Photos
Reviews
4.7
23 Reviews
Tell people what you think
Videos
Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2017
40
Posts

Fenomenalna opowieść Wawrzyńca Kuca – Projekt VR

Już w najbliższy wtorek, 20 marca 2018, o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na wykład architekta Wawrzyńca Kuca, będący opowieścią o wyprawie do Jakucji w lutym 2017. W ramach wyprawy do wsi Ojmiakon, zwanej również biegunem zimna, przyjaciel Kolegi Wawrzyńca, Valerjan Romanowski ustanowił trzy rekordy Guinnessa w dystansie przejechanym na rowerze w czasie 12, 24 i 48 h w warunkach zimowych.
Do zobaczenia!

MAR20
Tue 6:00 PM UTC+01SARP KrakówKraków, Poland
66 people interested

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Krakowie serdecznie zaprasza na dyskusję po realizacyjnym konkursie dwuetapowym na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie z udziałem Laureatów, Uczestników oraz Sędziów konkursowych.

Dyskusja będzie miała miejsce w Galerii Architektury SARP przy pl. Szczepańskim 6 w Krakowie w czwartek, 22 marca 2018 o godz. 18:00.

Wydarzenie jest organizowane w ramach współpracy Urzędu Marsza...łkowskiego Województwa Małopolskiego ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, Oddział w Krakowie.

Na ilustracji:
Małopolskie Centrum Nauki – Heinle, Wisher und Partner Architekci Sp. z o.o. (Nagroda Główna)

See More
MAR22
Thu 6:00 PM UTC+01SARP KrakówKraków, Poland
87 people interested

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład architekta Wawrzyńca Kuca, będący opowieścią o wyprawie do Jakucji w lutym 2017. W ramach wyprawy do wsi Ojmiakon, zwanej również biegunem zimna, Valerjan Romanowski ustanowił trzy rekordy Guinnessa w dystansie przejechanym na rowerze w czasie 12, 24 i 48 h w warunkach zimowych.

Projekt VR zrodził się z doświadczeń i pomysłów dwóch przyjaciół - Valerjana Romanovskiego i Wawrzyńca Kuca. Pierwszy z... nich, ze swoim przygotowaniem sportowym i własnym podejściem naukowym do zachowań ludzkiego organizmu w jeździe długodystansowej na rowerze, chciał podjąć osobiście wyzwanie w nowej dziedzinie – jeździe w warunkach skrajnej zimy. Drugi, w swoich dotychczasowych podróżach w różne zakątki globu, zawsze poszukiwał tam "siły życia", tak więc szansa na zbliżenie się do jej granic poprzez poprowadzenie takiego przedsięwzięcia była dla niego fascynująca. Wiosną 2016 podjęli współpracę i rozpoczęli przygotowania do realizacji niecodziennego projektu. Połączone siły, doświadczenia i zapał, z jakim przystąpili do jego organizacji, dawały szansę na odniesienie sukcesu.

Wykład odbędzie się we wtorek, 20 marca 2018, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl

See More
MAR20
Tue 6:00 PM UTC+01SARP KrakówKraków, Poland
66 people interested

Z przyjemnością informujemy, że została ogłoszona 8 edycja Konkursu o Stypendium Twórcze SARP Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego przyznawanego szczególnie uzdolnionym studentom Wydziałów Architektury krakowskich uczelni wyższych, którzy ukończyli pomyślnie studia I stopnia, uzyskali licencjat oraz rozpoczynają studia magisterskie (studia II stopnia).
Stypendium przeznacza się na umożliwienie doskonalenia umiejętności i zdolności twórczych, a także podjęcie dodatkowej edukac...ji.

Wniosek o przyznanie stypendium zawiera dane osobowe studenta oraz opis jego osiągnięć twórczych (w tym “mały dyplom” uzyskany na zakończenie studiów I stopnia). Wnioski wraz z portfolio składać można w biurze SARP Kraków przy Pl. Szczepańskim 6 w terminie do 26 marca 2018 do godziny 14:00.

Jury stypendium wybierze z nadesłanych wniosków 3 Nominacje, spośród których wyłoniony zostanie Laureat Stypendium.

