Photos
Videos
Vlaková videohádanka z Opavy
29
19
Interiér obchodního domu Breda & Weinstein
799
101
ZACHRAŇTE BUDOVU OPAVSKÉHO HISTORICKÉHO OBCHODNÍHO DOMU BREDA ...
263
64
Posts

Milí Opavané,

čas adventní se blíží neúprosně ke své cílové rovince a všechny nás nyní čeká jeho vyvrcholení ve formě Štědrého večera.
Doba zrychlená a doba donuceného konzumu nás všechny nutí ještě naposled zkontrolovat, jestli máme všechno na vánoce připraveno, nakoupeno, jestli jsme náhodou na někoho anebo na něco nezapomněli.

...

Přitom mnoho z nás už možná zapomnělo, že vánoční svátky nejsou jenom o věcech, které můžeme uchopit rukama. Je to doba, kdy bychom se měli především na chvíli zastavit, poohlédnout se a zamyslet se nad tím, co je pro nás v životě důležité. Neměli-li jsem příliš času na své nejbližší v průběhu uspěchaného roku, nejpozději nyní bychom měli všem, které máme rádi a kterých si vážíme, věnovat alespoň kus svého času. A v budoucnu samozřejmě stále více a více a nejen o vánocích.

Lidé už delší dobu přestávají spolu mluvit a stýkat se. Dříve běžné osobní pozdravy anebo alespoň vlastnoručně napsaná vánoční přání odbydou whatsappem, v lepším případě osobní esemeskou.

Málo času... Málo peněz... Málo dobré vůle...?

Dalo by se toho napsat ještě spousta, co bychom mohli dělat jinak. Vy všichni asi tušíte, kam mířím...

Více času jeden pro druhého. Dárek jako forma, způsob dokázat říct - myslím na tebe, mám tě rád... NE! čím drahší dárek, tím větší láska...

Žijeme na jedné planetě, v jednom městě. Žijme spolu, ne vedle sebe...

Krásné svátky vám všem a buďte na sebe alespoň těch příštích pár dnů opravdu hodní...!

See More
Posts