Photos
Posts

6 marca o godzinie 9.00 w sali GAMMA CIN odbędzie się polsko-argentyńsko-hiszpańskie seminarium naukowe „Współczesne problemy prawa rolnego” (seminario polaco-argentino-español: Problemas contamporáneos de Derecho Agrario).

W seminarium udział wezmą i wygłoszą referaty: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przewodniczący Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Agrarystów - prof. dr hab. Roman Budzinowski, Prezydent Światoweg...o Związku Prawników Agrarystów – prof. dr hab. Leonardo Pastorino z Uniwersytetu la Plata w Argentynie oraz Sekretarz Generalny Światowego Związku Prawników Agrarystów - prof. dr hab. Ángel Sánchez Hernández z Uniwersytetu la Rioja w Hiszpanii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Wykłady będą tłumaczone z języka hiszpańskiego na język polski przez mgr Krzysztofa Różańskiego.

UWAGA: seminarium odbędzie się w sali GAMMA CIN - na plakacie znajduje się nieaktualna informacja w zakresie sali 3.1.

See More
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

Szanowni Członkowie Koła, Sympatycy i Zainteresowani działalnością Koła,

Katedra Prawa Rolnego WPiA UAM ma przyjemność gościć w tym tygodniu delegację z zaprzyjaźnionej Katedry Prawa Handlowego Uniwersytetu w Jaen.
W związku z Tym serdecznie Was wszystkich zapraszamy na jutrzejsze spotkanie dotyczące współczesnych wyzwań prawa rolno-żywnościowego. Referaty wygłoszą profesor Angel Martinez Gutierrez oraz Pan Jose Ramon Sanchez Jaraba. Spotkanie odbędzie się jutro, tj. 14. czerwca, w sali 3.1 CIN o godzinie 14.30.

Posts

https://www.facebook.com/events/1700272846895007/?active_tab=posts Wszystkich zainteresowanych zagadnieniem prawnej ochrony zwierząt zachęcamy do wzięcia udziału (i być może reprezentowania naszego Koła) w studencko-doktoranckiej konferencji na WPiA UŚ

Nie tylko nasze Koło jest żywo zainteresowane losem Puszczy Białowieskiej.

Jej los zbulwersował również pracowników i doktorantów Wydziału Biologii UAM:

"LIST OTWARTY PRACOWNIKÓW I DOKTORANTÓW WYDZIAŁU BIOLOGII UAM W SPRAWIE PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ...
Wiadomość, opublikowana 10-05-2016
List otwarty pracowników i doktorantów Wydziału Biologii Uniwersytetu
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
do Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej,
Pani Beaty Szydło

Szanowna Pani Premier,

Motywowani troską o losy jednego z najcenniejszych obiektów przyrodniczych Polski i Europy, a także zaniepokojeni pozamerytorycznym charakterem dyskusji toczącej się w kwestii zarządzania zasobami Puszczy Białowieskiej, zdecydowanie popieramy wnioski dotyczące utrzymania dotychczas obowiązujących ograniczeń w gospodarce leśnej Puszczy.

Puszcza Białowieska jest jedynym w Polsce obiektem przyrodniczym Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej obszarze występują najlepiej zachowane i najbardziej naturalne pozostałości lasów liściastych i mieszanych Niżu Europejskiego. Miejsce to jest ważne nie tylko z punktu widzenia ochrony różnorodności biologicznej, ale przede wszystkim z powodu zachodzących tam naturalnych procesów ekologicznych. Ich utrzymanie jest warunkiem poznania podstawowych mechanizmów biologicznych, bez znajomości których niemożliwe jest prowadzenie gospodarki leśnej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Dlatego popieramy głosy społeczności naukowej i akademickiej postulujące zaniechanie planowanego zwiększenia wyrębu w Puszczy Białowieskiej oraz wnioskujemy o objęcie całego jej obszaru ochroną w formie parku narodowego.

W szczególności, doceniamy wysoką wartość merytoryczną artykułu T. Wesołowskiego i in. („Spór o przyszłość Puszczy Białowieskiej: mity i fakty. Głos w dyskusji.” www.forestbiology.org, 2016). Jesteśmy przekonani, iż publikacja ta powinna stać się standardem rzeczowej argumentacji opartej na wiedzy i punktem wyjścia do szeroko zakrojonej debaty o znaczeniu i losach Puszczy Białowieskiej.

List podpisały 173 osoby wg załączonej listy.

Poznań, 27 kwietnia 2016 r."

