Photos
Posts

Minulý víkend jsme navštívili střední Moravu a fotili okolí Litovle. Sledujte, jak snímky, které byly v rámci Wikiměsta pořízeny, přibývají na Wikimedia Commons.

Jeden z našich dobrovolných fotografů českého venkova se v roce 2016 podílel na výsledcích našeho projektu více než 50 % ! Gratulujeme. A jak jste na tom vy ?

No automatic alt text available.
Posts

V rámci první letošní fotocesty, které přálo příjemné velikonoční počasí a vskutku jarní teploty se nám podařilo narazit na vopravdový lamy. Tipněte si kde

Image may contain: outdoor

Schválně si tipněte, odkud je tato kaple, fotografovaná během podzimní výpravy FČO

Image may contain: sky, tree, plant, grass, outdoor and nature

Víkendové Benešovsko. Již brzy na commons.wikimedia.org a pod svobodnou licencí.

Image may contain: cloud, sky, tree, outdoor and nature

Podívejte se, jak dobrovolníci kolem Wikipedie fotili během posledního víkendu Pelhřimovsko.

http://blog.wikimedia.cz/…/mediagrant-ukazuje-sve-vysledky…/ Nový článek na blogu. Co jste loni nafotili pro Wikipedii vy?

Červené obce nám ještě zbývají nafotit. Třeba to jednou dáme. A zbytek, dvě třetiny území republiky už na Wikipedii máme. (Autor: Jagro, CC BY-SA 4.0)
blog.wikimedia.cz

Včera se nám podařilo uskutečnit akční cestu: 23 nafocených obcí (okolo Uhlířských Janovic), do toho propagace projektů Wikimedia, ať už distribucí letáků, nebo diskuzí s několika místními. Ukázalo se, že běžní obyvatelé vesnic mají docela zájem si popovídat o wiki, najde-li se příležitost.

https://upload.wikimedia.org/…/450px-Kamhajek_D._RodnyDumFr… Jedna ze zajímavostí během jedné z cest... socha Gustava Frištenského před rodným domem.

upload.wikimedia.org

Stalo se vám někomu, aby 4 objekty na cestě za sebou začínaly na V? Jako napříkad: Vědomice, Vetlá, Vrbice, Vrutice...

Nafoceno v sobotu během cesty pro FČO, aneb Hasičské slavnosti: https://commons.wikimedia.org/…/Category:Hasi%C4%8Dsk%C3%A9…

FČO - Foto českých obcí updated their cover photo.
June 4, 2014
Image may contain: sky, mountain, cloud, grass, tree, plant, outdoor and nature

Odkryjte český venkov hravě a zábavně goo.gl/aQpB5b

A custom version of 2048, the addictive tile-matching game.
games.usvsth3m.com

Jaké regiony jsou fotografovány v poslední době? Například Jičínsko, Kutnohorsko, Postoloprtsko, Znojemsko... Je toho prostě hodně. Přidáte se?

Jednou z nedávno nafocených obcí v (již) páté inkarnaci FČO jsou i Nové Mitrovice: https://commons.wikimedia.org/…/Category:Nov%C3%A9_Mitrovice

Wikimedia Commons se nám již blíží k milníku 20 milionů svobodných médií...

A je to tady! Ode dneška opět můžete jezdit pro grant FČO! Naleštěte tedy objektivy, dobijte baterky od foťáku, navařte si teplý čaj na cestu (pokud nejedete autem můžete přidat i trochu rumu a vyražte poznávat náš venkov.