Photos
Posts
Image may contain: 1 person, standing and text
Michał Syska

We wrześniu ub. r. wystartowała 2. edycja Akademii Demokracji Socjalnej, a dziś finiszuje. Za chwilę wręczymy dyplomy świetnej grupie aktywistek i aktywistów.

Posts

"Jeśli maszyny zaczną produkować wszystko, czego potrzebujemy, efekty będą zależne od tego, jak rozdysponujemy te dobra. Jeśli podzielimy się bogactwem wytworzonym przez maszyny, każdy będzie się mógł cieszyć luksusami, ale jeśli lobby producentów maszyn skutecznie przeciwstawi się redystrybucji, większość ludzi skończy w żałosnym ubóstwie. Na razie wygląda na to, że drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny. Rozwój technologii napędza powiększanie nierówności"

- powiedział zmarły dziś Stephen Hawking.

O wpływie digitalizacji i automatyzacji pracy na nasze życie będziemy rozmawiać 11 kwietnia we Wrocławiu. Zapraszamy:

APR11
Wed 6:00 PM UTC+02Art Hotel WrocławWroclaw, Poland
260 people interested

"Prawo oświatowe nie definiuje szkoły jako instytucji świeckiej" - wyjaśniał rok temu podsekretarz w MEN. Ruszają rekolekcje. W wielu szkołach sale gimnastyczne zamienią się w miejsca kultu religijnego, a zajęcia dydaktyczne nie będą się odbywać.

Michał Syska ocenia sytuację w polskiej służbie zdrowia.
se.pl
Image may contain: 2 people, crowd
Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a

[VIDEO] 11 lutego br. z inicjatywy Das Progressive Zentrum i Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a odbyła się Warszawie międzynarodowa konferencja o przyszłości demokracji. Jest już dostępny zapis filmowy tego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=apU7i8JdyQI&feature=youtu.be

Rząd przyjął dziś projekt tzw. ustawy degradacyjnej. Morawiecki i Błaszczak podkreślili symboliczną datę ("żołnierze wyklęci") i w imieniu całego narodu ogłosili rozrachunek ze zdrajcami tegoż. Tymczasem badania opinii publicznej pokazują, że społeczny mandat PiSu do wymierzania dziejowej (zbiorowej) sprawiedliwości jest bardzo słabiutki. W 2014 r. 37% wyborców tej partii zadeklarowało, że gen. Jaruzelski odegrał pozytywną rolę. W całym społeczeństwie te proporcje są mniej więcej takie:

Image may contain: text

W lutym na zaproszenie Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a i Das Progressive Zentrum przyjechał do Warszawy Paul Mason. Oto wywiad z autorem książki "Postcapitalism. A Guide for Our Future", który ukazał się dziś w "Super Expressie":

Paul Mason, brytyjski lewicowy publicysta, przez lata redaktor BBC i Channel 4 w rozmowie z SE o sytuacji politycznej w Polsce:
se.pl

Wojciech Czuchnowski w "GW" o Żarynie: "Ma dobre intencje, ale nie chce lub nie potrafi zrozumieć istoty tamtych tragicznych wydarzeń".

A ja sądzę, że intencją (przemyślaną) jest utrwalenie pamięci o Marcu właśnie tak, jak stoi w projekcie uchwały. I nie jest to dobra intencja.

27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego.

Warto przy tej okazji - i każdej innej - przypominać o konieczności walki ze zmianami klimatycznymi.

Image may contain: outdoor

Podoba się panu sam termin „żołnierze wyklęci”?
Nie podoba mi się. (...) Jednak skoro ten termin spodobał się Leszkowi Kaczyńskiemu, uznałem, że należy go utrzymać.

[z wywiadu z B. Komorowskim]

Podcast z audycji Poranek - Piotr Kraśko, z dnia 21-02-2018. Gośćmi audycji byli: Bogusław Chrabota, Michał Syska, Renata Grochal.
audycje.tokfm.pl
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
3,516 Views
Radio TOK FM

Piotr Kraśko zaprasza na środowy Poranek Radia TOK FM!

Michał Syska

Jutro /środa/ po g. 8 będę gościem Poranka Radia TOK FM.

“"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej." Bez urzeczywistnienia tej zasady nie da się uzyskać społecznej legitymizacji demokratycznego państwa prawnego.”
twitter.com
Image may contain: 6 people, people smiling, people standing
Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a

20 lutego obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej - jednej z najważniejszych wartości zapisanych w Konstytucji RP.

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a o sprawiedliwości społecznej:
https://www.youtube.com/watch?v=5T4gLbqaMxY