Posts
سردخانه‎ updated their cover photo.
Image may contain: one or more people and indoor

جاذب های اکسیژن در صنعت بسته بندی و انبار مواد غذایی (Oxygen Scavengers)

جاذب های اکسیژن در بسته بندی های بسته اضافه می شوند تا به کاهش و یا حذف اکسیژن موجود در بسته کمک کنند. این مواد برای کمک به حفظ ایمنی و افزایش طول عمر محصول بکار می روند. انواع مختلفی از جاذب های اکسیژن برای طیف وسیعی از کاربردها وجود دارد. ترکیبات جاذب های اکسیژن تا حد زیادی متفاوت است و به مورد مصرف آن ها و میزان آب فعال ماده ای که نگهداری می شود و بسیاری فاکتورهای دیگر بستگی دارد. اغلب، جاذب های اکس...

Continue Reading
Image may contain: food
Photos
Posts

ریچتراک (reach truck)

ریچتراک به ماشینی گفته میشود که قابلیت بار گذاری و باربرداری از داخل قفسه را داراست و دارای ارتفاع بالابری مختلفی میباشد . ریچتراک با مانورپذیری بالا توانایی جابجایی کالا در نواحی باریک و با دقت بالا را دارا میباشد.

نام این ماشین به این واقعیت اشاره دارد که حامل چنگک ها قابلیت رسیدن به اماکنی فرای پایه های کمکی آن را داشته و می تواند به مکان بار و وزنه های مختلف برسد. ترکیب دو فاکتور وجود پایه های کمکی و قابلیت دسترسی به مکان های مختلف باعث می شود که ری...چتراک ها بتوانند وزنه ها را تا ارتفاع بالایی در حدود ده متر بالا کشیده و همچنین در محیط های دشوار و نامناسب نیز کاربری داشته باشند.

ریچتراک مناسب ترین دستگاه جهت کاردرسرد خانه ها ، انبارهای موادغذایی ودارویی و سالن های سرپوشیده می باشد به همین دلیل ریچتراک را به یکی از گزینه های مطلوب برای انبارها تبدیل کرده است. طراحی ریچتراک به دو گونه برای راننده به صورت ایستاده و نشسته میباشد.
طراحی ایستاده برای حالت راننده، موجب میدان دید وسیعتر و سرعت سوار و پیاده شدن سریعتر گردیده است.

استفاده از ریچتراک بسيار ساده و آسان ميباشد به نحوي كه هر كسي با كمترين آموزش ميتواند از آن استفاده كند .

اکثر ریچتراک ها داراي باتري قابل شارژ هستند كه بعد از هر بار شارژ شدن میوانند به مدت حداقل يك شيفت كامل كار کنند و از آلودگي هواي محيط كار جلوگيري نمایند .
وجود باتری و پایه های کمکی در ریچتراک ها باعث می شود که این ماشین ها هیچ گونه نیازی به وزنه های متعادل کننده جهت بلند کردن بارها نداشته باشند.

علیرغم کاربری فوق العاده ریچتراک ها در فضاهای داخلی، این وسایل برای کاربردهای بیرونی چندان مناسب به نطر نمی رسند. فاصله کم موجود در قسمت زیر حامل چنگک ها به هنگام کار کردن در فضاهای ناهموار و ناهمتراز ممکن است موجب بروز مشکلاتی در عملکرد دستگاه شود. به علاوه سیستم نیرومحرکه برقی آنها به خاطر کار کردن در سطوح ناهموار و مواج ممکن است خیلی سریع دچار مشکل شده و در معرض آسیب واقع شود.

✳️ اگر قصد خرید تجهيزات، سوال و دریافت مشاوره دارید به سایت : www.sardkhane.com مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید :

☎️ 026 _ 32775434
☎️ 026 _ 32775424

@sardkhanecom

See More
No automatic alt text available.

ورودي هاي بارگيري:

مجموعه اي از تجهيزات هستند كه سولت و كاهش زمان در بارگيري و تخليه و حفظ انرژي انبارها را تأمين ميكنند. گستره وسيعي از تجهيزات بارگيري امكان اجراي آن براي هر نوع انبار با هر طراحي و حتي انبارها و سردخانه هاي قديمي را فراهم ميسازد.

