Photos
Videos
Прилепчанец растура на тарамбука секоја чест мајсторе :)
109
10
Posts
Ајде да се обединиме, ајде да ги заборавиме разликите помеѓу нас, да ги оставиме настрана суетите и амбициите и сите заедно на 27-ми да излеземе и јасно да кажеме дека...
markukule.mk

Висока просечна откупна цена од 217,5 денари за килограм, зголемени субвенции коишто за прва класа достигнуваат и до 80 денари за килограм и низа мерки коишто ќ...е придонесат за што пореална исплата на субвенциите на тутунарите. Ова беше темата на трибината на прилепските тутунари со министерот за ...

See More
Висока просечна откупна цена од 217,5 денари за килограм, зголемени субвенции коишто за прва класа достигнуваат и до 80 денари за килограм и низа мерки коишто ќе придо....
setaliste.com.mk
Posts

Откако вработените во „Еурокомпозит-11.Октомври“ денеска протестираа пред зградата на Општина Прилеп, на негово барање, градоначалникот Илија Јованоски оствари ...средба со претставници на синдикалната организација од прилепската фабрика за наменско производство.
Јованоски рече дека на средбата доби...

See More
Откако вработените во „Еурокомпозит-11.Октомври“ денеска протестираа пред зградата на Општина Прилеп, на негово барање, градоначалникот Илија Јованоски оствари с...
setaliste.com.mk
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,593 Views
KanalVizija
23 hrs

Започнува велигденскиот пост бадијала не јадеш месо ако го "јадеш" својот брат

Пет члена на ДИК, меѓи кои претседателот, Александар Чичаковски, Силвана Бонева, Субхи Јакупи, Игор Милев и Виолета Дума, ќе добијат апанажа откако пред Нова го...дина, под притисок на јавноста, сите членови на највисокиот изборен орган поднесоа оставки освен Ермира Асани од Беса.
Собраниската комис...

See More
Пет члена на ДИК, меѓи кои претседателот, Александар Чичаковски, Силвана Бонева, Субхи Јакупи, Игор Милев и Виолета Дума, ќе добијат апанажа откако пред Нова година, ...
setaliste.com.mk

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.
Утринската... температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од три до девет степени.
Во Скопје слично време со повремени врнежи од дожд. Утринск...

See More
Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Утринската тем....
setaliste.com.mk

Почна симнувањето на таблите и патоказите на кои пишува аеродром “Александар Велики”.
Остана само железната рамка на која треба да се стави новиот патоказ за ск...опскиот аеродром, кој по преименувањето се вика Меѓународен аеродром “Скопје”.
Такви патокази што од денеска треба да се тргнат, а насочу...

See More
Почна симнувањето на таблите и патоказите на кои пишува аеродром “Александар Велики”. Остана само железната рамка на која треба да се стави новиот патоказ за скоп...
setaliste.com.mk
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
733 Views
Протерани од Егејска Македонија.

Средба на деца Протерани од Егејска Македонија.

Александар Миновски, планинарот кој загина со Калина Велеска на Кајмакчалан бил жив во моментот кога првите спасувачки екипи ги пронашле двајцата изгубени плани...нари. Ова го покажува барањето за обдукција на грчката полиција до кој дојде Телма. Напишано е на 11 ти февруари, ден по несреќата односн...

See More
Александар Миновски, планинарот кој загина со Калина Велеска на Кајмакчалан бил жив во моментот кога првите спасувачки екипи ги пронашле двајцата изгубени планин....
setaliste.com.mk

Основниот суд Скопје 1 ја осуди на условна казна уредничката на ТВ Сител Ивона Талевска за случајот Тифани. Според одлуката на судот, Талевска нема да помине дв...е години во затвор, доколку во наредните четири не стори ново кривично дело.

Судијката Софија Лаличиќ рече дека наместо ефективна казна...

See More
Основниот суд Скопје 1 ја осуди на условна казна уредничката на ТВ Сител Ивона Талевска за случајот Тифани. Според одлуката на судот, Талевска нема да помине две год...
setaliste.com.mk
setaliste.com.mk

Шеталиште повторно ве наградува!

Се доделуваат две влезници за вечерашната претстава "Од кол на кол" во прилепскиот театар "Војдан Чернодрински" со почеток во ...19:30 часот.

Во коментар пишете го вашето име и презиме, а по случаен избор ќе биде избран среќниот добитник.

Добитникот ќе го прогласиме во 14 часот.

See More

Со карневалската забава со маски и доделувањето на наградите на најдобрите поединечни и групни маски, синоќа во Прилеп заврши меѓународниот карневал „Прочка 201...8“. Добитник на најпрестижната Гран-при награда за „нај маска“ е традиционалната маска „Мечкарите“ од Птуј од Словенија.
А, карневалот го...

See More
Со карневалската забава со маски и доделувањето на наградите на најдобрите поединечни и групни маски, синоќа во Прилеп заврши меѓународниот карневал „Прочка 2018“....
setaliste.com.mk

Претставата за правдата и за човештвото „КЛЕТНИЦИ“ од Виктор Иго во режија на Мартин Кочовски, во вторник 20 февруари и во среда 21 февруари 2018 од 19.30 часот во театар „Војдан Чернодрински“.
Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378.
Во театар ве очекуваат!

Претставата за правдата и за човештвото „КЛЕТНИЦИ“ од Виктор Иго во режија на Мартин Кочовски, во вторник 20 февруари и во среда 21 февруари 2018 од 19.30 часот во театар ...
setaliste.com.mk
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
183,183 Views
Makedonski Narodni Pesni

Нека немисли ниту еден Премиер дека Македонецот се откажал се предал на судбината не не се лаже секој кој мисли така
ПОРАКА ДО СЕКОЈ ТАКОВ ПРЕМИЕР А И ДО СИТЕ МАКЕДОНЦИ ДОМА И ПО СВЕТОТ

Let nemisli no prime minister that Macedonia gave up surrendered to fate don't lie to anyone who thinks so A message to every such prime minister a and to all macedonians at home and after the world
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
67,106 Views

Со големото карневалско дефиле на плоштадот „Методија Андонов Ченто“ на околу 1.000 маскирани од земјава и странство во Прилеп се одржа 17. меѓународен карневал... „Прочка 2018“.
Традиционално, дефилето го отворија карневалските мажоретки и „Прилепските мечкари“ заштитната маска на карневалот која п...

See More
Со големото карневалско дефиле на плоштадот „Методија Андонов Ченто“ на околу 1.000 маскирани од земјава и странство во Прилеп се одржа 17. меѓународен карневал „Пр....
setaliste.com.mk