Posts

В рамках GANHRI відбулася зустріч Омбудсманів України та Російської Федерації
***
Сьогодні, 22 лютого 2018 року, в рамках Щорічної зустрічі Глобальної мережі національних інституцій з прав людини (GANHRI) відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової.

Під час зустрічі, яка тривала понад 2 години, Омбудсмани обговорили питання дотримання прав громадян України ...і РФ, які перебувають у місцях несвободи.

«Ми говорили про всіх громадян, по прізвищах, щодо яких у нас є інформація. В цілому, ці питання можна розділити на три групи: це дотримання прав засуджених, які за станом на березень 2014 року перебували в місцях несвободи, як ми їх називаємо «доконфліктні», засуджені за політичними мотивами, а також жертви торгівлі людьми», – повідомив керівник Офісу Омбудсмана України Богдан Крикливенко.

Також сторони обговорили положення Меморандуму про співпрацю між Омбудсманом України та Російської Федерації і дійшли до висновку, що загалом він створює необхідне підґрунтя для існуючих механізмів ефективної взаємодії.

«Ми проаналізували хід реалізації Меморандуму про співпрацю та вирішили, що до липня цього року подумаємо над можливою актуалізацією деяких його положень. На сьогоднішній день цей документ відповідає своїй меті і дозволяє нам бути ефективними», – зазначила Валерія Лутковська.

Крім того, Омбудсмани України і РФ обговорили питання жертв торгівлі людьми. Йдеться про діяльність міжнародної злочинної групи, яка обманним шляхом залучала громадян України до такої діяльності на території Росії. Тому сторони поінформували одна одну про ситуацію, що склалася, і домовилися звернутися з відповідними зверненнями до правоохоронних органів для з’ясування більш детальних відомостей з цього питання і прийняття подальших рішень в рамках компетенції.
http://www.ombudsman.gov.ua/…/22218-mo-v-ramkax-ganhri-vid…/

See More

Сьогодні Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська провела низку важливих зустрічей з омбудсманами зарубіжних країн для забезпечення прав громадян України за кордоном.

Image may contain: 4 people, people sitting
Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting
Image may contain: 3 people, people sitting and indoor
Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting
Bohdan Kryklyvenko added 4 new photos — with Валерия Лутковская at UN Geneva.

Сьогодні продуктивний день щодо захисту прав українців, які опинилися в складних ситуаціях за кордоном.

Сьогодні в Женеві в Офісі ООН проходить щорічне зібрання... всіх омбудсменів світу.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерия Лутковская провела ряд зустрічей із Омбудсменами Греції, Тайланду та Єгипту, передала свої зверненння щодо дотримання прав українців в цих країнах.

Також відбулася зустріч із Деббі Конер, Генеральним Секретарем Європейської мережі націоанальних інституцій з прав людини, яка об`єднує 42 омбудсмени Європейського континенту. Під час зустрічі було обговорено ситуацію із політизацією процесу обрання Уповноваженого та подальших кроків для унеможливлення порушення Україною Паризьких принципів ООН.

See More
Videos
Час. Підсумки дня - Валерія Лутковська | Час. Підсумки дня | 14.02.2018 https://www.youtube.com/watch?v=7ZSiREKPzH4
13
https://www.youtube.com/watch?v=YGOJ0aYQv-U
29
https://www.youtube.com/watch?v=BoltFCBOd7U
46
3
Photos
Posts

Правозахисники: «Якщо Омбудсман буде обраний у нелегітимний спосіб, він не матиме довіри від міжнародних інституцій, правозахисників і суспільства загалом»
***

На цьому наголосили представники правозахисних організацій під час прес-конференції «Прозоре обрання Уповноваженого ВРУ з прав людини: місія нездійсненна?», яка відбулась сьогодні в інформаційному агентстві «Главком».

...Continue Reading
Image may contain: 2 people, people standing

Уповноважений вітає рішення Уряду про підвищення пенсій військовослужбовцям
***

Як відомо, під час сьогоднішнього засідання Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про схвалене Кабінетом Міністрів України рішення щодо підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2018 року в середньому на 1,5 тис. грн.

...

За його словами, рішення не потребує внесення змін до чинного законодавства і буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту.

Уповноважений з прав людини вітає прийняте Урядом рішення і переконана, що такі кроки допоможуть зменшити соціальну напругу серед населення, зокрема військовослужбовців і членів їх сімей, допоки питання щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців та перерахунку раніше призначених пенсій буде остаточно та справедливо вирішене на законодавчому рівні. З цього приводу раніше Прем’єр-міністру України було скеровано подання Уповноваженого.

