Photos
Posts

Teikiame prašymą dalyvauti apklausoje dėl viešųjų pirkimų ginčų sistemos tobulinimo. Gal vertėtų svarstyti nepriklausomą ikiteisminę ginčų nagrinėjimo komisija? Kaip manote?

           Ūkio ministerija kviečia viešųjų pirkimų sistemos dalyvius pareikšti nuomonę apie Lietuvos viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo sistemą....
ukmin.lrv.lt

Tenka pagirti ir pasidžiaugti, kad Viešųjų pirkimų tarnyba sutinka vykti į perkančiasias organizacijas su nemokamais mokymais. Įgyvendinus viešųjų pirkimų reformą, klausimų šiandien kyla daugiau nei yra atsakymų, tad nesivaržykite ir kvieskite vpt atstovus, jie tikrai geranoriškai teikia informaciją, o mokymai labai vertingi, bei reikalingi.

Image may contain: 1 person, sitting and indoor
Image may contain: one or more people
Image may contain: 3 people, people standing, suit and indoor
Image may contain: 1 person, smiling, standing and indoor
Viešųjų pirkimų tarnyba added 4 new photos.

Mūsų tarnybos specialistai Irma, Gediminas, Sandra ir Sigita šiandien vieši Švenčionyse. Savivaldybės salėje jie pristato naująjį Viešųjų pirkimų įstatymą, dalina patarimus kaip teisingai vykdyti mažos vertės pirkimus.

Posts
Kariškių amunicijos viešuosiuose pirkimuose – dar vienas skandalas. Vos nutilus "auksinių" šaukštų triukšmui, eiliniai kariai subruzdo dėl šlamštu vadinamų gaminių, kurie turėtų gelbėti jų gyvybes. Viešasis konkursas sustabdytas...
kauno.diena.lt

Iš tiesų VPT reakcija į skandalus Kalėjimų departamente buvo labai vangi. Aiškėja - kodėl.

Apie vienokius pažeidimus reikia plačiai išskalambyti, o dėl kitokių neverta net sukti galvos. Atrodo, jog tokiu principu vadovaujasi Viešųjų pirkimų tarnyba, nekreipianti dėmesio į teisininkų surinktus faktus apie galimą korupciją.
lietuvosdiena.lrytas.lt

VPT pateikė rekomendacijas, kaip rengti viešuosius pirkimus degalams pirkti.

Viešųjų pirkimų tarnyba atnaujino informacinį pranešimą dėl degalų pirkimų vykdymo
vpt.lrv.lt

Kiekvienas policijos pirkinys - dėmesio centre. Šįkart VPT esminių problemų neįžvelgia, tik kelia klausimą dėl automobilio kainos.

Policijos įsigytas šarvuotas šturmo automobilis su pakeliama hidrauline platforma, skirtas rinktinės „Aras“ antiteroristinėms įkaitų išlaisvinimo operacijoms, sukėlė diskusijas ir dėl kainos, ir dėl ją parduodančios įmonės patikimumo.
delfi.lt

Perkančiosios organizacijos ir jų darbuotojai, atsakingi už viešuosius pirkimus, tapo nesprendžiamos problemos įkaitais.

Remtis susiformavusia pirkimų praktika jie nebegali, nes to nebeleidžia teismai. Tačiau susidaro įspūdis, kad teismų sprendimai ir išaiškinimai padėti į stalčius, o VPT naujos krypties nenurodo.

Būtent VPT privalo duoti naują žemėlapį tarnybinių kelionių pirkėjams, nes pagal senąjį jos ne savo valia atsidūrė gūdžiame miške, toli nuo greitkelio, kuriuo rieda visa Europa.

Pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijas tarnybines keliones pernai pirkusios valstybės įstaigos bei įmonės viena po kitos patyrė skaudžius
ve.lt

Papildėm atmintines: šįkart apie svarbiausius darbus ir terminus atliekant mažos vertės pirkimus
http://vpt.lrv.lt/…/Atmintine%20kalendoriukas_2017_06_30.pdf

Daugiau naudingų atmintinių rasite VPT tinklapy http://vpt.lrv.lt/…/vpi/apie-viesuosius-pirkimus-paprastai-2

vpt.lrv.lt

Pagaliau... priimti būtiniausi poįstatyminiai teisės aktai

Nuo 2017 m. liepos 1 dienos įsigalioja nauji Viešųjų pirkimų ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymai ir Viešųjų...
vpt.lrv.lt

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovė Diana Vilytė išrinkta metų valstybės tarnautoja. Be abejonės tam įtakos turėjo ir tai, kad VPT tapo viena dažniausiai viešojoje erdvėje minimų organizacijų, kai kalbama apie tikrai aktualias temas – korupciją, sukčiavimą, neskaidrumą.

Susidaro įspūdis, kad VPT kontrolės mechanizmai veikia itin efektyviai, kur tik bedama pirštu, ten randama esminių pažeidimų, dėl kurių priversti aiškintis ir policijos pareigūnai, ir sportininkai, ir teisė...saugos institucijos. Ir tai yra tiesa.
VPT kontrolę iš esmės patikėjo kompiuteriui, kuris pagal tam tikrus griežtai slaptus algoritmus atsijoja tik pačius rizikingiausius pirkimus, o vėliau specialistams belieka juos įvertinti. Turėdama ši įrankį, tarnyba gali abejingai stebėti viešąją erdvę, kurioje dominuoja informacija apie jų nutrauktas sutartis ir sustabdytus pirkimus.

Jeigu perkančioji organizacija sulaukia VPT rašto, kuris tuo pat metu dar ir garsiai paviešinamas – tai jau nuosprendis.

Bėda ta, kad dėl efektyvios kontrolės viešieji pirkimai netampa nei skaidresni, nei kokybiškesni. Vis daugiau viešųjų pirkimų skandalų parodo, kad pati sistema yra netobula. VPT yra puikiai pasikausčiusi kovai su pasekmėmis, tačiau daro per mažai, kad būtų naikinamos priežastys.

Gali būti, kad spręsti problemas padės naujoji viešųjų pirkimų redakcija, kuri įsigalios jau netrukus. Tačiau kova prieš lengvaatlečius ir policininkus užsiėmusi tarnyba nepadarė namų darbų, tuo įsprausdama į kampą šimtus ar tūkstančius perkančiųjų organizacijų ir verslą.

Tiekėjo kvalifikacijos reikalavimų nustatymo, numatomos viešojo pirkimo ir pirkimo vertės skaičiavimo, kainodaros taisyklių nustatymo metodikų – poįstatiminių teisės aktų, kurie turi užtikrinti sklandų įstatymo įgyvendinimą – vis dar nėra.

Perkančiosios organizacijos pačios turės rengti pirkimo dokumentus pagal naujas taisykles, nes tikėtina, jog VPT, užuot ėmusis iniciatyvos pateikusi pavyzdinius dokumentus, tik stebės, kaip rinkai sekasi narplioti naujo viešųjų pirkimų įstatymo teisinius rebusus ir už drąsias interpretacijas čiups už pakarpos.

Taigi, ar to tikimės iš baime pagarbą pelniusios organizacijos, kuriai vadovauja „metų valstybės tarnautoja“.

O kaip šį Dianos Vilytės titulą vertinate Jūs?

