Photos
Posts

Elżbieta Jachlewska , jedna z Liderek Inicjatywy Feministycznej lobbuje na rzecz Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.
Czy Gdańsk będzie trzecim miastem w Polsce, które zostanie sygnatariuszem Karty?

Image may contain: 2 people, text
Image may contain: 1 person
Image may contain: one or more people, people sitting and indoor
Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and indoor
Image may contain: 1 person, sitting and indoor
Elżbieta Jachlewska added 5 new photos.

Piątek pracowity.
Na trzecim spotkaniu Modelu na rzecz równego traktowania, przybliżylam grupie roboczej idee Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Ży...ciu Lokalnym.
Po prezentacji odbyła się gorąca dyskusja.
Grupa poprosiła o dodatkowe materiały, tak aby na styczniowym, czwartym spotkaniu omówić w jaki sposób możemy w wykorzystać założenia Karty w wypracowywanym Modelu.
Dla mnie Karta jest już gotowym Modelem, dobrą praktyką, Model jednakże ma być dokumentem wypracowanym wspólnie, przez przedstawicielki i przedstawicieli różnych organizacji działających w obszarze równouprawnienia.

See More

Manuela Gretkowska będzie mówiła o sytuacji Polek na corocznym kolokwium o prawach kobiet w Parlamencie Europejskim.
#prawakobiet #demokracja #prawaczłowieka #IF #UE #PE

- Powtarzając swoje wystąpienie poczułam, że wzbiera we mnie wściekłość i żal. Taka współczesna wersja, zapóźnionej, bo polskiej, "Wkurwionej i rozżalonej" Jane Austen. Gdzie my zabrnęliśmy? Europa zmienia prawo pod wpływem #metoo, a my tu… poniewieramy kobietami, wmawiając im, że tak Bóg chce — mów...
kobieta.onet.pl
Posts

Jak kilkanaście kobiet postanowiło zablokować marsz niepodległości:

„Było nas osiem Obywatelek RP, dołączyło pięć dziewczyn z Warszawskiego Strajku Kobiet. Akcję wymyśliła z 10 dni temu Ewa Błaszczyk [aktywistka Obywateli RP], od razu podchwyciłyśmy pomysł Agnieszka Markowska i ja – opowiada OKO.press Kinga Kamińska, Obywatelka RP. Kobiety Werbowałyśmy w głębokiej t...
oko.press

Jak dobrze przeczytać tak pozytywną informację! Rewelacyjny gest aktora Kacper Kuszewski, który swoją wygraną przekazał na działalność Centrum Praw Kobiet! Brawo!

#CPK #PrawaKobiet

W finałowym odcinku nadawanego przez Polsat programu Kacper Kuszewski, znany ze swoich ról serialowych i dubbingowych, przemienił się w Marię Callas i zaśpiewał arię z opery 'Carmen'. Nagrodę w wysokości 100 tys. zł aktor przekazał organizacji Centrum Praw Kobiet, którą PiS wcześniej pozbawiło dotac...
wyborcza.pl

Kolejny raz niezwykle wpływowa organizacja Ordo Iuris występuje przeciwko kobietom. Apeluje do Ziobry „o podjęcie działań zwiększających skuteczność ścigania osób pomagających w aborcji”.

#aborcja #PrawaKobiet

Stowarzyszenie Ordo Iuris, które walczy o zakaz aborcji, nie ustępuje - chce ścigać każdego, kto pomógł w zabiegu poza granicami kraju. Prokuratura Krajowa przesłała te pomysły swoim śledczym.
wyborcza.pl
Image may contain: 1 person, text
Inicjatywa Feministyczna

Mamy to!
Podpisy złożone pod projektem Ratujmy Kobiety zostały policzone i uznane za zgodne z ustawą, co oznacza, że Komitet Ratujmy Kobiety skutecznie złożył w... Sejmie projekt ustawy "O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie".
Sejm ma 3 miesiące na rozpoczęcie pracy nad projektem. Do 23 stycznia 2018 powinno odbyć się pierwsze czytanie!

See More

Przywracamy pamięć o kobietach zapomnianych oraz wymazanych z kart historii - Katarzyna B. Głowacka o walce z Efektem Matyldy w marcowej rozmowie z #GazetaWyborcza.
– Periodyki pomijają kobiety w rankingach osiągnięć. W szkołach kładzie się dużo większy nacisk na dokonania mężczyzn podważając osiągnięcia naukowe kobiet. Wiele z nich zostaje sprowadzonych do roli kochanek, jak choćby Eugenia Lewicka, która była prekursorką medycyny sportowej w Polsce – tłumaczy Głowacka.

Nowa gazeta rynku. Kobiety o kobietach. Zapowiada się ciekawie!

