Photos
Videos
Studiuj w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie!
61
Centrum Finansowe firmy ZF TRW z siedzibą w Częstochowie, oferuje studentom Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie możliwość zatrudnienia oraz płatnych staży. Uczelnia od blisko roku zacieśnia współpracę z największym pracodawcą w Częstochowie - Firmą ZF TRW. Potwierdzeniem tego było m. in. podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Firmą a Uczelnią (we wrześniu 2016 roku) oraz prezentacje, które przedstawiciele ZF TRW przeprowadzili na terenie Uczelni. W ich trakcie przybliżyli pracownikom oraz studentom Uczelni swój dorobek i możliwości rozwoju współpracy. Jednym z ważniejszych kroków był również wybór ambasadora Firmy spośród studentów Uczelni. W drodze konkursu, funkcję tę powierzono studentce Wydziału Pedagogicznego Ewie Augustyniak. Do zadań pani ambasador należy m. in. organizowanie spotkań z pracodawcą, informowanie studentów (przyszłych absolwentów) o możliwościach zatrudnienia. Warto podkreślić, że Firma jest zainteresowana pozyskiwaniem pracowników właśnie z grona studentów i absolwentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Świadczy to o wysokim poziomie kształcenia i umiejętności jaki mają możliwość uzyskać osoby studiujące w Uczelni! Jak pracuje się w Firmie? - zobacz na filmie!
7
Posts

MALARSTWO II stopnia - zapraszamy do rekrutacji!
http://www.malarstwo.ajd.czest.pl/…/rekrutacja-na-studia-ii…

Katedra Malarstwa, Wydział Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
malarstwo.ajd.czest.pl

Ostatnie dni rekrutacji na studia! Zapraszamy!
INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA II stopnia
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz listę wymaganych dokumentów znajdziecie na stronie Instytutu:
http://www.iet.ajd.czest.pl/viewpage.php?page_id=106

Image may contain: text
Posts

Zapraszamy na spotkanie

Welcome to the meeting
Translated
Image may contain: one or more people and text

Biura Posła do Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zapraszają do udziału w konkursie pod tytułem „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskich”. Zgłoszenia może przesłać zarówno młodzież szkół ponadgimnazjalnych, jak i studenci uczący się lub mieszkający na terenie województwa śląskiego. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:

https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/…/wez-udzial-w-konkursie-…/

JM Rektor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska i Prorektor ds. Rozwoju dr hab. inż. Zygmunt Bąk, prof. AJD, spotkali się z Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Aleksandrem Bobko. W piątkowym spotkaniu (odbyło się ono 16 lutego w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie) wzięli również udział Poseł Szymon Giżyński, Senator Artur Warzocha i zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wyższego Elżbieta P...aziewska.

Przedmiotem rozmów była sprawa zmiany nazwy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na nazwę Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie na podstawie wniosku złożonego przez JM Rektor oraz uchwały podjętej przez Senat Uczelni (na posiedzeniu 31 stycznia). Prof. Bobko poinformował zebranych o uruchomieniu procedury konsultacji międzyresortowych w tej sprawie. Zgodnie z przepisami zakończą się one wydaniem stosownej decyzji przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która zostanie wyrażona w drodze rozporządzenia. Wiceminister prof. Aleksander Bobko pogratulował Uczelni spełnienia warunków wymaganych, by stać się uniwersytetem. Jednocześnie poinformował, iż planowana do wejścia w życie z dniem 1 października 2018 roku nowa ustawa nie będzie miała wpływu na podjęte wcześniej decyzje i wszystkie uczelnie zachowają nazwy sprzed wejścia w życie Ustawy 2.0.

Przypomnijmy, że 29 stycznia 2018 roku decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Instytut Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie uzyskał uprawnienie do nadawania stopnia doktora sztuk plastycznych w zakresie sztuk pięknych. To szóste w Akademii im. Jana Długosza uprawnienie otworzyło drogę do przekształcenia uczelni w uniwersytet.

See More

Reprezentacja Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na finałowym turnieju Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu!
Będziecie im kibicować? Bo my tak!

Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Studenci będą rywalizować w czterech halach w Warszawie.
Uczestnicy turnieju finałowego o awans musieli walczyć w półfinałach – panie w dwóch, a panowie aż w czterech. W najbliższy weekend drużyny przyjadą do Warszawy, by rywalizować o medale. ...

