Photos
Videos
Te Panie nam wspaniałą zabawę w Lubiczu wyśpiewały... :)
14
1
My witaliśmy kajakarzy 54 Międzynarodowego Spływu wesołym śpiewem, a oni nas równie miłym akcentem żegnali...
7
Gmina Lubicz
47
8
Posts

Przypominamy, że w poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja do szkół i publicznego przedszkola oraz do oddziałów przedszkolnych. Wnioski należy składać do 16 marca bezpośrednio w placówkach. Więcej: https://www.bip.lubicz.pl/7220,rok-2018?tresc=63940

Image may contain: 4 people, people smiling, people on stage, people standing and indoor
Biblioteka Publiczna Lubicz added 18 new photos.

Gofry w Bibliotece...? Dlaczego nie? Ostatniego dnia naszych feryjnych zajęć dzieci miały możliwość przygotować ten pyszny deser. Wszyscy z dużym zapałem prz...ystąpili do wsypywania, wlewania, mieszania i miksowania składników. Na koniec każdy udekorował swoje gofry owocami, cukrem pudrem i bitą śmietaną. Chętnych do konsumowania pysznych gofrów oczywiście nie brakowało.

See More
Posts

Kto się zapisuje?

Image may contain: 2 people
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym

HUMANISTA ROKU 2017/2018

Już ruszają zapisy do szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu "Humanista Roku 2017/2018" dla uczniów trzecich klas gimnazjum, który nasz ...szkoła organizuje we współpracy z Instytutem Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który odbędzie się 11 maja 2018 r. w budynku Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Collegium Humanisticum, ul. Bojarskiego 1 w Toruniu.

See More

W Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyło się spotkanie uczestników projektu pn. „Klasyczne wariacje muzyczne”, na którym gościł m.in. wójt Marek Olszewski. Wydarzenie zainaugurował koncert Dawida Trawickiego, młodego i uzdolnionego muzyka z Kopanina, laureata wielu gitarowych konkursów ogólnopolskich. W dalszej części uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Złotorii dali popis swoich umiejętności teatralnych w przedstawieniu opartym na twórczości Stanisława Moniuszki z elementami scenicznymi opery „Straszny Dwór”. Dopełnieniem inscenizacji był występ chóru „Gaudium Cantates” ze Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym. Po zakończeniu części artystycznej rozpoczął się finał konkursu muzycznego „Najpiękniejsze pieśni i arie świata” z udziałem 12 uczniów - laureatów etapu szkolnego. Projekt sfinansowano ze środków gminy Lubicz oraz Fundacji PZU.

Wspomnienie dla tych, którzy z różnych powodów odmówili sobie słodyczy w czasie postu czyli konkurs na najlepsze pączki w Nowej Wsi Mniamm

Portal ototorun.pl , Lubicz, Młodzież w gminie Lubicz nie będzie mogła w tym roku narzekać na nudę. W aż dziesięciu miejscowościach organizowane będą
ototorun.pl

20 kwietnia w świetlicy w Krobi odbędzie się Gala Wolontariuszy, w której wezmą udział szkolne koła wolontariuszy działające na terenach gmin Lubicz i Obrowo. Wydarzenie organizuje fundacja Trybik. Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić się do końca lutego, pisząc na adres fundacjatrybik@op.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę szkoły, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna (oraz jego nr telefonu), a także imiona, nazwiska i wiek pięciu wolontariuszy. Więcej informacji Barbara Mońko-Juraszek: 508 256 559. Patronat nad galą objął wójt Marek Olszewski. Zachęcamy do udziału

Uczniowie zapewne już odliczają godziny do rozpoczęcia ferii 😊 👍🎵 Jeśli nie macie planów na zimowe wakacje, zapraszamy do odwiedzenia świetlic wiejskich, biblioteki i niektórych szkół. Czekają na was zabawy kreatywne, warsztaty, a także gry i zajęcia sportowe. Tu znajdziecie rozpiskę https://www.lubicz.pl/7230,aktualnosci-2018?tresc=64006

Image may contain: 4 people, people sitting, table and indoor

19 lutego rusza rekrutacja do szkół i publicznego przedszkola oraz do oddziałów przedszkolnych w gm. Lubicz. Wnioski należy składać do 16 marca bezpośrednio w przedszkolu lub w szkole. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod tym linkiem https://www.bip.lubicz.pl/7220,rok-2018?tresc=63940

Biuletyn Infomacji Publicznej Urzędu Gminy Lubicz
bip.lubicz.pl
Biblioteka Publiczna Lubicz added 42 new photos.

"Biblioteka w podróży" ruszyła na dobre. Dziś zaprosiliśmy dzieci w podróż do Afryki. Spotkanie poprowadził pan Zenon Szurpita, który przybliżył uczestnikom kon...tynent, pokazał maski i instrumenty afrykańskie oraz poprowadził warsztaty bębniarskie. Uczestnicy poznali podstawowe uderzenia oraz technikę gry na bębnie djembe. Podczas gry na bębnach wszyscy świetnie bawili się dźwiękami i muzyką. Było twórczo, wesoło i głośno. Dziękujemy.

See More
FEB24
Dec 9, 2017 - May 26, 2018ulica Pomorska, 87-124 Złotoria, Polska
42 people interested

5 lutego o godz. 9:00 rusza przebudowa ul. Bankowej na odcinku pomiędzy ul. Piaskową a ul. Lipnowską. Prace podzielone zostały na II etapy. W pierwszej kolejności wykonawca robót drogowych zajmie się odcinkiem ulicy Bankowej od ul. Piaskowej do ul. Lipnowskiej. W związku z tym od 5 lutego od godz. 9.00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Ul. Polna będzie ulicą dwukierunkową – prosimy o nieparkowanie pojazdów wzdłuż tej ulicy.
Ulica Bankowa zostanie wyłą...czona z ruchu pojazdów. Dojazd do posesji będzie umożliwiony, jednakże w okresie prac ziemnych i nawierzchniowych może zostać czasowo ograniczony. Dojazd do obiektów handlowo – usługowych będzie odbywał się od tyłu budynków.
W drugim etapie wykonawca robót zajmie się przebudową skrzyżowania ul. Bankowej z ul. Piaskową.

Autobus miejski MZK linii nr 35
W związku z przebudową ul. Bankowej w Lubiczu Górnym od poniedziałku 5 lutego godz. 9:00 zostanie zmieniona trasa przejazdu autobusów linii nr 35. Autobusy będą omijać przystanki Lubicz Osiedle i Lubicz Bankowa.
Autobusy, jadąc z Torunia, wjadą za mostem na Drwęcy w ul. Lipnowską i będą się zatrzymywać na wysokości apteki. Będzie to przystanek końcowy i początkowy.
Autobusy z pętli w Krobi będą odjeżdżać z opóźnieniem ok. 5-minutowym, a w Lubiczu Górnym będą korzystać tylko z przystanku przy ul. Warszawskiej (Droga Krajowa nr 10).

See More
No automatic alt text available.

"Seniorzy potrafią" - program o inicjatywach gminy Lubicz na rzecz osób starszych wyemitowany przez TVP Bydgoszcz.

31.01.2018
bydgoszcz.tvp.pl