Photos
Posts

A może aktywnie, z dziećmi spędzić niedzielę?

FEB25
Sun 10:30 AM UTC+01Gdańsk, Wrzeszcz
96 people interested

Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
Czy jest coś takiego jak "męska depresja"? A jeśli tak, to jaki jest jej obraz kliniczny. Audycja radiowa do odsłuchania.

Image may contain: 2 people, sky, outdoor and text
Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

Prof. Piotr Gałecki- Konsultant Krajowy w dziedzinie psychiatrii na temat depresji w Radiowej Jedynce. W cyklu audycji "ABC Zdrowia Psychicznego" na temat specy...fiki obrazu klinicznego depresji w grupie mężczyzn oraz charakterystycznych problemów w leczeniu "męskiej depresji" wypowiedzi udzielił Prof. Piotr Gałecki.
Możliwość zapoznania się z całym materiałem pod poniższym linkiem:
https://www.polskieradio.pl/7/6567

See More
Posts

Warto wiedzieć

Worth knowing :)
Translated
Image may contain: text
dziecisawazne.pl is with Kasia Kuderska.

Mała ściąga z listą domowych obowiązków adekwatnych do wieku. Poleca - Maria Montessori

Wiedza bardzo praktyczna

Dobry praktyczny tekst. Wszak nie chodzi o nie korzystanie ze smartfonów, lecz o ich umiejętne używanie. A w tekście autor podaje bardzo praktyczne wskazówki jakie możemy od teraz zastosować po to, by być mniej przyklejonymi

http://www.superbelfrzy.edu.pl/…/jak-ograniczyc-najbardzie…/

Zmagają się z tym zarówno dzieci, jak i dorośli. Algorytmy, które odpowiadają za polecane treści i nieustanne powiadomienia, którym coraz trudniej się oprzeć. Jak nie dać się im wciągnąć i pomóc dzieciom uniknąć zupełnego braku kontroli nad nimi? Nie zawsze…
superbelfrzy.edu.pl

Można zagłosować bo Miasto Gdańsk zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd.
Wśród programów zgłoszonych do konkursu jest nasza Kampania Społeczna DOM: Dziecko Ojciec Matka - promująca Pomyślne Rodzicielstwo, w ramach której Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży co roku organizuje:
- Nowoczesną Konferencję dla Rodziców
- Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca
- Ogólnopolską Konferencję Naukowo - Szkoleniową z cyklu: teoria i praktyka terapeutyczna

Nominacja dla Miasto Gdańsk w konkursie Konkurs Zdrowy Samorząd - przeczytaj i zagłosuj!
portalsamorzadowy.pl

Konkursy dla Organizacji Pozarządowych

Miło nam poinformować, że właśnie ogłosiliśmy dwa konkursy skierowane do organizacji pozarządowych. Jeden dotyczy działań podwórkowych na czterech obszarach rewitalizacji, drugi – kontynuacji działań społecznych w Dolnym Wrzeszczu i Letnicy. Oferty można składać do 1 marca 2018 r. 😁📥

Biuro Rozwoju Gdańska ogłosiło dwa konkursy skierowane do organizacji pozarządowych. Jeden dotyczy działań podwórkowych na czterech obszarach rewitalizacji, drugi – kontynuacji działań społecznych w Dolnym Wrzeszczu i Letnicy. Oferty można składać do 1 marca 2018 r.
brg.gda.pl

Gdański MOPR poszukuje osób, które - jako sąsiedzi, czy znajomi rodziców mających problemy z pełnieniem obowiązków opiekuńczych wobec dzieci - chciałyby im skut...ecznie pomagać (lub już to robią, tylko nieformalnie).

Aktualnie przy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku funkcjonują 3 rodziny wspierające, które pomagają zaprzyjaźnionym rodzinom np. jedna z gdańszczanek wspiera mamę opiekującą się niepełnosprawną córką, druga – samotnego ojca. Bawią się z małymi podopiecznymi, organizują im czas wolny, wycieczki, wyjścia do kina i na spacer. Pomagają rodzicom w wypełnianiu codziennych obowiązków. Po uzyskaniu statusu #RodzinaWspierająca można uzyskać zwrot kosztów poniesionych na pomoc dziecku.

