Posts

משרד החינוך מקדם בימים אלו הצעת חקיקה המוגדרת כ"רפורמה בחינוך המיוחד" ומציגים אותה כמהלך שיביא לביטול וועדות השמה ולטובת ילדים עם מוגבלות. בפועל החקיקה מבטלת את... הישגי השנים האחרונות כולל עקרונות וועדת דורנר שקבעו כי חינוך מיוחד אינו מקום/בי"ס אלא שירות וכל ילד זכאי לקבל אותו במסגרת המתאימה לו וכמובן בקהילה בה הוא חי, קרי להיות משולב בבי"ס רגיל, כמו כן להורה זכות להחליט היכן ילמד הילד והתקציב לצרכי הילד אמור לעבור איתו בין מסגרות לימוד. הצעת החוק החדשה מבטלת אמנם וועדות השמה אך גם מוציאה את ההורים מתהליך ההחלטה לגבי מקום הלימודים של הילד, מבטלת את נושא התקציב שאמור ללכת עם הילד (התקציבים ילכו לבתי"ס לחינוך מיוחד ואז להורים יהיו שתי ברירות: חינוך מיוחד עם תקציב או חינוך רגיל ללא תקציב לתמוך בילדם) , ולמעשה מעבירה את כל הכוח וההחלטה לידי משרד החינוך. זהו מהלך מסוכן וקואליציה של ארגונים פועלים למניעת אישור החקיקה היום בועדת השרים לענייני חקיקה ואח"כ בכנסת. עלתה עצומה באתר של ארגון "בזכות" ואנו צריכים לגייס כמה שיותר חתימות!! בבקשה חיתמו והעבירו הלאה -כן העלו זאת לפייסבוק, קבוצות ווטסאפ וכו. תודה לכולם.

See More
המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות
shiluv-bizchut.info
Photos
Reviews
‎דיספרקסיה ישראל‎ has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts

משרד החינוך מקדם בימים אלו הצעת חקיקה המוגדרת כ"רפורמה בחינוך המיוחד" ומציגים אותה כמהלך שיביא לביטול וועדות השמה ולטובת ילדים עם מוגבלות. בפועל החקיקה מבטלת את הישגי השנים האחרונות כולל עקרונות וועדת דורנר שקבעו כי חינוך מיוחד אינו מקום/בי"ס אלא שירות וכל ילד זכאי לקבל אותו במסגרת המתאימה לו וכמובן בקהילה בה הוא חי, קרי להיות משולב בבי"ס רגיל, כמו כן להורה זכות להחליט היכן ילמד הילד והתקציב לצרכי הילד אמור לעבור איתו בין מסגרות לימוד. הצעת החוק החדשה מבטלת אמנם וועדות השמה א...ך גם מוציאה את ההורים מתהליך ההחלטה לגבי מקום הלימודים של הילד, מבטלת את נושא התקציב שאמור ללכת עם הילד (התקציבים ילכו לבתי"ס לחינוך מיוחד ואז להורים יהיו שתי ברירות: חינוך מיוחד עם תקציב או חינוך רגיל ללא תקציב לתמוך בילדם) , ולמעשה מעבירה את כל הכוח וההחלטה לידי משרד החינוך. זהו מהלך מסוכן וקואליציה של ארגונים פועלים למניעת אישור החקיקה היום בועדת השרים לענייני חקיקה ואח"כ בכנסת. עלתה עצומה באתר של ארגון "בזכות" ואנו צריכים לגייס כמה שיותר חתימות!! בבקשה חיתמו והעבירו הלאה -כן העלו זאת לפייסבוק, קבוצות ווטסאפ וכו. תודה לכולם.
https://www.shiluv-bizchut.info/

See More

הודעה ממתי"א - החומרים לועדת חריגים צריך להגיע עד 10 למאי למשרד החינוך.
כלומר בתחילת מאי כדי שיהיה כבר במתי״א

עבודה בחלל הפה, לחיזוק שרירי השפתיים. סופר-חשוב בגילאים נמוכים לעידוד הדיבור.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by ‎טל קבסה
1,907 Views
1,907 Views
טל קבסה‎ was live with ‎יפעת פינטו‎.

עבודה על חלל הפה

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
8,881,910 Views
VT

This multiplication method is so fascinating 😱

Credit: Did you know?