See More

Szanowni Członkowie Koła, Sympatycy i Zainteresowani działalnością Koła,
w wyniku nieporozumienia do wszystkich studentów WPiA UAM trafił mail informujący, że spotkanie z panem mgr Piotrem Chmielewskim pt: "Ostre cięcie - prawne podstawy form ochrony przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem casusu Puszczy Białowieskiej" miało odbyć się dzisiaj o godz.17.00. Prawidłowy termin tego spotkania to najbliższy poniedziałek, tj. 25 kwietnia 2016 r., o godz. 17.00 w sali 4.14. Najmocniej przepraszamy wszystkich tych, którzy wybrali się dzisiaj, aby uczestniczyć w naszym wydarzeniu. Jest nam na prawdę bardzo przykro. Oczywiście bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w poniedziałek!

Szanowni Członkowie Koła, Sympatycy i Zainteresowani działalnością Koła:

mamy przyjemność poinformować, że udało potwierdzić się spotkanie z mgr Piotrem Chmielewskim - prezesem Ligi Ochrony Przyrody Zarządu Okręgu w Poznaniu, doktorantem Polskiej Akademii Nauk oraz zarazem studentem naszego Wydziału, które ostatecznie obędzie się w najbliższy poniedziałek, t.j 25 kwietnia o godzinie 17.00 (sala zostanie podana wkrótce) w budynku CIN.

Nasz Gość wygłosi referat pod tytułem: "...Ostre cięcie – prawne podstawy form ochrony przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem casusu Puszczy Białowieskiej”.

Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco w świetle ostatnich działań prawnych (a niektórzy powiedzieliby ich braku) co do wspomnianej Puszczy. Nasz Prelegent przybliży nam również problematykę rozwoju prawnych podstaw ochrony przyrody w Polsce, przedstawiając niezwykle ciekawą ewolucję historyczno-prawną w tym zakresie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu oraz w dyskusji, która z pewnością wywiąże się bezpośrednio po wystąpieniu .

Raz jeszcze zachęcając do uczestnictwa,

pozdrawiamy serdecznie,

Opiekunowie Koła Naukowego

See More

Już 20 kwietnia b.r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM odbędzie się kolejna odsłona XIX-tego Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki!

Festiwal służy m. in popularyzowaniu wiedzy prawniczej pośród przyszłych, potencjalnych adeptów prawa. Rozpocznie się o godzinie 9.00 (Aula Maximum CIN), kiedy to Dziekan WPiA UAM Prof. zw. dr hab Roman Budzinowski powita przybyłych gości.

Warto podkreślić, że nasze Koło będzie licznie reprezentowane w tym wydarzeniu bowiem swoje referaty wy...głoszą kolejno:

11:10-11:30 - Mgr Łukasz Sokołowski, Katedra Prawa Rolnego – „Innowacje w produkcji żywności - aspekty prawne”

11:40-12:00 - Mgr Krzysztof Różański, Katedra Prawa Rolnego - „Czy wiesz, co jesz? Kilka słów o GMO”

12:10-12:30 - Mgr Eliza Jachnik, Katedra Prawa Rolnego – „Ekoterroryzm - czy cel uświęca środki?”

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków oraz Sympatyków Koła do przybycia i uczestnictwa!

Opiekunowie KNPŻiOŚ "Pro Natura"

See More

Szanowni Członkowie Koła, Sympatycy i Zainteresowani działalnością Koła:

Serdecznie zapraszamy na inaugurujące semestr letni spotkanie Koła Naukowego Prawa Żywnościowego i Ochrony Środowiska "PRO NATURA", które odbędzie się 21 marca o godzinie 18.00 w sali nr 2.1 (tzw. salka komputerowa) CIN.

Podczas spotkania opiekunowie Koła zaproponują nowy model jego funkcjonowania oraz zaproponują nowe projekty, które chcielibyśmy zrealizować. Liczymy na Wasze pomysły i zaangażowani...e. Zapraszamy wszystkie Osoby zainteresowane problematyką ochrony środowiska, prawa żywnościowego i prawa rolnego. Wszelkie inicjatywy będą mile widziane.

Opiekunowie Koła Naukowego

See More

http://www.rp.pl/artykul/1220932.html A Wy jak myślicie, czy taka regulacja jest potrzebna, czy może stanowi zbyt daleko idącą ingerencję w wolność obywateli?

Posłowie nie zakażą reklamy śmieciowego jedzenia. Z projektu ustawy o zdrowiu publicznym wykreślono zapis, który tego zabraniał.
rp.pl

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

Koło Naukowe Prawa Żywnościowego i Ochrony Środowiska ma zaszczyt zaprosić na wykłady otwarte wizytujących nasz Wydział i Katedrę Prawa Rolnego Pań Profesor z Uniwersytetu w Jaén w Hiszpanii, które odbędą się w najbliższą środę (10.06) o godzinie 13.15 w sali nr 2.3 Collegium Iuridicum Novum.