Szczegóły w artykule ⤵️⤵️⤵️

See More
Bezinteresownie pomagasz mniej zaradnym rodzicom, klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w codziennych obowiązkach? Opiekujesz się ich dzieckiem, organizujesz mu zajęcia, a dorosłym doradzasz, jak powinni podreperować domowy budżet i mądrze gospodarować czasem? Zostań rodz...
mopr.gda.pl
Image may contain: one or more people, text, nature and outdoor
Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa 7 - 14 lutego
Community
Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa 7 - 14 lutego

GALA OTWARCIA TYGODNIA MAŁŻEŃSTWA 2018.
Serdecznie zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku na uroczyste rozpoczęcie tegorocznej edycji Tygodn...ia Małżeństwa. 07.02.2018 godzina 17:00.

Dlaczego warto? W trakcie Gali odbędzie się koncert Pauliny Grochowskiej oraz Gdańsk Jazz Quartet. Uczestnicy Gali wezmą ponadto udział w loterii nagród.

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Więcej pod adresem: http://tydzienmalzenstwa.pl/gala-otwarcia-tygodnia-malzens…/

See More

19 maja 2018 (sobota) prosimy zaplanować udział w naszej corocznej Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców.
W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak ważne jest budowanie relacji z dziećmi, na czym to polega, czy bliskim relacjom zagrażają nowe technologie...
Swój udział potwierdzili:
Lech Kalita - psychoterapeuta psychoanalityczny
dr Maciej Dębski - socjolog, założyciel i lider Fundacja Dbam o Mój Zasięg...
Iwona Demska - dziennikarka, autorka książek

Czwartego gościa przedstawimy Państwu niebawem.

See More
19 may 2018 (Saturday) please plan to participate in our annual modern conference for parents. This year we are going to talk about how important it is to build relations with children, what it is, whether close relationships threaten new technologies... Their share confirmed: @[100000889206116:2048:Lech Kalita]-psychotherapist psychoanalytic Dr. Maciej dębski - sociologist, founder and leader of @[1627696247445502:274:Fundacja Dbam o Mój Zasięg] Iwona Demska - Journalist, author of books The fourth guest will be here soon.
Translated
No automatic alt text available.

Jeśli komuś umknęło, i feriami został zaskoczony

Image may contain: 12 people, people smiling, people sitting and shoes
Image may contain: 2 people, people smiling, shoes
Jestem z Gdańska. Rozwijam się. added 2 new photos.

📣Ferie w szkołach – wciąż 600 wolnych miejsc! 📣 Podajemy listę świetnych zajęć, na które można się jeszcze zapisać. Udostępniajcie, jeśli znacie dzieciaki, któr...e z chęcią skorzystają👍🏻

Szkoły i instytucje Miasto Gdańsk wciąż dysponują wolnymi miejscami na warsztatach artystycznych, informatycznych czy zajęciach sportowych. Dzieci, które licząc na śnieg, nigdzie się nie zapisały, mogą to nadal zrobić. Jest w czym wybierać.

Miasto przygotowało na czas ferii ciekawą ofertę - ponad 16 tysięcy godzin zajęć. W 52 szkołach odbywają m. in.
↪️ warsztaty garncarskie
↪️ robotyka
↪️ turnieje gier planszowych
↪️ treningi z gimnastyki artystycznej
↪️ wyjścia do kina, teatru i innych instytucji kultury
↪️ zabawy kreatywne.

Z zajęć organizowanych tylko w tych 52 placówkach oraz z oferty Pałac Młodzieży w Gdańsku i Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego korzysta już ponad 5,2 tys. uczniów. Co ważne, ci, którzy jeszcze nigdzie się nie zapisali, nadal mają szansę, to zrobić. Ponad 600 wolnych miejsc czeka w kilkudziesięciu gdańskich placówkach.

Podajemy przykładowe zajęcia, na które wciąż są wolne miejsca.

Są jeszcze miejsca na zajęcia feryjne organizowane w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Szczególnie bogatą ofertę przygotowano tu dla maluchów od 5 do 7 roku życia.

Same hity przygotował też Gdański Ośrodek Sportu:

BASEN ZA ZETA 🏊‍♀️
„Basen za zeta” należy do najpopularniejszych punktów programu ferii z Gdańskiego Ośrodka Sportu. Co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (szkoły podstawowe i gimnazja) będą mogły korzystać z Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego 13) oraz Pływalni Osowa (ul. Siedleckiego 14) za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Obowiązywać będą wejścia o pełnych godzinach, każde na 45 minut. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników.

