Photos
Posts

Melekotu'nun Faydaları

Peklik verici, vücudu kuvvetlendirici, sinir sistemini ve ya¬tıştırıcı özellikler taşır. Astım krizlerinde, ağız ve boğaz ağrılarında, romatizmada, migrende, terlemede ve kanı temizlemede kullanılabilecek iyi bir bitkidir. Kök veya köksaplarından 25 gram 1 litre suda 5 dakika kaynatılıp, süzülür. Günde iki fincan içilebilir. 8 saat ara ile içmek ve balla tadlandırmak etkisini arttırır.

Mavi Çarkıfelek'in Faydaları

Spazm çözücü, ağrı kesici, sinrleri ve bedeni sakinleştirici ve hafif uyutucu etkileri vardır. Bitki bütün olarak kullanılır. 1 tatlı kaşığı bitki karı¬şımı 1 su bardağına konup üzerine kaynar su eklenir, 10 dk. bekletildikten sonra süzülüp, tadlandırılır ve içilir. Günde 2-3 çay bardağı içilebilir.

Posts

Aksöğüt Bitkisinin Faydaları

Ağacın kabukları ateş düşürücü, romatizmal ve nikris has¬talıklarını azaltıcı, sindirimi düzenleyici, uykusuzluğu giderici, iktidarsızlığı gide¬rici ve kadınların aybaşı durumlarını düzenleyici özelliklere sahiptir. 25 gram ka¬buk 1 litre içinde 10 dk.kaynatılıp, süzülür ve günde 3-4 fincan içilir. Balla tad¬landırılabilir, şeker katılabilir.

Enginar'ın Faydaları

Kandaki kolestrolü ve üre'yi düşürür, idrar söktürür. Kan şekerini düşürür. Bedeni güçlendirir. Sinirleri kuvetlendirir, kalb hastalıklarını önler. Karaciğer hastalıklarında ve özellikle sarılıkta çok faydalı bir bitkidir. Yaprakları su içinde kaynatılmak suretiyle ilaçı hazırlanır.

Deniz Üzümü'nün Faydaları

Romatizmal ağrılarda, terletmede, vücut ağrılarını gidermede ve ateş düşürmede kullanılabilir. Kan basıncını arttırıcı etkisi vardır, bu yönüyle kalbi uyarır. Dalları suda kaynatılıp sudan içilmek suretiyle kullanılabilir, ayrıca meyveleride yenebilir

Allah'ın c.c. yarattığı her nimette bilinen ve bilinmeyen türlü türlü yararlar vardır ve insanın kullanımına sunulmuştur.Yüzyıllardır bu konularda araştırma yapan insanlar - bilim adamları henüz yaratılmışların %20 sini bile çözebilmiş değillerdir.Yıl 2014 ve bilinmeyen milyonlarca bitki,ağaç,taş,böcek türü mevcuttur. Bunların araştırma ve tahlili herhalde bir 3000 yıl daha sürer ki bu süreçte ortaya çıkabilecek yeni tür bitki ve hayvanları düşünmeden edemeyeceğim.Zira her ay... mutlaka yeni bir keşif yapılıyor yeni bir bitki yada hayvan türüne rast gelinebiliyor. Bu yeni keşifler de Yüce Allah'ın ne kadar Kudret ve Azamet sahibi olduğunun bir kanıtı olmakla birlikte yine kör yine sağır ve düşünemeyenler oluyor elbette. Dünya tarihinde her dönemde her türlü ispata rağmen Yüce Yaradan'ı inkar edenler çıkmıştır ve çıkmaya devam edecektir. Dünyanın ve insanın doğasında bu türlü inkar saplantısı olasılığı vardır.Allah hepimizi hidayet etsin.. Amin