Continue Reading
Image may contain: 2 people, text

Do 20 lutego 2018 r. czekamy na kandydatów na studia podyplomowe Ochrona Danych Osobowych, które będą realizowane we współpracy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Więcej informacji o rekrutacji na stronie: http://www.iet.ajd.czest.pl/viewpage.php?page_id=164

Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa Aleja Armii Krajowej 13/15 42-218 Częstochowa tel./fax 34 3615970 e-mail: iet@ajd.czest.pl
iet.ajd.czest.pl

Dzieci i młodzież zapraszamy na trzydziestogodzinny kurs języka japońskiego od podstaw do Akademickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego AJD. Udział w zajęciach pozwoli na swobodne komunikowanie się w tym języku. Kurs poprowadzi specjalista - lektor, który posiada predyspozycje do nauczania dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się w murach Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w sali audiowizualnej dostosowanych do nauki języków obcych dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu +48 34 3783-119 (od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00-14:30) lub acku@ajd.czest.pl
na https://facebook.com/akademickiecku/

Image may contain: text

Nakładem Wydawnictwa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie ukazały się ciekawe pozycje. Miłośnicy historii nie powinni ich przeoczyć! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uczelni.

Zaplanuj ten dzień i spędź go z nami!
Dzień Otwarty w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
9 marca 2018 r.
Program: http://www.ajd.czest.pl/uploa…/news/programdo-a377e4b13f.pdf

Plan this day and spend it with us! Open day at the academy. Jana thereof in częstochowa 9 March 2018 Program: http://www.ajd.czest.pl/uploads/news/programdo-a377e4b13f.pdf
Translated
No automatic alt text available.

Serdecznie zapraszamy na interesujące hity programowe w Klubie POLITECHNIK: Piosenki Seweryna Krajewskiego - Koncert Walentynkowy 13.02.18. godz. 19:00 Bilety w cenie 20,- PLN w przedsprzedaży oraz 30,- PLN w dniu
koncertu do nabycia w Klubie POLITECHNIK oraz na
http://www.kupbilecik.pl/impreza-23508 spiewnik.seweryna.krajewskiego. koncert.walentykowy.czestochowa.html
[1]
oraz BASIA SAMA W DOMU, CZYLI MOJE NAJGORSZE ŚWIĘTA

...

Najnowsza komedia Marka Rębacza, pełna odniesień do "polskiego dnia
codziennego". 15 lutego 2018, godzina 19.00. Bilety dostępne na stronie www.kupbilecik.pl [2]

Więcej o naszych wydarzeniach na stronie: http://www.ack.pcz.pl/ [3]

See More
KupBilecik to najlepsza polska bileteria internetowa! Rezerwuj w KupBilecik oryginalne bilety online na spektakle teatralne, koncerty muzyczne, wydarzenia kabaretowe i sportowe.
kupbilecik.pl

Życie Częstochowy ogłosiło coroczny plebiscyt na najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy regionu. Wśród nominowanych znaleźli się sportowiec: Tomasz Góra, trener: Jacek Wąsik. Panowie są pracownikami Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. http://zycieczestochowy.pl/ Głosy można oddać bezpłatnie, ale wyłączenie z jednego urządzenia (komputer, telefon, tablet).
Prosimy o wsparcie naszych pracowników

Zapraszamy 20 lutego do Ośrodka Promocji Kultury "Gaude Mater" w Częstochowie na orientalny wernisaż malarsko-foto zatytułowany "Orientalny Kalejdoskop". Widzowie będą mieli okazję obejrzeć prace pracowników Uczelni: dr Joanny Bochaczek-Trąbskiej i mgr Eweliny Dziewońskiej-Chudy. Początek wernisażu o godz. 18.00.

Image may contain: text

INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA STUDIA II STOPNIA

Od 05.02 rusza rekrutacja na studia magisterskie na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa. Na kandydatów czekają dwie specjalności: Bezpieczeństwo Techniczne oraz Bezpieczeństwo Środowiska. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz listę wymaganych dokumentów znajdziecie na stronie Instytutu:
http://www.iet.ajd.czest.pl/viewpage.php?page_id=106

Image may contain: text

Już w najbliższym tygodniu rozpoczną się warsztaty języka hiszpańskiego i włoskiego, a w drugim tygodniu tygodni ferii, warsztaty języka japońskiego dla dzieci organizowane przez Akademickie Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Zajęcia będą odbywały się w salach (budynek AJD przy ul. Zbierskiego 2/4):

HISZPAŃSKI – sala 2.09 / I tydzień ferii (29.01, 31.01., 02.02. 2018 r.) w godz.: 17:15-18:45/ (przedział wiekowy 9 – 12 lat)

...

WŁOSKI – sala 2.14 / I tydzień ferii (29.01, 31.01., 02.02. 2018 r.) w godz.: 15:45-17:15/ (przedział wiekowy 5 – 7 lat)

JAPOŃSKI – sala 2.14 /II tydzień ferii (05.02, 07.02, 09.02. 2018 r.) w godz.: 17:15-18:45/ (przedział wiekowy 13 – 17 lat)

Całkowity koszt uczestnictwa w warsztatach – 6h (po 45 min.) – 3 spotkania po 90 min. to 80,00 zł.

Zostały ostatnie wolne miejsca.

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu +48 34 3783-119 (od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00-14:30) lub acku@ajd.czest.pl oraz na https://facebook.com/akademickiecku/

ZAPRASZAMY!!!

opr. pracownicy ACKU

See More
No automatic alt text available.