Posts

Kolejny "miszcz intelektu", niejaki Sławek Zagórski (hm..., dlaczego nie podpisuje się: Sławuś, Sławeczek, Sławunio? - byłoby jeszcze bardziej dziecinnie) wypróżnił zawartość mózgu na łamach interia.pl na temat Brygady Świętokrzyskiej NSZ.
Propagandystów ci u nas dostatek, więc mógłby np. Rychu Petru zorganizować im jakieś kursa doszkalające a on sam powinien zostać głównym wykładowcą. Bo dlaczego nie?
Ów Sławek Zagórski na zaledwie dwóch stronach (suto przetykanych wielkimi... ilustracjami, w tym np. sowieckiego agenta i zdrajcy Michała Łyżwińskiego vel Żymirskiego vel Żymierskiego (trzeba umieć zacierać po sobie ślady!) popełnił bardzo dużo błędów rzeczowych, myląc prawie wszystko ze wszystkim. Samo ich wyliczanie, prostowanie i wyjaśnianie zajęłoby więcej miejsca niż on tam zapełnił swoją "wiedzą" i (nie)umiejętnie dobranymi ilustracjami.
Tu tylko o jednej sprawie, bo nie będę udzielać darmowych korepetycji etatowemu pracownikowi bogatej interii, który sprawia wrażenie zbyt odpornego na wiedzę z tego zakresu.
Gen. Władysław Anders jakoby "odmówił przyjęcia Brygady pod swe skrzydła". To jest oczywiste kłamstwo. Gen. Anders tego chciał, i to bardzo. Brytyjczycy się na to nie godzili, z wiadomych powodów. Gen. Anders przyjmował więc grupy podchorążych na przeszkolenie, niektórzy oficerowie BŚ obejmowali wprost funkcje w 2. Korpusie, i to w newralgicznych miejscach, np. w Batalionie Komandosów. Po zakończeniu II w.św. gen. W. Anders utrzymywał bliskie więzi ze środowiskiem Brygady, m.in. w USA, ponadto bardzo serdecznie korespondował z jej oficerami.
Ale cóż, niektórych myślenie boli tak bardzo, że aż... nie myślą.

Na zdjęciach:
Maj 1945 r. Włochy. Grupa podchorążych z Brygady Świętokrzyskiej na szkoleniu w 17. Batalionie Strzelców Lwowskich (Brygada Lwów), 5 Dywizja Strzelców Kresowych, 2 Korpus Polski gen. Władysława Andersa.

Spotkanie w USA b. żołnierzy i oficerów Brygady Św. NSZ z gen. Władysławem Andersem (w środku, z prawą dłonią w kieszeni), obok - w jasnym garniturze - płk Antoni Szacki (Antoni Skarbek, "Bohun"-Dąbrowski") b. dowódca BŚ.

See More
Image may contain: 18 people, people smiling, people standing and outdoor
Image may contain: 16 people, people standing, crowd and outdoor

ZAPRASZAM: Oława 17 marca (sobota)
Prof. Krzysztof Szwagrzyk, Leszek Żebrowski, Andrzej Kołakowski

MAR17
Sat 10:00 AM UTC+01Oława, Poland
40 people interested
Photos
Videos
Kolęda Wyklętych
370
22
Michnik - Żebrowski: Spotkanie III stopnia w Krakowie!
1.1K
198
W rocznicę sowieckiego najazdu na Polskę. 17 września...
405
16
Posts

UWAGA: do 27 lutego specjalna promocja - książka kpt. Władysława Kołacińskiego "Żbika" (w moim opracowaniu) już w sprzedaży wysyłkowej.
https://capitalbook.com.pl/…/Miedzy-mlotem-a-swastyka-…/3118

Władysław Kołaciński należy do najbardziej znienawidzonych antykomunistów. Poświęcono Mu
capitalbook.com.pl

Pakiet książek Wydawnictwa Capitalbook o NSZ - promocje!
https://capitalbook.com.pl/pl/p/Pakiet-NSZ-/3119

Pakiet książek Wydawnictwa Capital o Narodowych Siłach Zbrojnych w tym wspomnienia Władysława
capitalbook.com.pl

