Photos
Posts

köpekçi efe

No automatic alt text available.

köpekçi efe köpek ile sorularınız için arıyabilirsiniz yönlendiririz
05316966261

No automatic alt text available.
Posts

yawru kendimizindir köpekçi efe

No automatic alt text available.

kötü pitbull yoktur kötü sahip vardır

No automatic alt text available.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Happy October 29th Republic Holiday!
Translated
No automatic alt text available.

)

No automatic alt text available.
Supernatural: Bir 21. Yüzyıl Efsanesi

Uzun zamandır Caps paylaşmıyorum, Zeynep Şentürk'e teşekkürler. Çok güzel olmuş yalnız, sandalyeden düştüm. -Alptekin

Köpek bakımı hakkında bir şeyler paylaşacağım

1. Tüylerin ve Derinin Bakımı:

Köpek postlu bir hayvandır. Bu post, onun dış etkilere karşı korunmasını sağladığı gibi görünümünü güzelleştiren bir değer de taşır. Köpeklerin bir bölümünün tüyleri kısa, bir bölümünün orta uzunlukta, bir bölümünün ise oldukça uzundur. Doğal olarak uzun tüylü türler, daha büyük ve özenli bir bakım gerektirir. Özellikle tüy değiştirme zamanı olan ilkbahar, ve sonbahar süresince, bu iş daha büyük b...

Continue Reading
No automatic alt text available.

Köpekler neyi nasıl tanımlar Birazda gülelim

TASMA: Sahibimi istediğim tarafa çekmeye yarayan şey.

YATAK: Herhangi bir yumuşak, sert, temiz ya da pis yer. İpek çarfaşlar da çamur içindeki çimler de olur!

...

SALYA: Başkasında yemek olup da bende olmadığında karşılaşılan durum. Önlemek için en acındırıcı ve aç bakışımla olabildiğince yakına sokulurum.

ÇÖP KUTUSU: En lezzetli kemik parçalarının, margarin kağıtlarının ve ekmek kırıntılarının bulunduğu yer. Benim favori mekanım, ama sahibime bir türlü sevdiremedim.

BİSİKLET VE MOTOSİKLET: Peşinden koşup havlayarak form tutmaya yarayan spor aletleri.

SAĞIRLIK: Sahibim beni yanına çağırdığında yakalandığım hastalık. Özellikle eve çağrıldığımda görülen bu hastalığın enteresan bir belirtisi de diğer tarafa doğru koşmaya başlamam.

PEÇETE KUTUSU: En keyifli köpek oyuncağı. Sadece bir kez oynanabilmesi kötü ama allahtan bol bulunan bir şey.

TOSLAMA: Sahibim sıcak çay ya da kahve içerken onun dikkatini çekmenin en kolay yolu.

ZIPLAMA: Toslama işe yaramadığında kullanılan manevra.

SEVGİ: Özgür irademle ve sonsuz bir şekilde hissettiğim yoğun duygu seli. Göstermenin en güzel yolları tırnaklarımı batırarak zıplamak, tırmalamak, yalamak, koklamak,.. Karşılıklıysa şanslıyım:)

-Işın

See More
No automatic alt text available.

canımm

-ışın

No automatic alt text available.

''Cenaze namazında hoca cemaate dönüp yine soracak?? Haklarınızı helal ediyor musunuz diye...Orada olamayacağım ama Ey Şehidim biz uyurken sen terörist peşinde koştuğun için, biz sıcaktan bunalıp klima karşısında serinlerken sen ağır postallar içinde kanayan ayaklarınla dağlarda gezdiğin için, biz facebookta geyik muhabbeti yaparken sen anneni bile arayamadığın için, biz tatil planları yaparken sen bir sigaranı sonuna kadar rahat içemediğin için ve henüz hayatının baharında bir fidanken sen ey şehidim, sen ey kınalı kuzum biz bu ülke güzelliklerini yaşayalım diye bize canını feda etmişsin. Benim sende ne hakkım olabilir ki kaldır başını ve söyle bize hakkını helal ediyor musun??''

...

Image may contain: dog and outdoor
Bunları Biliyormusunuz ? is with Metin Mehmed.

