Photos
Posts

ZAPROSZENIE
Zarząd Koła Nr 83 Podczerwone zaprzasza swoich członków, ich rodziny, przyjaciół i sympatyków na coroczny piknik, który w tym roku odbedzie się 28 lipca 2013 w Columbia Woods w Willow Springs IL. (mapka ponizej).
Jak zwykle piknik rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 10:30 AM . Zarząd przygotował nie tylko dobrze zaopatrzoną kuchnie ale tez wspaniały program zabaw i występów. Do tańca będą grali członkowie zespołu “Bandziory”.
Zaprosomy!
Zarząd Koła nr 83 Podczerwo...ne
... ... Mapa:

Z ulicy Archer Avenue prosze skrecic na ulice Willow Springs Rd. na polnoc. Zaraz za wiaduktem kolejowym prosze skrecic w lewo

See More

Kawalek historii naszej wioski.....

A piece of our village history.....
Translated
No automatic alt text available.
Posts
Od piątku do niedzieli w Chicago trwa 3 Światowy Zjazd Pocyrwiynianów. Byli mieszkańcy Podczerwonego do Chicago przyjechali z Kanady, New Jersey, Nowego Jorku, Pensylwanii i Indiany.
24tp.pl
Vimeo is the home for high-quality videos and the people who love them.
vimeo.com

Dzisiaj w programie radiowym "Na goralska nute" od 7:30 (chicagowski czas) bedzie program na temat naszego zjazdu.
Mozna sluchac na internecie , wypiszcie tylko WPNA1490. http://www.wpna1490am.com/live.htm
Zapraszamy
BJ

wpna1490am.com
KOŁO NR 83 Podczerwone added 2 new photos to the album: Bartek Sek.
May 3, 2013

Podziekowanie od Bartka Seka z Koniowki

No automatic alt text available.

Zaprosomy piyknie na III Swiatowy Zjazd Pocyrwienianow, Maj 17 - 19, 2013 w Chicago.

No automatic alt text available.
KOŁO NR 83 Podczerwone updated their cover photo.
Image may contain: sky, tree, grass, mountain, outdoor and nature

Zapraszamy na pierwszy koncert Adasia Chlebek w Niedziele, 21-go Kwietnia o godz. 5-tej PM w Kosciele Milosierdzia Bozego w Lombard, IL.

Image may contain: 1 person

Wczoraj odbyl sie Benefit dla Bartka Seka w sali parafialnej sw. Alberta w Burbank . Impreza byla zorganizowana przez Kolo nr 83 Podczerwone. Mysle, ze ponad 100 osob ktore przybyly spedzili mile czas. Wystapily dzieci z naszego zespolu Pocyrwiyniany, chor parafi sw. Alberta a DJ Grzesiu i wspaniala kapela goralska przygrywali nam i naprawde nie bylo czasu sie nudzic. Dzieki zaangazowaniu wielu ludzi, ktorzy rozprowadzali bilety na loterie fantowa uzbierana kwota jest naprawd...e imponujaca. Glowna nagroda Laptop zostala przekazana dla Bartka przez osobe, ktora te nagrode wylosowala. Naprawde wspanialy gest.
Dziekujemy z calego serca wszystkim, ktorzy pracowali przy obsludze tej imprezy, wszystkim ofiadodawcom, sponsorom, parafii sw. Alberta, Klubowi Polonia a w szczegolnosci Marysi Gromskiej, ktora rozprowadzila najwieksza ilosc biletow.
Bog Wam zaplac.
Prezes Bolek Jaronczyk

See More

BENEFIT DLA BARTKA, Godzina 15:00, 14 kwietnia br. w Sali parafialnej św. Alberta w Burbank, IL

Bartek Sęk, obecnie uczeń I klasy Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Ukończył Szkołę Podstawową w Podczerwonem, był zawodnikiem sportowym w UKS Podczerwone, ministrantem w Parafii Chochołów. Uległ ciężkiemu wypadkowi podczas wykonywania prac w lesie w grudniu 2012 roku. Był to nieszczęśliwy, niemożliwy do przewidzenia wypadek - drzewo odbiło się konarami w inną stronę przygniatając Ba...rtka. Natychmiast przewieziony helikopterem do Krakowa przeszedł operację na kręgosłup, w szpitalu przebywał przez dwa miesiące przykuty do łóżka. Dnia 28 lutego br. został przewieziony do domu rodzinnego w Koniówce. Od 4 marca przebywa w szpitalu w Zakopanem gdzie zostanie poddany rehabilitacji. Obecnie Bartek przemieszcza się na wózku inwalidzkim, tylko poddanie się długotrwałej, kosztownej rehabilitacji może poprawić stan jego zdrowia. Bartek jest silnym, młodym chłopcem - budzi to nadzieję na powrót do zdrowia.
Po więcej informacji prosimy dzwonić do prezesa Koła nr 83 Podczerwone ZPPA: (708) 717-2992
Czeki prosze wystawiać na Koło nr 83 Podczerwone
W CZASIE BENEFITU WYSTĄPIĄ:
Chór parafii św. Alberta
Zespół “Pocyrwiyniany” wraz z kapelą góralską Andrzeja Sęka
Serwowane będą ciepłe i zimne posiłki
Odbędzie się losowanie loterii fantowej. Przypominamy, że do wygrania są 42” LCD, Laptop oraz wiele innych nagród. Bilety można zakupić na sali.
ZAPRASZAMY

See More
KOŁO NR 83 Podczerwone updated their cover photo.
No automatic alt text available.