Photos
Reviews
5.0
19 Reviews
Tell people what you think
Stephen Scott
· March 12, 2017
fantastic place to stay and central location. great for kids with play area and a closed in yard
Anda Magone
· October 20, 2015
Paldies par jauko māju sajūtu! Neaizmirstami. Gribas atgriezties vēl!
Olga Koroleva
· December 14, 2014
Отличное место обязательно еще приеду
Irina Alimova
· November 24, 2015
laba vieta atputai
Posts

Danke Folkert Frels fur die schone Artikel!

Te vācu tūrista skatījums uz Liepāju. Vienmēr prieks saņemt kādu atgriezenisko saiti.

vinothek-gutenberg.de

Ezera mājai jau 4.reizi piešķirts Zaļais sertifikāts - Latvijas tūrisma mītņu nacionālais ekosertifikāts. 25.janvārī to tāpat kā pirmoreiz, pasniegs Raimonds Vējonis, "Zaļā sertifikāta" patrons. Prieks censties, lai īstenotu savu pārliecību, bet vēl vairāk prieks, ja tas tiek novērtēts.

Image may contain: tree, sky, plant and outdoor
Image may contain: plant, tree and outdoor
No automatic alt text available.
Image may contain: bedroom and indoor
Posts
Image may contain: 3 people, people smiling, text
Image may contain: 1 person, bicycle and outdoor
Karosta added 2 new photos.

arostas glābšanas biedrība maijā turpina akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai” aicina uz bezmaksas pasākumiem liepājniekus.

Maijā atklāsim Karostas velo sez...onu ar divām bezmaksas velo ekskursijām.
13.maijā, pulksten 20:00 Karostas cietumā tiks demonstrēta jautrā, asprātīgā un gaumīgā komēdija “Ātrie igauņu puiši”.

See More

Tagad var lidot arī uz Liepāju / Now you can fly also to / from Liepaja

Labākie piedāvājumi biļetēm uz visiem airBaltic galamērķiem – cenas no nieka 15 EUR tikai līdz 2. aprīlim.

Antient rithuals for winter time

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Auli
180,669 Views
180,669 Views
Auli is with Justīne Jasjukeviča and 13 others.

Auļi budina iet budēļos!

Budēļi ir auglības gari. To mītnes vieta ir labības lauki. Rudeņos, ar īpašiem Jumja ķeršanas rituāliem šos auglības garus labības pļāv...ēji liek gulēt, bet Meteņos – pavasara sākumā – modina augšā. Budēļi pavēsta par pavasara tuvošanos un modina auglības spēkus cilvēkos un zemē. Budēļos iet tikai vīrieši, jo viņi ir tie, kas laukus apar, apsēj un kopj. Meteņos budēļi staigā no mājas uz māju, no sētas uz sētu, no lauka uz lauku, ceļā veicot dažādas rituālas darbības, un ar to palīdzību svētot un darot auglīgus laukus, lopus un māju iemītniekus. Budēļu masku veido uz otru pusi izvēršot aitādas kažoku. Galvā liek īpašu konusveida labības salmu cepuri, no kuras malām uz leju nokarājas ēveļu skaidas vai drēbes strēmeles. Rokās budēļiem ir nūjas – trokšņa taisīšanai, kā arī dzīpariem pušķotas zaru buntes, bet pie jostas piesiets zvans, burkāns un divi sīpoli. Budēļu uzdevums, ieejot mājā, ir nopērt jaunās meitas ar auglības rīksti, apdziedāt tās, kā arī spēkoties ar mājiniekiem. Meitas per tik ilgi, kamēr tās atpērkas ar cimdiem vai iesien auglības rīkstē dzīparu vai prievīti. Tās, kas dabū budēļa pērienu, visu gadu ir stipras un veselas, auglīgas - viņām izdodas visi iesāktie darbi, kā arī ir pamatotas cerības rudenī iziet pie vīra. Budēļus mājinieki gaida, vienmēr pacienā, jo uzskata, ka līdz ar budēļiem mājās un laukos ienāk svētība, tiek aktivizēts auglības un dzīvības spēks. Budēļiem projām ejot, mājas iemītnieki tos kārtīgi pabaro un dod līdzi cienastus. Enerģijas apmaiņai ir jānotiek!

Šī senā zemgales tradīcija – budēļos iešana - bija gandrīz aizmirsta. Bet pateicoties folkloras kopai “Grodi” un ģeologam, dabas un kultūras pētniekam Viktoram Grāvītim, XX gadsimta deviņdesmitajos gados, budēļi atkal atdzima Latvijā. Ik gadu Latvijas folkloras biedrības rīkotajos starptautiskajos masku tradīciju festivālos Grodu budēļi nes svētību un modina pavasari. Nu jau ir modušies arī šīs tradīcijas turpinātāji zemgalē.
Paldies folkloras kopas “Grodi” budēļiem par iespēju iejusties Budēļu maskās un padomiem tradīcijas iepazīšanas procesā! Paldies viesmīlīgajiem “Ruķeļu” māju saimniekiem Jurim un Dainai Zalāniem par Budēļu uzņemšanu un cienāšanu!

Video režija: Kaspars Bārbals, Gatis Indrēvics
Montāža: Kaspars Bārbals, Gatis Indrēvics, Ēriks Kukutis
Operatori: Gatis Indrēvics, Ēriks Kukutis
Mūzika: Auļi – Metens
Producents: Studija „Lauska”

Filmēšanā piedalījās:
Auļu budēļi: Kaspars Indrēvics, Edgars Krūmiņš, Gatis Valters, Normuns Vaivads, Māris Jēkabsons, Kaspars Bārbals, Einārs Cintiņš
Mājinieki: Leanne Barbo, Jānis Jasjukevičs, Justīne Jasjukeviča, Janta Jasjukeviča, Gunta Siliņa – Jasjukeviča, Katrīna Valtere, Daina Zalāne, Juris Zalāns, Miķelis Zalāns.