RODZINNE PŁYWANIE 👨🏻‍👩🏻‍👧🏻‍👦🏻
Ze specjalnej oferty na pływalniach będą mogły skorzystać również rodziny. Od 19 stycznia do 11 lutego w określonych godzinach wstęp dla min. jednej osoby dorosłej plus dziecka będzie kosztował zaledwie 5 PLN od osoby. Obowiązują wejścia co 40 minut.
Dostępne godziny – Pływalnia Chełm
od poniedziałku do piątku - 17:20, 18:00, 19:20, 20:00
sobota - 9:40, 10:20, 11:00, 11:40, 12:20, 13:00
niedziela 11:40, 12:20, 13:00, 15:00, 15:40, 16:20
Dostępne godziny – Pływalnia Osowa
od poniedziałku do piątku - 16:00-22:00

RELAKS I REGENERACJA W SAUNIE
Poznaj moc relaksu i regeneracji podczas seansów w saunie suchej. Zapraszamy wszystkich na promocyjne (bezpłatne) seanse w saunie suchej uruchomionej na Pływalni Chełm. Podczas spotkania osoba prowadząca seans będzie polewała kamienie wodą z aromatem i mieszała powietrze dużym wachlarzem oraz ręcznikiem. Użycie specjalnych technik wachlowania będzie prowadziło do spotęgowania odczuwania ciepła i wzmożenia dobroczynnego działania temperatury na organizm. Po seansach dokładnie schłodzimy ciało i zrelaksujemy się na leżakach przy gorącej herbacie. Gorąco polecamy!
Seanse dostępne w dniach: 30 stycznia oraz 2, 4, 6, 9, 11 lutego w godzinach: wtorek i piątek 20:00; niedziela 19:00. Czas trwania do 60 minut. Limit: 8 osób. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://elektronicznezapisy.pl/event/2383.html.

ZIMOWA SZKOŁA RATOWNICTWA
Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta przeznaczona dla młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat. Bezpłatne zajęcia na Pływalni Chełm odbywać się będą podczas ferii zimowych, od poniedziałku do piątku, w dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Zgłoszenia i informacje: http://kapieliskagdansk.pl
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
Harmonogram: I grupa - 14:00-15:00, II grupa – 15:00-16:00
Limit: 30 osób duża niecka, 15 osób mała niecka

ZIMOWA SZKOŁA MAŁEGO RATOWNIKA
To zajęcia skierowane do dzieci nieumiejących pływać oraz chcących doskonalić podstawowe umiejętności pływackie. Dopuszczalny wiek uczestników: od 7 do 12 lat. Zajęcia odbywać się będą na małej niecce Pływalni Osowa w dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 i skupią się na nauce pływania, przeplatanej elementami zabawowymi z ratownictwa wodnego. Każdy rodzic, który chce zapisać dziecko na zajęcia powinien wypełnić formularz dostępny pod adresem https://bit.ly/MalyRatownik2018
Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Małego Ratownika. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
Harmonogram: I grupa - 14:00-14:40; II grupa – 14:40-15:20; III grupa – 15:20-16:00
Limit: 15 osób – mała niecka

HOKEJ PODWODNY
W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 Klub Hokeja Podwodnego "Bałtyckie Foki"i" zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 10-15 lat na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu Pływalni Chełm! Na miejscu możliwe jest wypożyczenie sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka) w ilości ograniczonej, zalecane jest więc posiadanie własnego. Sprzęt do gry w hokeja podwodnego zapewnia organizator. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka. Z zajęć można skorzystać w godzinach 15:00 – 15:45. Obowiązuje limit 15 osób. Zapisy – https://elektronicznezapisy.pl/event/2380.html