See More
Geriausia šių metų valstybės tarnautoja pripažinta Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė, paskelbė savaitraštis „Veidas“, surengęs tryliktus geriausio valstybės tarnautojo...
15min.lt

Naujas juodasis sąrašas.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) skelbia apie formuojamą Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą. Šis bus sudarinėjamas nuo liepos 1-osios, o jame atsidūręs verslas vienerius metus galės būti šalinamas iš viešųjų pirkimų.
vz.lt

Panašu, kad į viešųjų pirkimų skandalų sūkurį patekusiame Kalėjimų departamente situacija nesikeičia. Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo Kalėjimų departamentą nutraukti specialios paskirties pastato – naujo Šiaulių tardymo izoliatoriaus – viešųjų pirkimų procedūras. Šiaulių tardymo izoliatorių rengiamasi iškelti iš miesto centrinės dalies pastatant naują objektą.
Stebina tik tai, kad viešųjų pirkimų konkursas naujam tardymo izoliatoriui statyti paskelbtas prieš metus, vėliau apskųstas teismui, o VPT į ydingas konkurso sąlygas dėmesį atkreipė tik dabar. Galbūt peržiūrėti Kalėjimų departamento viešuosius pirkimus paskatino įstaigą supurtę skandalai.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo Kalėjimų departamentą nutraukti Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimo iš miesto pirkimų procedūras dėl įvairių pažeidimų ir neatitikimų -...
15min.lt

Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo Vilniaus rajono savivaldybės administraciją nutraukti vykdomą vežėjų parinkimo keleiviams vežti Vilniaus rajono vietiniais priemiestiniais Nemenčinės, Maišiagalos, Mickūnų ir Rūdninkų krypčių maršrutais konkursą, apie kurį skelbta kaip apie supaprastintą mažos vertės pirkimą
Reikiamas paslaugas Perkančioji organizacija turėtų įsigyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo arba Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo nustatyta tvarka.

Image may contain: sky, cloud, outdoor and nature

Viešbutis – pernelyg geras, o kaina – įtartinai maža. Kilus tokioms abejonėms Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) Vilniuje rengiamo Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo išvakarėse nurodė nutraukti sutartį su viešbučiu, kuriame bus apgyvendinti šį savaitgalį Vilniuje besirungsiantys sportininkai.

Pastaruoju metu siautėjantys pirkimų prievaizdai ėmėsi sportininkų: jiems užkliuvo viešbutis, kuriame bus apgyvendinti Vilniuje rengiamo Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo dalyviai. Viešbutis – pernelyg geras, o kaina – įtartinai maža.
lietuvosdiena.lrytas.lt

ES lėšos Lietuvoje įsisavinamos prastai, lėčiau nei ankstesniame finansavimo etape, ir šiais metais procesas tikrai nepagreitės. Ne tik dėl to, kad konkursų sąlygų rengimas užtruko nepagrįstai ilgai. Nuo liepos įsigalioja nauja Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija, kuriai rengiamasi neatsakingai. VPT iki šiol dar derina pirkimų metodikas, skubotai mėgina apmokyti perkančiąsias organizacijas, bet akivaizdu, kad naujoves pasitinkame nepasiruošę. Tai irgi turės įtakos ES lėšų panaudojimui.

ES lėšos Lietuvoje įsisavinamos prastai, lėčiau nei ankstesniame finansavimo etape, postūmis turėtų būti gerokai didesnis, sako „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis. Lėčiausios ministerijos LRT.lt aiškina, kodėl didelė dalis ES lėšų neranda savo vietos.
lrt.lt

Nuo praėjusių metų pradžios Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ėmė sudarinėti viešuose konkursuose dalyvavusių, juos laimėjusių, tačiau savo įsipareigojimų nevykdžiusių įmonių sąrašą. Dabar jame – 19 nepatikimų bendrovių. Tačiau šių bendrovių savininkai randa būdų ir toliau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Nuo praėjusių metų pradžios Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ėmė sudarinėti viešuose konkursuose dalyvavusių, juos laimėjusių, tačiau savo įsipareigojimų nevykdžiusių įmonių sąrašą. Dabar jame – 19 nepatikimų bendrovių. Šioms įmonėms uždrausta trejus metus nuo tos dienos, kai pateko į sąrašą, dalyvauti...
lzinios.lt