Photos
Posts
Almanya Devleti Türkiyeli Devrimci Şadi Özpolat’a Devrimci Düşüncelerinden Vazgeçmediği İçin İşkence Yapıyor
23 EKİM 2012
TUTUKLANAN ARKADAŞLARIMIZ SERBEST BIRAKILSIN
8 Mayıs 2012 tarihinde ülkemizin dört bir yanında demokratik kurumlarımız basıldı.
Posts
Cansel Malatyalı’nın işini geri alabilmek için 8 ay boyunca sürdürdüğü onurlu direnişi, zaferle sonuçlanmıştır. İnşaat Mühendisleri Odası’ndaki işinden “performans düşüklüğü” gerekçe gösterilerek atılan Cansel Malatyalı,
AKP Zulmüne Karşı Milyonları Örgütleyeceğiz!
İstanbul’un Çayan mahallesinde Halk Cepheliler 22 ve 23 Ekim 2012 tarihlerinde saat 21.00’de AKP’nin zamlarına karşı tencere tava eylemi yaptılar.
22 Ekim günü Dev-Genç'liler Ege Üniversitesi öğrenci çarşısında Milyonları Örgütleyeceğiz kampanyasının masasını açtılar.
Bursa / Gemlik’te 28 Ekim günü yapılacak olan Zeytin Üreticileri Yürüyüşü çalışmaları köy köy devam ediyor.
Bu ülkede hapishaneler tarihi devrimci tutsaklara karşı işlenen suçların tarihidir. Bunun uygulanış biçimi değişse de amaç tektir: devrimcileri kimliksizleştirmek ve düşüncelerinden soyutlamak.
Liseli Dev-Genç’liler “Parasız Eğitim Sınavsız Gelecek” Kampanyalarını Duyurmaya Devam Ediyor!
Muğla'nın Kötekli yerleşkesinde Dev-Genç'liler 10 Ekim Çarşamba günü iki farklı yere ve Muğla merkezde
Hey Tekstil, Bedaş, Roseteks, Darkmen, Kiğılı, Elit Çikolata işçileri ortaklaştırdıkları eylemlerinin bu hafta 9. sunu gerçekleştirdiler.
20 Ekim Cumartesi günü çeşitli sendika ve demokratik kitle örgütlerinin katıldığı, koalisyon hükümetinin uyguladığı kesinti politikalarına karşı tepkisini göstermek ve halk düşmanlarının halka reva gördüğü
Hakları gasp edilen, aşağılanan, emeği sömürülen, çocukları evinde ekmek bekleyen, hak arama özgürlüğü ellerinden alınan, olursuzluğa mahkûm edilen işçileriz.
İstanbul: Milyonları Örgütleyeceğiz kampanyası çerçevesinde İstanbul’da her akşam yapılan tencere, tava eylemlerine devam ediliyor.
Gümüşgöze’de Halkımızın da Desteği İle Açıklamamızı Yaptık
Gümüşgöze’de Saldırı: 22 Ekim tarihinde Hatay Gümüşgöze’de saat12.00’de Halk Cepheliler saat 14.00’de Suriye halkı için yapılacak basın açıklamasına çağrı yaptılar.

TEK TİP ELBİSE GİYMEDİK, GİYMEYECEĞİZ!
ŞADİ ÖZPOLAT’A ÖZGÜRLÜK!
Almanya’da tutuklu bulunan Türkiyeli devrimci Şadi Özpolat’a Alman devleti tarafından tecrit ve tek tip elbise giyme dayatılıyor.
Kırklareli Şeker Teks İşçileri Kırklareli Öğretmen Evi Önünde Basın Açıklaması Yaptı
Direnişlerinin 18.gününde Kırklareli Şeker Teks tekstil işçileri Kırklareli merkez de öğretmen evi önünde yaptıkları basın açıklamasıyla direnişlerini Kırklareli halkına duyurdular.
Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur
Adana'da 8 Mayıs'ta yapılan ev ve dernek baskınlarında gözaltına alınıp tutuklanan devrimciler için İnönü parkında on dakikalık oturma eylemi yapıldı.