Stypendium ma formę pieniężną, wypłacaną w jednakowej kwocie przez 9 miesięcy i obejmuje okres marzec – czerwiec 2018 oraz październik 2018 – luty 2019. Ponadto, grupa wybranych studentów otrzyma możliwość praktykowania zawodu architekta u Złotego Sponsora Stypendium poprzez odbycie 3-miesięcznej, płatnej praktyki zawodowej.
Stypendysta, Wyróżnieni oraz Nominowani uzyskują prawo do przedstawienia ich sylwetek na stronie www.stypendium.sarp.krakow.pl Zaproszeni zostaną ponadto do udziału w wybranym projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie.
Każdorazowy laureat Stypendium złoży sprawozdanie merytoryczne z dokonań twórczych za okres korzystania ze stypendium, w ciągu miesiąca od zakończenia jego otrzymywania.

Bliższe informacje na stronie: www.stypendium.sarp.krakow.pl oraz w biurze Oddziału e-mail: sarp@sarp.krakow.pl – tel: +48 12 422 75 40

Regulamin konkursu do pobrania tutaj:
www.stypendium.sarp.krakow.pl/…/Regulamin_konkursu_SBL_2018…
Wniosek kandydata do pobrania tutaj:
www.stypendium.sarp.krakow.pl/…/02/Wniosek_kandydata_SBL.pdf

Zostań stypendystą SARP Kraków! ZAPRASZAMY!

See More
MAR26
Mon 2:00 PM UTC+02SARP KrakówKraków, Poland
23 people interested

Tutaj jeszcze obrazki z montażu wystawy "Architectural Photography Award 2017", a o 18:00 wernisaż, zapraszamy! Znakomite zdjęcia architektury do obejrzenia w Galerii Architektury SARP, przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie!

https://www.facebook.com/events/346355372519915/

Image may contain: indoor
No automatic alt text available.

(English text below)
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej "Architectural Photography Award 2017".

Stowarzyszenie Architektów Węgierskich i jego magazyn "Hungarian Architecture Magazine" ogłosiły w czerwcu 2017 roku nagrodę "Architectural Photography Award 2017" we współpracy z Politechniką Czeską w Pradze, Stowarzyszeniem Architektów Słowackich i Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zaproszono fotografów z ...

Continue Reading
MAR6
Tue 6:00 PM UTC+01SARP KrakówKraków, Poland
387 people interested

We wtorek, 27 lutego 2018, podczas Zebrania Zarządu Oddziału SARP w Krakowie, nasza Koleżanka Krystyna Łyczakowska, wiceprezes Oddziału w bieżącej kadencji, Prezes Oddziału w latach 2000-2006, niezwykła osoba o "sarpowskim kręgosłupie" obchodziła swoją kolejną osiemnastkę... Były bukiety róż, był tort czarny las, było prosecco, była przygotowana prezentacja zdjęć z naszą Jubilatką i były nawet dymy sceniczne specjalnie na tę okazję...

Kochana Dusiu, wszystkiego najlepszego!

SARP Kraków added 26 new photos to the album: 2018.02.27 Osiemnastka Naszej Duśki — with Krystyna Łyczakowska and 2 others at SARP Kraków.

Fot: Beata Malinowska-Petelenz

W czwartek, 15 lutego 2018, w Pałacu Sztuki w Krakowie odbył się wernisaż wystawy retrospektywnej twórczości jednego z najwybitniejszych polskich architektów – Romualda Loeglera "Tworzenie architektury – od wolnej myśli do skonsolidowanej formy".
Wystawa zbiega się z 30-leciem pracowni Atelier Loegler, 25-leciem powstania miesięcznika Architektura&Biznes oraz 33-leciem powołania do życia Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie.
Koledze Romualdowi Loeglerowi serdecznie gratulujemy tak znakomitego dorobku twórczego!
Wystawa w Pałacu Sztuki przy pl. Szczepańskim 4 będzie prezentowana do 11 marca 2018.

SARP Kraków updated their cover photo.
February 22

Odsłonięcie pomnika Prezydenta Juliusza Lea
Zobacz więcej: http://www.facebook.com/pg/sarp.krakow/photos/?tab=album&album_id=10156153363174621

No automatic alt text available.