Posts

Доколку темните облаци застанале над нечив живот, време е да превземете нешто и да му подарете зрак од сонцето.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2KZVfmL

If dark clouds have stopped over another person's life, it's time to do something and give him a ray of the sun. More => https://bit.ly/2KZVfmL
Translated
No automatic alt text available.

За здрав природен и влажен секси изглед на твојата коса.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2rFlndU

Image may contain: one or more people
Videos
Mother of Pearl
12
Tisty Tosty
10
Rose Bombshell
7
Photos
Posts

Ова е совршениот сапун за во лето, или секогаш кога ќе посакате да се чувствувате ведро и среќно.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2rFFitg

Image may contain: one or more people, food and closeup

Иако убавината понекогаш доаѓа во необични облици, секако нема да очекувате да ја пронајдете во цврст шампон со морско-сина боја.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/1KfXuJj

Image may contain: one or more people and closeup

Ослободи се од црвенилата и исфрлувањето на лицето неверојатно брзо!
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/1yJRZxC

Get rid of crvenilata and facial expulsion incredibly fast! More => https://bit.ly/1yJRZxC
Translated
Image may contain: one or more people and closeup

Парфемска градина засладена со апсолут од ружи и масло од иланг иланг, збогатена со цветни мириси кои што се мешаат со свежината на воздухот.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2jR9Jci

Image may contain: one or more people

Често производите и советите за масна кожа се однесуваат на чистење и отстранување на маснотијата од кожата. Во Lush повеќе сакаме нежно да ја третираме кожата за таа самата да ја пронајде нејзината природна рамнотежа.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2wLNvC3

Often products and tips for slick skin relate to cleaning and removing fat from the skin. In lush we prefer to gently treat the skin so that she finds her natural balance herself. More => https://bit.ly/2wLNvC3
Translated
Image may contain: one or more people and closeup

Каде и како ги набавуваме некои од нашите есенцијални масла и што значат тие за заедницата од која ги купуваме >>>>>>

Eтичко купување е поим кој често го слушаш, но што навистина значи? Дали одржливост е поим кој по дефиниција значи да се одржуваат работите исти или пак на етичкото к...
lush.com.mk

Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2rD0FMu

Image may contain: one or more people

Започнува со силен, чист јасмин загревајќи се на кожа како заводлив цветен мирис кој трае со часови и часови.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2Gb8A8p

Image may contain: one or more people

Нежен пилинг за уста кој е полн со ментол.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2JtkRrv

Image may contain: one or more people and closeup

За неизмерно сјајна коса.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2HYvV2U

Image may contain: one or more people and food

Retread е тројно јак регенератор кој и подарува нов живот на тажната, неуредна и исушена коса.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2rps4AK

Image may contain: one or more people and closeup

К’ната е растение кое потекнува од Средниот Исток и се користело за украсување на коса и тело илјадници години. К’ната на Lush е мешавина од најфината к’на од Персија со фер тргуван какао путер и состојки како билката индиго и свеж сок од органски лимон во форма на плочки органска боја. Едноставни се за користење и даваат богата боја.
ПРОЧИТАЈ СЕГА >> https://bit.ly/2wz9Thy

Сврти се кон природата кога ти е потребна трајна боја која ја штити косата.
lush.com.mk

Кога го имате тоа чувство дека сте уморни, под стрес и анксиозни... Тогаш Ви е потребно сензуално опуштање.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2wjRp4N

Image may contain: food

Наскоро...
Ослободете се од слоевите на умор. Цитрусен сапун полн ексфолирачки кори од портокал, лимон и лимета во комбинација со свежо исцеден сок кои како мешавина се одличен почеток на денот.
ПОВЕЌЕ => https://bit.ly/2HWKrnr

Image may contain: one or more people and food