See More

Akıl ve ruh sağlığının merkezi beyin, en ufak bir değişim ve eksiklikten anında etkilenebiliyor. Beslenme de buna dahil. Besin ve mineral değeri düşük bir yiyecek sinir sistemini bozarken, balık gibi fosforlu gıdalar beynin daha iyi çalışmasını sağlıyor. İşte beyniniz için 5 faydalı yiyecek…

Somon
Omega 3 kaynağı somon, uskumru gibi soğuk denizlerde yetişen yağlı balıklar beyni hem korur, hem de besler. Omega 3, beyin hücrelerinin gelişimini de sağladığından çocuklara da öner...ilir. Haftada en az 2 kez somon yenilmesi beyniniz için çok yararlı olacaktır. Çünkü içeriğinde bulunan faydalı yağ beynin temel kimyasını etkilemekte ve gelişimini sağlamaktadır.

Tahıllar
Beyin karbonhidratı çok sever. Ayrıca beynin yiyeceklerle vücuda alınan enerjinin yüzde 20’sini harcadığını da düşünürsek yediğimiz yiyeceklerin önemi bir hayli artıyor. Tam tahıllı ekmek ve yulaf ezmesi ile güne başlamanız gün boyunca beyninizin çok iyi çalışmasını ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Potasyum
Potasyum beynin normal çalışmasını sürdürmesi açısından çok önemli bir mineraldir. Çünkü sinirler üzerinden oldukça fazla etkisi vardır; sinir sistemindeki mesajların iletilmesini sağlar. Potasyumu nasıl alabilirim derseniz; muz, avokado, kivi, incir, lahana, brokoli, patates, zeytin, sarımsak, süt ürünleri ve portakal suyunu bol bol tüketmenizi tavsiye ederiz.

B vitamini
Bol bol türü bulunan B vitamini beyin merkezi için çok önemlidir. Temel sinir ve beyin fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışması için gerekli olan B vitamini beslenme programınızda her zaman yer alması gereken vitaminlerdendir. B vitaminini tahıllar, baklagiller, süt ürünleri, tavuk ve balıktan alabilirsiniz.

C vitamini
Güçlü bir antioksidandır. Beynin bulanıklığını, mahmurluğu en iyi önleyen vitamindir. Özellikle ağır ve yağlı bir yemekten sonra C vitamini içeren besinlerden almanız tavsiye edilir. Çilek, limon, portakal, greyfurt, mandalina gibi C vitamini içeren yiyecekler hem beyninize, hem de ruhunuza çok iyi gelecektir.

See More

Dişotu-Mısıranasonu-Kılır Hıltan- Kordonotu'nun Faydaları

Böbrek ve idrar yollarındaki taş ve kumları düşürmek için kullanıldığı ve başarı elde edildiği bilinmektedir. Ayrıca spazm çözücü ve damar genişletici etkileri vardır. Ayrıca bronşları etkileyerek astım tedavisinde de kul¬lanılabilir. Meyve ve saplarından 30 gram kadarı 1 litre suda haşlanıp, süzülür ve aç karnına 1 fincan, yemeklerden sonra da 1'er fincan olmak üzere günde 3 fincan içilebilir. Yan etkisi ve zararı yoktur.

Deniz üzümü diğer bilenen adıyla Alyanak romatizmal ağrılarda, terletmede, vücut ağrılarını gidermede ve ateş düşürmede kullanılabilir. Kan basıncını arttırıcı etkisi vardır, bu yönüyle kalbi uyarır. Dalları suda kaynatılıp sudan içilmek suretiyle kullanılabilir, ayrıca meyveleride yenebilir.

Her bitki bir ilaçtır..türlü dertlere deva...
Tedbirini erken al soğumaktadır hava ..
Papatya,Nane,Hatmi öksürüğe çaredir..
Zencefil ve havlıcan devasıdır bire bir.

