Photos
Posts
** KUR NATA KORCEN E MBULOI ** updated their cover photo.
Image may contain: tree, table, plant, night, outdoor, nature and water

SI MUND TE JEMI TE LUMTUR?
Per te qen e lumtur me nje bure duhet ta kuptosh shume dhe ta duash pak ! Per te qen te lumtur me nje grua duhet ta duash jashtezakonisht shume dhe te mos e maresh mundimin ta kuptosh. :P;-).......***JEMK***

Posts

i!
Neser do te vij tek varri
Por nuk do vij me lot
Do ta uroj festen
Qe ne e festojm mbi toke!...
...
Tavolinen festive Babi
Une kur do ta shtroj
Vendin ku ti u ulje
Pjaten do ta servoj!

Ndoshta s'jam e drejt
Me Ty o Nena ime e shtrenjt
Babin e kisha mbeshtetje
Kete te gjithe e kan vrejt!

Kur me qante zemra
Ai qante me mua
Koken ma vnonte ne preher
Flokun duke ma lemua!

Me mungon ajo dore
Me mungon zeri yt
Kur degjoj thirrjen BABI
Dicka me ngulfat ne fyt!.....***JEMK***

See More

mbi trupin e gjakosur.....mbi duart e tua... nje lot gjak u derdh ti mbi trupin tim nise te qaje ... dhe nje buzqeshje...... te fundit ta thashe ... un i ulur fjalet te degjoje.. qe po me vjen fundi.. dhe kte se kuptova.. lamtumir e fundit .. ta jap un me shenja dhe kte jet moj vajz ska me ndjenja......***JEMK***

Ndoshta do te takohemi pas 10 Vjetesh…
Dhe do me tregosh per veten!...Do me thuash qe je martuar,qe punon,dhe qe je i lumtur.
Do te te them qe jam e martuar,qe jam bere me femije,qe jam e lumtur dhe gjithcka eshte sic e kisha imagjinuar.Vetem duke u larguar do te peshperise ne vesh qe djalit tim i kam vene emrin tend. uffa......***JEMK***

Dashuria ??
Nuk kerkohet.Nuk pritet.Nuk zgjidhet.Lind rastesisht
Kur nuk e pret.Ndodh dhe pike!...Vjen ne ditet me te trishtuara,
Ne periudhen me te erret edhe ne momentet kur duket sikur gjithcka
Eshte e humbur dhe nuk e deshiron me.Eshte pikerisht keshtu....
Dashuria nuk lajmeron asnjehere kur vjen…......***JEMK***

See More

Syt e Tu si Kokrra Fiku . .
Hunda Jote si Bisht Zhapiku . .
Vesht e Tu si Cizme Llastiku . .
Dora Jote si Puter Ariu . .
Kur te Puth ti Duket Sikur Pjerdh Miu . ....
... Pjes Eksituse e Jotja Eshte Balli . .
Qe Ma Ke si Furgon Malli . .
Je si Yll e Je si Djell . .
Vetem se Kur T'shof Ty Me Vje Per T'vjell ahahhah.......***JEMK***

See More

Nxitojme te rritemi dhe pastaj flasim per rinine e humbur. Humbasim shendetin per te fituar sa me shume para dhe pastaj humbasim parate per te rifituar shendetin. Mendojme me shprese per te ardhmen dhe si perfundim: ''Jetojme sikur nuk do vdesim kurre, dhe vdesim sikur nuk kemi jetuar dikur''.....***JEMK***

Cfar ndodhi valle me ty?!
qe ike,ike larg.
cfar ndodhi valle me ty?!
Qe si era u largove?
Mes largesise dhe mallit...
... me le vetem dhe shkove?
Cfar ndodhi valle me ty?!
Ku humbe?ku shkove?
Koken se ktheve pas
mes lotit me leshove.
Eh cfar ndodhi me ty valle?!
Kure skam per ta ditur.
Me le ne vetmine time,
me heshtjen e pritur.
Por cfar ndodhi valle me ty?!
Qe me harove.
Ne netet e gjata pa fund
ti ike dhe shkove......***JEMK***

See More

***JEMK***

amet-guci guci
youtube.com

***JEMK***

Sotis Volanis stou pediou mou tin xara
youtube.com

Asgje eshte e perkryer. Asgje. Diellin po ta veshtrosh ne sy, te qorron per nje minute. Debora eshte e bukur, si peisazh por ne kontakt direkt te ngrin kembe e duar.As deti, provo e pija ujin: shellire. Pra: gjerat bukura e te mahniteshme nuk jane perfekte. Thjesht jane te veçanta. ( speciale). Dhe njeriu, duhet te jete keshtu: i veçante jo i perkryer......***JEMK***

***JEMK***

ERXETE SE LIGO KAIRO TO KOMATI AYTO POLY POIO DYNATO PAIDIA NA EISTE KALA FILIA POLLA KAI MHN KSEXNATE NA TROTE POLLES CARAMELES..
youtube.com

***JEMK***

Akouste To Neo Soukse Tou Kalokairiou Apo Ton Soti Volani.. Mousiki:Sotis Volanis Stixoi:Xristos Anastasiou
youtube.com