בוקר טוב,

את המסע המרתק להבנת התפתחות תהליך הוויסות החושי סיימנו בפוסט הקודם בהבנת חשיבות השכיבה על הבטן בכפיפה עוברית. כעת מתחיל התינוק בבניית השליטה המוטורית ...הרצונית שלו וראשית התהליך- שליטה בהרמת הראש ובתנועת הראש מצד לצד, למעלה ולמטה ובסיבוב. תהליך זה יעודד את יכולת השליטה והוויסות החושי- הכיצד? על כך בפוסט הבא:

See More
את המסע להבנת התפתחות תהליך הוויסות סיימנו בפוסט הקודם בהבנת חשיבות השכיבה על הבטן בכפיפה עוברית. כעבור 6 שבועות במנח זה, המתח השרירי מתחיל לרדת (פעולה של מערכת העצבים). הורדת המתח מאפשרת מחד הגדלת טווחי תנועה (התינוק נראה פחות אסוף, נראה כי גופו נכנע לכוח הכובד) ומצד שני מעלה את הצורך לכיווץ רצוני…
mamay.co.il

בשיטוטיי אחרי קורסים אינטרנטיים, חזותיים, כי חלקנו לומדים טוב יותר ויזואלית מאשר בקריאה, מצאתי קישור ל- 250 קורסים דיגיטליים בחינם, לזמן מאוד מוגבל. רובם יתאימו לבוגרים או ילדים עם מוטיבציה גבוהה ללמוד משהו חדש. חלקם מותאמים לילדים. כולם בשפה האנגלית (טוב מאוד לתרגול) הרשמו בהקדם כי הם מוגבלים במספר קופונים בחינם לכל קורס. רב הקורסים מתאימים לנו כמבוגרים שמחפשים הכשרה דיגיטלית לעבודה מהבית כדי לתמול בילדים שלנו מחוץ למסגרת. ממליצה בחום להכנס, ולסקור, זה מחולק לפי נושאים:
https://pastebin.com/iw7egCzv
זו דוגמא לקורס צילום לילדים:
https://www.udemy.com/photography-for-kids-online-course/…

12 weeks of adventure projects make this the perfect course for kids and beginners to learn how to use a camera properly
udemy.com

באיזי שפירא מפתחים אפליקציות במיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים. לצער רובן מכוונות ל IPAD אבל שווה לבדוק:
http://www.beitissie.org.il/tech/apps/

אפליקציות מומלצות- לפי קטגוריות בשל המבחר ההולך וגדל של אפליקציות, לעיתים לא פשוט לעמוד בקצב ולמצוא את האפליקציה המתאימה ביותר לצרכים שלנו. על כן, ניסינו להקל במעט ויצרנו רשימה של אפליקציות שימושיות שאנחנו אוהבים, המחולקת לפי קטגוריות. נשמח לשמוע את…פרטים נוספים ››
beitissie.org.il
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by ‎החדשות
56,229 Views
56,229 Views
החדשות

לילד יש הפרעות קשב וריכוז? אולי אלה בכלל קשיים בוויסות החושי – תופעה שמצויה בקרב 15% מהאוכלוסייה. מה זה ומה עושים כדי להקל על הילדים שלנו? | יעל אודם הערב במהדורה המרכזית ב-20:00

דיספרקסיה ישראל‎ updated their status.
May 29, 2017

חג שמח לכולם, אני שמחה לבשר שכל מי שביקש סייעת מילדי הדיספרקסיה, גם קיבל.
משרד החינוך שם לעצמו למטרה לראות את ילדי הדיספרקסיה ולהתאמץ לשלבם. אין חוק המחייב לקבלת עזרה אך כרגע ישנם אנשים ראויים המטפלים בנו ומוכנים לעשות מאמץ אמיתי כדי לקדם את הנושא. מי ייתן וכולנו עשינו את הבחירות הנכונות בעבור ילדינו. חג שמח, נעמה- ארגון דיספרקסיה ישראל

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,207 Views
מאמאי- רפואה הוליסטית לילדים

לקראת סיום לימודי מסלול "רפואה הוליסטית לילדים" שמחים הסטודנטים להציע לכם ולילדיכם 6 מפגשי טיפול ללא עלות!

אז אם ילדכם מתקשה בהיבטים מוטוריים, בשינה, באכילה,
א...ו אם הוא חולה באופן תדיר- אנו נשמח לעזור!

למי מיועדים הטיפולים?

לתינוקות, פעוטות וילדים – מגיל לידה ועד גיל 10 המתמודדים עם קשיים שונים:

• עיכובים התפתחותיים, חולשה גופנית, חולשה של חגורת הכתפיים, קשיים באחיזת הגוף, סרבול מוטורי, לקויות קואורדינציה, קושי בארגון מול שולחן, קושי במעבר לכיתה א ,קשיי ריכוז, תזזיתיות יתר, נמנעות.
• קשיי שינה, קשיי הרדמות, עיכוב בהתפתחות השפה, קשיים בוויסות החושי והרגשי.
• קשיים באכילה והאכלה, קושי במעברי מזון, אכילה בררנית, סרבנות אכילה, קושי באכילת מרקמים, השמנה, חוסר רצון לאכול.
• מחלות חוזרות ונשנות- בעיות נשימה, בעיות במערכת העיכול, דלקות אוזניים.
• קשיי התנהגות, קושי בדימוי עצמי, רגישות יתר, ביישנות ונמנעות, אימפולסיביות.

