Photos
Videos
Bishtazhin
205
6
Mesha e par ne smaq
308
19
Posts
Bishtazhin updated their cover photo.
No automatic alt text available.

Urime 10 Vjetori i Pavarsis

No automatic alt text available.
Posts

Të adhurojmë, o Krisht, e të bekojmë,
Pse me kryqin tënd të shenjtë e shpërbleve botën mbarë!

No automatic alt text available.

Me 17 Shkurt nuk është vetem Dita e Pavarsis por do te jet një ndeshje boksi shumë me vler nga Bernardin Jakaj (djali i famullis tonë që na bën krenar me fitoret e tij) ti urojm fitore siq bëri në të gjitha ndeshjet që na sjelli fitore ...

Mund ta ndiqni live ne Arenaring 👊👊👊👊👊
Forca, Fitore 💪💪💪💪
Kët her duhet patjeter të fitosh sepse ke perball një serb👎

Image may contain: 2 people, text
Image may contain: one or more people

Foto:Valentin Domgjoni

Image may contain: table and indoor
No automatic alt text available.

Kujtoje o njeri i Zotit, hi ke qen, hi do behesh !!

Image may contain: plant
Image may contain: one or more people and closeup
Image may contain: 1 person, standing and text
Lekë Tanushi updated his cover photo.

Edhe në Hamburg të Gjermanis nga bashkvendasit e tij përkujtohet Dëshmori i famullis tonë, mësuesi, shkrimtari dhe luftetari i liris Gaspër Karaqi.
Lavdi 🇦🇱🇦🇱

Image may contain: 20 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: 19 people, people standing and indoor
Image may contain: 1 person, text
Image may contain: 1 person, text
Zef Prenka

In memoriam!
Sot, para 30 vitesh ishte një datë e veçant për Gasperin dhe shoket e tij..
Atë ditë 03.07.1987 Gasperi na zbuloj Betimin, "O sot , o kurrë të luft...ojmë për Republiken e Kosoves dhe bashkimin e saj me Shqiperinë"
Takimi ishte organizuar në Sh.F. në Pnish...
Ai e mbajti betimin...!
Lavdi e përjetshme!

See More

Të rënët për liri nuk shihen në shoqërinë e të gjallëve...
Dëshmorët duhet të kujtohen sa herë që bëjmë vepra të mira për ta dhe kombin dhe vetëm atëherë i kemi nderuar ata.
Lavdi Dëshmorit Gaspër Karaqi 🇦🇱
Lavdi gjithë Dëshmorve të Kombit 🇦🇱

Image may contain: 1 person, text and outdoor

Hamdi Berisha dhe Kasim Shala Deshmoret qe u vran në prit te forcave serbe ne Bishtazhin

Lavdi 🇦🇱🇦🇱

Image may contain: flower

Njoftim

Nën patronatin e kryetarit të komunës së Gjakovës Ardian Gjini, të hënën me 29 janar shënohet përvjetori i 19-të i rënies heroike të 30 dëshmorëve të kombit, të rënë në Bishtazhin, Goden dhe Rogovë të Hasit me 27, 28 dhe 29 janar të vitit 1999.

Aktivitetet në nderim të këtyre dëshmorëve do të organizohen sipas kësaj agjende:

...

Ora 10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Rogovë të Hasit
Ora 10:45 – Homazhe tek “Monumenti i Dëshmorëve” në Rogovë të Hasit
Ora 12:00 – Akademi përkujtimore në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” në Gjakovë

See More
No automatic alt text available.
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Publicisti.com
6,262 Views
6,262 Views
Publicisti.com

Pamje nga beteja e “Koshares”

Anton Qunin, duke motivuar ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare!

Bishtazhin is with Leonid Prenrecaj.

z. Zef Prenrecaj emërohet Prokuror i Shtetit në Prokurorin Themelore në Prishtinë, vendasit të fshatit tonë i urojm suksese

Image may contain: 3 people

Dritë të past shpirti President Dr Ibrahim Rugova !!

Foto:Lekë Bisaku

Image may contain: 1 person, standing, crowd, outdoor and text

Motra Zoja Shtufi pushoft ne paqe

Sister Zoya shtufi rest in peace
Translated
Më 17 janar në Zagreb, ndërroi jetë Motër Terezija Viktorija e Shën Lugjit, Zoja Shtufi, rregulltare Karmelitane. Rregulltarja karmelitane, Zoja Shtufi, me prejardhja nga fumullia e Zojës Rruzare e Bishtazhinit, komuna e Gjakovës, kaloi në amshim pran&eum...
sq.radiovaticana.va