Photos
Reviews
5.0
10 Reviews
Tell people what you think
Natalia Dębowska
· August 22, 2014
Nasz DK jest jedyny w swoim rodzaju! :)
Videos
Robomania
2
2
Posts
Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej added 11 new photos to the album: Drugi tydzień ferii zimowych — in Kraków, Poland.
February 8 at 6:27am

Drugi tydzień ferii rozpoczął się spektaklem „Król Maciuś”. Licznie zgromadzone dzieci mogły poznać perypetie dziesięcioletniego władcy- tytułowego Maciusia. Lalkowe postaci wzbudziły sympatię najmłodszych. Po zakończonym spektaklu, część dzieci udała się na warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów teatru O-rety. Modulacja głosu, odpowiednie trzymanie lalki, sympatyczne marionetki i doświadczeni prowadzący, to w zupełności wystarczyło, bo zaszczepić
w dzieciach zainteres...owanie teatrem i sztuką lalkarstwa.
We wtorek pojawiły się u nas panie znane przez niektóre dzieci z EtnoJury w Żarkach. Tym razem wykonywane były drewniane zabawki i siankowe zwierzaki cudaki. Wykonane zabawki dzieci mogły zabrać ze sobą na pamiątkę.
Kolejna wycieczka w cyklu Tropem przygody również opiewała w małopolskie klimaty. Podczas tej eskapady, uczestnicy zawitali do Grodu Kraka i siedziby Smoka Wawelskiego, czyli do Krakowa. Podczas wizyty w stolicy Małopolski, zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne, w którym dzieci poznały codzienne życie przodków, a także uczyły się wykonywać niektóre z ich codziennych czynności. Uczestnicy samodzielnie tkali zakładki na miniaturowych krosnach, a także lepili paciorki imitujące te wykonywane niegdyś ze szkła. Po zakończonych warsztatach i obejrzeniu eksponatów, grupa udała się do Manufaktury Cukierków „Ciuciu”, w której panie opowiadały
o procesie powstawania cukierków i zasypywały słuchaczy rozmaitymi ciekawostkami ze świata słodkości. Każdy mógł wykonać swojego lizaka, a następnie otrzymał „Dyplom Młodego Karmelarza”.
Ósmego lutego znowu zawitaliśmy w jaworznickim Multikinie, gdzie tym razem wspólnie przeżywaliśmy przygody Chloe i krasnali ogrodowych skrywających pewien sekret.
Ferie zakończyły „Warsztaty Walentynkowe”. Dzieci własnoręcznie uszyły filcowe serduszka, czyli symbol miłości, którym będą mogli obdarować swoich najbliższych. Jednak szycie to dość czasochłonne zajęcie więc dobrze sobie zrobić przerwę. Nasz przerwa trwała dwie godziny
i została wypełniona przez gry oraz zabawy prowadzone przez Morigal. Dwa tygodnie ferii upłynęły bardzo szybko, ale nie ma się czemu dziwić, w końcu radosna atmosfera i wspólna zabawa sprawiają, że czas płynie dwa razy szybciej. Mamy nadzieję, że tak naładowane pozytywną energią dzieci z uśmiechem na ustach powitają w poniedziałek swoich nauczycieli
i wychowawców.

See More
Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej added 53 new photos to the album: Pierwszy tydzień ferii zimowych.
February 2 at 12:55am

Ferie rozpoczęliśmy w radosnej atmosferze twórczości artystycznej. Dzieci mogły się wykazać kreatywnością podczas warsztatów towarzyszących poniedziałkowej "Zimowej Galerii Sztuki". Instruktorki poprowadziły zajęcia plastyczne i ceramiczne.
Drugiego dnia wybraliśmy się do Multikina, gdzie na srebrnym ekranie dzieci podziwiały przygody Tediego Jones'a i Sary Lavroff. Po seansie dzieci udały się na posiłek do KFC, gdzie oddały się kulinarnej uczcie. Środa upłynęła nam pod hasł...em "Dobre Mydełko". Dzięki Panu Michałowi i Pani Hani, Dom Kultury wypełniły niezwykłe zapachy, od cytryny po poranną kawę. Dzieci samodzielnie tworzyły różnokolorowe mydełka, które wypełnione były muszelkami, cytryną, ziarnami kawy, barwnymi koralikami i brokatem. Ozdobne mydełka w różnorakich formach (misie, babeczki, samochodziki, serduszka, sowy) zostały zapakowane w celofan i pięknie zawiązane wstążeczką.
W czwartek "Tropem przygody" wyruszyliśmy do Wieliczki. "Kopalnia soli" zachwyciła dzieci swoim bogactwem i niezwykłą historią. Grupa zeszła 135 m pod ziemię, zwiedziła 20 komór (w tym najpiękniejszą kaplicę św. Kingi), pokonała w sumie 800 schodów, a także wysłuchała koncertu Chopina nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Natomiast piątek rozpoczęliśmy od wykonania pięknych kotylionów kwiatowych z bibuły, aby później przenieść się w "Krainę Tańca", gdzie nie zabrakło świetnej muzyki i wyśmienitych tańców przy gorących rytmach oraz wielu zabaw i konkursów z nagrodami.
Przed nami drugi tydzień ferii, który zapowiada się równie ekscytująco!

See More

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w każdym wieku na interesujący spektakl teatralny pt. "Król Maciuś". WSTĘP WOLNY !

Image may contain: text

Serdecznie zapraszamy na walentynkowe warsztaty scrapbookingu.

Image may contain: text