Photos
Posts

#MUTFAGIM da zeytinyağlı taze fasulyenin dayanilmazzz hafifligi....serviste #rekor sürede biten taze fasulye bütün yıldızları topladı...Ellerime saglikkk;)))

Image may contain: food and indoor

Ogunlerinizde fazla makarna ya #HAYİR..

Posts

Şekerli gıdalara #HAYİR..)

Yemekte fazla tuza #HAYİR..

Fırında dolma...son porsiyon paylasildi.. Teşekkürler ilginize;))
#mutfagim

Image may contain: food

Zeytinyağlı yemeklerin hası:))

Image may contain: food

"Kabak tadı" vermeyen bu kabak yemeğinin ünü (Kabak Sultani) Mutfagim'in çok değerli dostları sayesinde kulaktan kulağa yayılmış..bugün son porsiyonu kalan yemeğimize iki musterimiz ayni anda talip olunca yazı tura atmak zorunda kaldık...ne diyeyimm,harikasiniz dostlar:)))
#mutfagim

Image may contain: people sitting and food
MUTFAĞIM added a new photo.
Image may contain: 3 people, text

Okuduğun vakit kalbini fark ettiğin şeye şiir diyorlar,
Yaşadığın vakit kendini terk ettiğin şeye Aşk..

Bugun gunlerden Soma.. . Yitip giden 301 cani saygiyla ve rahmetle aniyoruz.. Unutmadik, Unutmayacagiz..!!!

No automatic alt text available.

Yine bir sınav döneminde daha 3 saate sıkışmış bir yarışda binlerce genç ter dökecek,panik yapacak,heyecanlanacak,bildiklerini unutacak,sınavı dünyanın sonu sanacak,anne babalar çocuklarından çok bunalıma girecek, bu bozuk düzenin yalan yanlış sınav sistemi ile yine bazı sorular yanlış basılacak,binlerrce çocuğun hayatı ile oynanacak,dershane dayatmasına mecbur bırakılan çocuklar dershanelerin başarı panolarında yerlerini alacak,.....SELMİN BÜTÜN BUNLARA KARŞI...AMA DÜZEN DEVAM EDİYOR...YARIN SINAVA GİRECEK BÜTÜN ÖĞRENCİLERE BÜTÜN KALBİMLE BAŞARILAR DİLİYORUM..HERKES SINAV SONUNDA GÜLEREK ÇIKSIN..VE DÜZENE EN BÜYÜK KÜFÜRÜNÜZÜ BAŞARINIZLA EDİN..VE UNUTMAYIN SINAV DÜNYANIN SONU DEĞİL...

Gördüğüm son paylaşımların hepsi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili..ve aslında gördüğüm şu..bu günün anlamıyla çok da örtüşmeyen ve sadece içinde "kadın" kelimesi olmasından dolayı bu günü her kadının kendi günü olarak algılaması....Bence bu gün, öyle her kadının hakettiği bir gün değil...bir kere 8 Mart benim günüm diyebilmen için "emek "kelimesinin anlamını çok iyi biliyor olman gerek...mesela bu gün, hayatta bir kuruş bile kazanmamış ,herşey önüne sunulmuş,salon salon ...gezen,sadece tüketen bir kadının günü OLAMAZ.. aksi takdirde bu uğurda bedel ödeyen binlerce kadına haksızlık olur..adı üstünde ..8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ....ve ben bir emekçi kadın olarak, haksızlıklara direnen,bu uğurda can kavgasına giren,gözüpek,korkusuz, meydanlarda erkeğiyle birlikte boy gösteren,ana,bacı, yar,yaren,dost ,arkadaş,yoldaş, bu dünyanın yarısını oluşturan kockoca bir güç olan kadınların ,hemcinslerimin davalarını asla terketmemelerini diliyorum...bu dünya devrimle yaşanası bir dünya olacaksa eğer ,bu devrimin kadınlar olmadan asla olamayacağını biliyorum..
Sadece kadın olduğu için ezilen,hor görülen,dışlanan,sofrada çoğu yerde sırası öküzden sonra gelen,şiddet gören bütün hemcinlerimin hakkını onların adına arayabilme gücünü, direncini bana vermesi için tanrıya dua ediyorum..Bu dünya çalışan,üreten savaşan,direnen her kadının gül bahçesi olmalı...Dünyayı değiştirebilme gücünün farkında olmalı kadınlar..ve kendine değer veren erkekleri yetiştirebilmeliler...
Son söz;BÜTÜN EMEKÇİ HEMCİNSLERİMİN SADECE BİR GÜN DEĞİL HER GÜNÜ KUTLU OLSUN.. selmin

See More
Image may contain: 1 person

2015 YILININ İLK GÜNÜNDEN BÜTÜN DOSTLARA MERHABA...YENİ YILINIZ DİLEDİĞİNİZ HERŞEWYİ GERÇEKLEŞTİRSİN..MUTLU YILLARRR!!

Image may contain: 2 people, indoor
MUTFAĞIM updated their cover photo.
Image may contain: food

DEGERLI DOSTLAR MUTFAGIM BUGUN 10 YASINDA.. .BUGUNE KADAR DESTEKLERINI ESIRGEMEYEN BUTUN DOSTLARIMIZA YUREKTEN TESEKKUR EDERIZ.. DESTEGINIZ OLDUGU SURECE MUTFAGIM DA VAR OLMAYA DEVAM EDECEKTIR.. .

Image may contain: table, food and indoor

Yusuf Hayaloğlu'nu bugün kaybetmiştik...

Birazdan kudurur deniz
Birazdan dalgaların sırtından,
Üst-üste fışkıran rüzgarlar,...
Bir intikam gibi saldırınca üstüne;
Yüzüne şarkılar çarpar,
Yüzüne şiirler çarpar, ağlarsın.....Yusuf Hayaloğlu

See More