Polecam pakiet książek Ireneusza Lisiaka - na czasie!
Wydawnictwo Capitalbook:
https://capitalbook.com.pl/…/Ireneusz-Lisiak-Pakiet-%E…/3014

Pakiet książek publicysty Ireneusza Lisiaka, badacza niemieckich zbrodni na narodzie polskim oraz
capitalbook.com.pl

Oto jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zrobił się nam wysyp zna-f-ców historii w ogóle, a dziejów holokaustu i Brygady Świętokrzyskiej NSZ w szczególności. Jest to pośrednia zasługa premiera Mateusza Morawieckiego, który napomknął o żydowskich pomocnikach w zbrodniczym procederze (czego wbrew krzykaczom zanegować sie przecież nie da) a w Monachium złożył kwiaty na grobach żołnierzy BŚ. Nie przemawiał tam, nie identyfikował się z etosem Brygady, ale już sama jego obecn...

Continue Reading
Image may contain: 1 person, beard and eyeglasses
Image may contain: one or more people, sky and outdoor
Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Wydawnictwo CapitalBook od lat wydaje bardzo ważne dla Polaków książki. Od lat promuje publikacje o Żołnierzach Wyklętych, poszczególnych formacjach i konkretnych bohaterach. Wśród autorów CapitalBook jest Leszek Żebrowski. 15 lutego 2018 wydawnictwo CapitalBook i Wyklęci TV podjęli współpracę na rzecz wzajemnej promocji swoich przedsięwzięć. Pisząc wprost – połączono siły dla wspólnych działań. Wyklęci TV będą między innymi informować i promować nadchodzące nowości wydawnictwa. A wśród nich, jako pierwszą, pasjonującą książkę Władysława Kołacińskiego „MIĘDZY MŁOTEM A SWASTYKĄ”, która już wkrótce pojawi się na rynku. Zdaniem Leszka Żebrowskiego połączenie działań powinno dać efekt „kuli śniegowej” czyli więcej książek, więcej oglądalności i – w efekcie – więcej prawdy o Polsce
https://www.youtube.com/watch?v=rs9M8L-24-4&t=142s

Wydawnictwo CapitalBook od lat wydaje bardzo ważne dla Polaków książki. Od lat promuje publikacje o Żołnierzach Wyklętych, poszczególnych formacjach i konkre...
youtube.com

BARDZO CIEKAWA WYPOWIEDŹ MICHAŁA KAMIŃSKIEGO - POLITYKA TYLEŻ NIESKUTECZNEGO, CO OBROTOWEGO.
Niedługo zaliczy dziesiątkę partii i organizacji, przez które się przewinął. Obecnie jest członkiem (tak, członkiem) klubu poselskiego PSL (d. ZeteSeL, do niedawna macki partii komunistycznej na wsi).
W sytuacji, gdy Polska (powtarzam: Polska) stała się celem zmasowanego ataku SIŁ MIĘDZY- I PONADNARODOWYCH, Kamiński widzi dla siebie kolejną szansę. Co tam Polska! - skoro można uderz...yć w polskiego premiera (a więc i w ugrupowania aktualnie rządzące) za to, że złożył kwiaty na grobie polskich żołnierzy z Brygady Świętokrzyskiej NSZ. I zrobił to po to, aby znowu być, bo grozi mu margines polityczny i niebyt.
Dał wypowiedź dla "The Jerusalem Post" o następującej treści:
"The Holy Cross Mountains Brigade, Kaminski told The Jerusalem Post, is “the only possible part of Polish resistance who actively collaborated with Germans... and he is visiting their graves and I cannot understand it.”
CZYLI: "Brygada Świętokrzyska była jedyną jednostką polskiego oporu, która aktywnie współpracowała z Niemcami... a on [Mateusz Morawiecki] odwiedza ich groby - ja tego nie mogę zrozumieć.”
A my przypadek Michała Kamińskiego (zwanego pieszczotliwie Misiem, jakby w męskich klubach bywał) możemy zrozumieć aż zanadto dobrze...
Jest on m.in. nosicielem Nagrody Europejskiego Parlamentu Żydowskiego.
-------------------------------------
Brygada Świętokrzyska NSZ została uznana przez armię USA za jednostkę aliancką i jako jedyna otrzymała prawo noszenia jej oznak na mundurach!
http://www.jpost.com/…/Polish-MP-I-hope-my-prime-minister-i…

