Photos
Reviews
4.1
9 Reviews
Tell people what you think
Videos
III Mistrzostwa Pomorza Breakdance Darłowo 2013 - Bartosz Kuźmia
3
2
Wczorajszy koncert DIKANDA + ZGAGAFARI
2
1
Pięknie było patrzeć na tych wszystkich tancerzy!
8
Posts

Teatr w Kinie zaprasza na kolejny spektakl w wydaniu aktorów z Darłowa. Tym razem dramat Leona Kruczkowskiego z 1949 roku „Niemcy". „Moralność" w reżyserii Alicji Balecrzak to sztuka w pięciu aktach bez antraktu.. Premiera: 19 marca br. (poniedziałek). Godzina 18:30. Wstęp wolny.

Obsada:

Mikołaj Chudoba - Joachim Peters

...

Weronika Dzieciątka - Berta

Julia Dziemiańczyk - Liesel

Hubert Leśniak - Touterelle

Natalia Olak - Ruth

Dawid Piekarski - Profesor Sonnenbruch

Mikołaj Rybarczyk - oficer niemiecki /gestapo

Zuzanna Rombalska - Fanchette

Tomasz Stangryciuk - Willi

Weronika Szlawska - Marika

Kamila Wojciechowska - pani Soerensen

Błażej Zaranowski - Hoppe

See More
Image may contain: text
Darłowo - Darłówko

MORALNOŚĆ - spektakl teatralny już jutro...🌠
Piękna, słoneczna aczkolwiek chłodna niedziela dobiega końca. Kolejna - będzie już wiosenną. A co przyniesie nam no...wy tydzień w sferze kulturalnej? Na początek dobrego tygodnia polecamy:
#darłowo #darłówko #lubiędarłowo Alicja Balcerzak Paulina Feicht Darłowski Ośrodek Kultury

See More

Darłowski Ośrodek Kultury w sobotę, w kinie Bajka przeprowadził Powiatowy Konkurs Teatralny Ara. Były to eliminacje do Wojewódzkiego Finału, który odbędzie się w maju w Świdwinie. Do konkursu zgłosiło się 8 zespołów w 3 kategoriach wiekowych. Profesjonalnej Jury w składzie: Karina Krzywidzka (aktorka), Elżbieta Malczewska – Giemza (reżyser teatralny) oraz Wojciech Węglowski (reżyser teatralny) dokonało oceny wszystkich prezentacji pod kontem doboru repertuaru, reżyserii i opracowania dramaturgicznego, realizacji scenicznej (kultura słowa, gest, ruch), scenografii oraz opracowania muzycznego. Do dalszego etapu zakwalifikowano trzy zespołu teatralne: „Czarny kot” ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, „Kwadracik” ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu oraz „Arlekin” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Gratulujemy.

Posts

W kinie Bajka trwa Powiatowy Przegląd Teatralny ARA 👍

Image may contain: one or more people, people on stage, night and indoor
Image may contain: night, fire and indoor
Image may contain: one or more people, people on stage and indoor

17 MARCA (sobota) godz: 10:00 STARTUJE POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRALNY ARA 2018

Serdecznie zapraszamy!

Image may contain: text

Jutro (piątek) KONFERENCJA na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.

polecamy!

