Photos
Posts

Swoje zdanie mogli oni wyrazić w dwóch ankietach na stronie www.nowarotunda.pl W pierwszej ankiecie, na pytanie „Jakie funkcje, obok bankowej i upamiętniającej wybuch gazu, powinna pełnić Nowa Rotunda?” udział wzięło prawie cztery i pół tysiąca osób! Z nich około 30 procent zadeklarowało, że najlepszym pomysłem na zagospodarowanie tego miejsca jest... kawiarnia. Za strefą wolnego Internetu opowiedziało się w ankiecie 20 procent respondentów. Trzecie miejsce w głosowaniu o funkcje Nowej Rotundy z wynikiem 16 proc. zajęło centrum informacyjne, czyli np. przewodnik po stolicy.

Na ile rotunda jest ważnym punktem w stolicy, udowodniła kolejna ankieta. Do warszawiaków zostało skierowane pytanie „Gdzie lubisz się spotykać/ umawiać w Warszawie?”. Do wyboru internauci mieli osiem wariantów odpowiedzi: pod rotundą, na placu przed metrem Centrum, pod kolumną Zygmunta, przy bramie UW, przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, w bibliotece BUW oraz w innym, niezaznaczonym w ankiecie miejscu. Zdecydowana większość respondentów odpowiedziała, że najczęstszym miejscem spotkań jest plac pod rotundą – ten wariant zaznaczyło aż 40 procent ankietowanych. Na drugim miejscu pod względem ilości oddanych głosów znalazła się „patelnia” - plac przed stacją metra Centrum. Wybrało ją 18 procent głosujących. Z wynikiem 11 procent na trzecim miejscu pod względem popularności wśród internautów ulokowały się CH „Złote Tarasy”.

Właściciel Rotundy uważnie wsłuchuje się w głos warszawiaków. Docenia zaangażowanie zainteresowanych modernizacją budynku w dyskusję nad kształtem najważniejszego skrzyżowania stolicy. Dziękuje także wszystkim, dla których przyszłość tego miasta nie jest obojętna!

See More

Bank PKO BP mieszczący się w rotundzie, zaprasza do obejrzenia wystawy zdjęć pt. "63 Dni Walczącej Stolicy". Zdjęcia z wystawy można obejrzeć w galerii profilu Nowej Rotundy!

Na elewacji najbardziej znanego warszawskiego oddziału PKO BP pojawiły się archiwalne czarno-białe fotografie przedstawiające najważniejsze wydarzenia z Powstania Warszawskiego.
warszawa.gazeta.pl
Posts

Bank PKO BP mieszczący się w budynku rotundy zaprasza na wystawę pt. "63 Dni Walczącej Stolicy". Można na niej obejrzeć czarno-białe zdjęcia przedstawiające najważniejsze wydarzenia z Powstania Warszawskiego.

Ze ścisłego Centrum znika hala KDT. Następna - rotunda?

Ostatnie elementy stalowego ożebrowania złożono na placu budowy, będą stopniowo wywożone. Do rozebrania został jeszcze podest o wysokości jednego piętra, bliżej ul. Świętokrzyskiej - to pozostałości biurowej części hali KDT. ...
warszawa.gazeta.pl

Oblepianie budynków to nowy "trend" urbanistyczny stolicy? Piękno czy brzydota? Czy nie lepiej zmodernizować budynki tak, żeby nie szpeciły Warszawy?

O docieplaniu budynków za pomocą styropianu "Gazeta" pisała wielokrotnie. Kiedy jednak widzę, co się teraz dzieje w naszym mieście, mam wrażenie, że procesu niszczenia zabytkowych elewacji nie tylko nie udało się zahamować, on wręcz przyspieszył. ...
wyborcza.pl

Trwa 15. edycja wystawy "Plany na przyszłość". Architekci prezentują 137
tematów – budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne, plany
zagospodarowania przestrzennego, domy jednorodzinne, ciekawe propozycje
rewaloryzacji przestrzeni publicznej, nagrodzone prace w konkursach na
Muzeum Historii Polski...
i Muzeum Wojska Polskiego, studenckie dyplomy.

Wystawa potrwa do 10 czerwca. Projekty można obejrzeć w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

See More
19-05-2010 Telewizyjny Kurier Warszawski Jakie plany na przyszłość Warszawy, jak rozbudowywać i przebudowywać miasto aby było przyjaźniejsze dla mieszkańców na to pytanie chce odpowiedzieć Centrum Łowicka organizując wystawę Plany Przyszłości w BUW UW. ...
youtube.com

Witajcie! Ilość głosów oddanych w ankiecie na stronie www.nowarotunda.pl przekroczyła już 4 tysiące! W dalszym ciągu większość z Was chce, aby w nowym budynku Rotundy znalazła się kawiarnia (28%) i bezprzewodowy dostęp do Internetu (20%). Odrobinę mniej osób chciałoby, aby Nowa Rotunda pełniła funkcje informacyjne w po...staci np. przewodnika po stolicy (17%).
Niezmienny pozostał również rozkład Waszych ulubionych miejsc - tam, gdzie umawiacie się ze znajomymi. W dalszym ciągu większość uważa, że takim miejscem jest placyk przed Rotundą (38%), dużo mniej, bo 18% internautów, uważa, że najlepiej na miejsce spotkania nadaje się plac przed stacją metra Centrum, znana powszechnie jako "patelnia". Tylko 11% zaznaczyła, że umawia się w innych miejscach, niż podane w ankiecie. W dalszym ciągu zachęcamy do głosowania!