Şifa baharat Kışa hazırlanmak lazım... Hatmi çiçeği,papatya,melisa,adaçayı,lavanta çiçeği,ısırgan yaprağı ve kantaron karışım çay yapmak ve içmekte fayda var.Biraz ardıç meyvesi ve alıç çiçeği katılırsa daha etkili olur.Ama hamile bayanlar içmesin.. düşüğe sebep olabilir. Hamile bayanlar papatya ve hatmi çiçeğini katmasınlar riski kalmaz... Hatmi ve papatya yerine kuru 2-3 adet ncir kullansınlar... afiyet ve sağlık olsun.

Melekotunun Faydaları

Peklik verici, vücudu kuvvetlendirici, sinir sistemini ve ya¬tıştırıcı özellikler taşır. Astım krizlerinde, ağız ve boğaz ağrılarında, romatizmada, migrende, terlemede ve kanı temizlemede kullanılabilecek iyi bir bitkidir. Kök veya köksaplarından 25 gram 1 litre suda 5 dakika kaynatılıp, süzülür. Günde iki fincan içilebilir. 8 saat ara ile içmek ve balla tadlandırmak etkisini arttırır.

Google firması kansere karşı savaş açtığını duyurdu ve konu ile alakalı birim oluşturduklarını belirtti..Fazla uğraşmalarına gerek yok miyomlu,tümörlü ve urlu tüm kanser türlerine karşı elimde mükemmel bir karışım var..istesinler, zaman kaybı olmasın ve daha iyi tekniklerle üretimine başlasınlar...Karaciğer,lenf, rahim,prostat ta tecrübe edildi % 75-80 faydası görüldü...

Havucun Faydaları

Vücuda kuvvet verir, kabızlığı giderir, çoçuk ishallerini keser, cilt ve göz hastalıklarının geçmesine yardım eder, akciğer hastalıklarında, mide ülserinde, sarılıkta, kalp ve damar hastalıklarında çok faydalı bir ilaçtır. Diş etlerini kuvvetlendirir, kırışıklıkların giderilmesine yardım eder. Havuç posasından yapılan maskeler yüze güzellik verir, cildi parlatır. Havuç tohumu ve bal ile hazırlanan macun cinsi güç verir. (1 kg. bala ateş üzerinde ısıtılan bala katılır, iyice karıştırılıp ateşten indirilir. Soğuduktan sonra her sabah aç karna yarım tatlı kaşığı, yatmadan evvel yarım tatlı kaşığı alınmalıdır.) Havuç ise normal şekilde tüketilir. Havuç suyunun etkisi daha fazladır. Vücudu zayıf kişiler havuç suyunu sütle karıştırılıp içmeli ve buna 1 mevsim devam etmelidirler.

Melisa Çayının Faydaları

Uyku sorunlarında kullanılır.
Sinirleri yatıştırır.
Stresi azaltır....
Mide rahatsızlıklarını azaltır.
Sindirim sorunlarına karşı kullanılır.
Ter atılmasını sağlar.

Melisa Çayının Hazırlanışı

Yarım litre kaynamış suyu ateş üzerinden alıp 10 gram kurutulmuş melisa atıp 10 dakika demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Hazırladığınız melisa çayından bir bardak içip geri kalanını buzdolabında 2 güne kadar saklayabilirsiniz. Günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilen olan 1.5 – 4 gram (1 ile 3 çay kaşığı arası) arası kurutulmuş melisadır.

See More

Aslan Ayağı'nın Faydaları

İshallerde hele çocuk ishallerinde çok yararlı bir bitkidir. 15 gram bitki 1 litre sıcak su içinde 10 dk. demlenir ve kaşık kaşık içilir. Çocuklar için çay yada tatlı kaşığı kullanılır. Yaşına ve ağırlığına göre kaşık belirlenebilir. 2 yaşından küçüklere çay kaşığı ile, 2 yaşından büyüklere tatlı kaşığ ile ve 5 yaşından büyüklere de çorba kaşığı ğile verilebilir. (Bitkinin yaprak, ince dalları ve çiçekleri kullanılır.)