Image may contain: food
Darłowo - Darłówko

🔴Już w piątek w Darłowie: konferencja naukowa

W XIX wieku zjawisko emigracji po klęsce powstania listopadowego osiągnęło niespotykany dotąd zakres i narodziło ...się jako nowy rodzaj doświadczenia – nie tylko politycznego, ale też społecznego, ekonomicznego, obyczajowego, tożsamościowego i egzystencjalnego. Ta przymusowa emigracja stwarzała szanse i jednocześnie stawiała przed nowymi, nieznanymi trudnościami – koniecznością aklimatyzacji, dopasowaniem do nowej kultury, języka, obyczajowości, religii, etosów narodowych…
Nie wszyscy mogli poradzić sobie ze zmianą sytuacji i przymusem poddania się wyzwaniom; zdarzało się traktować je nie jako szansę, ale zagrożenie dla wartości wyniesionych z ojczyzny i rodzinnego domu. W ten sposób dochodziła jeszcze jedna emigracja – wewnętrzna, która sprzyjała odwróceniu się od możliwości danych przez „nowy świat”, a przez traktowanie ich jako wrogie pozwalała skupić się na kultywowaniu pamięci o świecie opuszczonym jak o sytuacji wygnania z raju. Część emigrantów próbowała odtworzyć świat zapamiętany sprzed katastrofy wygnania w nowych miejscach. Część doświadczała jakiegoś rodzaju kompleksu „nieproszonych gości”, natrętnych tułaczy, nachodzących cudzy dom i żebrzących o wsparcie, inni pracą na różnych polach aktywności próbowali odwdzięczyć się za przygarnięcie i stworzenie szansy drugiego życia. Emigracja wewnętrzna to także „program” części środowisk przebywających w nieakceptowanej rzeczywistości politycznej, szansa na stworzenie „własnego świata” na przekór zewnętrznej niesprawiedliwości.
Decyzja o emigracji nie była ani łatwa, ani oczywista wtedy i nie jest teraz. Jakie przyczyny wyganiają Polaków z własnego kraju dziś, gdy wydaje się, że nikomu z powodów politycznych nie grozi utrata życia? Czy decyzję o emigrowaniu podejmowano chętnie i z nadzieją, czy też emigracja budziła strach i niepewność przyszłego losu? Czy jest ona związana z poczuciem straty czy zysku? Jakie są życiowe konsekwencje rozłąki z rodziną i krajem? Czy wyjazd wiąże się z poczuciem zyskania możliwości czy raczej staje się tragedią związaną z intensywnym przeżywaniem rozłąki i niemożnością „zbudowania” swojego życia w nowych warunkach? Jak zmienia się psychika, myślenie, motywowanie… w związku z życiową zmianą? Jak radzą sobie emigranci z rzeczywistością odmienną, dotychczas niewyobrażalną, niewspartą żadnym doświadczeniem? Jak kreują nową rzeczywistość egzystencjalną poddani nowym, ekstremalnym doświadczeniom? Czy emigracja może być udana i co to miałoby znaczyć dla emigranta? Czym jest integracja – dowodem na zdradę czy zaradność? I w końcu, jak czuje się emigrant w Polsce, jakie warunki ekonomiczne, społeczne, kulturowe są tworzone emigrantom z innych krajów?
Interesuje nas też zjawisko emigracji naukowej, znanej od czasów średniowiecznych podróży „po wiedzę i naukę” i po to, by znaleźć miejsce, w którym możliwa będzie praca nad własnymi pomysłami badawczymi. Chcielibyśmy, żeby temat konferencji sprzyjał refleksji nad szerokim pojęciem granic, które są przekraczane w poczuciu wolnego wyboru i tych, które zostały narzucone przez rozwój cywilizacji, kulturę, ideologię oraz tradycję i obyczaje. Przekraczanie granic to dążenie do swobody i wolności człowieka, ale może stanowić też nie wyjście, ile wejście do „więzienia”.

Konferencja naukowa: „Przekraczać granice”. Transgresje-Emigracje-Ucieczki
➡️16 marca 2018
➡️godz. 10:30-16:30
Darłowo: Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie

| ------Program konferencji:------ |
10:00 – Rejestracja uczestników
🔵CZEŚĆ I
10:20-10:30 – Otwarcie konferencji (kaplica zamkowa): Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie – Konstanty Kontowski & dr hab. Prof. Akademii Pomorskiej – Tadeusz Sucharski
10:30 – Samobójstwa jako formy ucieczek. Pomorze Zachodnie w latach 1945-1946 – prof. Marek Zukowski (Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce)
10:50 – Wysiedlenia, przesiedlenia, emigracja Słowińców – mgr Dorota Śmietana – Bałwako (akademia Pomorska w Słupsku)
11:10 – Ucieczka „DAR-52” z happy end, nie dla wszystkich – Mgr inż. Waldemar Parus (Akademia Pomorska w Słupsku)
11:30 – Udział Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu w zachowaniu tożsamości narodowej Polonii – mgr Maria Engler (Akademia Pomorska w Słupsku)
11:50 – Emigracja zarobkowa z ziem polskich pod koniec XIX wieku w świetle artykułów z „Kuriera Poznańskiego” – mgr Ewa Jaszewska (Akademia Pomorska w Słupsku)
12:10 – Imigracja Ormian do Polski na przykładzie Miasta Zamościa w XVI wieku – mgr Marek Lichota (Akademia Pomorska w Słupsku)
12:30 – Przerwa kawowa
🔵CZEŚĆ II
12:50 – Obywatel na antypodach wolności. O ucieczkach i migracjach Leopolda Tyrmanda – mgr Marcel Woźniak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
13:10 – Dokąd sięgają granice moralności? – przekraczanie norm społecznych na podstawie „Kaśki Kariatydy” Gabrieli Zapolskiej – mgr Hanna Zawara – Kerlin (Akademia Pomorska w Słupsku)
13:30 – Kobieta, która przekroczyła wszelkie granice: okupacyjny pamiętnik Hanki Zach – mgr Alicja Balcerzak (Akademia Pomorska w Słupsku)
13:50 – Płaszczyzny doświadczenia emigracyjnego w „Nocy w Lizbonie” Ericha Marii Remarque’a – mgr Wojciech Wróblewski (Akademia Pomorska w Słupsku)
14:20 – Przerwa kawowa
🔵CZEŚĆ III
14:30 – Zjawisko graniczności w wybranych utworach Juli Zeh, Judith Hermann i Inki Parei – mgr Katarzyna Piotrowska (Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie)
14:50 – „To musi być okropne, mieć taką świadomość, w której są równoczesne jest, będzie i było… Czesław Miłosz jako twórca wykorzeniony – mgr Ida Cierniak – Nielub (Akademia Pomorska w Słupsku)
15:10 – Budowanie granic w twórczości Andrzeja Stasiuka – mgr Aleksander Radomski (Akademia Pomorska w Słupsku)
15:30 – Rosyjska zagranica – za granicą człowieczeństwa w kołymskiej rzeczywistości – mgr Paulina Żurowska (Akademia Pomorska w Słupsku)
15:50 – Motyw emigracji i ucieczki w utworach mieszkańców Pomorza Środkowego – mgr Elżbieta Broda (Akademia Pomorska w Słupsku)
16:10 – Emigracyjna epistolografia. Zaproszenie do badań – lic. Jakub Osiński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
16:30 – Zamknięcie konferencji – dr hab. Bernadetta Żynis, prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.
Organizatorzy:
Akademia Pomorska w Słupsku
Zamek Książąt Pomorskich – Muzeum w Darłowie
mgr Alicja Balcerzak
opiekun merytoryczny: dr hab. Bernadetta Żynis prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku
oprawa graficzna: Paulina Feicht