See More

W piątek 16 lutego br. zmarł Wacław Nowicki "Zbyszek", żołnierz NOW-AK i więzień niemieckich obozów koncentracyjnych.
Urodził się 12 maja 1925 r. w Nalibokach. Od 1941 r. służył w Narodowej Organizacji Wojskowej (NOW) w miejscowej Placówce, która podlegała pod Podokręg NOW "Nikodem" (w sierpniu 1942 r. scalony z AK).
Przeżył pacyfikację swej rodzinnej miejscowości (Naliboki), przeprowadzoną przez bandy sowiecko-żydowskie rankiem 8 maja 1943 r. Zginęły wówczas 132 osoby (w t...ym kobiety i małe dzieci, częściowo w pożarach). Po tym wydarzeniu, nie mogąc już pozostać na miejscu, wstąpił do oddziału partyzanckiego AK pod dowództwem por. Witolda Pełczyńskiego ps. „Dźwig”, który wchodził w skład Zgrupowania Stołpecko-Nalibockiego. Wkrótce Naliboki, tak jak wiele okolicznych miejscowości, położonych na skraju Puszczy Nalibockiej, zostały spacyfikowane przez Niemców, polska ludność została wymordowana, resztę rozesłano na tzw. roboty przymusowe i do obozów koncentracyjnych.
5 sierpnia 1943 r. został ranny w walce z Niemcami (Budy - Śmiejno) i wycofany na konspiracyjną kwaterę w celu leczenia. Jednak został ujęty i przeszedł bardzo ciężkie śledztwo, związane z okrutnymi torturami. Następnie Niemcy zesłali go do obozów koncentracyjnych. Przeżył pobyt w dwóch z nich, osławionych straszliwym traktowaniem więźniów: Buchenwald i Bergen-Belsen.
Po zakończeniu II w.św. nie miał już gdzie wracać. Jego miejscowość była straszliwie zniszczona, rodzina i sąsiedzi wymordowani, ta część Polski stała się łupem sowieckiego imperium.
Osiadł na stałe w USA, ukończył tam studia techniczne i przez wiele lat pracował w amerykańskich fabrykach. Po 1989 r. pełen dawnego entuzjazmu powrócił do odradzającej się Polski, ale jego nadzieje nie zostały spełnione. Bolał nad brakiem dekomunizacji i dezubekizacji. Zawsze wrażliwy na to, co się wokół niego działo, utrzymywał stałe kontakty z rodakami z "małej Ojczyzny", czyli Ziemi Nowogródzkiej oraz z kolegami z konspiracji i partyzantki, których było coraz mniej...
W 1993 r. wyszły drukiem jego fascynujące wspomnienia "Żywe echa", które czyta się jednym tchem. Potrafił przenieść czytelnika w inne czasy i miejsce w sposób niezauważalny, tak, jakbyśmy byli tam i wtedy, razem z nim.
Opisał też szczegółowo życie (a właściwie wegetację) w niemieckich obozach koncentracyjnych, zwanych dziś w świecie "polskimi". Bardzo to przeżywał - krzywdę, upokorzenie i zniesławienie. Miał łzy w oczach, gdy o tym mówił. Bardzo lubiłem z Nim rozmawiać, bo widział i rozumiał więcej niż inni...
Niech Mu ziemia polska, której wszystko poświęcił, lekką będzie.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Na zdjęciach - Wacław Nowicki latem 1939 r. jako harcerz i w Warszawie 3 czerwca 2017 r.

See More
Image may contain: 1 person
Image may contain: 1 person, closeup and outdoor

WSZECHŚWIATOWA KAMPANIA NIENAWIŚCI I ZŁOŚCI ŻYDOWSKIEJ?
Premier Mateusz Morawiecki, tłumaczący istotę nowej ustawy m.in. o ściganiu kłamców na temat "polskich obozów zagłady" wspomniał, że pomocnicy holokaustu mieli różne narodowości, choć w okupowanej Polsce nie było to zinstytucjonalizowane, albowiem nie było nawet namiastki polskiego państwa. Ale padły prawdziwe przecież słowa: "byli żydowscy sprawcy".
Dla nas jest to całkowicie oczywiste, albowiem wiedza o tamty...

