Photos
Videos
hahahaha Thomas Vermaelen .....
166
9
Reportazhi i Klan Kosoves mbi Organizimin me Man City-n .
105
10
Inter 1-5 Arsenal (25 nentor 2003) Ishte ndeshja ku varej kualifikimi i skuadrave per ne raundin tjeter,kush fitonte kalonte.Duke marre parasysh se Inter fitoj ndeshjen e pare 0-3 ne Londer gjithcka ishte ne favor te tyre,por jo,sepse ate nate ne fush kishte zbritur nje Super Super Thierry Henry dhe Arsenal shkaterronte Interin me rezultatin 1-5 ne shtepin tyre!! Per me shume ndiqni videon.
98
11
Posts

çka ja u merr mendja a fitojm sot a jo ?

Fansa si e komentoni paraqitjen e pare te Mathieu Flamini,sipas meje sot ai ka qen deshtimi total i Arsenalit.Nje kohesisht edhe ju mund te komentoni se kush ishte lojtar i deshtimit te ndeshjes se sotme ?

*L.J*

Image may contain: 1 person, outdoor
Posts

Futboll ëndrash në Emirates.

Mbase dikush nuk do ti besoj as syve të tij se cfar ndeshja ka shikuar sot në derbin e javës së 4 në kampionatin anglez mes Arsenal dhe Manchester City.Në këtë takim patëm rastin të shohim dy debutime në të dyja skuadrat,Welbeck i cili debutoi për Arsenalin dhe Lampard i cili luajti ndeshjen e tij të par si pjes e Cityt.

Ata që kaluan në avantazh ishin pikërisht miqt me anë të sulmuesit argjentinas Kun Aguaero 28' me një assist maestral të Jesus ...Navas,dhe me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.Në pjesën e dytë përsëri Arsenali e filloj takimin me një lojë të mahnitshme ku në minutën e 63' Aaron Ramsey asistoi për Jack Wilsheren për të barazuar në 1-1,ku pas disa minutash vjen dhe goli i dytë për Arsenalin ku me anë të një topi të dhënë nga ana e Wilshere ishte Alexis Sanchez ai që e shfrytëzoi më së miri dhe shënoi për 2-1 për vendasit,por siti nuk ishte i qetë ku pas rivënjes nga këndi e ekzekutuar nga ana e Kolarov ishte argjentinasi që e dërgi topin në rrjetë për të barazuar ndeshjen në 2-2.

Edhe pse ende është filimi i kampionatit të dy ekipet ishin të kënaqur me nga një pikë,por nga ana tjetër për Arsenalin të jetë mësim që të mos lëshojë më pikë në terren vendas.

*L.J*

See More
Image may contain: one or more people, stadium and outdoor

Fansa nesër të gjitha rrugët na qojnë në një vend nersë në ora:12:30-13:00 të gjithë fansat të e klubit tonë të zemrës të jemi të bashkuar në një vend në Atele Caffe.Të gjithë fansat duhet që të pajisen me ndonjë fanell,shal ose dicka tjetër që ka të bëj me Arsenalin,pra mos harroni nesër fillon ndeshja në ora:13:45,megjithatë kjo ndeshje premton spektakël si kurr më par ju kisha bo thirrje që të merrni pjesë,në mënyr që ta përkrahim Arsenalin tonë.

Mos harroni fansa ju mirpr...esim nesër në ora:12:30 ose 13:00.

#admBerat.

Come on Arsenal...

See More
Image may contain: text

Ndeshja e xhiros së katër në Premier League fillon me derbin e javës i cili është mes skuadrave të Arsenal v Man City,gjithashtu dua nga ju një mendim të jepni rezultatin që mendoni se do të përfundoj dhe ato që e qëllojnë rezultatin do të shpallen fansa të javës.


*L.J*

... See More
Two big teams! Reds v Blues. Don't forget to watch this epic match! 13th of September. 12:45 UK Time. ------------------------ Creator: MikhaylichenkoHD ----...
youtube.com

Stërvitja e fundit para derbit të javës së 4 në Premier League Arsenal v Manchester City.