Budēļi are spirits of fertility who are said to live in the grain fields. In autumn, farmers perform special rituals to catch Jumis, the god of fertility, and put him to bed for the winter. At the Meteņi celebration in February they wake him up again. The arrival at this celebration of budēļi – masked figures related to mummers who wake the fertility in the soil and people– signifies that spring is nearing. Only men dress as budēļi, because they are the ones who plough, plant and tend to the fields. At Meteņi, budēļi go from house to house, from farm to farm, from field to field, performing various rituals along the way, thereby bringing blessings and fertility to the fields, livestock and people.

The typical budēļi mask/costume is a fur coat turned inside out. They wear special cone-shaped straw hats decorated with wood shavings or strips of cloth hanging down over their faces. They carry bunches of sticks and branches decorated with colourful bits of yarn as well as large staffs or walking sticks to make noise. They hang a bell or a carrot and two onions from their belts. When entering a house, budēļi sing and comment about all of the girls and young women in the household and use their bunches of sticks (signifying fertility) to give them spankings. They also perform various games to test the vigour of the people in the household. The spankings continue until the young women buy their freedom with a pair of mittens or by tying ribbons or yarn onto the bunch of sticks. Those who receive spankings are said to enjoy health, vitality and fertility for the entire coming year – all of their work will bring fruitful results, and there is even great hope that the young women will find husbands in the autumn. People eagerly await the budēļi in their homes and offer them many tasty treats, because budēļi bring blessings to a home and fields and activate the life force. When it comes time for the budēļi to move on, the hostess gives them foods to take along. After all, an exchange of energy must take place.

See More

Paldies mūsu viesiem par augsto novērtējumu 2016.gadā. We are thankful to our guests for great reviews in 2016.

Image may contain: text
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
6,339 Views
Baltic Live Cam

Want to know what Liepaja has to offer? See this video from our most recent webcam place and find out!
See the live stream here: https://balticlivecam.com/camer...as/latvia/liepaja/liepaja/

Gribi uzzināt ko var piedāvāt Liepāja? Paskaties ši video no mūsu nesenu kameras vietu un uzzini tagad!
Skaties tiešraidi šeit: https://balticlivecam.com/cameras/latvia/liepaja/liepaja/

Хочешь знать что может предложить Лиепая? Посмотри это видео с нашего самого недавнего места установки камеры и узнай прямо сейчас!
Смотри стрим тут: https://balticlivecam.com/cameras/latvia/liepaja/liepaja/

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: food
No automatic alt text available.
Karosta added 3 new photos.

Karostas suvenīru veikalā, kas atrodas Karostas cietumā, var nopirkt ne tikai Karostas suvenīrus. Viena no pircēju iemīļotākajām precēm ir Karameļu darbnīcas li...eliskās karameles. Tās taisa ar rokām Jelgavā. Tiek izmantotas tikai dabīgas un kvalitatīvas izejvielas. Ak jā, un karameles ir ļoti ļoti skaistas! Izrādās, ka Karostas suvenīru veikals ir vienīgā vieta Liepājā, kur no Jelgavas nākušās karameles var nopirkt.

See More
Image may contain: 2 people
Image may contain: 3 people, indoor
Image may contain: 1 person
Image may contain: 2 people, people eating, food and indoor
Monta Krafte added 4 new photos.

Muzeju nakts programma Karostas cietumā:

19:00-24:00 Karostas cietums atver durvis
19:30-20:30 Multfilmu programmas bērniem
20:00-21:00 Iepazīšanās ar spēli "Airsoft"

Lielajā Dzintarā koncerts par sviestmaizi! Izmantojiet iespēju!
Sadarbībā ar Nacionāliem bruņotiem spēkiem pasākums par pavisam simbolisku ieejas maksu 3-5 eiro 4.februārī.
Spēlēs NBS bigbends un Rihards Zaļ upe
http://www.bilesuparadize.lv/events/event/47525

Liepāja is a unique city on the Baltic seacoast with a sparkling white beach, a place where the ocean meets the shore, blustery winds commune with pine trees, the…
vimeo.com
Image may contain: table, food and indoor
Cafe Antikvariāts is at Cafe Antikvariāts.

Gaidīsim Jūs jaunajā vīna kafejnīcā Liepājā, Tirgoņu ielā 22! Gardēžiem un vīna cienītājiem!

Edgars Pohevics Photography - EdgarsFoto.lv added 13 new photos to the album: 2015.01.09 Zivju laiks — at Liepajas Kanals.

Šovakar nedaudz pastaigāju pa Liepājas Kanālu un aprunājos ar makšķerniekiem. Izrādās, ka uz Liepāju zivis ķert brauc ne tikai lietuvieši, bet arī vīri no Rīgas... mērojot vairāk kā 200km, lai baudītu ziemas priekus.
Kā pastāstīja viens no vīriem, tad ar makšķerēšanu aizraujas jau no 6 gadu vecuma un nu jau makšķerē 36 gadus.

See More
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Ruslan Sulga added 3 new photos.

Liepāja. 07.01.16. -16C

Pieturoties salam un izveidojoties 20 centimetru biezai sniega segai, Liepājā iestājušies labvēlīgi laika apstākļi, lai lieli un mazi varētu izbaudīt dažādus ziemas priekus un aktīvās atpūtas iespējas.
turismagids.delfi.lv