Photos
Posts
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,376 Views
Radio TOK FM
2 hrs

Piotr Kraśko zaprasza na środowy Poranek Radia TOK FM!

Michał Syska
14 hrs

Jutro /środa/ po g. 8 będę gościem Poranka Radia TOK FM.

Posts
Michał Syska shared a link.
21 hrs
“"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej." Bez urzeczywistnienia tej zasady nie da się uzyskać społecznej legitymizacji demokratycznego państwa prawnego.”
twitter.com
Image may contain: 6 people, people smiling, people standing
Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a
23 hrs

20 lutego obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej - jednej z najważniejszych wartości zapisanych w Konstytucji RP.

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a o sprawiedliwości społecznej:
https://www.youtube.com/watch?v=5T4gLbqaMxY

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a added 41 new photos to the album: Warszawa: Przyszłość demokracji — with Michał Syska and 6 others.

12 lutego w Warszawie odbyło się drugie niemiecko - polskie forum dialogu poświęcone przyszłości demokracji. W trakcie całodniowej konferencji zorganizowanej pr...zez Das Progressive Zentrum i Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a odbyły się dyskusje o innowacjach w demokracji (Laura Kristine Krause) oraz populizmie (prof. Maciej Gdula). W dyskusji panelowej o przyszłości demokracji wzięli udział: Manuel Sarrazin, poseł do Bundestagu, oraz Kaja Puto, reportażystka i publicystka. Wydarzenie zwieńczyło wystąpienie Paula Masona, brytyjskiego dziennikarza, komentatora, autora książki pt. "Postcapitalism. A Guide for Our Future.

See More

W poniedziałek i we wtorek na zaproszenie Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a i Das Progressive Zentrum gościł w Polsce Paul Mason, brytyjski dziennikarz telewizyjny (m.in. Channel 4, BBC), publicysta, autor książek "Skąd ten bunt? Nowe światowe rewolucje" oraz "Postcapitalism. A Guide to Our Future".

Oto tekst jego wystąpienia podczas poniedziałkowej konferencji EuropeanTownHall Meeting in Warsaw :
https://medium.com/…/grand-budapest-hotel-was-a-satire-not-…

...

Dzięki uprzejmości Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau we wtorek Paul Mason miał okazje spotkać się z przedstawicielkami i przedstawicielami progresywnych think tanków i organizacji politycznych.

To były dwa dni ciekawych i inspirujących rozmów.

See More
Image may contain: 2 people, people sitting
Image may contain: 2 people, people sitting
Image may contain: 1 person, sitting and indoor
Image may contain: 2 people
Image may contain: 2 people, indoor
Tadeusz Kalinowski added 4 new photos.

Pracowity dzień miałem bo dzięki uprzejmości Michała Syski uczestniczyłem w w Polsko-Niemieckim Forum Dialogu Przyszłość demokracji. Sesje równoległe dotyczyły-... Populizm dziś: skąd się bierze popyt na populistyczną retorykę? O której opowiadał dr hab Maciej Gdula autor książki Nowy autorytaryzm. Innowacje dla demokracji :jaka odpowiedz na kryzys demokracji?Na to pytanie odpowiadała Laura Kristine Krause kierowniczka programu "Future of Democracy" a moderowała dyskusję dr Maria Skóra az Das Pregressive Centrum w Berlinie.
Otwarta debata z udziałem Manuela Sarrazina posła do Bundestagu z ramienia Zielonych przemieniła się w żarliwa dyskusje o stanie demokracji nie tylko europejskiej czyli także u nas, ale i na całym świecie.Chwilami było gorąco jak przedstawiciel Partii Pracy Jeremy Corbyna bronił brytyjskich rozwiązań poszerzania bazy elektoratu na Wyspach Brytyjskich. Jaka przyszłość demokracji opowiadał dziennikarz Paul Mason autor bestseleru "Postkapitalizm: przewodnik po naszej przyszłości" lada dzień wersja polska będzie do nabycia.

See More

zapraszam!

