Photos
Videos
Cennet Mahallesi KAR Altında
14
10
İstanbul'un Geçtiğimiz Kışın Yaşadıkları
16
8
İşte Cennet'te Kar yağışının İlk Görüntüleri
3
14
Posts

İstanbul ve tüm yurt için sistemler son dakika kala hep yok oluyor yada eriyor... İstanbul’da Salı Ve Çarşamba karla karışık yağmur yükseler de kar var. Marmaranın yüksekleri hafif ve orta şiddette karlı olması bekleniyor. Sıcaklıklar yine sınırda kalıyor. Adam akıllı kar yağışı için büyük ihtimalle Şubat ayını bekleyeceğiz.

Pazartesi'den itibaren İstanbul dahil bir çok bölgeye KAR GELİYOR ! ❄️

From Monday, snow is coming to many areas including Istanbul! ❄️
Translated
No automatic alt text available.
Reviews
Kar Sevdalıları Hava Tahmini has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts

18 Ocak Perşembe günü garip meteorolojik hadiselerle karşılaşabiliriz. Tüm yurtta soğuk ve yağışlı hava etkili olacak! Yağmur, kar, fırtına! Günü birlik bu sistemde batı bölgeler de kar süpriz yapabilir!

No automatic alt text available.

Her Kış olduğu gibi sistemler gelmeden önce duamızı yapardık ancak bu sene yapmayı unuttuk gelenek sürsün yine yapalım;

Kar duası

E'uzübillahiminşeytaniraccim Bismillahirahmanirrahim,

...

Beher kar tanesine ayrı şekil veren rabbim;
ermişlerin yüzü suyu hürmetine,
ölmüşlerin sükut dolu rahmetine,
yedi tepeli şu güzel şehrine
top top kar yağdır yarabbim Allahım (amiiin)

Ateş-ül kürreyi altı günde toprak eyleyen rabbim;
mü'minlerinin hayır duasına,
kafirlerin mahşer azabına,
melaikelerin kanat çırpışına,
kulak ver de rahmetsiz koma yarabbim Allahım (amiin)

Ademoğluna çamurdan şekil veren yüce rabbim;
pamuktan yorgan bekleyen damlara,
camdan semayı gözleyen yavrulara,
işten güçten bitkin düşen kullarına,
o beyaz rızkını yağdır da mes'ud et yarabbim Allahım (amiin)
❄️❄️❄️❄️❄️❄️

See More

KAR, YAĞMUR, FIRTINA GELİYOR! ☃️🌨️ Dün başlayan yağmur birçok bölgede devam edecek! Pazar günü batı bölgelerden başlayarak Marmara'nın doğusu ve güneyinde yükseklerden başlayarak önce karla karışık yağmur akşama doğru Marmara'nın güney ve doğusu İstanbul'un il genelinde yağışlar zamanla sulu kar ve kar yağışına dönecek! Sıcaklıklar hemen hemen sınır olduğu için kar yağışı pek etkili olmayacak. Ancak Pazartesi günü DEK şartları oluşarak sıcaklıkların da düşük olmasından dolayı kar yağışı görülecek ancak bu yağışlar hafif olacak. Zamanla çok bulutlu olacak. Ancak bu sistemden sonra 20 ocak sonrasın da daha sert kış koşulları üst üste gelecek Sibirya soğuklarının hakim olması yüksek bir ihtimal. Bu mini sistemden sonra diğer sistemler için bilgilendirmeleri bu sistemden sonra yapacağım.

KAR SEVDALILARI HAVA TAHMİNİ ❄️

Image may contain: nature

Sayfamızın takipçi sayısı 6066 kişi olmuştur. Takip eden herkese teşekkürler, yakında güzel haberlerle paylaşımlarımız olacak İnşallah ❄️☃️

Kar Sevdalıları Hava Tahmini's photo.
Kar Sevdalıları Hava Tahmini
6,158 Likes
11 talking about this

Döngü 15 ocak gibi kırılmaya başlıyor hayırlısıysa.. Kış bu sene özellikle batı bölgeler için rötarlı geliyor! Ocak ayı sonun şubat başı gibi kar yağışları olabilir.