Wykłady będą tłumaczone z języka hiszpańskiego na język polski.

...

Plan niniejszego wydarzenia jest następujący:

1) 13.15 Przemowa powitalna Pana Dziekana i Kierownika Katedry Prawa Rolnego Romana Budzinowskiego,

2) 13.30 -14.30 Wykład Pani Prof. Trinidad Vazquez Ruano pt. "Wzajemne powiązania pomiędzy prawem nieuczciwej konkurencji i reklamy a prawem rolnym i żywnościowym",

3) 14.30 - 15.30 Wykład Pani Prof. Eloisy Carbonell pt. "Prawo rolne i żywnościowe z perspektywy administracyjnoprawnej".

Serdecznie zapraszam wszystkich członków i sympatyków naszego Koła do uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof Różański

See More

Koło Naukowe Prawa Żywnościowego i Ochrony Środowiska "Pro Natura" ma przyjemność zaprosić na spotkanie z panią Jolantą Pietrkiewicz - Knecht i panem Mateuszem Knechtem, absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego, pszczelarzami - pasjonatami, którzy swoje przygody opisują na blogu www.wylotkinawarszawe.pl Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27. kwietnia 2015 r., o godzinie 17.30 w sali 4.10 Collegium Iuridicum Novum. Będziemy rozmawiać o prawnych aspektach hodowli i ochrony pszczół. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

No automatic alt text available.

Konferencja “Konsument in der Europäische Union - neue Herausforderungen und Perspektiven”:

Patronat merytoryczny: Dziekan WPiA, prof. Tomasz Nieborak, prof. Wojciech Dajczak, Prof. Aurelia Nowicka, Prof. Adam Olejniczak, prof. Magda Fedorowicz, dr Igor Nestoruk, dr Jakub Kępiński, dr Katarzyna Leśkiewicz

Sponsorzy: Roedl i Partnerzy, Kancelaria Jarzyński& Novak Poznań, ORA Poznań, OIRP Poznań, Dziekan WPiA, JM Rektor UAM

...

Patronat: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Poznaniu, Polsko- Niemieckie Centrum Konsumentów

Organizatorzy: mgr Żaneta Rzepczyk, mgr Marta Budzinowska, mgr Łukasz Sokołowski, mgr Kacper Czapracki,

See More

Konferencja “Konsument in der Europäische Union - neue Herausforderungen und Perspektiven” będzie się składać z czterech paneli: Konsument i Prawo, Konsument i Zycie, Konsument i Technika oraz Konsument i Gospodarka.

Prawo żywnościowe, a także prawo ochrony środowiska może cieszyć się szczególnym zainteresowaniem w ramach wyżej wymienionych kategorii.

Oprócz paneli studencko- doktoranckich planowany jest również panel ekspercki, w którym wystąpią prof. Martin Schmidt-Kessel (...Uni Bayreuth), dr Nestoruk oraz zaproszeni goście.

Zapraszamy do składania abstraktów (300-500 słów) i wysyłania zgłoszeń!

See More

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji “Konsument in der Europäische Union - neue Herausforderungen und Perspektiven”.

Odbędzie się ona w dniach od 22 do 24 kwietnia 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Konferencja stanowić będzie kontynuację współpracy nawiązanej z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Bayreuth, który w zeszłym roku gościł przedstawicieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

...

Tematyka obejmuje swoim zakresem szeroko rozumiane prawo konsumenckie w szczególności pod katem regulacji unijnych. Rozważania dotyczyć będą przede wszystkim aktualnych wyzwań i perspektyw, jakie stoją przed unijnym prawodawcą. Zagadnienia rozpatrywane będą zarówno z punktu widzenia konsumentów, jak i przedsiębiorców.

Językiem konferencji będzie język niemiecki.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/Baypozworkshop

See More
Bayreuth Poznan Workshop's photo.
Bayreuth Poznan Workshop
32 Likes

Czy kawa to kakao? Czyli nowy głos w orzecznictwie w sprawie produktów podobnych.
http://podatki.gazetaprawna.pl/…/855476,przelom-w-orzekaniu…

Zapadł pierwszy wyrok, w którym sąd administracyjny ocenił podobieństwo dwóch produktów żywnościowych. To przełom w orzekaniu – twierdzą eksperci
podatki.gazetaprawna.pl

Czy zastanawialiście się jak uzyskuje się "domowy" smak produktu?
http://www.ijhar-s.gov.pl/…/wyrok-nsa-w-sprawie-okreslenia-…

W dniu 16.12.2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem o sygnaturze: II GSK 2033/13, oddalił skargę jednego z producentów, dotyczącą stosowania określenia domowy smak w …
ijhar-s.gov.pl