Photos
Posts
Diggers and Dreamers added 22 new photos to the album: D&D w Portugalii.

Gdzie byliśmy, kiedy nas nie było? Wszędzie! Dziś na osłodę deszczowego dnia – zdjęcia z naszych działań w Portugalii, gdzie trafiliśmy szukając schronienia przed polską zimą. Dzięki otwartości i zaufaniu, którym obdarzyli nas gospodarze A Quinta, mogliśmy nie tylko pracować z tak wyjątkowymi materiałami, jak kilkusetletnie drewno oliwkowe (!), wiekowe dębowe belki i lokalna glina w dziesiątkach odcieni, ale też dać upust naszym artystycznym zapędom. Jak wyszło – zobaczcie sami!

Sauny sauny saunenki ! Kto jeszcze ma ochotę posaunować się w doborowym gronie, w swojej okolicy, w naturalnej saunie ? No kto ? : )

Zapisy trwają, nie przegapcie !

No automatic alt text available.
Sauny Społeczne

Nie każdego stać na własną saunę...
A co, gdybyśmy zbudowali ją razem ?

Wykorzystując ideę ekonomii współpracy stworzyliśmy model kooperacji dla kolektywnej bud...owy sauny.

Poprowadzimy Was przez ten proces:
zbierzemy grupę
podzielimy koszty
zaprojektujemy
wspólnie zbudujemy
i co weekend będziemy się cieszyć ogniem i wodą !

Niemożliwe ? A właśnie, że tak !
Jedna sauna społeczna już jest !

Zapraszamy do zapoznania się z modelem ( poniżej w postach).

Jeśli czujesz, że nie ma się nad czym zastanawiać, tylko trzeba działać, zapisz się już teraz do swojej lokalnej grupy

http://bit.ly/sauny_spoleczne_ankieta

See More
Posts

Już w czerwcu OSBN organizuje Festiwal Naturalnego Budowania!
My będziemy na pewno

Chcesz przyłożyć swoją rękę do festiwalu i ułatwić jego powstanie?
Zagłosuj na projekt Festiwalu w konkursie Lech Starter

... See More
APR5
Apr 5, 2017 - Apr 19, 2017Biblioteka Uniwersytecka w WarszawieWarsaw, Poland
46 people went

Diggersi znów poprowadzą warsztaty ! Tym razem będzie to budowa sauny i rakieciaka w Kamieniu Pomorskim. Piły i siekiery pójdą w ruch pod czujnym okiem Mateusz Szwagierczak, a Robert Blaszczyk pokieruje w tym czasie budową pierwszego - zdaje się - polskiego saunowego rakieciaka. Będzie też ekipa ze Stoner Circus, która weźmie na warsztat elementy stolarskie. Warsztat uzupełni Jacek Burban, który wraz z kolejnym naszym Diggersem - Cezary Szproch - nakręci nasze saunowe zmagania. A - a do tego Weronika Burban zadba o kulinarną stronę przedsięwzięcia i tym samym sprawi, że wszyscy będą chodzić uśmiechnięci. Zapraszamy !

https://www.facebook.com/events/893146440816403/

Image may contain: text, outdoor and nature
Diggers and Dreamers added 36 new photos to the album: Mazury Kamp - cd.
July 8, 2016

I jeeeeedziemy ! Ciąg dalszy budowy na Mazurach. Dach już przykryty, tynki rozpoczęte, niedługo zakończenie. Zapraszamy do wglądu w nasze działania !

Diggers and Dreamers added 30 new photos to the album: Mazurskie miksy.
July 7, 2016

Ciśniemy dalej budowę na Mazurach ! Ktoś jeszcze chętny ? Piszcie, dzwońcie - to już ostatni moment na udział w Build & Play 2016 i poznanie życia wędrownej ekipy naturalnych budowniczych. Kto wie, może Wa czeka ten los w przyszłości ?
Zakończone mamy już montaże wełenki drzewnej i opóźniacza pary, by było zarówno naturlanie jak i nowocześnie - w kontekście nie przymykania oczu na fizykę budowli. Oprócz tego popołudnia, wieczory, noce i weekendy działamy dalej, ale już na innych płaszczyznach

Zapisy na praktyki:
http://goo.gl/forms/oLImkrWe5U

Basen przy saunie już prawie pełny!

Image may contain: 1 person, outdoor
Diggers and Dreamers added 15 new photos to the album: Mazury - dzień bosych stóp.
May 27, 2016

W daszym ciągu budujemy wraz z Organica dom na Mazurach. Tym razem prezentujemy działania uchwycone w dniu bosych stóp - gdy żar leje się z nieba, a działać trzeba

Półmetek na Mazurach !

Budowa trwa - jesteśmy już mniej więcej w połowie działań związanych z wznoszeniem domu na Mazurach ( okolice Starych Juch). Trzeba to jakoś uczcić !

