Posts

VYJADRITE sa i vy.

"Na Komisii rozvoja sme projekt pozastavili a starostu sme pred spustením zjednosmernenia ulice Hroncova požiadali, aby zabezpečil verejné pripomienkovanie občanmi. Zároveň sme požiadali o predloženie časovej snímky automobilovej dopravy v sledovanom území, aby sme sa správne rozhodli. Zatiaľ sme nedostali žiadne podklady," doplnil správu Jaroslav Polaček, člen komisie.

Problémom sú hlavne rodičia, ktorí sa s autami otáčajú.
kosice.korzar.sme.sk

„Som rád, že sa veci okolo Kostolianskej konečne zažali hýbať. Už viac ako štyri roky bombardujem primátora Rašiho info. žiadosťami a interpeláciami na mestskom zastupiteľstve. Vždy mi ponúkal len výhovorky. Toto je prvý hmatateľný posun v danej veci,“ uzatvára Jaroslav Polaček

Vedenie mesta by chcelo začať s výkupom pozemkov.
kosice.korzar.sme.sk
Photos
Videos
Časť 2 rokovania XVI. Miestneho zastupiteľstva Košice-Sever 14.12.2016 9. Návrh zmeny Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na rok 2016 10. Návrh Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na roky 2017 - 2019
3
14
Košice - Sever, starostove vulgarizmy
3
25
PARKOVANIE: Reportáž z miestneho rokovania zastupiteľstva
3
Posts

„Vzhľadom na to, že nemám 100-percentný úväzok, prichádzam mesačne o tisíc eur a navyše, robím perfektné kultúrne akcie..."
🤗😎🤗

Poslanecký mandát v MČ Košice-Sever zanikne Vladimírovi Vágásimu, košickému krajskému podpredsedovi a okresnému predsedovi strany Most-Híd. Za uplynulý rok sa nezúčastnil podľa prezenčných listín ani jedného zasadnutia miestneho zastupiteľstva.

Kandidoval, uspel, no posledný rok nestíha svoju funkciu v mestskej časti Sever plnohodnotne zastávať. V stredu ho na zasadnutí miestneho zastupiteľstva vymenia. Poslanecký mandát zanikne ...
kosicednes.sk
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Košice - Sever
568 Views
568 Views
Košice - Sever

Poslanci Mestskej časti Košice – Sever, starosta a zamestnanci Miestneho úradu, Vám všetkým prajú príjemné a požehnané Vianoce, veľa zdravia, spokojnosti a rodinnej pohody.

Dočkajú sa obyvatelia Severu v okolí parku Čárskeho/Strakova – Kustrova osvetlenia chodníka? Už takmer jedno desaťročie im to mesto sľubuje.

Po chodníku cez park prechádzajú po tme a pri garážach sa čľapkajú vo vode.
kosice.korzar.sme.sk

Poslanci Severu dnes zvýšili starostovi plat o 70%. “Dali sme to od novembra, pretože starosta dáva do kultúrnych akcii celé srdce.”

Zastavme nezmyselnú zámenu pozemkov v Košiciach

Let's stop the senseless confusion of land in košice
Translated
Príďte dnes (utorok) 05.12.2017, podporiť verejné zhromaždenie obyvateľov k nechcenej zámene pozemkov, ktoré sa uskutoční v parku, ktorý padne za obeť chamtivcom a kšeftárom z magistrátu mesta Košice.
us15.campaign-archive.com

Komisie MČ sú verejné. Príďte a zaujímajte sa ako bude vyzerať mestská časť v roku 2018...
utorok 28.11 - komisia sociálna
streda 29.11 - komisia rozvoja
utorok 05.12 - komisia finančná

... See More

Tempus trvá na zámene pozemkov. Rozhodovať sa bude aj o parčíku na Komenského pri vodárňach.

Ohrozených je 90 miliónov eur z eurofondov.
kosice.korzar.sme.sk

Osadili sme ho pri lekárni na Mieri.

We got him at the pharmacy for peace.
Translated
Defibrilátor osadila mestská časť Sever pri lekárni Obchodného centra Mier. Pre verejnosť bude k dispozícii nepretržite. S myšlienkou osadiť prístroj na verejnom a prístupnom mieste ...
kosicednes.sk

Projekčné práce na Mlynskom náhone pokračujú

Projection work on mlynskom náhone continues
Translated
Ľudia z okolia Mlynského náhonu si opäť všimli, že voda z neho bola vypustená. Tak ako v minulosti, aj teraz ich to znepokojilo. „Čo s ...
kosicednes.sk

V rámci riešenia dopravných projektov sa pripravuje zjednosmernenie časti Hroncovej ulice. Dopravné riešenie, ktorého cieľom je zvýšenie bezpečnosti, zlepšenie prejazdnosti, odstránenie kolíznych miest, úprava režimu a kapacít statickej dopravy sa finalizuje a bude predložené na posúdenie Krajskému dopravnému inšpektorátu v Košiciach. Súbežne sa pripravujú podklady (identifikácia inžinierskych sietí, stanoviská) pre riešenie dopravnej situácie v zadnej časti Študentskej ulice.

No automatic alt text available.

Na dvore už pre susedov urobili vyše 30 akcií
„V podstate sme nevymysleli nič nové. Niekedy bolo normálne a bežné, že sa naši starí rodičia stretávali na dvore,“ dopĺňa jedna z iniciátoriek Timková.

Úspešný projekt vytiahol susedov na dvor.
kosice.korzar.sme.sk

Je úplne normálne, že pod mojou záštitou sa na GAJdovke bude zabávať verejnosť. Kritici nerozumejú športu... Dúfam, že nám vyjde počasie. Všetkých Vás pozývam. Starosta.

Preteky v rekreačnej zóne vyvolávajú otázky. Magistrát: Majú všetky povolenia.
kosice.korzar.sme.sk