Continue Reading

DONOŚNY ŚWIŃSKI KWIK, ŻE NIC JUŻ NIE IDZIE PO ICH MYŚLI?
Dziś "GieWu" wypróżniła się solidnie na temat Brygady Świętokrzyskiej NSZ, w związku z faktem, że premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty na grobach żołnierzy NSZ w Monachium.
Jednym z głównych komentatorów jest niejaki Adrian Zandberg, oczywiście wszechznawca wszystkiego. Szkoda, że nie dali jego zdjęcia w koszulce z Marksem, Engelsem, Leninem (Stalinem?...) i w gaciach z Mindlą Fajgą Danielak (vel Heleną Wolińską). ...Byliby bardziej wiarygodni i jednoznaczni.
Czy nie byłoby lepiej, zamiast permanentnej kompromitacji histerycznch "historyków" (których w redakcji przecież nie brakuje), zajęli się tym, co byłoby dla nich bardziej proste a dla nas wielce korzystne? Zalecam np. głębokie badania rodowodów rodzin członków redakcji, w tym naczelnego redaktora. Skąd się wzięli, kim byli, dlaczego jeden z nich (morderca sądowy w stopniu kapitana) uciekł do Szwecji? Taka źródłowa praca nie byłaby kwestionowana.
Nazywanie Brygady Świętokrzyskiej "otwartymi kolaborantami" oraz "mordercami Żydów" jest nie tylko nadużyciem, jest chamskim, wulgarnym atakiem i paszkwilem na ludzi, którzy nie mogą się już bronić.
Jak to się stało, że zostali zaakceptowani przez amerykańskich aliantów (jako jedyna polska jednostka otrzymali prawo noszenia amerykańskich oznaczeń na mundurach) oraz - wbrew temu, co twierdzi zakłamana gazetka - Polskie Siły Zbrojne (2. Korpus) chciały ich przyjąć w swoje szeregi, ale to Anglicy nie chcąc powiększać szeregów jednostek polskich nie zgodzili się na to. W związku z tym Brygada wysyłała dość liczne grupy podchorążych w celu dalszego szkolenia w 2. Korpusie, ponadto grupy oficerów, którzy służyli w jego jednostkach.
Ale co tam z głąbami dyskutować. Oni woleliby, żeby polski premier odwiedzał groby wyłącznie zasłużonych towarzyszy z UB, KBW, sądownictwa i prokuratury, późniejszych współpracowników "GieWu"... Takich jak mjr/ppłk UB Wiktor Herer, czy mjr KBW Zygmunt Maurycowicz Bauman.

See More
Image may contain: 3 people, people sitting and text
Image may contain: 2 people, people standing and outdoor

Liczba polubień mojej fan page przekroczyła już 35 tysięcy, za co bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.
Cały czas polecam kanał na YT: Wyklęci tv.
Tam można znaleźć nagrania ze spotkań oraz bieżące komentarze polityczno-społeczne, jak również omówienia sylwetek pseudobohaterów naszej rzeczywistości, będą również bohaterowie prawdziwi.

No automatic alt text available.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - Chicago, 2018

Złóżmy wspólnie hołd Żołnierzom Wyklętym. Zapraszamy do udziału w Biegu „Tropem Wilczym — Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych​". Trasa ma dystans 1963 metry - symbolizuje rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak „Lalek”.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bieg w Chicago odbędzie się w ramach obchodów tego święta. Ide...

Continue Reading
Image may contain: 3 people, text

WYKLĘCI TV - jest już zapis całej dyskusji z Piotrem Zychowiczem o "czarnych kartach" Żołnierzy Wyklętych.
Polecam: Wyklęci tv (na YT)
https://www.youtube.com/watch?v=2lhz3EEtATM&t=5288s

No automatic alt text available.

Jan Peczkis, Chicago: jak to było z żydowskimi uciekinierami z gett na stronę "aryjską"? Skąd się wziął i kiedy powstał mit o tym, że Polacy zabili 200,000 uciekinierów żydowskich? Na czym jest on oparty?
https://stopacthr1226.org/200000-fugitive-jews-killed-pole…/

Owing to the brutal Nazi-German occupation, no Pole or Jew ever did any census related to these matters. We have
stopacthr1226.org