Photos
Reviews
MobilAs has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts
MobilAs updated their profile picture.
June 6, 2016
No automatic alt text available.
MobilAs updated their profile picture.
June 6, 2016
Image may contain: text
Posts
MobilAs shared a link.
Read reviews, get customer ratings, see screenshots and learn more about Mobilas on the App Store. Download Mobilas and enjoy it on your iPhone, iPad and iPod touch.
itunes.apple.com

SAYISAL HARİTA :

Sayısal haritalar Mobilas'ın standart programları içerisinde entegre olarak gelmekte ve abonelik süresi boyunca ücretsiz olarak güncellenmektedir.

Türkiye'deki 81 ilimizin ve bazı ilçelerimizin cadde, sokak ile önemli Yerler detayındaki sayısal haritaları standart olarak yer almaktadır. Kullanıcılar isterlerse araçlarını Google uydu görüntüleri üzerinden de takip edebilmektedir.

GPS SİSTEMİ NEDİR ?
GPS Düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar.
Bu sistem, ABD Savunma Bakanlığı’na ait, yörüngede sürekli olarak dönen 24 uydudan oluşur. Bu uydular çok düşük güçlü radyo sinyalleri yayarlar. Yeryüzündeki GPS alıcısı, bu sinyalleri alır. Böylece konum belirlenmesi mümkün olur.

Bu sistemin ilk kuruluş hedefi tamamen askeri amaçlar içindi. GPS alıcıları yön bulmakta, askeri çıkartmalarda ve roket atışlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, 1980′lerde GPS sistemi sivil kullanıma da açılmıştır.

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILIR ?

Malesef ! Araçlar içerisinde takılı bulunan Araç Takip izleme cihazlarının Devre dışı bırakılması mümkün olduğu düşünülsede, merkeze gönderilen sinyaller kesilemez. Araç Takip Cihazının Enerji beslemesi kesilmesi durumunda sistem'de tanımlı bulunan GSM numaralarına MobilAS
ATS Araç Takip cihazımız sinyal gönderme özelligine sahiptir. Bu özellik opsiyonel olarak kullanıcılara sunulmaktadır. İstenirse Araç Takip Cihazı Devre dışı... bırakılması veya direkt enerji beslemesi devre dışı olması durumunda. Araç içinde takılı olan Araç Takip Cihazı Yedek bataryalı ise Sistem Batarya moduna geçecek ve kullanıcıya SMS ile sinyal gönderecektir. Yedek Batarya ya Araç Takip Cihazının geçmesi durumunda Araç Takip Cihazı takribi 15 saat gibi bir zaman dilimi Araç Takip Sistemi Server larına bu bilgiyi gönderecektir.

See More

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NASIL MONTAJ EDİLİR ?
Araç Takip Sistemi Montajı 20-25 Dakika sürmektedir. Kurulum yapılacak aracın Marka ve Modeli ile bağlantı olarak zaman dilimi değişiklik gösterebilir. Araç Takip Sistemi Cihazı 3 Adet Kablo ile bağlantısı yapılmaktadır. Aracın Aküsünden beslemesi alınarak, kontak çıkışından Data bilgileri alınır, son olarak cihaza topraklama verilerek Araç Takip cihazının kurulumu yapılmaktadır. Özellikle Araç Takip cihazı kurulumunun yetkili kişiler tarafından yapılması çok önemlidir.

Kontrol Güçtür Filonuz Mobilas mbs-190 ile Kontrolünüzde... İnternet üzerinden 7/24 online izleme

MobilAs added 3 new photos to the album: Cihazımız.

Araç Takip Cihazı
MBS-190

Uydu görüntüsü desteğiyle takip imkanı. * Araçlar ve sürücülerin faaliyetlerinin raporlanması. * Araçlar için koşul tanımlama. * Hız, adres ve diğer isteğe bağlı bilgiler (yakıt seviyesi, sıcaklık vb.) * Far aç/kapat. * Siren aç/kapat.

Sistemin Temel Özellikleri; * 7/24 online izleme. * İnternet üzerinden erişim. * Yönetici, izleyici, kısıtlı izleyici gibi yetki seviyeli kullanıcı tanımlama. * Zengin harita veritabanı( 81 il, cadde ve sokak detayı,20.000 adet poi) * Uydu görüntüsü desteğiyle takip imkanı.

acil durumlarda yada ihtiyaç halinde araç sürücüsü ile veya sistemde tanımlanmış diğer noktalar ile sesli yada kısa mesajlı iletişim kurabilmektedir.

Sistemin çalışması için takip edilecek olan araca, ihtiyaca uygun konfigüre edilmiş bir uydu iletişim seti monte edilmektedir. Kullanıcılar, sistemin işletmeye alınmasından sonra araç ile ilgili bilgileri internet üzerinden veya modem ve telefon hatları yolu ile bilgisayardan yada direkt cep telefonları ile takip edebilmekte, acil uyarı mesajları alabilmekte, araç üzerindeki sistemi programlayabilmekte,

Sistem, takip edilen aracın konumunun yanı sıra hız, rota takibi, yakıt miktarı, kapı ve alarm konumu, araç içi sıcaklık gibi araç veya üzerindeki yük yada canlı ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek pek çok başka bilgiyi de aynı anda sunabilmektedir.

MobilAS Araç Takip Sistemi; Her türlü hareketli aracı , sabit ve hareketli diğer nesneleri ve hatta insanları GPS uyduları ve GSM şebekeleri üzerinden gerçek zamanlı olarak takip etmek için geliştirilmiş bir ileri teknoloji.