«Усвідомлюючи, що перерахунок військових пенсій призведе до певного навантаження на Державний бюджет України, вважаю, що виходом із ситуації, яка склалася, могло б бути, зокрема, запровадження поетапного підвищення пенсій», – йшлося у поданні Уповноваженого з прав людини.

Крім того, Валерія Лутковська зверталась і до Президента України Петра Порошенка щодо диспропорцій у розмірах військових пенсій і порушень прав на перерахунок пенсій, призначених за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з проханням сприяти у вирішенні порушеної проблеми у найкоротші строки.
http://www.ombudsman.gov.ua/…/21218-va-upovnovazhenij-vita…/

See More
No automatic alt text available.

Долучайтеся до нашої команди!
🤓🙏😎

No automatic alt text available.
Bohdan Kryklyvenko is with Дмитрий Лях and 7 others.

ПРОШУ МАКСИМАЛЬНОГО ПОШИРЕННЯ!

Сьогодні розпочато прийом документів на вакансії в Секретаріат Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Прийом документ...ів по 7 березня 2018 включно.

Хто прагне спробувати себе в правозахисті може знайти для цікаву вакансію зі списку за посиланням:
http://www.ombudsman.gov.ua/…/24717-pk-perelik-posad-derzha…

Вперше, на підставі Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим з прав людини та Київською міською радою розпочне роботу представництво Упрвноваженого спеціально для міста Києва.

Також ми шукаємо підсилення для наших регіональних представництв, Харків, Львів, Одеса прошу відгукнутися!

See More

Запорізька обласна рада підвищує рівень прозорості своєї діяльності
***

20-21 лютого 2018 року в Запорізькій області відбувся дводенний тренінг «Виконання розпорядниками вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», що проводиться Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, Посольства Данії в Україні та Запорізької обласної ради.

...

За словами керівника Управління з питань дотримання права на інформацію Секретаріату Уповноваженого Вікторії Конончук, це перший із десяти запланованих тренінгів, що пройдуть по всій Україні.

«Мета тренінгу – підвищити рівень забезпечення права на доступ до публічної інформації в області. Розпорядники публічної інформації Запорізької області виявляють інтерес до теми дотримання Закону України «Про доступ до публічної інформації», звертаючись до офіційних установ із проханнями навчити їх бути максимально прозорими і корисними для громади. Це можна лише вітати, адже практика доводить, що чітке дотримання Закону «Про доступ до публічної інформації», який був прийнятий 2011 року і сьогодні входить до 10-ти найкращих у світі, допомагає створювати гармонійні відносини з громадянами», – зазначила Вікторія Ковальчук.

Керівник виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко наголосив, що Запорізькою обласною радою повністю відкрито доступ громади до засідань колегіальних органів, засідань робочих груп, тимчасових комісії, до пленарних засідань, ведеться онлайн-трансляція сесійних засідань обласної ради, що робить прийняття рішень депутатським корпусом більш прозорим.

Володимир Подорожко висловив вдячність Офісу Уповноваженого з прав людини, Центру демократії та верховенства права, громадським організаціям за те, що передають свої експертні знання розпорядникам інформації щодо застосовування норм Закону «Про доступ до публічної інформації».
http://www.ombudsman.gov.ua/…/zaporizka-oblasna-rada-pidvi…/

See More
Image may contain: people sitting, table and indoor
Image may contain: 3 people, people sitting and indoor

В ізоляторі тимчасового тримання Краматорського ВП ГУНП виявлено низку порушень щодо забезпечення належних умов утримання осіб
***

Моніторингова група у складі працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Донецькій області 13 лютого 2018 року здійснила візит до ізолятора тимчасового тримання Краматорського ВП ГУНП у Донецькій області.

...

На момент здійснення візиту в Краматорському ІТТ утримувалося три особи. Члени моніторингової групи поспілкувалися з двома із них. Скарг на умови утримання чи неналежне ставлення з боку працівників Краматорського ІТТ від утримуваних осіб не надходило. Претензій щодо надання безоплатної правової та медичної допомоги (виклик швидкої допомоги) не мали.