Bu kış öyle başlıyor ki uzun bir süre kar yok modeller baharı bile getirebiliyor ocak ilk haftasına ancak zaman var. Bu kış geç gelip sertleşebilir yada kıyısından, köşesinden geçip gider. Ancak İstanbul için İstanbul’un çok kar aldığı dönemler hep ocak sonu ve şubat olmuştur. Son 2 senedir ocak başı çok kar almıştır. Ancak merak etmeyin modeller düzelmeye başlayacak ve tüm Türkiye layığıyla bir kış geçirecektir.

İstanbul’da kar ihtimali zora girdi! Yarın yükseklere yağarsa yağar il geneline karla karışık atar arada belki sulu kara da dönebilir!

Mgm’den Marmara ve Ege’ye Fırtına Uyarısı!

Image may contain: text

İstanbul’un güzide semtlerinden Küçükçekmece’den sayfasını beğenelim lütfen https://www.facebook.com/kucukcekmecedenn/

Media/News Company
Küçükçekmece'den's photo.
Küçükçekmece'den
1,175 Likes
1,969 talking about this

Soğuk, kar, yağmur!

Aralığın son haftasına yaklaşırken yeni yıla az bir zaman kalmışken yılın son günlerine soğuk ve yağışlı havalarla geçiriyoruz! Bu hafta sonundan itibaren batı kesimler de soğuk olan hava daha da soğuyarak Başta Marmara, Batı Karadeniz, İç bölgeler ve İç Anadolu bölgesinde yağış alan her yerde sulu kar ve kar yağışı görülecek! Hava sıcaklığı rüzgarında etkisiyle iyice düşecek! Pazar günü İstanbul'da kar bekleniyor! Cumartesi günü yüksek kesimlerde kar olarak başlayacak yağışlar il geneline pazar günü karla karışık yağmur, sulu kar ve kar olarak yağacak! Yeni yıldan önce bu mini sistem pazar gününden itibaren doğuya kayacak ve doğu anadolu bölgesinde de kar yağışları görülecek! Yılbaşı için tahminler ilerleyen günlerde yapılacaktır!

Kar Sevdalıları Hava Tahmini

Image may contain: snow, car, tree and outdoor

Bugün yağmurla başlayan Marmara ve batı bölgelerden itibaren bu akşamdan itibaren havalar soğumaya da başlayacak! Neredeyse haftasonu bahar havası geçiren bir çok kentte hava sıcaklığı 10-15 derece birden düşecek! Salı gecesi İstanbul da sıcaklık en düşük 2 dereceye kadar düşecek! İstanbulun kuzey ve yüksek kesimlerinde kar kıyı ve kent genelinde yağmur ve karla karışık yağmur görülmesi muhtemeldir. Aralık ayının başıyla beraber sert soğuklar tüm yurtta etkisini gösterecek! Marmara, iç anadolu, batı karadeniz kıyı ve alçak kesimleri hariç yağış alan yerler de karla karışık yağmur ve kar bekleniyor! Bu gece salı ve çarşamba günleri dondurucu soğuklar oldukça etkili olacak ! Önlemlerimizi alalım..

5 Aralıktan sonra gelecek 7-8 Aralık muhtemel soğuk hava dalgası kutuplardan gelecek olup bir çok bölge de kar yapacak seviyede! İstanbul dahil marmara da kar yağışı ihtimalleri oldukça yüksek! Ancak sistem değişime açık olduğu için henüz netlik kazanmış değil. Lakin bu şekilde geldiği takdir de kışın ilk kar yağışlarını alabiliriz!

Haftasonundan itibaren kutup soğukları geliyor! Marmara dahil birçok bölgede kar ve karla karışık yağmur görülecek! İstanbul da sıcaklıklar kar seviyesinde olmasa da kar soğuğunu iliklerine kadar hissedecek! Edirne, Kırklareli tarafları yılın ilk kar yağışlarıyla karşılaşabilir! Soğuklar iyiden iyiye kendisini hissetirecek! Yağmur kar fırtına geliyor! Aksiyon başlasın ❄️