Photos
Videos
ODKRYWANIE KART HISTORII WARSZAWSKIEJ PRAGI
6
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY !!! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
652
26
17 września 2014 składamy kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego. Wcześniej byliśmy pod rosyjską ambasadą aby przypomnieć o napaści na Polskę i zbrodniach sowieckich. Zapraszamy wszystkich za rok.
7
Reviews
4.8
4 Reviews
Tell people what you think
Anna Szczepańska
· March 7, 2018
Wspaniała grupa i dobrze prowadzona strona. Polecam :)
Posts

W ubiegłą niedzielę 8 kwietnia Grupą Historyczna NIEPODLEGŁOŚĆ,wraz Towarzystwem Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury i innymi grupami historycznymi i rekonstrukcyjnymi wzięła udział w XI Katyńskim Marszu Cieni
- było to jak zawsze wzruszające wydarzenie które już od 11 lat przypomina o tragicznych przeżyciach i losach Polskiej ELITY po sowieckiej napaści zbrojnej na Polskę 17 września 1939 roku .
Marsz mający na celu pprzypomnienie/upamiętnienie/pokazanie jak wielu Polaków..., Żołnierzy; KOP, Policjantów, Strażników Więziennych oraz innych urzędników/funkcjonariuszy państwowych zostało uwięzionych przez "czerwoną zarazę" a następnie bestialsko zamordowanych bez sądu, strzałem w tył głowy na nieludzkiej przeklętej sowieckiej ziemi. Marsz odbywa się w całkowitym milczeniu.,w zadumie UCZESTNICY swoim udziałem oddają hołd pomordowanym przez Rosjan rodakom wielu z nich straciła wtedy Kogoś ze swojej rodziny.dowódca grupy Niepodległość stracił wuja, przodownika Policji Państwowej Wiktora Skłodowskiego,komendanta małego posterunku Policji Państwowej w Konstantynowie Lubelskim który został aresztowany przez Rosjan, osadzony w obozie w OSTASZKOWIE a następnie zamordowany w Kalininie(obecnie Twer), odnaleziony w zbiorowej mogile/”dole śmierci” spoczywa na cmentarzu w Miednoje.

Trasa marszu wiodła z Muzeum Wojska Polskiego, ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim, Plac Zamkowy, Stare Miasto,Rynek Nowego Miasta marsz zakończył się, przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie u zbiegu ulic Muranowskiej i gen. Władysława Andersa.. Na końcu drogi rekonstruktorzy symbolicznie mieli wiązane ręce z tyłu i byli prowadzeni przez funkcjonariuszy NKWD(rekonstruktorów) przez rząd "podkładów kolejowych" na symboliczne miejsce straceń.....wokół rozlegały się odgłosy strzałów z pistoletu symbolizujące mordercze strzały w tył głowy.
Organizatorem marszu była Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław" i Instytut Pamięci Narodowej. W marszu wzięło udział ponad 400 rekonstruktorów i ich rodzin z całej Polski i zagranicy.

https://www.facebook.com/100010517260411/videos/589163658110871/

See More
Marcin Kalicki shared Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury's post to the group: PATRIOTYCZNA POLSKA.

W związku ze zbliżającą się rocznicą chciałem się zapytać: Kto wie gdzie dokładnie znajduje się ten pomnik Bitwy o Monte Cassino?

Posts