تجهيزات بارگيري شامل:

...

شلتر يا هوابند (Dock Shelter)
هم سطح كننده (Dock Lever)
درب هاي سكشنال

شلتر با پوشاندن دور كاميون از اتلاف انرژي انبار جلوگيري ميكند؛ هم سطح كننده سطح شيب داري است كه سطح انبار را با كف كاميون يكسان ميكند تا تخليه و بارگيري با كمك ليفتراك يا ليشتراك به راحتي و در حداقل زمان ممكن صورت گيرد. درب هاي سكشنال يا كركره هاي هوابند به هنگام تخليه و بارگيري باز شده و وظيفه حفظ انرژي انبار را دارد.

✳️ اگر قصد خرید تجهيزات، سوال و دریافت مشاوره دارید به سایت : www.sardkhane.com مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید :

☎️ 026 _ 32775434
☎️ 026 _ 32775424

www.sardkhane.com

See More
Image may contain: text

مواد غذایی تراریخته یا دستکاری شده‌ موجب ناباروری و پیری زودرس می‌شوند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مطالعات اخیر دانشمندان روی حیوانات نشان می‌دهد که مواد غذایی که تحت اصلاح ژنتیکی قرار گرفته‌اند با بسیاری از بیماری‌ها و نارسایی‌های انسانی در ارتباط مستقیم هستند.

بر اساس مقاله منتشر شده در ساینس‌دیلی، مواد غذایی اصلاح‌شده(GMO) یا به عبارت شناخته‌تر شده در کشورمان مواد غذایی «تراریخته» تهدید جدی برای سلامت انسان در پی دارند.

...

بیماریها و نارسایی‌هایی از جمله ناباروری، مشکلات در نقص سیستم ایمنی بدن، پیری زودرس، نقص در تنظیم انسولین بدن، تغییر در برخی ارگان‌های مهم بدن و بیماری‌های دستگاه گوارش فقط برخی از مصائب استفاده از محصولات غذایی هستند که از این طریق بوجود می‌آیند.

محققان آکادمی فوریت‌های دارویی آمریکا(American Academy of Emergency Medicine) با اعلام این خبر از تمام پزشکان خواسته است که به بیمارانشان توصیه کنند تا حد ممکن استفاده از مواد غذایی تراریخته را متوقف کنند.

تولید و استفاده از مواد غذایی تراریخته در آمریکا از سال 1996 آغاز شد و آمریکایی‌ها ترکیبات اصلاح ژنتیکی شده را به سبد غذایی خود افزودند.

در حال حاضر طبق قانون سازمان مواد غذایی و داروی آمریکا تمام مواد غذایی که به شکل تغییر ژنتیکی و اصلاح نژادی بوجود می‌آیند باید برچسب تراریخته خورده باشند.

محققان آکادمی فوریت‌های دارویی آمریکا که به همراه 50 موسسه دیگر در این رابطه تحقیق و مطالعه می‌کند در رابطه با مضرات استفاده از این مواد غذایی هشدار داده است.

غذاهای اصلاح شده ژنتیکی در بازار آمریکا به طور عمده از دانه ذرت (92٪ )، سویا (94٪ )، و پنبه (94٪ ) بوجود می‌آیند و در کانادا استفاده از دانه «کلزا» برای تولید مواد غذایی تراریخته تقریبا 98درصد است که برای مقاوم‌کردن محصول دربرابر علف‌کش‌ها ایجاد شده است.

بر اساس گزارش این محققان در حال حاضر بیش از 95 درصد از محصول چغندر آمریکا به دلیل مقام شدن در بابر سموم و علف‌کش‌ها به روش اصلاح ژنی تغییر شکل یافته است.