*L.J*

Sot është bërë fotografimi zyrtar i skuadrës e cila do ta përfaqësoj Arsenalin për sezonin 2014/15 në të gjitha garat si p.sh:Barclays Premier League,Champions League,FA Cup dhe Capital One.

*L.J*

Sot eshte mbajtur stervitja e plote e skuadres se pare,ku edhe transferi me i ri i Arsenalit Danny Welbeck eshte stervitur per here te pare nga ana e Arsen Wenger.

*L.J*

Gunnersat rikthehen në stërvitje,sot është mbajtur stërvitja e parë para ndeshjes me kampionin aktual të anglisë Manchester City.Por në këtë stërvitje nuk ka marr pjes Jac Wilshere dhe transferi i ri Danny Welbeck por edhe Ox Chamberlain,njëkohësisht nuk kemi lajm ende nga lëndimi i Aaron Ramseyt.

*L.J*

Image may contain: 3 people, outdoor

Caloum Chambers shpallet futbollisti i muajit gusht nga faqja zyrtare e Arsenalit duke llene pas Alexis Sanchez dhe Aaron Ramsey.

*L.J*

Image may contain: 1 person, text

Danny Welbeck shënon dy golshin e parë për Anglinë në këtë kamionat Europjan dhe ndihmon Kombëtaren Angleze që ti siguroj 3 pikët e para në ndeshjen e parë.

#DannyWelbeck

*L.J*

Image may contain: one or more people, stadium and outdoor

Me 13 Shtator na pret nje Mini - Organizim dhe nje ndeshje spektakolare,shpresojme ne fitore .

Vendtakimi i Gunner'save nga Ora 12:00 mbledhemi tek Sheshi Zahir Pajaziti!

Ju mirepresim!

...

*L.J*

See More
No automatic alt text available.

Jasht Arsenalit:

Shqipëria e lenë me goj hapur Portugalinë.

...

Kombëtarja shqipëtare ka lënë me goj hapur të gjithë Portugalinë pasi që kombëtarja jonë arriti që ti përkul Portugezët para publikut të tyre me rezultat minimal 0-1 (Bekim Balaj 52').Kjo fitore ndoshta mund të jetë edhe fitorja historike për kombëtaren kuq e zi por kjo kombëtare tregon se mund të arrij edhe më shumë në këtë kampionat Europjan.Shpresojmë që kjo të mos jetë fitorja e fundit kundër rivalëve më të mëdhej,por kjo të tregoj se Shqipëria ka një krenari që po e tregojnë pikërisht këta djema që ishin sonte të jashtëzakonshëm në krye me kapitenin legjendar Lorik Cana.


Urime Shqipëri presim fitoren e radhës...


Shijojeni miq Super Balaj shënon super Gol ...


*L.J*

https://www.youtube.com/watch?v=B3BlYzLJycY

See More

Fansa me qenë se kjo pyetje duhet të bëhej pak më herët por gjithsesi ende ka rëndësi,fansa si mendoni kush është futbollist i muajit Gusht sipas jush ?

*L.J*

Image may contain: 14 people, outdoor

Si mendoni fansa a do të jetë ky sezoni i Jack Wilshere dhe i Arsenalit ?


*L.J*
Performanca e Wilshere kundër Man City.

... See More
Follow us on Twitter - @AFCMatchComps Song: James Vincent McMorrow - Cavalier (SAFIA Cover)
youtube.com

Edhe Ozil nuk luan ndaj Cityt !

Sipas disa informacioneve edhe ylli i skuadrës së Arsenalit gjermani Mesut Ozil mund të mos luaj në ndeshjen me Manchester City që luhet të shtunën e ardhëshme në Emirates.Mesfushori i Arsenalit pati një lëndim në ndeshjen me Leicester City dhe si duket është pak sa serioz sa për ta bër Ozilin të mbetet jashtë fushës edhe në ndeshjen e kombëtares së tij Gjermani Argentinë ku ekipi vendas u mposht me rezultat 2-4.Megjithatë kjo është humbje për të dy palët si për kombëtaren ashtu edhe për Arsenalin.Shpresojmë që të rikthehet sa më shpejtë në fushë Mesut Ozil.

*L.J*

Image may contain: one or more people and outdoor