NURKOWANIE
Centralna Szkoła Nurkowa TRYTON zaprasza w dniach 29, 31 stycznia oraz 2, 5, 7 lutego na Pływalnię Chełm na zajęcia basenowe w pełnym aqualungu. Zajęcia prowadzone w godzinach 10:00 – 11:45 adresowane są wyłącznie dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Nurkowanie w basenie ma za zadanie zapoznanie dzieci ze światem podwodnym, sprzętem i zasadami poruszania się pod wodą. Sprzęt wykorzystywany do nauki najmłodszych jest dostosowany do ich wzrostu. Butle, ustniki automatu oraz skafandry są odpowiednio małe, tak aby nie sprawiały kłopotu w nauce. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 8 osób. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.cn-tryton.pl.
Wymagania:
umiejętności pływackie (dowolną techniką, na poziomie podstawowym)
strój pływacki + czepek
koszt 1 PLN
pomoc rodziców na powierzchni (proszę zabrać ze sobą obuwie basenowe)

Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach i aktywnego spędzania ferii zimowych.

See More

Zachęcamy do lektury: Magdalena Chrzan-Dętkoś i Lech Kalita
"Skuteczność psychoterapii psychoanalitycznych"

http://www.psychoterapiaptp.pl/…/5Kalita_Psychoterapia_4_20…

psychoterapiaptp.pl

Szkolenia dla profesjonalistów nie tylko w centralnej Polsce. Warto.

FEB17
Feb 17 - Feb 18Fundacja SYNAPSISWarsaw, Poland
53 people interested

Cenna wiedza

Valuable knowledge
Translated
Image may contain: 4 people, people sitting
Martyna Kieliszek

Jedną z przyczyn wywoływania konfliktów jest obawa, że nie zostanie zaspokojona jedna z naszych zasadniczych potrzeb. Do tych kluczowych należą:

😲 kontrola nad ...własnym życiem i tym co dzieje się wokoło
😲 bycie dostrzeganym i akceptowanym przez otoczenie
😲 poczucie, że jesteśmy w czymś dobrzy, kompetentni, mamy własne zdanie, z którym inny powinni się liczyć

Jeżeli sytuacja, w której się znaleźliśmy rodzi podświadomą obawę Twojego rozmówcy, że jeden z powyższych warunków nie zostanie względem niego spełniony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamiast szukać rozwiązania, wybierze konflikt. Odsunie temat rozmowy na dalszy plan, skupiając się na emocjach i własnych niezaspokojonych potrzebach.

Jak odczytać czy nasz rozmówca odczuwa jeden z tych lęków?

1️⃣ Gdy wykazuje zbytnią drobiazgowość w rozmowie z nami. Zalewa nas masą szczegółów. Wyraża obawy o najmniejsze detale. Gdy daje sygnały, że zadanie go przerasta, że nie ma wyjścia z sytuacji, że nie ma wyboru, że jest zależny od otoczenia.

2️⃣ Gdy za wszelką cenę szuka naszej akceptacji, gdy krytykuje postawy innych i oczekuje naszej reakcji, gdy robi wszystko by zwrócić na siebie uwagę.

3️⃣ Gdy się przechwala, zna się na wszystkim, do niego musi należeć ostatnie słowo.

Jeśli rozpoznamy te symptomy, aby złagodzić narastające emocje i zbliżyć się do odnalezienia rozwiązania dla poruszanej kwestii, możemy:

👍 aby czuł, że ma kontrolę: przekazywać naszemu rozmówcy aktualne i kompletne informacje, przedstawiać możliwości i opcje, zadawać pytania dot. jego doświadczenia w podobnych sprawach, jego stanowiska w tej sprawie;

👍 aby czuł się dostrzeżony: wykazywać zainteresowanie jego osobą, zanim sam zacznie się o to dopominać, zadawać jej lekkie pytania np. o jej samopoczucie, czy ostatnie ciekawe wydarzenie z jej życia;

👍 aby poczuł się kompetentny: nie stawiaj tej osoby w niezręcznej sytuacji, w obecności innych ludzi, rzeczowo komentuj jej historie, podkreślaj co w nich jest ważne i twórcze w zaistniałej sytuacji, przekazuj pozytywne informacje zwrotne, przydziel jej zadania, które dadzą jej poczucie dobrze wypełnionego obowiązku;

Podczas wtorkowych warsztatów w ISE - Inkubator Sąsiedzkiej Energii z rozwiązywania konfliktów, m.in. właśnie tych momentów wypatrywaliśmy w swoich postawach i uczyliśmy się jak na nie reagować w sposób, który przyniesie rozwiązanie na zasadzie wygrany-wygrany.

See More