See More
Image may contain: 1 person
سردخانه‎ added a new photo.
Image may contain: food

تبلیغات در سایت سردخانه دات کام:

شاید تا به حال این سئوال به ذهن شما رسیده باشد که چرا با وجود کیفیت عالی خدماتتان بازده کاری شما در حد انتظارات شما نیست ، پاسخ شما فقط یک کلمه است ✔️ تبلیغات

تبلیغات صحیح به دیده شدن شما کمک می کند و با وجود بیش از 32 میلیون کاربر اینترنت در ایران بازاری ایده آل پیش روی شماست .

...

سردخانه دات کام www.sardkhane.com یک وب سایت تخصصی در زمینه ی سردخانه است که در شاخه های زیادی از صنعت سردخانه فعالیت دارد.به دلیل بازدید کنندگان کاملا تخصصی وب سایت سردخانه دات کام ، تصمیم گرفتیم که تعدادی محدود تبلیغات ، در برخی قسمت های مهم وب سایت قرار دهیم.

آدرس لینک سایت جهت تبلیغات : www.sardkhane.com/adsorder.aspx

🎯 مراحل ثبت تبلیغ در سردخانه دات کام

1 محل تبلیغ را تعیین کنید
2 ملزومات و مقررات را بخوانید
3 ثبت سفارش و ارسال فایل و مشخصات
4 تایید و پرداخت وجه
5 درج تبلیغ شما

1 . محلی را که در نظر دارید ، انتخاب کرده و به جدول تعرفه ها که در ادامه خواهید دید رفته ، و برای سفارش آن محل بر روی کلمه "سفارش" کلیک کنید و فرم مورد نظر را دقیق پرکرده و ارسال کنید و برای تایید و نمایش تبلیغ منتظر تماس کارشناسان ما باشید

2. سردخانه دات کام قوانین و مقرراتی برای نمایش تبلیغات دارد که در زیر آورده شده است . بدیهی است درخواست تبلیغ یا ارسال سفارش تبلیغ برای ما به معنی قبول تمامی قوانین و مقررات است :

- سردخانه دات کام در قبول یا رد تبلیغ حق تصمیم گیری دارد.
- مسئولیت تبلیغ به عهده شرکت یا شخص تبلیغ دهنده می باشد و سردخانه دات کام هیچ مسئولیتی درباره ی محتوای تبلیغات درج شده ندارد.
- در صورتی که محتوای سایت تبلیغ شده تغییر کند یا سایت فیلتر شود و مطابق با قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران نباشد، سردخانه دات کام میتواند ، بدون اخطار قبلی تبلیغ را حذف نماید.
- از پذیرفتن تبلیغ سایت هایی که از نظر کمیته مصادیق جرایم رایانه ای وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران تایید نشده اند و همچنین از نظر حرفه ای غیر استاندارد باشند ، معذوریم.

3 . بعد از انتخاب محل مناسب برای تبلیغ مورد نظر خود ، اقدام به ثبت سفارش آن از طریق جدول تعرفه ها کنید ( جدول زیر ) و همراه با آن اطلاعات خود را به همراه شماره تماس دقیق و صحیح پر کرده و برای ما ارسال کنید تا بتوانیم با شما ارتباط برقرار کنیم.بعد از ارسال اطلاعات برای ما تنها کافی است کمی صبر کنید تا با شما تماس گرفته شود و تبلیغ شما تایید شود.

4 . بعد از تایید تبلیغ مورد نظر ، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و تایید را به شما اعلام خواهند کرد . تذکر مهم : به هیچ عنوان قبل از تایید تبلیغ ، هیچ وجه ای را پرداخت ننمایید!!! بعد از تایید لطفا نسبت به پرداخت وجه اقدام نمایید و بعد از پرداخت ، برای تاییده پرداخت تماس بگیرید

5 . اضافه شدن و قرار گیری بنر تبلیغاتی شما در وب سایت به معنی طی شدن تمام مراحل بالاست و در صورت عدم پرداخت ، به هیچ عنوان درخواست نمایش تبلیغات خود را نداشته باشید . لازم به یادآوری است که علاوه بر مدت زمان بنر تبلیغاتی ، سردخانه دات کام ، فرصتی کوتاه برای تمدید زمان نمایش در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. در صورت دیر کرد در پرداخت و تمدید بنر تبلیغاتی ، تبلیغات شما حذف خواهد شد.