Bydgoszczanka Katarzyna B. Głowacka, wydaje kwartalnik 'Motyle', w którym kobiety będą pisały o kobietach. - Chcemy pokazać, jak wielki wpływ na naukę, gospodarkę i losy całego świata mają kobiety.
bydgoszcz.wyborcza.pl

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem wyraża stanowczy sprzeciw wobec wniosku o zbadanie konstytucyjności przesłanki dopuszczającej aborcję, gdy badania prenat...alne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

See More
Nikt nie jest uprawniony do narzucania własnej wizji życia. Tymczasem 100 posłów z pomocą pozbawionego niezależności Trybunału chce decydować za większość społeczeństwa, która domaga się liberaliza…
democracyok.org

Partia Inicjatywa Feministyczna dziś w Katowicach na Marszu Kobiet.
#prawaczłowieka

Będziemy jutro w Katowicach i Was też zapraszamy!
#marszkobiet #prawakoboet #katowice

W najbliższą niedzielę w Katowicach odbędzie się Marsz Kobiet. Uczestnicy będą manifestować poparcie i przywiązanie do praw kobiety, które ich zdaniem są w Polsce łamane. Wydarzenie jest organizowane we współpracy wielu organizacji politycznych i społecznych.
slask.onet.pl
Image may contain: text
Lekarze Kobietom

Działamy już trzy miesiące!
Przez ten czas zgłosiło się do nas 2407 pacjentek - spodziewaliście się takiej skali zjawiska?
Niebawem opublikujemy szczegółowe statystyki 🔥🔥🔥.

We've been working for three months! In this time, 2407 patients were reported to us. Soon we will publish detailed statistics 🔥🔥🔥.
Translated

W dniu dzisiejszym złożone zostały podpisy zebrane pod obywatelskim projektem „Ratujmy kobiety 2017”. Brawo MY - Wszyscy i Wszystkie!
#Ratujmykobiety #prawakobiet #IF

Image may contain: 15 people, people smiling, people standing, tree and outdoor
Katarzyna Kadziela updated her cover photo.

Niełatwo było żyć ówczesnym paniom w świecie zdominowanym przez mężczyzn, ale niektóre osiągnęły wysoki status społeczny i powszechne uznanie za sprawą osobistych talentów, wspartych urodzeniem, wykształceniem, majątkiem, wreszcie uśmiechem losu. Odsunięte zasadniczo od polityki, wyżywały się głównie na niwie społecznej i artystycznej, bywały też bohaterkami skandali. Sylwetki i życie wybranych kobiet tamtych czasów przybliży dr Katarzyna Grysińska-Jarmuła z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Liderka partii Inicjatywa Feministyczna Katarzyna Kadziela o sprawie Harveya Weinsteina i wszystkim co stało się po ujawnieniu skali wykorzystywania seksualnego w Hollywood w TVN24 BiS dzisiaj po 19.
Zapraszamy!
#metoo #StopPrzemocy

Image may contain: 1 person, smiling, text
Inicjatywa Feministyczna

Liderka partii Inicjatywa Feministyczna Katarzyna Kadziela o sprawie Harveya Weinsteina i wszystkim co stało się po ujawnieniu skali wykorzystywania seksualnego w Hollywood w TVN24 BiS dzisiaj po 19.
Zapraszamy!

#metoo #StopPrzemocy

Skandaliczne słowa prezydenta Dudy.
Chce zniesienia prawa Polek do aborcji w przypadku gdy przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu

#PrawaKobiet #aborcja

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, czyli w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego up...
tvn24.pl
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,358,271 Views
Newsner Polska

Młoda kobieta była zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Kiedy ujawniono jej prawdziwą tożsamość, lekarze byli w szoku.

Nie chcesz w Polsce dyktatury? Chcesz chronić demokrację i prawa człowieka? Marzysz o lepszym, przyjaznym dla wszystkich świecie? Kochasz wolność i nie umiesz jej oddać, ani zamienić? Czujesz się solidarna / solidarny z prześladowanymi i wykluczanymi. Przyjdź, bądź z nami. Wykrzycz niezgodę na zło!
Organizatorzy: Inicjatywa Feministyczna, Partia Razem, Inicjatywa Polska, Partia Zieloni, Warszawski Strajk Kobiet, Klub "Lewaka"

OCT17
Tue 6:00 PM UTC+02Pałac Prezydencki w WarszawieWarsaw, Poland
1,442 people interested

Kobiety boleśnie odczuwają obniżenie wieku emerytalnego. Emerytury coraz niższe, coraz większe różnice w świadczeniach wypłacanych mężczyznom i kobietom...

Kobieta 1400 zł, mężczyzna 2800 zł - tak wyglądają pierwsze świadczenia w naszym regionie, przyznane po obniżeniu wieku emerytalnego.

— Products shown: Kwartal...na prenumerata cyfrowa z e-wydaniem PDF, 7-dniowa prenumerata cyfrowa z e-wydaniem PDF and 30-dniowa prenumerata cyfrowa z e-wydaniem PDF.

See More