Nowa Rotunda - stwórzmy ja razem. Tutaj możesz współtworzyć centrum Warszawy. Kawiarnia, muzeum, darmowy Internet, restauracja? Wypowiedz się.
nowarotunda.pl

Toczy się dyskusja w sprawie planu zagospodarowania ścisłego Centrum. Podoba Wam się taka propozycja?

Od strony Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich miałaby powstać relatywnie niska, 30-metrowa zabudowa, przy czym od Jerozolimskich nowe budynki miałyby być odsunięte o dobre kilkadziesiąt metrów. Miałby w tym miejscu powstać atrakcyjny bulwar ozdobiony np. szpalerem fontann.
warszawa.gazeta.pl

Pokażemy, że nas jest więcej, niż zwolenników pozostawienia Rotundy w obecnym krztałcie? Oddajmy solidarnie głos w ankiecie na stronie gazeta.pl (po lewej stronie artykułu, na dole)!

Stary okrągły pawilon u zbiegu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej bank chce zburzyć i zastąpić go nowym. Bankowcy ogłosili konkurs, do którego zaprosili 11 pracowni. Prace złożyło osiem, pierwszą nagrodę przyznano gdańskiej pracowni KD Kozikowski Design. ...
warszawa.gazeta.pl

Tak mogłaby wyglądać Rotunda - projekty innych architektów. Jak Wam się podobają?

Stary okrągły pawilon u zbiegu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej bank chce zburzyć i zastąpić go nowym. Bankowcy ogłosili konkurs, do którego zaprosili 11 pracowni. Prace złożyło osiem, pierwszą nagrodę przyznano gdańskiej pracowni KD Kozikowski Design. ...
warszawa.gazeta.pl

Wstępne i zatwierdzone plany zabudowy Centrum. Brakuje tylko projektu Nowej Rotundy!

wstepne i zatwierdzone projekty przyszlych budowli w centrum Warszawy.
youtube.com

Co Wy na to?

Na początek sadzone są żółte i granatowe bratki. Rodzaj i kolorystka roślin zostały ustalone przez projektanta nowego wyglądu Ronda Dmowskiego. Kwiaty będą rosły w zielonej obwódce, którą utworzą płożące się krzewy - jałowce i tuje, w sumie 16 tys. ...
warszawa.gazeta.pl

Tak modernizują się Katowice:)

Nowoczesna architektura Katowic.
youtube.com

Jak Wam się podoba nowoczesna architektura Rygi?

Razem z łotewskim chłopcem- Peterisem poznajemy nowoczesną zabudowę Rygi. Ryga (łot. Rīga) -stolica Łotwy, to piękne miasto zostało założone przez biskupa Alberta von Buxhövden w 1201 r. Dziś to nownoczesne ...
youtube.com

W ankiecie na stronie
www.nowarotunda.pl jest już
prawie 4 tys. oddanych głosów. Na pytanie „Gdzie lubisz umawiać
się/spotykać w Warszawie?” 37 procent – najwięcej –
internautów odpowiedziało, że właśnie pod rotundą. Na drugim...
miejscu z wynikiem 20 procent znalazł się ulubiony przez
warszawiaków plac przed stacją metra Centrum - „patelnia”. 11
procent ankietowanych wybrało opcję „Inne miejsca”.


Na pytanie „Jakie funkcje, obok
bankowej i upamiętniającej wybuch gazu, powinna pełnić Nowa
Rotunda?” 28 procent internautów odpowiedziało, że miejsce
spotkań, np. kawiarnia. Na drugim miejscu pod względem wyniku (21
procent) znalazła opcja „Strefa darmowego Internetu”. Funkcję
informacyjną, np. przewodnik po Warszawie, wybrało 17 procent
ankietowanych.


Te wyniki można jeszcze zmienić.
Wystarczy oddać swój głos na www.nowarotunda.pl

See More
Nowa Rotunda - stwórzmy ja razem. Tutaj możesz współtworzyć centrum Warszawy. Kawiarnia, muzeum, darmowy Internet, restauracja? Wypowiedz się.
nowarotunda.pl

Wizja Przyszłości Warszawy... Zmienia się Nam Stolica

Nice Projects. Have a Look
youtube.com

Warszawa - Plany na 2012. Co o tym myślicie?

projekty budynków (nowych drapaczy chmur) w Warszawie
youtube.com