Siz hiç aç kaldınız mı? Günlerce sokaklarda yatıp, bir parça yemek bulmak için çöp kutularını karıştırıp, bulamayıp aç olarak uyumaya çalıştınız mı? "Tok açın h...alinden anlamaz" derler o yüzden deneyin bakın, sadece 24 saat için sokakta kalın ve bir şey yemeyin. O zaman bir daha sizin arkanızdan gelen, sokak kenarında yatan ve gözlerinize bakıp yemek dilenen hayvanların yanında hiç yürüyüp geçemeyeceksiniz.
Her gün evlerinizden artık yemekler çıkıyor, kurumuş ekmekler atılıyor. Sadece düşünün o yemeklerle bir köpek ne kadar mutlu olurdu. Nasıl o minik patileri ile kavrayıp, afiyetle yerdi.
Siz aç kalmayın ama kalanların halinden de anlayın...

See More

Bugün sen uyanabil diye, 8 vatan evladı daha uyudu.

Köpeklerde fırçalamanın yararları ve tüy dökme:

Tüy bakımı köpeklerde üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Çünkü yılda en az iki kez olmak üzere tüy değiştirirler.

Bahçede yaşayanlarda bu genellikle ilkbahar ve sonbahar civarında daha yoğun dökülme şeklindedir ve daha kısa sürer. Fakat evde yaşayanlarda bütün yıla yayılarak devam eder.

...

Eğer bir beslenme bozukluğu, bir hastalık, lokal bir açılma yoksa bu tüy değiştirme olarak adlandırılır. Bizim yapacağımız onu hergün hatta yoğun tüy değiştirme zamanlarında sabah akşam olmak üzere iki defa fırçalamaktır. Bu işlem için en uygun olanı tel veya eldiven tarzı fırçalardır.

Yavru köpeğinizi fırçalamaya ne kadar erken alıştırırsanız ileride o da siz de rahat edersiniz. Çünkü fırçalama genel bakım için beslenme kadar önemli bir işlemdir.

Fırçalama yaparken köpeğiniz üzerinde gerekli olan günlük kontrolleri de uygulamış olursunuz. Bu bilhassa deri problemlerine yatkın olan ırklarda sorunu erken keşfetmek bakımından önemlidir.

Köpeğinizi fırçalarken özellikle eldiven tarzında fırçalar kullanırsanız, aynı zamanda deriye masaj yapıp kan dolaşımını da uyarmış olursunuz.
-ışın

See More
No automatic alt text available.

KÖPEK ALMADAN ONCE(ALMAK ISTIYENLER ICIN)
Irkı ne olursa olsun bir köpek ile hayatınızın 10-15 yılını geçireceksiniz.
Aşağıda sıralananları yaşamaya ve asla pes etmemeye hazırmısınız?

1- Yavruyken tuvalet eğitimi esnasında evinizin bir bölümünü tamamen gazetelerle kaplamaya ve gerçekleşen kazaları anlayış ve sevgi ile tekrarlatmamak için gereken sabıra sahipmisiniz? ...

Continue Reading
No automatic alt text available.

Beslenmede dikkat edilmesi gereken konular

Yetişkin bir köpeğin gıdasında yüksek oranda protein, karbonhidrat ve yağ bulunmasına dikkat edilmeli

Günde bir öğün beslenmeli (Öğün sayısı, miktar aynı kalmak koşulu ile en fazla ikiye çıkarılabilir)

...

Temiz su sürekli bulundurulmalı

Aktivitelerden hemen önce ve sonra yemek verilmemeli

Özel faaliyetleri olan bir köpekse (koşucu, polis köpeği, av köpeği vb.) uygun diyetler hazırlanmalı ve gerekli takviyeler yapılmalı. Bu amaçla yoğun aktivite sırasında vücudu gerek duyacağı oksijen ve demir ihtiyacını karşılanmak amacı ile uygun oranlarda E vitamini ve selenyum gibi elementlerin takviyesi faydalıdır.

Kalsiyum ve fosfor oranının dengeli olmasına dikkat edilmelidir. Aşırı ve oransız kalsiyumun kireçlenmelere neden olabileceği unutulmamalıdır.

Irkına özgün erişkin ağırlığının korunmasına dikkat etmeli aşırı kilo veya aşırı zayıflaması önlenmeli

Sindirilebilirliği yüksek gıdalar tercih edilmeli

Mama etiketlerine dikkat edilmeli

See More
No automatic alt text available.

Kuzenim yarışmada arkadaşlar

2 Dakikanızı ayırıp linke tıklayıp beğen tuşuna basarsanız çok sevinirim

Beğenen eller dert görmesin

O bizim mini minnacık tatlı kurbağamız. Bizi güldürüp mutlu ettiği gibi sizleri de güldürsün istedik...herkese mutluluklar.
hthayat.com