Polecamy uwadze i zapraszamy.
#konferencjanaukowa #migracje #emigracje #ucieczki #wolność Wiadomości Darłowskie Darłowo - Darłówko Darłowski Ośrodek Kultury Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie Akademia Pomorska w Słupsku Alicja Balcerzak Karol Matusiak Renata Potomska

See More
Darłowski Ośrodek Kultury updated their cover photo.
No automatic alt text available.

Darłowski koncert Requiem Mozarta zakończył Pomorskie Tournée chórzystów Uniwersytetu Medycznego z Poznania.
Wypełniony po brzegi Kościół Mariacki w Darłowie, w tym 130 muzyków, którzy uświetnili niedzielny wieczór niezwykłym wydarzeniem. Chór z orkiestrą w sposób wybitny wykonali Requiem Mozarta.
„Requiem Mozarta to wymagające dzieło nawet dla profesjonalnych chórzystów, co dopiero, gdy na warsztat biorą go nie muzycy, ale… medycy. Jubileuszowa niespodzianka zachwyciła...

Continue Reading
Image may contain: 14 people, people standing and indoor
Image may contain: one or more people, crowd and indoor
Image may contain: 4 people, people sitting and indoor
Image may contain: one or more people and indoor

Wczorajsze niezwykłe wydarzenie w Kościele Mariackim w Darłowie

Image may contain: one or more people and indoor
Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Image may contain: 2 people, wedding and indoor
Image may contain: 2 people, crowd and indoor
Bogusław Bagnucki added 4 new photos.

Ach co to był za koncert 130 wykonawców wykonało MOZARTA w kościele Darłowskim

Niedziela godz. 18:30 Kościół Mariacki w Darłowie - niezwykłe wydarzenie, zapraszamy i polecamy w sposób szczególny

Z przykrością informujemy, że lodowisko miejskie od dnia dzisiejszego jest nieczynne

może do kina?

Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w między...
youtube.com
Darłowski Ośrodek Kultury updated their cover photo.
Image may contain: 1 person, text

Miasto Darłowo oraz Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda zaprasza!

W sobotę mięliśmy zaszczyt organizować Powiatowy "mały" i "duży" konkurs recytatorski w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Zgłosiło się 16 młodych miłośników poezji i prozy. Jurorzy: Elżbieta Walczewska - Giemza (instruktor recytatorski z Pałacu Młodzieży w Koszalinie), Paweł Adamski (aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie), Arkadiusz Sip (gospodarz miejsca - dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda) oceniali uczestników w 4 kategoriach wiekowych: o...d najmłodszych klas szkoły podstawowej po młodzież ze szkół średnich. Oceniali m.in. dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów, ich dopasowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Spośród młodszych uczestników wyróżniono Wiktorię Czernikowską z Łącka, Laurę Lisek ze Staniewic oraz Gabrielę Bukowską z Pieszcza, zaś laureatami zostali: Jakub Lebica ze Sławska, Kamil Duda z Noskowa i Aleksandra Skotarczak ze Staniewic. W "dużym" konkursie laureatem został Patryk Waszczuk z Kowalewic, który wystapił jako jedyny w tej kategorii. Laureaci wezmą udział w wojewódzkich konkursach, które odbęda się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie: 07-08.04.2018 Mały Konkurs Recytatorski oraz 28-29.04.2018 r. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Na zdjęciu laureaci i jurorzy.

See More
Image may contain: 7 people, people smiling, people standing

Nasz instruktor break dance'a Marcin Grzybowski jak widać w formie! Pięknie!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
8,614 Views
KoszalinInfo.pl

KoszalinInfo TV: Pokaz tańca break dance, koszalińskiej grupy NASA, podczas odbywającego się IV Festiwalu Tatuażu KOSZALink w Teatrze Variete Muza w Koszalinie.
Festiwal Tatuażu KOSZALink NASA Koszalin Official Teatr Variete Muza