מה קורה במהלך המפגשים?

במהלך המפגש הראשון תיערך הערכה תפקודית מלאה ולאחריו תיבנה תוכנית עבודה.
במפגש השני- תימסר להורים הערכה מלאה ותוכנית עבודה למפגשים הבאים, ותוכנית עבודה לבית.

החל מהמפגש השני בכל מפגש ישולב טיפול בילד (ספורט טיפולי, טיפול בחלל הפה, טיפול בוויסות, טיפול תחושתי וכולי) ותינתן הדרכה להורים (סה"כ 5 מפגשים).
כל המפגשים מבוצעים בהנחיה ובליווי הצוות המקצועי.

היכן מתקיימים הטיפולים?

הטיפולים מתקיימים במכללת רידמן, ברחוב חיים לבנון 26, ת"א, החל מהתאריך 4/6/17 עד 9/7/17, בימי א בין השעות 17:00-19:00.

נדרשת התחייבות לכל המפגשים.

מה צריך לעשות כדי להגיע לטיפול?

להתקשר ולתאם! לפרטים נוספים ותיאום הרשמה- מוזמנים להשאיר הודעה או לפנות ל- 050-8265617

אנו מאמינים כי בכל עת ובכל גיל ניתן לשפר את איכות התפקוד, לצמצם את הפערים ובכך להוביל את הילד לתפקוד מיטבי ביום יום.

מחכים לכם!

See More

בקר טוב, וועדות החריגים אמורות להכנס עד סוף החודש.
מי שחושב שהוא זקוק לוועדת חריגים נא לפנות אליי בדחיפות ובהקדם. 0524538140
ומי שכבר הגיש בקשה- נא פנו למתיאות וודאו שהכל הוגש. בררו מתי הוועדה. אם יש צורך בסיוע , נא פנו אליי בווטסאפ במספר 0524538140 בהקדם האפשרי. תודה, נעמה.

הודעה חשובה לכל ההורים:
לקראת שנת הלימודים תשע"ח יתקיימו באגף חנ"מ ועדות חריגים לבחינת זכאותו של תלמיד עם תפקוד מורכב שאינו נמצא ברשימת האבחנות הקבילות לקבלת זכאות לשירותי החינוך המיוחד הזכאות כוללת אפשרות למתן תמיכות מסוג: שעות הוראה/טיפול, התאמות מסוג למידה והוראה, תמיכה מסוג סייעת.

ועדת החריגים הארצית תדון רק במקרים של תלמידים עם קשיים משמעותיים בתפקודם במוסד החינוכי, עבורם מוצו כל האפשרויות לסיוע ממשאבי המוסד החינוכי טרם קבלת הפניה.

...

הועדה תקיים דיון מקצועי עם המפקח על הלקות באגף ומדריכות ארציות המתמחות בתחום. הדיון יעסוק במצבו של התלמיד בהתחשב בתכנית הכוללת שנבנתה עבורו, כפי שיעידו המסמכים שיוצגו לוועדה.

1. ריכוז החומר ושליחתו לאגף חנ"מ יעשה דרך המתי"א. על החומר להגיע לאגף לחינוך מיוחד , לרכזת ועדות חריגים, לא יאוחר משבועיים לפני מועד הועדה.

2. הועדות יתקיימו במהלך החודשים אפריל- מאי, פניות לאגף יתקבלו עד ל10 במאי.

3. לתלמידים חדשים (חדשים במסגרת או שעברו ממסגרות חנ"מ) ועדות יתקיימו במהלך חודש אוקטובר.

בברכה
ציפי אלדן
מת"י רעננה
מדריכה ארצית לקויות למידה
אגף לחינוך מיוחד
0544512928

See More

ערב טוב, אנו נפגשים עם משרד החינוך לשם קידום נושא הסייעות בגנים ובבתי הספר. אנו זקוקים לרשימה של ילדים המשתלבים בגן או בבית הספר. זו הזדמנות לבדוק מי זכאי לכך. כמובן שתצטרכו להגיש בקשת חריגים, לאחר ועדת השילוב. אני צריכה שתשלחו אליי במייל את הפרטים :שם מלא, מקום מגורים, גיל, כיתה וטלפון בהקדם, אל - Dysprax@gmail.com חשוב לי במיוחד לדעת האם מישהו הגיש בעבר בקשת לאישור חריג ולא קיבל. חבר׳ה, תהיו מדוייקים. תשלחו בבקשה את המידע הרללונטי מפורט וכתוב. זו כתובת מייל של הארגון שלנו. לפגישה עם המשרד אגיע עם אמא נוספת כנציגות דיספרקסיה ישראל. שבוע טוב לכולם, נעמה.

קצת העצמה לסוף השבוע. שתהיה שבת שקטה ומופלאה לכולנו

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
10,757,535 Views
12 News

Every day before school, this dad teaches his little girl that she is so much more than beautiful. via HumanKind