☎️ 026 _ 32775434
☎️ 026 _ 32775424

www.sardkhane.com

See More
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

اگر جمعیت زمین 100 نفر باشد شرایط چگونه است ؟؟

No automatic alt text available.

لیفتراک در سردخانه :

لیفتراک که در انگلیسی به نام forklift شناخته شده از کلمه (FORK) به معنای چنگال تشکیل شده است که مانند شاخکی است که در جلوی وسیله می باشد که می تواند کالا را پایین و سپس بالا ببرد تا بار را بیرون بیاورد و آن را به جایی دیگر انتقال داده و باز بالا یا پایین قرار دهد. در حالی که وزن این بارها نمی توانند از حدی بیشتر باشند.

لیفتراک ماشینی است دارای یک دکل، شاخک و ملحقات که با توجه به نوع فعالیت برای حمل و نقل، جابجائی و انبارنمودن بارها در اشکال و ظرفیتهای م...ختلف طراحی و ساخته می‌شود و متناسب با نوع کار و محیط از سوخت‌های فسیلی، گاز یا برق استفاده می‌کند.
لیفتراک ها بخشی اساسی از جهان صنعتی سردخانه هستند که برای ما بعنوان ابزاری حیاتی برای این که کارها خوب و به موقع انجام شود می باشند. لیفتراک ها در این راه تکامل یافته اند که ما می توانیم کار کنیم و کالاها را بسیار کاراتر به اطراف انتقال دهیم. لیفتراک وسیله ای است که در مقایسه با بعضی بالابرهای قیچی مانند بزرگتر می توانند بارهای سنگین تری را بدون خطر واژگونی منتقل کنند.

لیفتراک در موقعیت های انبار، توانایی انتقال سریع را در سطوح وسیع دارند که می توانند میزان بزرگی از محصولات را حمل کنند که روشی برای سرعت دادن به خدمات و کاراتر کردن آن است و برای هر محموله ای که نیاز است که سریعا آماده شود لازم است.

حداکثر بار مجاز ایمن که توسط لیفتراک جابه جا می‌شود و بوسیله کارخانه سازنده بر روی پلاک مشخصات ماشین درج شده است.

زمانی که برای لیفتراک هزینه می دهید باید آموزش راننده را نیز در نظر بگیرید که ممکن است این به نظرتان هزینه بیاید اما بدون شک باید انجام دهید زیرا حوادث با لیفتراک ها می توانند بسیار جدی باشند اگر چه کشنده هم نباشند ولی موضوع را شوخی نگیرید. هر فردی که بعنوان راننده استفاده می کنید باید بطور مناسبی آموزش دیده باشد.

See More
No automatic alt text available.

ارزش غذایی سیب زمینی وروشهای نگهداری آن

سیب‌زمینی (potato)گیاهی است دارای رقمهای مختلف که آنها را به زودرس، دیررس و میانه‌رس تقسیم می‌کند و برحسب استفاده این گیاه به سیب زمینی خوراکی، علوفه‌ای و صنعتی جهت استفاده الکل یا نشاسته و یا قند تقسیم می‌شود.
در حال حاضر هر ساله در حدود ۳۳۰ میلیون تن سیب زمینی در سراسر جهان تولید می‌شود. چین، هند و روسیه بزرگ‌ترین تولید کنندگان سیب زمینی هستند.

...Continue Reading
Image may contain: food

سورتینگ چیست

سورتینگ اصطلاحي به معناي درجه بندي و دسته بندي محصولات است. در واقع، سورتينگ محصولات کشاورزي به درجه بندي انواع ميوه ها و ساير محصولات کشاورزي براساس اندازه، رنگ، شکل ظاهري و ساير عوامل و جداسازي ناخالصي ها، ميوه ها و محصولات خراب و فاسد شده اطلاق مي شود

در بيشتر موارد، سورتينگ، مقدمه اي براي بسته بندي محصول کشاورزي است؛ ضمن اينکه در بازارهاي ميوه و تره بار جوامع مدرن، به طور تقريبي تمامي ميوه ها و سبزي ها به صورت سورت و ليبل گذاري شده عرضه مي شوند و اين امر سبب...