Водночас, було виявлено низку порушень вимог національного законодавства щодо забезпечення належних умов тримання в установі. Так, в більшості камер не дотримується норма площі на особу, природне і штучне освітлення приміщень недостатнє та не надає можливості утримуваним особам читати і працювати без шкоди для зору, приміщення камер не обладнані належними меблями. Санвузли камер не мають дверцят, гарячої води та напівавтоматичного зливу води. В деяких камерах відсутні засоби відеоспостереження та кнопки виклику постового. Прогулянкові дворики належним чином не обладнані, а навіси не захищають від атмосферних опадів.

За результатами проведення моніторингового візиту звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде направлено до Національної поліції України.

See More

У Запорізькій області відбувається тренінг щодо практичного застосування законодавства України про доступ до публічної інформації.

ЗОГО "Народний Захист" added 5 new photos — with Наталия Заболотная.

20 та 21 лютого в Запорізькій області проходять тренінги для розпорядників публічної інформації, організовані Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) і... Офісом Омбудсмана.
Навчання проходять для представників КУ, КЗ, КП, ОТГ, міськради та обласної ради.

Заходи мають суттєво підвищити рівень забезпечення права на доступ до публічної інформації в області.

Підтримку в його організації надали ПРООН, посольство Данії і Запорізька обласна рада.

Фото Євгенії Каплі.

See More

Валерія Лутковська розповіла міжнародним колегам про проблеми захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні
***

На запрошення Спеціального доповідача ООН з питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб Сесілії Хіменес-Дамарі Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська взяла участь у семінарі щодо ролі національних інституцій з прав людини (НІПЛ) у заохоченні та захисті прав внутрішньо переміщених осіб.

...Continue Reading
Image may contain: 8 people, people sitting, table and indoor
Image may contain: 4 people, people smiling, people sitting, table and indoor

Роботодавцям і тим, хто шукає роботу, на замітку

Українське законодавство забороняє дискримінацію в оголошеннях про вакансії, а саме вказувати вимоги, які віддають перевагу тому чи іншому кандидату через його/ї....
galinfo.com.ua

Валерія Лутковська візьме участь у Щорічній зустрічі Глобальної мережі національних інституцій з прав людини
***

21-23 лютого 2018 року у Женеві відбудеться Щорічна зустріч Глобальної мережі національних інституцій з прав людини (GANHRI). Цього року вказана зустріч проводиться під егідою відзначення 70-річчя від дня прийняття Загальної декларації прав людини та 25-річчя від дня схвалення «Паризьких принципів» Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

...

Щорічна зустріч GANHRI – це найбільш важлива подія, під час якої збираються національні інституції з прав людини (НІПЛ) з усього світу, її мета – обмін кращими практиками і досвідом щодо ролі НІПЛ у захисті і просуванні прав людини, вирішення стратегічних та організаційних питань діяльності GANHRI. Також під час вказаної зустрічі обговорюються питання, пов’язані з викликами, що постають у повсякденній роботі НІПЛ.

Під час Щорічної зустрічі Глобальної мережі НІПЛ 23 лютого 2018 року відбудеться конференція, присвячена такій важливій темі як «Моніторинг прав людей з інвалідністю та забезпечення їхньої участі: роль національних інституцій з прав людини», у якій візьмуть участь понад 100 представників національних інституцій з прав людини з усього світу.

НІПЛ як незалежні національні контрольні органи відіграють ключову роль у забезпеченні моніторингу виконання положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, адже вони отримують інформацію в рамках розгляду скарг і проведення власних розслідувань відповідно до Паризьких принципів.

Захід урочисто відкриють Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Хуссейн, Голова GANHRI Беата Рудольф, Голова Ради ООН з прав людини Воіслав Шуц, Керівник Програми розвитку ООН Ахім Штайнер та Голова Комітету ООН з прав людей з інвалідністю Терезія Дегенер.

Конференція завершиться прийняттям спільної Декларації Глобальної мережі національних інституцій з прав людини і Комітету з прав людей з інвалідністю.

Вказаній щорічній конференції будуть передувати публічні заходи і зустрічі за участю Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської та керівника Секретаріату Уповноваженого Богдана Крикливенка. Так, 20 лютого вони візьмуть участь у семінарі щодо ролі НІПЛ у заохоченні та захисті прав внутрішньо переміщених осіб. 21 лютого відбудеться зустріч із посадовими особами Управління Верховного комісара ООН з прав людини для обговорення питань співробітництва. 22 лютого заплановано обмін досвідом щодо захисту прав людей похилого віку та ролі НІПЛ у цьому процесі.

