. Hayır Felicia, bu geceyi düşün!"

 

 -

Elmar beni kapıya kadar bırakmıştı.

Odaya geldigim de kalbim yerinden cikacak derecede atiyordu! Vucudum can cekisiyor gibiydi! Sophi'e de benimle odama gelip gelinligimi cikarip hazirlanmama yardim etmisti. Onun icin ozel jartiyer giyip uzerine beyaz ipek sabahligi gecirdim. Uzgundum, bunu nasil yapacaktim bilmiyordum. Cok fazla toy ve yalniz hissediyordum kendimi. 

 

" Sans senden yana olsun Felicia! " Dedi sakagima bir opucuk kondurup odadan cikarken. 

 

" Umarim olur Sop! Inan ki buna ihtiyacim olacak! " Dedim goz yaslarim akmak icin an kolluyordu sanki! Ama yo hayir aglamayacaktim, eger bir karar verdiysem bunun arkasinda durmak zorundaydim! Ve durucaktim, yatagin ucunda oturup kaderimi beklerken kapinin aralanmasiyla, beynimde kuslar ucusmaya baslamisti bile. 

 

" Harika olmussunuz leydi ' m " dedi odaya yavasca girip yanima yaklasirken. Ah Tanrim, simdi al canimi bu heyecandan olecegim! 

 

" Te-tesekkur ederim Lord ' um " dedim gulumseyerek. O ise titreyen elleri ile saclarimi omuzlarimdan arkaya atmisti. 

 

Artik konusmuyordu, sadece bakiyordu.. Gozlerimin icine en derinine, kalbi tekleyecek diye korkmaya baslamistim cunku oda en az benim kadar heyecanli duruyordu, once cebinden siyah bir kutu cikarip Mercan bir kolye cikarip arkama gecmisti, o kadar degerli bir seye benziyordu ki bunu satsam butun omrumu rahat rahat gecirebilirdim herhalde. Omzuma derin bir opucuk kondurdugunda titredim icim kotu olmustu, hayir hayir bu kesinlikle zevk degildi, icim almiyordu onu bir turlu ama yapmak zorundaydim, sabahligim uzerimden kayip giderken bu sefer utanc dalgasi yayildi vucuduma. 

 

-

 

Tamemen ciplak kaldigimda yataktaydik, opuyordu vucudumun her yerini opuyordu. Ben tiksintinin verdigi sinirle, hic zevk almiyordum, normalde zevk almam gerekiyordu belki ama olmuyordu. Kasiklarima dogru indiginde bende yavas yavas kendimi kaptirmaya baslamistim, en azindan bunun icin zorluyordum kendimi! Ama o birden ayagi kalkip uzerini giyinmeye baslamisti. Ben saskinlik icindeyken.

 

" Kalk! Kalk uzerini giyin! Beni yalniz birak " diye bagirdi. Ne oldugunu anlamadan, geceligimi ve sabahligimi uzerime gecirmis odadan disariya atmistim kendimi! 

 

o , o iktidarsiz di! Erkeklik organi kalkmiyor etkilenmiyordu! Agliyarak kendimi bahceye attigimda! Sop ' u karsimda gormek buyuk sans olmustu benim icin! 

 

" Sop! " Dedim ona sikica sarilip aglamaya baslayarak! 

 

" Ne oldu Felicia! Neden agliyorsun! " Dedi beni kendinden uzaklastirarak.

 

-Bu gece babama ait oluyordu! Sadece babama! Nedense uyku tutmuyordu, dogal olanin bu olmasina ragmen hazmedemiyordum olanlari. Bu boyle olmamaliydi! En azindan ben ondan bu denli etkilenmemeliydim. Sinirle yatagimdan kalkip bahcede firladim, on tarafa biraz daha yaklastigimda bir kadin aglamasi geliyordu inlemelerin arasindan.

 

" Olmadi Sop! Etkilenmiyor! Tam soyunduk, yataga uzandik, ne kadar zor olsada ona karsilik vermek! Onun olmak icin zorluyordum kendimi basiricaktim! Ama yapamadi! Erkekligi buna yetmedi bana bagirdi Sophia! 

 

" Nasilk yani? Simdi onun- "

 

" Evet Sophie! Etkilenmiyor iste, dedi bikkinlikla! Ne yani! 

 

Onlar simdi birlikte olmamislarmiydi! Bu babam icin ne kadar gurur kiriciysa..

 

Benim icin umut vaad ediciydi..

 

Not; Hala beğenmeniz ümidiyle yazıyoruz, sizde biraz gayret edin canlar :) Ayrıca, Gece Gündüz bugün gelemeyecek.

 

 

Elif Bıldırcın & Fatmanur Saltan.