Continue Reading

سبزی منجمد از سبزی تازه مغذیتر است !

باید بدانید در یک گزارش ادعا شده است سبزیجات منجمد اغلب دارای مواد مغذیتری نسبت به سبزیجات تازه هستند.بیش از 45 درصد مواد مغذی مهم در سبزیجات تازه تا زمان مصرف از بین میروند.

تحقیقات نشان میدهد از زمان برداشت محصولات تازه تا زمان ارائه آنها در فروشگاهها زمان زیادی حتی تا 2 هفته طول میکشد ، این در حالی است که بسیاری از خریداران فکر میکنند محصولات تازه ای که آنها در سوپرمارکتها خریداری میکنند حداکثر چند روز است که برداشت شده اند.

...

هیچ چیز بهتر از سبزیجات تازه نیست تا زمانی که پلاسیده و فاسد نشده‌اند. میوه و سبزیجات رسیده بهترین منبع تغذیه محسوب می‌شوند اما بعد از مدتی ارزش غذایی آنها کم می‌شود. محققان آمریکایی، دقیقا زمانی که از ارزش غذایی سبزیجات و میوه‌های تازه کاسته می‌شود سبزیجات منجمد شگفت‌آور می‌شوند. علیرغم تکه‌تکه و خرد کردن آنها از ارزش مواد غذایی و تاثیر آن بر سلامت کاسته نخواهد شد.

دانشمندان موسسه تحقیقات غذایی معتقدند محصولاتی که بلافاصله بعد از برداشت منجمد میشود مواد مغذی بیشتری را در خود نگاه میدارند و خاصیت غذایی بیشتری دارند.

دانشمندان با انجام مطالعاتی متوجه شدند بعد از 16 روز لوبیا سبز نزدیک به 45 درصد از مواد مغذی خود ، گل کلم 25 درصد و هویج 10 درصد مواد مغذی خود را از دست میدهند.

نگهداری میوه و سبزی رسیده در همان حالت برای مدت طولانی بسیار مهم‌تر از مصرف سبزیجات تازه است. به دلیل حمل و نقل طولانی این مواد غذایی و پوسیدگی، بسته‌بندی و منجمد شده این مواد از محل تولید بسیار مفیدتر و مغذی‌تر خواهد بود.

See More
No automatic alt text available.

کندانسور Condenser

یک نوع دستگاه تقطیر کننده است که به کمک آن مبرد متحرقه از کمپرسور را ازگاز به مایع تبدیل می کند.در واقع کندانسورها نوعی مبدل های حرارتی هستند که در آنها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر مانند هوا یا آب انتقال داده شده و در اثر آن ، بخار تا دمای اشباع سرد و به مایع تبدیل می گردد.

با وجودی که در بعضی از سیستم های تبرید گاهی از آب نمک یا مبردهای انبساط مستقیم به عنوان عامل جذب حرارت یا تقطیر استفاده می شود ، ولی در بیشتر موارد از هوا یا آب و یا ترکیبی از آن ها ...استفاده می گردد . کندانسورها از نظر سیال و فرآیند خنک کاری به سه دسته تقسیم می شوند:

1. کندانسور هوایی(air cooled condensers): که در این نوع کندانسورها مبرد عبوری داخل لوله های کندانسور بوسیله فن های موجود روی کندانسور از گاز به مایع تبدیل می شود.

2. کندانسور آبی(water-cooled-condensers): که در این نوع کندانسور ها مبرد عبوری داخل لوله های کندانسور بوسیله آب عبوری در پوسته کندانسور از گاز به مایع تبدیل می شود.