Postanowiliśmy zorganizować pół-otwarta imprezę i przy okazji mini zlot naturalnych budowniczych z regionu, połączyć trochę tych już budujących, z tymi, co dopiero wchodzą w temat.

...

Będzie ogień (różne formy i treści) , będzie woda (jezioro), będą transy, bębny i lasery. Good people, good food, good vibes, wiadomix


Więc jeśli chcecie uczcić to z nami, przy okazji poznając świat budownictwa naturalnego i wędrujących budowniczych to nic prostszego - wpadnijcie do nas. Dajcie nam znać jak najszybciej (pw), czy będziecie, żebyśmy mogli to ogarnąć logistycznie.
[imprezę planujemy na nie więcej niż 20-30 osób]


Przywieźcie coś do jedzenia/picia, gotowe lub produkty do wspólnego gotowania. Będzie pewnie jakaś mała zrzutka logistyczna w formie luźnej donacji.

Do zobaczenia !

See More
MAY28
Sat 5:00 PM UTC+02Stare Juchy
5 people interested

Widzieliście już takie rzeczy na budowie ? Zapraszamy do skorzystania !

Organica added 6 new photos.

Tego chyba jeszcze nie było - ToaletoSauna (TS)! Prezentowana jeszcze niedawno na targach Building Solutions, obecnie już w użyciu na naszej budowie na Mazurac...h ! Sprawdza się doskonale - i jako toaleta kompostowa, i - po godzinach - jako sauna. Żadnych zapach, nic ! Ostatnie grzanie - 80 stopni, 100kg rozgrzanych kamieni, spójrzcie tylko jaka prosta jest jej transformacja !

See More

Część naszej ekipy D&D wciąż działa na budowie na Mazurach wraz z Organica Design & Build, w trakcie warsztatów B&P 2016. Piękne miejsce, piękne rzeczy. Spójrzcie sami jak praca może przenikać się z przyjemnością.

A może ktoś chętny na słomowanie w Bardo ?

Image may contain: grass, sky, text, outdoor and nature
Ekoosada Opolnica - Siedlisko Pawła - gmina Bardo

Warsztaty słomowania domu w Ekoosadzie Bardo nadchodzą wielkimi krokami! Jeśli jesteś gotowy_owa na wiosenną przygodę, potrzebujesz chwili wytchnienia od pędząc...ej codzienności, a przede wszystkim chcesz zdobyć doświadczenie w słomowaniu, to jest to najlepszy moment do zapisów na nasze warsztaty! 1. turę rozpoczynamy już w przyszłą niedzielę.

See More

Jedziemy dalej z budową ! Wraz z Organica Design & Build wznosimy drewniane mury !

Organica added 7 new photos.

Kolejne dni, kolejne belki ! Już prawie stoi cała więźba. A czy ktoś pamięta jeszcze jak to było na początku ? Oto krótka retrospekcja z pierwszych dni budowy.

Macie trochę wolnego czasu tej wiosny i chcecie dowiedzieć się jak budować dom w technologii straw bale? Wszystkiego o etapie słomowania nauczy was członek naszej ekipy Daniel Pacek!

Zapraszamy na "Warsztaty Słomowania Domu" w zaprzyjaźnionej Ekoosada Bardo
EVENT: http://bit.ly/warsztaty_slomowania_bardo
ZAPISY: http://bit.ly/warsztaty_bardo

Image may contain: meme and text
Ekoosada Opolnica - Siedlisko Pawła - gmina Bardo

W tym roku w naszej osadzie powstanie piękny dom skonstruowany w technologii straw bale. Projekt będziemy realizować podczas wiosennych “Warsztatach słomowania ...domu w Ekoosada Bardo”.

http://bit.ly/warsztaty_slomowania_bardo

Jeśli jesteś gotowy na solidną dawkę wiedzy związanej z tą technologią i chcesz dowiedzieć się wszystkiego o etapie słomowania, oczekujesz pozytywnej energii podczas pracy z fantastycznymi ludzmi, a po tym wszystkim liczysz na zdrowy posiłek stworzony z lokalnych produktów, to serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty!

See More

Strefa OSBN - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego na targach Building Solutions 2016. Tak jest pięknie!
Zapraszamy dzisiaj i jutro 10-17 i w niedzielę 10-16. Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn.

OSBN - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego added 15 new photos to the album: Przygotowania do targów Building Solutions — with Magdalena Górska and 6 others in Nadarzyn.

Kochani . Dzis cały dzień wspaniale pracowalismy by jutro Was ugościć w naszej radosnej i zielonej przestrzeni naturalnej architektury i budownictwa na targa...ch Building Solutions . Cały świat zaczarujemy tak razem. Czekamy na Was od godziny 10! Jak sie Wam podoba?

See More