“In Warsaw today with Ferdinand Lassalle Centre: how to resist xenophobia & promote democracy + rule of law? https://t.co/f2dwi4eJRe
twitter.com

"Milczał prezydent Rafał Dutkiewicz, a dyrektor departamentu spraw społecznych Jacek Sutryk zablokował na Twitterze osoby pytające o problem smogu we Wrocławiu.

Na miejskiej stronie na Facebooku – jak gdyby nigdy nic – wrzucano zdjęcia słonecznego Wrocławia."

W weekend po raz kolejny Wrocław był najbardziej zanieczyszczonym miastem świata. - Dopóki tak jak Kraków na poważnie nie zajmiemy się problemem, sytuacja będzie się powtarzać - przestrzegają miejscy aktywiści.
wroclaw.wyborcza.pl

Ubolewam, że nawet osoby krytyczne wobec nowelizacji ustawy o IPN przedstawiają tę kwestię jako spór na linii Polska - Izrael. Po pierwsze, tego typu ustawienie sporu służy PiS. Po drugie (i najważniejsze), ta nowelizacja uderza w wolność słowa i badań naukowych przede wszystkim obywatelek i obywateli Polski; ta nowelizacja to prawne zadekretowanie prawicowej polityki historycznej opartej na mitologii narodowej. Przygnębiające jest, że dopiero interwencja ambasador innego kraju wzbudziła dyskusję na ten temat. Przygnębiające jest, że opozycja parlamentarna widzi w tej całej sprawie głównie kryzys dyplomatyczny.

Zapraszam za tydzień do Warszawy!

Image may contain: text
Michał Syska

Książka Paul Mason "Postcapitalism. A Guide to our Future" wzbudziła żywe dyskusje w wielu krajach. W Polsce polemikę z nią podjął Przemysław Wielgosz na łamac...h ostatniego numeru "LMD": http://monde-diplomatique.pl/index.php?id=1_2
Z kolei Edwin Bendyk uznał książkę Masona za inspirującą: https://antymatrix.blog.polityka.pl/…/postkapitalizm-swiat…/

12 lutego br. Paul Mason będzie w Polsce na zaproszenie Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a i Das Progressive Zentrum. Zapraszamy na konferencję z jego udziałem. Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/174123056676452/

See More

Uświadamiając sobie sens uznania niemieckiej winy przez Niemców, nie możemy nie dostrzegać w nim godności, jakiej sami unikamy. I nikt tak bardzo nam tego nie uświadamia, jak niemiecki minister.

Uświadamiając sobie sens uznania niemieckiej winy przez Niemców, nie możemy nie dostrzegać w nim godności, jakiej sami unikamy. I nikt tak bardzo nam tego nie uświadamia, jak niemiecki
portaltrybuna.pl
Image may contain: 1 person, text
Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a

12 lutego w Warszawie o populizmie, demokracji i Europie!

Paul Mason - brytyjski dziennikarz i publicysta, autor głośnej i dyskutowanej na całym świecie książki... "Postcapitalism. A Guide to Our Future";

Maciej Gdula - polski socjolog, autor słynnego raportu o wyborcach PiS i wydanej właśnie książki "Neoautorytaryzm";

Manuel Sarrazin - polityk niemieckich Zielonych, członek Bundestagu;

Kaja Puto - publicystka Krytyka Polityczna

Zapraszamy na konferencję Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a i Das Progressive Zentrum, która odbędzie się 12.02. w Centrum Zielna w Warszawie (g. 13 - 18).

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/174123056676452/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1517421287224277

See More
Podcast z audycji Poranek - Piotr Kraśko, z dnia 31-01-2018. Gośćmi audycji byli: Eliza Olczyk, dr Jarosław Kuisz, Michał Syska.
audycje.tokfm.pl
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2,331 Views
Radio TOK FM

Piotr Kraśko zaprasza na Poranek Radia TOK FM

Michał Syska

Jutro /środa/ po g. 8 będę gościem Poranka Radia TOK FM.