21-22 лютого Представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига візьме участь у семінарі, присвяченому обговоренню ролі та внеску організацій громадянського суспільства, академічних кіл, національних правозахисних організацій та інших зацікавлених сторін у запобіганні порушенням прав людини, організованому Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.
http://www.ombudsman.gov.ua/…/20218-kz-valeriya-lutkovska-…/

See More
No automatic alt text available.

Вітаємо зі 100-річчям відновлення незалежності Литовської Республіки!

Користуючись нагодою, хочемо щиро привітати наших справжніх друзів і надійних партнерів, які в рамках реалізації проекту Twinning Ombudsman допомагають нам впроваджувати успішний європейський досвід для захисту прав і свобод людини.

Дякуємо за підтримку, допомогу і рекомендації для покращення роботи нашого Офісу. Бажаємо успіхів, миру і злагоди!

Аксана Філіпішина: «Суспільство несе відповідальність за сексуальне насильство над дітьми»
***

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності у коментарі до статті «Чи з’явиться в Україні відкритий реєстр педофілів?», що опублікована на сайті ВВС Україна https://goo.gl/Ae8Yyi.

...

«Треба розуміти, що реєстр жодним чином не зменшить ризики для дітей, це не убезпечить дитину від потрапляння в руки педофіла. Тому що ніколи цей реєстру не буде вичерпним. Навіть якщо реєстр буде відкритим, і матері вивчатимуть його з ранку до ночі, дитина не буде захищена від сексуального насильства. Відповідальність за сексуальне насильство над дітьми лежить, в першу чергу, на дорослих», – переконана Аксана Філіпішина.

Як повідомила Представник Уповноваженого, поліція щорічно фіксує близько 400-500 випадків сексуальної наруги над дітьми, за якими ведуться кримінальні провадження, і ця статистика приблизно однакова з року в рік. Однак точної статистики не існує про всі випадки порушення сексуальної недоторканності неповнолітніх – від дотиків до найтяжчого злочину – зґвалтування.

Водночас, за словами Аксани Філіпішиної, кожна четверта дитина з понад 7 мільйонів, які живуть в Україні, стає об’єктом сексуальних домагань, переважно з боку близьких і рідних людей.

«Є випадки, коли матері звинувачують дітей у тому, що своєю поведінкою вони «провокували дорослих». З маленькими дітьми ще складніше. Вони часто не розуміють, що відбувається, і не бачать межі непристойності дорослого», – зазначила Аксана Філіпішина.

На її переконання, головна проблема в боротьбі з педофілією приховується, власне, не в самих педофілах, а в здатності суспільства протистояти цим злочинам. У цьому зв’язку, важливим є також, щоб дорослі – батьки, вчителі, вихователі – вміли ідентифікувати дитину, яка зазнала сексуальної наруги, вчили дітей, як поводитися з дорослими.
http://www.ombudsman.gov.ua/…/16218-ka-aksana-filipishina-…/

See More
Image may contain: 1 person

Міжнародні стандарти у сфері прав людини стають основою навчальних програм в університетах
***
Саме такий курс був узятий провідними університетами, які є учасниками Школи з прав людини для викладачів.

Варто підкреслити, що кафедри конституційного права та кримінального процесу НЮУ ім. Ярослава Мудрого вже розробили нові програми навчальних дисциплін, в які інтегровано положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав люд...ини, а також почали використовувати нові інтерактивні методи навчання на основі «case-study».

У свою чергу, такий підхід до розробки програм навчальних дисциплін став основою для нових позитивних змін, які впливають на результати навчання. Відтепер програми наскрізь пронизані положеннями Конвенції, а теоретичні питання вивчаються крізь призму практики ЄСПЛ. До таких позитивних змін мали можливість долучитися експерти Школи з прав людини.

Наступним кроком є масштабна і копітка робота над оновленням змістовного наповнення програм та розробка навчальних кейсів.

Нагадаємо, наприкінці минулого року у Полтаві в рамках Школи з прав людини було проведено тренінг, присвячений викладанню Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини.

Довідково. Школа з прав людини – освітній проект, започаткований у 2017 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» за підтримки Уряду Канади та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, метою якого є підвищення рівня знань кожної особи у сфері захисту своїх фундаментальних прав і основоположних свобод.
http://www.ombudsman.gov.ua/…/15218-at-mizhnarodni-standar…/

See More
Image may contain: 6 people, indoor

Валерія Лутковська в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі".

236 Views
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
773 Views
Громадське радіо was live — with Наталья Каплан and Igor Kotelianets.

Звільніть наших рідних. Богдан Крикливенко. Як Омбудсман захищає українських політв'язнів?