3. کندانسور تبخیری(evaporative cooled condensers):در این نوع کندانسور ترکیبی از کندانسور آبی و هوایی به کار رفته به این صورت که کوئلی در داخل بدنه کندانسور تعبیه شده و با عبور مبرد از داخل کوئل از بالای تانک توسط نازل هایی که در آن تعبیه شده آب روی کوئل ریخته و از پایین کوئل توسط فنی که در آن وجود دارد خنک می شود.

گر قصد خرید محصول، سوال و دریافت مشاوره دارید به سایت : www.sardkhane.com مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید :

☎️ 026 _ 32775434
☎️ 026 _ 32775424

See More
No automatic alt text available.

ساندویچ پانل : (Sandwich panel)

ساندویچ پانل از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد (همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده است) این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند.
ساندویچ پانل ها به دو گروه سقفی و دیواری تقسیم می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارها و تیغه های آجری و سفالی می باشند.
کاربرد ...

Continue Reading
No automatic alt text available.

جـک پالت Pallet jack

جک پالت ابزاری است که در مکان های مختلف مانند سردخانه ها ، انبارها، فروشگاه ها، کارخانه های تولیدی و ... برای حمل و جابه جایی بار و پالت مورد استفاده قرار می گیرد.

جک پالت اسامی دیگری از قبیل پالت بر، پالت تراک (Pallet Truck)، لیفتراک دستی دارد .

...

معمولا دو نوع جک پالت وجود دارد:

1. جک پالت دستی Manual pallet jack

2. جک پالت برقی Powered pallet jack

یک جک پالت معمولا از یک سیستم پیستونی هیدرولیکی برای بالا بردن و پایین آوردن اجسام استفاده می کند. این سیستم پیستونی توسط اهرمی بر روی دسته ی جک پالت کنترل می شود.
لازم به ذکر است این وسیله پر کاربرد بنا به نیاز های مختلف انواع گوناگونی دارد به طور مثال :
• جک پالت با شاخک های کوتاه مناسب برای مکان های کوچک و راه رو های باریک از قبیل چاپخانه ها، داخل کانتینر ها و...
• جک پالت با شاخک های پهن مناسب باری حمل و نقل پالت ها و بارهای بزرگ عریض و پهن
• جک پالت با شاخک های بلند مخصوص جابجایی پالت ها و بارهای بلند طولی
• جک پالت ارتفاع دار (قیچی) مخصوص حمل و جابجایی بار درون وانت. ارتفاع گیری در این جک پالت کاربردهای بسیاری دارد
• جک پالت استیل و گالوانیزه مخصوص کار در محیط های مرطوب مانند سرد خانه ها و بنادر و ....

See More
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

آيين كار نگهداري توت فرنگي در سردخانه

توت‌فرنگی (Strawberry) میوه‌ای نسبتاً جدید است که تا ۲۵۰-۳۰۰ سال قبل به این شکل امروزی وجود نداشت و بیشتر موارد استفاده دارویی داشته است. در قرن چهاردهم در فرانسه توت فرنگی‌های وحشی از جنگل به زمین زراعتی منتقل شد و از آن به عنوان یک گیاه اهلی استفاده گردید. در جنگل‌های شمال ایران توت فرنگی وحشی به طور فراوان یافت می‌شود. به‌نظر می‌رسد که اولین رقم اصلاح شده در زمان صدارت اتابک اعظم از فرانسه به ایران آمد و به نام اتابکی خوانده شد. توت فر...

Continue Reading
Image may contain: fruit and food

آئين كار رسانيدن ميوه‌ها پس از نگهداري در سردخانه

موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران تنها سازماني است در ايران كه بر طبق قانون ميتواند استاندارد رسمي فرآورده ها را تعيين و تدوين و اجراي آنها را با كسب موافقت شورايعالي استاندارد اجباري اعلام نمايد. وظايف و هدفهاي موسسه عبارتست از:
(تعيين، تدوين و نشر استانداردهاي ملي – انجام تحقيقات بمنظور تدوين استاندارد بالا بردن كيفيت كالاهاي داخلي، كمك به بهبود روشهاي توليد و افزايش كارائي صنايع در جهت خودكفائي كشور- ترويج استانداردهاي ...

Continue Reading
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.